Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ 45

  • 33 462
  • 803
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 112
Някой с плосък покрив би ли споделил за хидроизолацията, с какви материали, кое след кое, колко слоя? В проекта си имаме заданено , двама изпълнители си намерихме, но три различни неща ни казват за метода. Бих искала да сверя нещата.
Следвайте проекта, ако се съмнявате споделете тук да го видим.

# 31
  • Sofiа
  • Мнения: 3 242
Ние сме с подово с термопомпа и конвектори за охлаждане и за бързо стопляне при нужда.
Още ме сме тествали подовото, но се нанесохме тук точно в най-голямата жега и пробвахме конвекторите. Без тях нямаше да преживеем жегата. Супрер съм доволна как охлаждат! 
Както  е писала Fatalina, за тях трябва да се предвиди обаче отвеждане на конденза. При нас инсталацията за конвекторите се прави заедно с подовото и са заустени в улуците.
В интерес на истината, след големите жеги имаше един период на драстично застудяване, тигава ги спряхме, че ни стана студено и от тогава не сме ги пускали.

# 32
  • Мнения: 518
На проека за покрива, по документи е:

 Единият изпълнител иска да сложим още един слой хидроизолация, предлагат ни и руски материали Мида , някой ползвал ли е, отзиви?

1.Стоманобетонна плоча
2.Замзка за наклон
3.Грунд
4.Битумна пароизолация с Al фолио VEDAGARD ES +SBS
5.Топлоизолация EPS 20см (25кг/м3)
6.Битумна самозалепваща хидроизолация VEDAGTOP TM
7.Битумна газопламъчна  хидроизолация с посипка POLBIT EXTRA TOP 5,6 SBS

Скрит текст:
Скрит текст:

Последна редакция: нд, 17 сеп 2023, 00:29 от Viktoriq_95

# 33
  • Мнения: 6 294
Извинявай за закъснението, но пътуването ме забави с отговора. При нас има разлика в последователността:
1.Стоманобетонна плоча
2. Пароизолация
3. Топлоизолация EPS
4. Армирана замзка с наклон
5.Грунд
6.Битумна хидроизолация
7.Битумна газопламъчна  хидроизолация с посипка

Това, което ми обърна внимание ММ е, че при нас замазката е отгоре, защото е предвидено да може да ползваме покрива (да се реди двоен под/декинг; насипване с баластра; озеленяване след полагане на специална система и т.н). Той не би наредил фибрана над замазката и после да го товари с тежест. Иначе каза, че често се прави по вашата технология.

# 34
  • Мнения: 112
Viktoriq_95 детайлът ви е грешен. Този на drago_2008 е по-близо до истината. Само вместо епс препоръчвам хпс и полиетиленово фолио под замазката за наклон.
Това обаче са остарели системи, ако някой от изпълнителите ви предлага т. нар. обърнат покрив, при който топлоизолацията е над хидроизолацията, препоръчвам да изберете този вариант. Има доста предимства пред конвенционалния покрив.

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 1 263
Привет! При нас схемата е следната:
1. Стоманобетонна плоча
2. Хидро-пароизолация
3. Топлоизолация ХPS - 15 см.
4. Лек наклон с ХPS
5. Замазка, усилена с фибри, с наклон
6. Холкери на вътрешните ъгли
7.Грунд
8.Битумна хидроизолация
9.Битумна газопламъчна  хидроизолация с посипка
Основната разлика са холкерите, които казаха, че често се забравят, но са важни, за да не се разпуква хидроизолацията.

# 36
  • Мнения: 65
Споделям и аз опит:

Неармирана замазка за наклон
Битумен грунд
Доставка и монтаж на пароизолация
Топлоизолация 20см лепена за покрива хоризонтално
Изпълнение на холкери
Воронки със странично отводняване за неизползваем покрив
1-ви пласт самозалепваща хидроизолация
2-ри пласт хидроизолация газопламъчно положена битумна мембрана

# 37
  • Мнения: 6 294
Не е EPS при нас, копирах частично от поста и не съм коригирала. С фибран сме.
Това и ние го имаме - 6. Холкери на вътрешните ъгли

Освен това не сме с ламарини, а с гранит, за да не тропа при дъжд и да е с по-дълъг живот.

# 38
  • Мнения: 1 621
Rocket , радвам се, че има развитие при вас Simple Smile.
Принципно в България няма много фирми, които наистина могат да направят една къща от-до. Обикновенно се договаря поне бетона, зидарията и покрива да се строи от фирмата , която ще подписва протоколите, а от там нататък каквото се договорите.
Трябва да видите с фирмата, която ще ви строи къщата какво държат те да направят и какво могат да оставят на вас вие да си го направите.

Някой се беше оплакал, че конструктора не иска да подпише протоколите. То това сигурно е само един от многото проблеми, които ще имате. Най-вероятно няматe и акт 3, който се подписва от общината. При нас този акт се подписа преди първа плоча на къщата.  Трябва ви добър надзор, който да може да Ви посъветва какво може да се направи.

Последна редакция: пн, 18 сеп 2023, 09:57 от nellytan1

# 39
  • Мнения: 64
Здравейте! Знам, че може би няма "точен" отговор на въпроса ми, но бих се радвала на насоки.
Бихме искали, евентуално, да ремонтираме/ построим наново къща за баба ми. Не става дума за нещо голямо-2 стаи с баня и тоалетна.
Къщата, в която досега живяха с дядо ми не е удобна, а и вече е доста стара. Тъй като той си отиде и баба ми остана сама, ми се иска да я направим възможно най-удобна, а това, най-вероятно, би наложило тя да се разруши и построи нова.
Има  достатъчно строителен материал (най-вече тухли и керемиди) електричество и кладенци , но трябва да се прекара свястна канализация.
Моля да ме насочите за евентуални цени на строителството/ бригадите в Ямбол или да ми дадете съвети как бихме могли, поне частично, да се справим сами.
Благодаря!

# 40
  • София
  • Мнения: 6 983
Моля, ако някой е слагал ограда от перфорирана ламарина, да сподели изисква ли някаква поддръжка? Ще бъде прахово боядисана...
В момента сме на тема ограда.

Скрит текст:



# 41
  • София/Варна
  • Мнения: 1 429
Освен, ако не е от неръждавейка си иска подръжка, рано или късно ще ръждяса.
Обаче ограда от неръждавейка би струвала колкото къщата сигурно.

# 42
  • Мнения: 518
Благодаря за включилите се по темата, ще държа в течение как ще го правим в крайна сметка и с какви материали. Друго да ви попитам, държахте ли връзка постоянно с архитектите си? При нас все излиза нещо, на изпълнителя все нещо не му е достатъчно ясно пък и в процеса се налагат някакви промени, имам усещането, че вече не иска и да ни вдига телефона нашият архитект.Една досада и отегчение долавям, примерно днес му писахме, че на вторият етаж вместо подово ще сложим конвектори, каза ни, че ще изготвят промените и ще заплатим, да бе хубаво ама тонът… все едно зъб ще му вадим.

# 43
  • София
  • Мнения: 6 983
Освен, ако не е от неръждавейка си иска подръжка, рано или късно ще ръждяса.
Обаче ограда от неръждавейка би струвала колкото къщата сигурно.
Така е, но ако е поцинкована няма да иска поддръжка или поне не едно-две десетилетия. Неръждавейка-абсурд. Ако някой е слагал подобна поцинкована, може да сподели.

# 44
  • София/Варна
  • Мнения: 1 429
Освен, ако не е от неръждавейка си иска подръжка, рано или късно ще ръждяса.
Обаче ограда от неръждавейка би струвала колкото къщата сигурно.
Така е, но ако е поцинкована няма да иска поддръжка или поне не едно-две десетилетия. Неръждавейка-абсурд. Ако някой е слагал подобна поцинкована, може да сподели.
Поцонкованото почва да ръждясва след 4-5 макс 6 години

Общи условия

Активация на акаунт