Предстои ми Инвитро/ИКСИ - Да поговорим - тема 86

  • 29 211
  • 743
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 3 226

А някой може ли да каже защо прекалено дебелата лигавица не ОК за имплантация? И колко е пределът?
Притеснява ме, че бях с 14,7 пет дена преди трансфер, а на самия трансфер никой не я е мерил.. А и никой не ми е казвал да спирам или намалям естрофема..

ей това намирам, излиза че не пада толкова успеваемостта при дебела, и най-добре около 16мм, досега мислех че 16 вече не ок:

# 721
  • Мнения: 2 540
Не е важна само дебелината, а структурата. При повишена дебелина, лигавицата презрява и няма как да се имплантира ембриончето. Моят е дебела и с увеличаване на милиметрите започва да се нагъва, защото няма на къде да отиде. Това се нарича хиперплазия. С тънката лигавица е по-лесно, стига да се стигнат 6мм поне. За дебелата....нисък естроген и високи дози прогестерон. За съжаление кюретаж може да има неблагоприятни последствия и не е препоръчителен. Моята е около 14-15 преди пункция/овулация.

# 722
  • Мнения: 462
Кактусче - как се определя структурата на лигавицата?

# 723
  • Мнения: 62
А колко трябва да е дебелината преди трансфера,  моята беше 10.5 още преди пункцията, аз мислех, че е добре, после вече не ми казаха колко е и аз не знаех, че трябва да питам. Вече не знам за кое по-напред да се гледа. По-лесно ми е да се доверя на доктора, пуснаха ми изследвания преди трансфер, за да преценят дали ще има, и това беше

# 724
  • Мнения: 511
Благодаря ти, аз ще съм задължително на полуестествен цикъл за ЗЕТ. Следенето ще е в България, после в Турция направо за трансфера(само да стигна до там). Разбирам те много добре, защото ще правим трето инвитро там(трета стимулация) и всичките са с ПИД(сметни за какъв разход става въпрос) .... това е причината да реша подготовката да си я правя в България, а моят доктор няма нищо против.
Ние се молим да стигнат 5 ти ден за пид, но уви.
Иначе в България къде и кой доктор ти прави подготовката, би ли споделила?
Значи си късметлийка 🤣 спестили сте доста пари от ПИД. И ние трудно стигаме до пети ден, но в Турция имаме бластоцисти, за съжаление с аномалии...по-добре да не бяха стигали 5тия ден и с тези пари от ПИД още 2 процедури щяхме да сме направили. Не знам при вас какъв е факторът, но при нас си е направо фатален женски. За подготовка за трансфер ходя при Ангел Недялков в Бургас. ☺️ Щом ще имаш трансфер в Турция, значи имате годни бластоцисти. Стискам ти палци 🍀Ние се молим все някога да стигнем до трансфер, защото вече имам страшно много и то сериозни стимулации....
С всякакъв фактор сме, включително много тежък мъжки и рискуваме с трансфер на 3 дневни, които на вид изглеждат добре, че пид няма как да им се направи, а до 5 дневни нито в България нито в Турция стигаме. Шах и мат, ама не печелим европейското по шах за съжаление. 😔

# 725
  • Мнения: 6 342
Не е важна само дебелината, а структурата. При повишена дебелина, лигавицата презрява и няма как да се имплантира ембриончето. Моят е дебела и с увеличаване на милиметрите започва да се нагъва, защото няма на къде да отиде. Това се нарича хиперплазия. С тънката лигавица е по-лесно, стига да се стигнат 6мм поне. За дебелата....нисък естроген и високи дози прогестерон. За съжаление кюретаж може да има неблагоприятни последствия и не е препоръчителен. Моята е около 14-15 преди пункция/овулация.
Здравей.
За корекция чрез Хистероскопия мислила ли си?
Чувала съм че се постигат много добри резултати.
Аз не съм имала като твоят проблем, но съм правила корекция на седловидна матка. При нея има натрупване на съединителна тъкан в областта на "седлото". Според които са ме гледали след това, резултата е много добър.

# 726
  • Мнения: 2 540
T q, много съжалявам 🥺 Знае ли се причината за лошата СГ? Операция, лекарства? ТЕSE пробвахте ли? Аз не бих правила трансфер на 3ти ден в никакъв случай. То дори морфологична оценка не може да им се направи, трябва да са бластоцисти. При Вас е задължително да направите ПИД, заради риска от аборт, поради мъжкия фактор. Не се отказвайте! Още по-съкрушително е да са ти подхранени надеждите от добра бройка бластоцисти(за първи път) и накрая всички несъвместими с живота.... 🥺 Сега за трансфер ли се готвиш?

Гейзерче, правих, но то като си е на хормонална основа, няма как да има подобрение. При хиперплазия няма смисъл...като цяло, а и си трябва ЗЕТ, за да паднат естрогеновите нива. После следва ЗЕТ без Естрофем, ама още не съм стигнала до там...

Последна редакция: пт, 24 ное 2023, 15:43 от Kactus

# 727
  • София
  • Мнения: 3 031
Кактусче, аз не че те гоня от темите... ама хайде вече... за близнаци съм ви стиснала палци!

# 728
  • Мнения: 2 540
Кактусче, аз не че те гоня от темите... ама хайде вече... за близнаци съм ви стиснала палци!
Благодаря ти, Шанталче 😍😍😍🫶 Ще видим какво е писано. ☺️ Теб специално си те следя, плюс още няколко стари кучета 😁

# 729
  • Мнения: 511
T q, много съжалявам 🥺 Знае ли се причината за лошата СГ? Операция, лекарства? ТЕSE пробвахте ли? Аз не бих правила трансфер на 3ти ден в никакъв случай. То дори морфологична оценка не може да им се направи, трябва да са бластоцисти. При Вас е задължително да направите ПИД, заради риска от аборт, поради мъжкия фактор. Не се отказвайте! Още по-съкрушително е да са ти подхранени надеждите от добра бройка бластоцисти(за първи път) и накрая всички несъвместими с живота.... 🥺 Сега за трансфер ли се готвиш?

Гейзерче, правих, но то като си е на хормонална основа, няма как да има подобрение. При хиперплазия няма смисъл...като цяло, а и си трябва ЗЕТ, за да паднат естрогеновите нива. После следва ЗЕТ без Естрофем, ама още не съм стигнала до там...
Читавите са след тесе в Турция и пак до 3-ти ден,  досега само едно избута малко напред и спря развитие, та с другите не рискуваха. Лошата спермограма нe е много ясно от какво е, няма физиологичен проблем, но има ИР, наднормено тегло и нисък тестостерон, взети са мерки за всичко това преди опитите, но пак до никъде,  лоша морфология, висока днк фрагментация и скоро изследвахме оксидативния стрес и той излезе висок, та сега работим в тази насока. Аз съм с ИЯР и 40+ та каквото има оцеляло това пробваме, което е един трансфер защото и лигавица не правя.

Последна редакция: пт, 24 ное 2023, 20:08 от T q

# 730
  • Мнения: 2 540
T q, много съжалявам 🥺 Оксидативният стрес не е никак за подценяване и много двойки със сериозен мъжки и женски фактор, след курс с антиоксиданти вече гушкат рожбите си! Успех от сърце! ☺️❤️

# 731
  • София
  • Мнения: 3 031
мдам, на мен ми казаха, че този тест почти винаги излиза положителен и затова можем направо да добавим и антиоксиданти

# 732
  • Мнения: 132
Здравейте , по време на стимулация имало ли е някой с симптоми гадене и подути гърди ?

# 733
  • гр. София
  • Мнения: 458
Здравейте , по време на стимулация имало ли е някой с симптоми гадене и подути гърди ?

Гадене не съм имала, но гърдите ми се подуха още от началото на стимулацията. Нормално е, спокойно.

# 734
  • Мнения: 200
Напълно нормално… аз нямах търпение да дойде пункцията и да минава всичко… бях като балон, пък гърдите направо не можех да ги пипна… зърната ми горяха направо… не можех по корем да спя… дори сега 3ти ден след като не пия вече нищо още ме понаболяват и от време на време ми става лошо… явно докато организма се изчисти от хормоните ще е така. И на предната стимулация бях така. Успех и гледай много да не го мислиш 🫶🏼

Здравейте , по време на стимулация имало ли е някой с симптоми гадене и подути гърди ?

Общи условия

Активация на акаунт