От къде да започна?

  • 4 798
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 71
Здравейте! Искам да започна с тренировките. Начинаеща съм,никога не съм тренирала,и се чудя от къде и как да започна. Време за фитнес нямам,искам да вкъщи нещо ( мисля си за клекове,въже,лицеви опори) Вие как мислите?

# 1
  • Мнения: 40 931
Мисля, че или няма да направиш нищо особено, или ще се повредиш от незнание. Но може да пробваш с някаква аеробика като гледаш от екрана някой да води тренировката.

# 2
# 3
  • Мнения: 31 719
Здравейте! Искам да започна с тренировките. Начинаеща съм,никога не съм тренирала,и се чудя от къде и как да започна. Време за фитнес нямам,искам да вкъщи нещо ( мисля си за клекове,въже,лицеви опори) Вие как мислите?
Ами ако искаш - почвай.
Преди да вкараш лицеви, клекове, въжета, гири - изчети как се прави упражнението.
Има си специфики. И ако не внимаваш, ще се контузиш. Даже съм убедена, че ще го направиш.
От опит говоря.
И аз така съм била и се научих като въвеждам ново упражнение да изчитам как точно се прави.
Елементарен пример с планк.
Видях картинката и почвам.
Но аз съм с болен кръст. Упражнението помага за кръста, заздравява мускули. Но ако се прави неправилно - болките са гарантирани за дни. Както и стана с мен.
Има различни видове клекове, как точно се кляка, докъде, разкрача е важен и много други неща. Защото ако не си прочела и изчела достатъчно - може да клякаш нахалост и да нямаш никакви постижения.

От 7-8 години и аз тренирам вкъщи - силови  и кростренажор. Преди и след тях стречинг. Често, даже винаги завършвам с пет минутна йога,която ми е като стречинг един вид.
Всяко упражнение, което съм си харесала съм изчела за него.
Не правя всички силови. Някои не ми харесват, други не са за мен.
Примерно планинския катерач ми поврежда кръста. Не е за такива като мен, но е велико упражнение.
Нападите също са хубави за крака, ама не ме кефи да го правя, има си специфики, повредих се, нещо не мога да го схвана. А уж изглежда лесно за правене, ама хич не е. Клековете са ми достатъчни за крака. Имам и други също.

# 4
  • Мнения: 146
Имате нужда от някой, който да ви покаже как да правите упражненията правилно. Иначе ако имаш свободно място можеш да си купиш професионални дъмбели 10, 15, 20, 25, 30 кг. Вижте и тези момчета как тренират.
https://youtu.be/igtEu58_tyc?si=xxmED_uV8UlLFY5E
https://youtu.be/pUSyeZ2Qty0?si=32fTWR7BCZ84uoUl
https://youtu.be/aw_oO6t2hI0?si=ncpA_peDjEhJ57dX

# 5
  • Мнения: 31 719
Пък ако нямаш време за четене или просто те мързи, се запиши на 2-3 тренировки с треньор да ти покаже упражнения като за начало. После вкъщи си продължаваш.

# 6
  • Мнения: 146
В парка на лостове примерно.


40 лицеви опори, 12 набирания с широк хват
30 лицеви опори, 12 набирания
20 лицеви, 12 набирания
10 лицеви, 12 набирания

Първи сет.

40 кофички, 12 набирания с тесен хват
30 кофички, 10 набирания
20 кофички, 10 набирания
10 кофички, 10 набирания
Втори сет.

40 лицеви опори, 12 набирания с широк хват
30 лицеви опори, 10 набирания
20 лицеви опори, 10 набирания 
10 лицеви опори, 10 набирания
Трети сет.

# 7
  • Мнения: 40 931
Нено, що се изхвърляш така? Колко жени могат да направят тези серии? При това пита жена, която никога не е тренирала и едва ли може да направи и едно набиране или една лицева опора. Направо се правиш на интересен.

# 8
  • Мнения: 146
Съжалявам, току що видях, че темата е писана от жена.

# 9
  • Мнения: 6 301
Повечето жени едвам правят лицеви опори, а кофички и набирания на лост сигурно изобщо са под 1% Simple Smile)))

# 10
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 895
Аз започнах с ходене на бягаща пътека, като постепенно увеличавах темпото.
Също и с треньор в началото, който ми показа десетина упражнения и как да ги правя правилно.

# 11
  • Мнения: 146
Жените като цяло наблягат повече на други мускулни групи жената не се нуждае от широк гръб, развити ръце, а набляга повече на краката и задните части - седалищните мускули.

# 12
  • Мнения: 40 931
Абе, то и за мъж това е непосилно, ако е начинаещ.

# 13
  • Мнения: 146
Ще използва ластици, ако не може да прави кофички или набирания. Могат да се направят два сета, всичко е индивидуално. Правя 4 сета, след това правя изолирани за бицепс, трицепс, предмишници и накрая удрям гърба на машина.

# 14
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 895
Това като за начало викаш, за човек, който не е тренирал досега?!

Общи условия

Активация на акаунт