От къде да започна?

  • 4 797
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 28 579
Супер неадекватни съвети. Ясно е, че е трол, но авторката ще се обърка и ще го послуша.

Според мен най-добре е да направи това, което съфорумка предложи по-рано --- няколко посещения във фитнеса с инструктор е после да продължи сама.

# 16
  • Мнения: 146
Трябва обаче постепенно да започнете от някъде. като за напреднала може ли да споделиш как тренираш горната част на тялото?

Миленака. Е, ако ме мислите за трол, тогава очевидно греша. Съжалявам, греша.

# 17
  • Плевен
  • Мнения: 1 615
Авторката на темата каза,че няма време за фитнес.Дори и да отиде и да си плати на инструктор,той ще и покаже упражнения в залата или най-малко с уреди.А тя такива няма в къщи.Няма да и свърши никаква работа.Моят съвет е да потърси в ютюб клипчета на аеробика,която се показва от жени,има доста такава .Да си набележи няколко клипчета и тях да прави като за начало.Едно време в зората на дитнесите,когато нямаше в малките градове ,аз гледах тренировките на Синди Кроуфърд и тренирах с нея сутрин.После като студентка в друг град се записах на фитнес.А сега като майка,която няма време да чака работното време на фитнесите и да се съобразява с момиченца отишли да се оглеждат за мъж,не да тренират,тренирам на открито.Бягам в парка по 6 км и правя още няколко коремни преси на един уред .По време на ковид,когато парковете бяха затворени,правех едни упражнения за бразилско д-пе ,от ютюб бяха.Следвах момичето,което ги прави и гледах и други нейни упражнения.Но като минала по пътя мога да кажа,че просто ще се откажеш след първите няколко тренировки.Повечето хора имат проблем с мотивацията за тренировки.Все нещо друго ще е интересно,все нещо друго ще имаш да правиш и ще те домързи.

# 18
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 892
От опит - вкъщи ме мързи. Съвет от мен - да намери като за начало време за фитнес.

# 19
  • Мнения: 1 242
Нещата зависят и от възраст, телосложение, както и евентуалните диети ако правите.
Но след като не сте се занимавали най добре да се започне със леки упражнения за разтягане, гимнастика, и разбира се коремни преси ( за горна и долна част ), при жените им се отдават лесно и може да правите по всяко време.

# 20
  • Мнения: 146
Винаги има време. Аз работя предимно физическа работа, но това не ми пречи да тренирам след работа вярно в повечето случаи, особено сутрин едва мога да стана от леглото. Blush

# 21
  • Мнения: 12 790
Здравейте! Искам да започна с тренировките. Начинаеща съм,никога не съм тренирала,и се чудя от къде и как да започна. Време за фитнес нямам,искам да вкъщи нещо ( мисля си за клекове,въже,лицеви опори) Вие как мислите?
Ако имаш фитнес зала близо до вас, тогава дали вкъщи, дали във фитнес ще е почти едно и също. Ако е такъв случаят, просто ходи на фитнес. Така ще си и по-мотивирана, ако си купиш някоя карта, иначе вкъщи по-трудно ще се размърдаш.

# 22
  • Мнения: 23
Използвам темата, за да потърся насърчаване.
На 43г съм. Никога не съм спортувала, нямам изградена спортна култура.
Въпреки това съм с прилична двигателна активност и форма - около 15х крачки дневно, активен дневен ритъм, все по - рядко велосипед.
Постарах се децата да се заемат със спорт от ранна възраст, като мой противовес.
Дъщеря ми от една година е редовна във фитнеса, като първите 5 месеца беше с индивидуален треньор. Обожава да тренира и много ме насърчава да започна тренировки с треньор.
Имам нужда от прибиране и стягане, не толкова от отслабване.
Истината е, че съм мързелива.
Страх ме е едрите ми бедра да не станат още по - едри.
Търся подкрепа от тези, които на 40 + влязоха във фитнеса и се рестартнаха.

Точно това ми е нужно!
Благодаря!

# 23
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 892
Веднага ти давам подкрепа. Hug
Влязох във фитнеса на 46. Grinning Спортувах като ученичка 12 години активно, но последните около 20 години, почти никакво движение.

Сега съм занемарила спорта, защото имам проблем с крака... но се надявам скоро да възобновя.

# 24
  • Мнения: 23
Какви бяха положителните промени от фитнеса, които забелязахте и ви карат да продължите ?

# 25
  • Мнения: 31 719
Използвам темата, за да потърся насърчаване.
На 43г съм. Никога не съм спортувала, нямам изградена спортна култура.
Въпреки това съм с прилична двигателна активност и форма - около 15х крачки дневно, активен дневен ритъм, все по - рядко велосипед.
Постарах се децата да се заемат със спорт от ранна възраст, като мой противовес.
Дъщеря ми от една година е редовна във фитнеса, като първите 5 месеца беше с индивидуален треньор. Обожава да тренира и много ме насърчава да започна тренировки с треньор.
Имам нужда от прибиране и стягане, не толкова от отслабване.
Истината е, че съм мързелива.
Страх ме е едрите ми бедра да не станат още по - едри.
Търся подкрепа от тези, които на 40 + влязоха във фитнеса и се рестартнаха.

Точно това ми е нужно!
Благодаря!

Сама трябва да се насърчиш. Апетита идва с яденето. Важи и за спорта. Ние можем да ти предложим някоя тема за спорт или пък упражнения.
30 години бях с наднормено тегло, болести, залежаване и т.н. Към 35 успях да си намеря режима и логично и със свалянето идваше и желанието за движение.
Иначе от 15 години правя сутрин петте тибетци. Те ме тонизират и дават енергия за целия ден.
Регулират е жлезите с  вътрешна секреция.
С отслабването почнах най-накрая да си карам кростренажора. Почнах да вкарвам и други упражнения - гири, клекове, планк и други, които са ефективни. Не харесвам фитнесите. Докато отида и се върна ми е 1 час загуба.
Силови правя почти всеки ден, кроса карам 2 пъти в седмицата + петте тибетци.
Като карам или правя силови гледам филм или сериал да ми е по-готино и забавно. Обикновено някоя комедия.
Ето днес освен тибетците, които са ми закон, си направих силовите към 12 часа.
150 клека в няколко серии, лицеви /на колене обаче/ няколко серии. Още 2 упражнения за крака, още 2 за корем, още други там с гири. Редувам и те така. Завърших с пет минути йога.

# 26
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 892
Аз тръгнах с идеята да отслабвам. Определено ми се забърза метаболизмът. Имам много повече енергия, а ходя след работа. Всеки, който не спортува, ме пита - добре, не се ли уморяваш? Ами не, напротив, много добре се чувствам. Час и половина само за мен си, откъсване от ежедневието, не мислиш за нищо...

# 27
  • Мнения: 146
Изглежда,  дава сила и  и се чувствате уверени почти всеки път, когато получа комплименти за силата си от колеги и непознати ми става смешно. Работех в един парка и слагах бетонни бордюри (един бордюр тежи 40 кг), един доста як човек се опита да вдигне няколко, накрая едва дишаше.

Последна редакция: пн, 04 сеп 2023, 17:53 от Нено Байлов 744664

# 28
  • София
  • Мнения: 38 515
Препоръчвам wall pilates. Виж в интернет, пълно е с клипове.
Но имай предвид, че дори след една лека тренировка от 10 упражнения по 8 повторения, след 48 часа ще имаш жестока мускулна треска.

# 29
  • Мнения: 612
Започни със собствено темпо и бавни стъпки. Това при мен проработи.
Ясно ми беше, че ако като начинаеща отида в зала, инструкторът ще ме юрка.На младини съм спортувала и бях наясно, че това не е любимият ми начин.
За тренировка вкъщи ти трябват гирички и един уред за кардио. Моят е степер. Може и ластици, ако предпочиташ упражнения с тях. Преди всяка тренировка, загряваш - предполагам, знаеш. При мен контузии не е имало. Поне не и тежки.

Общи условия

Активация на акаунт