Прибиране или не?

  • 15 234
  • 291
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 744
Не е до държавата, всичко става скучно в един момент, даже и най-доброто, и човек започва да иска нещо различно. България е място с възможности, другите държави също, зависи вие какъв живот целите и дали имате качествата да го постигнете. А най-важното е човек да определя правилно мечтите си в различните житейски периоди, защото каквото иска самият човек, това и постига, но много хора закопчават грешно още първото копче на ризата и съответно всички следващи… Да се сравнява няма смисъл, всяко нещо, съответно и място, си има положителните и отрицателните аспекти.

# 16
  • Мнения: 1 572
Благодаря на всички за мненията. Абсолютно съм наясно, че мненията са субективни спрямо човека, но дори и субективни мнения ми помагат да преценя и да помисля на базата на опита на другите.

Разбирам и това, че едно е това,което виждам когато съм в отпуска и си идвам само за кафетата и подобни, а съвсем друго е да го живееш и да се сблъскаш с ежедневието.

Сферата ми е обслужване на клиенти и съм се издигнала достатъчно, за да ми е удобен живота тук. Нямам особени грижи или притеснения, всичко ми е наред, живея в малък град без особени харчове. Няма от какво да се оплача, може би само ми е еднообразно. Както се каза в един отговор и аз мисля, че ми е скучно, тъй като ежедневието ми е работа-вкъщи и обратно.

Но си мисля или може би е илюзия, че ако намеря работа за същите пари в Бг защо да не се върна, където е семейството ми и по-голям кръг, но (и то голямо НО) много ме е страх, страх да не загубя всичко,което съм постигнала и да се окаже, че искам да върна времето назад.

И в момента само от страх не мога да се насиля да пусна контрола и да започна всичко от начало.

# 17
  • Мнения: 29 341
Не знам каква ти е заплатата там, но тук обслужване на клиенти в малък град - около 1100-1300 лв. очаквай., в София +20-30% отгоре.

# 18
  • Мнения: 1 038
Тази тема периодично изскача под различни заглавия. За мен има една дума от поста на авторката, която е важна- необвързана. Предполагам, че се чувства самотна.
Успех, каквото и да реши

# 19
  • Мнения: X
Е, много зависи. И аз се върнах от Англия.
Най-основно тука са добре-бизнесмени, връзкари или хора, на които цялата рода помага. Трябва им нова кухня-мама, тати, свеки.Рожден ден за детето - пак същата процедура. Море, пак така. Иначе се пъчат и надуват че всичко сами постигнали. Ако мислиш сама да постигнеш нещо, има да чакаш. Не може да се мериш с хора, за които се надпреварват да се грижат 10 човека.
Тука манталитета е противен, цени се много показността, общо взето много са се променили хората към лошо. Винаги трябва да се показваш по-заложба, да си облечена с маркови дрехи, да си нагласена.Да демонстрирал положение, иначе всеки ще те гледа отвисоко.Ако нямаш джуки и изписани вежди съвсем. Ако се видиш с градски транспорт и не отидеш тая година на море-ще ти се смеят. И още може да пиша. Ако имаш въпроси питай.

# 20
  • Melmak
  • Мнения: 2 979
Зависи какво ще работиш като си дойдеш. Ако ще се връщаш в малък град/село и ще се надяваш на чудо.. няма смисъл. В България има работа и развитие в големите градове и то най-големите. Иначе е беднотия или ако си щерка на местния дерибей може да си добре.

Аз не се оплаквам от живота си, но живея в София, където работа има.
Лошото е ако опреш до правосъдие, лекари и подобни проблеми. И нашето семейство загуби невинен в катастрофа. Наказание няма, нищо няма. Има чадър над убиеца. Бог високо, цар далеко. Мислех, че живеем добре до преди това убийство.

# 21
  • Мнения: 40 913
Тука манталитета е противен, цени се много показността, общо взето много са се променили хората към лошо. Винаги трябва да се показваш по-заложба, да си облечена с маркови дрехи, да си нагласена.Да демонстрирал положение, иначе всеки ще те гледа отвисоко.Ако нямаш джуки и изписани вежди съвсем. Ако се видиш с градски транспорт и не отидеш тая година на море-ще ти се смеят. И още може да пиша. Ако имаш въпроси питай.

Извинявай, къде е това "тука"?  Объркана съм, защото не забелязвам такова нещо.  Не се показвам заможна, нямам джуки, вежди, екстеншъни и силикони... И знам ли, може пък някой и да ме е гледал отвисоко, ама не съм забелязала, защото не ми е пукало.

# 22
  • Melmak
  • Мнения: 2 979
Не е към мен, но ще си позволя да се включа, защото онзи ден го видях с очите си. Аз живея в моя си балон, където не общувам с хора, които ме оглеждат отгоре до долу и ме оценяват по това имам ли филър в джуките. В София живея, родена съм тук. Но бяхме на почивка в малък град, където се виждаме с познати и приятели. Ами оказа се, че ужасно се впечатляват от това, че съм с последен модел телефон и умен часовник. Бях си дорисувала вежди, защото съм светла и лятото ми изрусяват. Нямам микроблейдинг, но веднага се почна “ауу, с микроблейдинг ли си”… ами явно хората без много случки в живота забелязват това. Нито се хваля с телефон, нито с покупки. Обаче някои ги впечатлява това.. и за мен беше изненадващо.

# 23
  • Мнения: 1 726
Тази тема периодично изскача под различни заглавия. За мен има една дума от поста на авторката, която е важна- необвързана. Предполагам, че се чувства самотна.

Авторката според мен има един основен проблем - малкия град, не липсата на обвързаност. (Била съм в такава ситуация) Особено ако градът е пълен с хора, с анти-имигрантско мислене, характерен дори за Лондон, да не говорим малките им градове. Този проблем щеше да й е на дневен ред и в малък Бг град, освен ако както писаха по-горе, според някои - социален кръг често е обгрижващият кръг на родата. Тогава ще си е супер и в малкото българско градче. Ако не е с по-космополитна и отворена към света и предизвикателствата му натура нагласа, ще й е трудно да разбива стената на иноземното мислене и адаптацията, трудно ще дойде, ако й липсват Бг подпорките.

# 24
  • Мнения: X
Тука манталитета е противен, цени се много показността, общо взето много са се променили хората към лошо. Винаги трябва да се показваш по-заложба, да си облечена с маркови дрехи, да си нагласена.Да демонстрирал положение, иначе всеки ще те гледа отвисоко.Ако нямаш джуки и изписани вежди съвсем. Ако се видиш с градски транспорт и не отидеш тая година на море-ще ти се смеят. И още може да пиша. Ако имаш въпроси питай.

Извинявай, къде е това "тука"?  Объркана съм, защото не забелязвам такова нещо.  Не се показвам заможна, нямам джуки, вежди, екстеншъни и силикони... И знам ли, може пък някой и да ме е гледал отвисоко, ама не съм забелязала, защото не ми е пукало.
В България. Държи се много на показност, изкуствен външен вид. Оглеждат и преценяват. Може би на мен ми прави впечатление, след като се върнах от чужбина доста ми се набиваше на очи това поведение. Ако не съм с маркови дрехи ме гледат като че съм нищожество, тези които са нагласени.
Друг е въпроса за техния вкус, правят се на плашила, обаче нали са оригинални.
 Винаги, където и да отида ме оглеждат от глава до пети. И ми се е случвало да се подиграват че не съм ходила на море. Да не говорим ако не може да си направиш заветната Коледна фотосесия или рожден ден на детето с парти агенция, арки, фотографи и подобни. Е, дразнещо е. Друго е отношението, ако човек се в гледа ще види.

# 25
  • Мнения: 3 122
Това последното, може би е в малък град, село?
Пътувах до България наскоро и никой не ми се е смял, че нямам джуки, изкуствени вежди, маркови дрехи или часовници по ръцете. Никоя от многобройните ми приятелки няма джуки. За дрехите и часовниците не знам, защото не обръщам внимание на такива неща.
Но честно да си призная, и да ме извинявате форумките, които имат джуки с филъри, обаче когато виждах момичета и жени с напомпани джуки, ме напушваше яко на смях.  И моите приятели, живеещи в България ги определят като “карикатури”. Та нали понеже всичко е субективно и всеки си гледа от своята камбанария, аз останах с впечатление че в България ти се смеят ако имаш джуки, а не ако нямаш.

# 26
  • Мнения: 40 913
В България. Държи се много на показност, изкуствен външен вид. Оглеждат и преценяват. Може би на мен ми прави впечатление, след като се върнах от чужбина доста ми се набиваше на очи това поведение. Ако не съм с маркови дрехи ме гледат като че съм нищожество, тези които са нагласени.
Друг е въпроса за техния вкус, правят се на плашила, обаче нали са оригинални.
 Винаги, където и да отида ме оглеждат от глава до пети. И ми се е случвало да се подиграват че не съм ходила на море. Да не говорим ако не може да си направиш заветната Коледна фотосесия или рожден ден на детето с парти агенция, арки, фотографи и подобни. Е, дразнещо е. Друго е отношението, ако човек се в гледа ще види.

Явно ти е такава средата - село, малък град, не кой знае колко образовани хора? Ние пък (София, моята среда) се смеем на тунингованите мадами с джуките и силиконите. И никой не обръща внимание на дрехите. И не ме пита била ли съм на море.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 36 604
Точно това щях да пиша и аз, че по-скоро се смеят хората на изкуствените барбита по улиците. То като видиш една хубава жена с устни като на шаран как да не се засмееш... А аз маркова дреха няма да позная, ако ще да ме удари по челото и да ми каже добър ден. Гардеробът ми е ограничен до няколко чифта дънки и множество тениски, грам не ми дреме дали ме гледат от високо. За морето какво да кажа, аз целогодишно живея в морски град, та и по тая линия не са ме подигравали.

# 28
  • София
  • Мнения: 7 990
А как хората разбират ходил ли си, не си ли ходил на море/планина/ресторант/детско парти и всичко изброено?
Детето ми на 11 години ще стане, никога не съм получавала коментари за начин на празнуване.

# 29
  • Мнения: 25 610
От Фейсбук и Инстаграм. Не си ли качил снимки, значи не си ходил/правил нещо си.
Някои слоеве на населението там си живеят. Едните бълват снимки, другите тихо завиждат. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт