Детето ми лъже

  • 3 103
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 31
Бащата го няма разделени сме. Бабата и дядото когато направи нещо което не трябва започвам първо с добро да и казвам че не трябва повтарям по 100 пъти не така не така но тя не и като започна да говоря с по висок тон те започват да ми правят забележки. Например един ден бяхме седнали да обядваме тя не иска да яде и започва да дърпа дядо си от масата да я закара на магазина да си купила близалка а вкъщи имаме 10 близалки и той става и тръгва отива за близалка и се връща с 10 други неща за мен това не е нормално и им обяснявам и на тях че така не се прави но те не отговора винаги е един същ ами какво да правим детето да плаче ли

Последна редакция: ср, 16 авг 2023, 21:49 от Slavena_99 niki_89 nikol_

# 16
  • София
  • Мнения: 28 571
И ето го основният проблем - родителите ти. Не трябва да ти правят забележки пред нея, не трябва да отстъпват/е на рев и тръшкане.

# 17
  • Мнения: 31
Ами опитвам се да им го обясня по какъв ли не начин но те не ме разбират или може би не искат да ме разберат не знам. Направиха я НЕвъзможна сега иди се оправяй с нея. Майка ми работи на смяни когато излиза за втора смяна тя буквално бяга защото в момента в който види че баба и я няма тя изпада в истерия пищи по половин час и се тръшка. Тя просто знае че ако не мине при мен ще иде при баба си и дядо си и те ще го направят

# 18
  • София
  • Мнения: 38 498
Ще прозвуча като една стара потребителка, която ми даваше акъл на мен. Но тук виждам само една супер изнервена мама. Даже и по начина , който пише. Чак препинателните знаци й бягат от нерви. Ами остави я да се тръшка.
А бабата и дядото са само още дразнители.

# 19
  • Мнения: 6 249
Има ли вариант да се отделите от родителите ти? Явно те нямат правилен подход.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 369
Проблемът са родителите ти, не детето.

И четѝ, четѝ, четѝ. Повечето неща са напълно нормални за възрастта.



*по повод лъжите- точно около тази възраст осъзнават, че мислите им са си само техни и мама (и близките) всъщност не винаги знаят истината за дадено събитие и “си играят” с нея.

# 21
  • Мнения: 31
Ако имаше къде да ида вярвайте ми щях да се махна и съм на 100 % че ако се грижа сама за нея няма да е така но уви

# 22
  • Мнения: 12 775
Промени своя подход в посока по-голяма твърдост и неотстъпване на истерични крясъци, без самата ти да й викаш. Детето ще забележи, че на баба и дядо може, на мама обаче не й минават и ще престане да ги прави тези номера на теб. И може това да им помогне да видят къде грешат (кой знае).

# 23
  • Мнения: 6 249
Няма ли как да седнеш с родителите си и да се разберете как да процедирате с трудните моменти на детето? Те не те ли слушат?

# 24
  • Мнения: 6 764
Вие възрастните сложете ред в отношенията си. Явно е, че няма авторитет, къде ти се намесваш, къде бабата и дядото, не сте единни и детето страда от това. Няма граници, няма позвплено и не позволено, там се корени проблема. На 4г не лъже, просто още не може да разграничава фактите, трудно прави паралел между реално, какво си мисли и какво наистина е станало.
Ти звучиш много объркана и хаотична. Няма как детето да е спокойно, след като ти самата не си. Седнете с родителите ти, говорете кой кога и как дс се меси и как всъщност да се държите пред детето. То е продукт на вашите отношения, между вас и към него.

# 25
  • Мнения: 952
Очевидно бабата и дядото въобще не те имат за авторитет и си я лигавят както искат, без значение ти дали искаш или не. Сори, но единствения вариант е да се отделиш на квартира и да пращаш детето на градина и тогава иска не иска ще почне да те слуша, защото няма  да има кой да й угажда. Тя сега ходи ли на градина и ако да, там пак така ли се държи?
За съжаление, единствения вариант да обясниш на вашите, че така не може е да се скарате. Знам какво е да обясняваш на родител, че не искаш така да прави и то си го прави, все едно му минава от едното в другото ухо.

# 26
  • Мнения: 31
Ходи на градина в момента са във ваканция и не докато си ходеше не правеше така пак си лигавеше, но не чак толкова нямаше такива писъци както сега. Днес баба и и каза просто да не прави така тя започна да пищи седна на земята и започна да вика " стига ми викай не ме бий, а никой не я е бил или да и вика не знам просто защо прави така това дете

# 27
  • София
  • Мнения: 38 498
Ами питай я. Седно до нея, на нейното ниво и я попитай като равен>
Ти защо казваш, че те бия и викам?
Кога?
И тя като забие, се пошегувай> Май нещо шегички си правиш с мен, а?

# 28
  • Мнения: 31
Като се поуспокои я взимам гушкам я и я питам: "Николче мама кога те е удряла или викала? " когато не съм и викала, а тя казва, че и викам и удрям и тя ми казва: " ами мамо аз обърках се " и и обяснявам, че така не се прави, когато поиска нещо просто да дойде и да ми го каже нормално не да вика да дърпа и да се тръшка, но тя само казва да добре и си прави каквото си знае тя.

# 29
  • Мнения: 1 803
Ако не се разберете с родителите си,няма как да се разберете с детето.Явно те не ви приемат за авторитет и тя не ви приема.
През ваканцията има сборни групи-пратете я на градина,щом там се държи добре.И работете в посока отделяне от родителите.
Не зная какво работите,но по-добре да ви помагат отначало с
наема,с вземане и водене на детето,отколкото да живеете при тях.

Общи условия

Активация на акаунт