Любители на кучета - 137

  • 27 050
  • 750
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 046
Надявам се, че вече се е поосеферила кастрираната госпожица. Спомням си наша Джинка, как беше оплезила езиче и  само ни следеше с поглед откъм дивана, но чак на другия ден придоби нормалния си изглед и поведение( демек- диване). Давайте повече водичка и утре ще е чисто нова( същата, ама с кончета по коремчето)!
И да покажа какви навици е придобила нашата принцеса- нещо не съм съгласна, ама кой ли ме пита:

# 46
  • Варна
  • Мнения: 521
Взех я. Доктора каза, че всичко е наред. Още я държи упойката като ме чу тръгна да маха с опашка и да става ама сега спи и не я е отпуснала още. До колко време трябва да я пусне?
galenaa с твойте разкази ме рабиваш. Да вземеш да напишеш една книга "Приключенията на Буря и Рая".
Видя ли, мина страшното:hugs: Сега тази нощ ще е още леко замаяна, но утре всичко ще е наред. Ние не ги пазехме от близане на раната - по съвет на лекаря, но пък и те не са се унасяли.
Благодаря за поканата за книжка, приемам го като комплимент, но няма да изпадам в творчески унес, че малко може към логорея да отиде и сигурно ви досаждам... Просто ви разказвам ежедневието ни както го усещам, но много се смеем през деня с маймуните. Мъжът ми казва, че ако баща ми беше жив, много щеше да се забавлява на коментарите ми, а той умееше да се смее - "ситно" и заразително.

ПП Зарадвай ни, patence, със снимка утре! Да видим геройката и нейните сини очи, че при нас е проза - тъмнооки като цялото ни семейство. По тоя повод им казвам, че майка им добре се е сетила да "разнообрази", ама що не е намерила някой синеок левент, че да подобри генофонда и на нашия род. Освен това Раичка си прилича на нас - дългокрака и стройна, обаче Буренцето се очертава "като селска даскалица" - късокрака и на бутчета върви, ШЕ прощавате образното обяснение!

Последна редакция: вт, 19 сеп 2023, 21:40 от galenaa

# 47
  • Мнения: 890
Лежи си, опитва се да маха с опашка ама само ни наблюдава.Не иска да яде, отвръща глава настрани дори и на любимите й солети. Не я държат краката. Преди малко звънях на приятел ветеринар/за съжаление ми е много далеч та само по телефона/ да го питам нормално ли е и той ми каза, че е съвсем нормално даже и утре ще бъде все още зашеметена, че упойките са много силни. Иначе пи малко вода след малко стана и отиде в банята да пишка и си вървеше доста добре. После се върна и си легна до спалнята където спи.
Като се замисля и аз след секциото/не пълна упойка/ първия ден бях много неадекватна и знам, че трябва много вода за да се изчистиш от упойката по-бързо. Ще й давам повечко водичка и така. Утре да се надяваме да е друго.

# 48
  • Варна
  • Мнения: 386
Моето момиче има едно червено петно:

Някакви идеи дали трябва спешно да я водя на лекар или може да чака до почивните дни?

# 49
  • София
  • Мнения: 8 563
patеnceto, по-добре ще е, обещавам ти! По описание звучи нещата да вървят най-нормално, като при всички. Утре дори да е не съвсем себе си, ще си е вече вашето момиче Simple Smile
На мен винаги когато на Буба й е било зле, но се опитва да ми завърти опашка, ми се къса сърцето на милиони късченца. Но за нейно добро всичко бих изтърпяла!

Галена, заливай ни с логорея, ако обичаш - всеки ден се надявам да има нещо от теб и двете грации Simple Smile

# 50
  • под тепетата
  • Мнения: 9 295
Със сигурност! Утре ще се поглези и ще е чисто нова до вечерта!
Ех, Гинче, слабост са щерките на всички бащи! Наш Озю нали се води дядов, пък ми е окупирал леглото тези нощи.
Отдавна предложих на galenaa да си събира писанията, както навремето и на Тинтина.  Толкова забавно четиво ще хареса със сигурност на децата. Все се сещам за историите на дакела.

# 51
  • Варна
  • Мнения: 521
Много сте мили всички, но противно на изградения ми образ в тази тема, аз не обичам да се афиширам. Вашата компания ми/ни харесва и е единственото форумно място, където се изявявам. Радвам се, че сте част от нашето Райско - Бурно приключение!

ПП Подсказка към bilqna: чакаме си обещаната фотосесия на всеобщия любимец - "Човекът" куче Ози:kissing_heart:

# 52
  • под тепетата
  • Мнения: 9 295
Щом съм обещала, няма измъкване Laughing Малко ми е напечено - помагаме за внучетата - бебе и ученик, работа,  родителите ми и чакам почивните 3 дни, в които ще снимам. Но пък от неделя имам снимка на големия с кучето на другите баба и дядо - Тера.

# 53
  • Мнения: 1 651
white duckling, може да е ухапано от комар.

# 54
  • Germany
  • Мнения: 7 942
Вчера бяхме с Ина при ветеринар, да я запишем, да я прегледа и да ни даде насоки. За кастрацията каза, че тя лично препоръчва преди 1вото разгонване, защото намалява много риска от рак на гърдата. Като минус посочи, че може да се появи инконтиненция, когато стане възрастна. Бях чела за евентуални проблеми със ставите при ранна кастрация, но тя каза, че този риск е по скоро за по големите кучета. Та май ще се организираме за края на октомври.
Исках да попитам кой каква защита ползва срещу кърлежи? При нас има много и трябват сериозни мерки. Ина в момента е на хапче Bravecto, но лекарката каза, че ще ни препоръча друго, защото при това имало риск от гърч като страничен ефект.

# 55
  • София
  • Мнения: 8 563
patеnceto, как сте?

# 56
  • Мнения: 890
Цяла нощ съм дежурила, много ми беше притеснено. Тя става на няколко пъти да ходи до тоалетната и пи вода. В 1ч повърна водата. Става и ходи за малко, но е много изнемощяла и гледа толкова тъжно 😔. Направо не мога да я позная такава. Започва да й се връща апетита, преди малко хапна малко солетка,има в купичката сложена храна от консерва ама е хапнала много малко. Сега почва да си ближе операцията, но ще я наблюдаваме да не я пипа. Интересното е че не виждам конци и доктора не ми каза да ходим за сваляне, при вас как беше?

П.С. дупките по спалнята са нейно дело 😁

# 57
  • Germany
  • Мнения: 7 942
Патенцето, най вероятно е с шеф направен отвътре, при който не се виждат конците. Така ни обясни вчера лекарката. Тя каза, че не трябва да ближе раната и да си предвидим дрешка.  На вас какво ви казаха? Стискам палци днес да става все по добре!

# 58
  • Варна
  • Мнения: 521
Hug Всичко ще е наред, нощта е преминала и ще става все по-нормално поведението й. Нашите си вечеряха след операцията, но и нашият доктор ни каза, че може да откажат храна, или да повръщат, ако я изядат. Обаче нашите две "лами Спаски" нищо не връщат - като в оня стар виц "скандалът си е скандал, растежът си е растеж..."
Нашите си имаха кончета отвън, но докторът каза, че няма проблем да си ближат раната. Не го правеха много, но си имаше близане понякога и нямаше проблем с възпаление някакво.
Милата сладурка синеока, тъжно гледа, но ще мине и е за добро. Прегръдки силни от двете хуни
Това е сестринска обич.
Днес Рая е в немилост, защото ми свалила гребена от прозореца и го изяла, ама...няма един нормален зъб по него.... Сутрин се изправя на задни лапи и наднича под пердето - точно като съседка-клюкарка. А Буря, нали е по-късокрака стои зад нея и чака. Имам чувството, че я пита: "Кажи, какво виждаш, станаха ли вече, правят ли кафе?"Grinning
Понякога искам да съм доктор Дулитъл...често искам, всъщност....

ПП Малко извън темата, но имаше тук две прелестни създания Мокка и Нъки, къде изчезнаха, знае ли някой? Много липсват на компанията, ако "четат"! Сетих се покрай един малък представител на тяхната порода, който видях преди дни.

Последна редакция: ср, 20 сеп 2023, 11:13 от galenaa

# 59
  • Мнения: 890
Moni за мъничките може да се предвиди дрешка ама за нас не знам как ще я изтърпи. Нагръдници 2 изяде /незнам как успява/ пък да й облека някаква дреха сега в тази жега,ще се измъчи. Ще я наглеждаме да не се ближе и така.
Може би шева е "вътрешен" и няма да има нужда от сваляне на конци. Казаха ми, че доктора бил много добър в операциите и после не оставало белег и сигурно заради "вътрешния" шев.
galenaa изобщо не съм очаквала, че тя ще откаже храна като я знам каква е хала. Аз и затова питах доктора колко и какво да й дам за вечеря.
Благодаря на всички за подкрепата, наистина  много ми помага.

Общи условия

Активация на акаунт