Много мина, мъничко остава, скоро НОЕМВРИЙЧЕ ще гушка мама

  • 32 621
  • 756
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 826
Позата към момента няма значение, 20 минути след прегледа може да е тотално противоположна. Все още има време и най-вече място за маневри. Към 36-та седмица вече е важно и ще ви кажат, особено, ако се гласите за нормално.
Относно това каква е плацентата, понеже ми го пише из листовете и лекарят диктува на сестрата, та знам, че е задна и към момента по-скоро ниска, но няма притеснения, че е твърде ниска. Стига да няма някаква патология (напр. превия) - да ви кажа хич и не ме интересува каква е. Да го мисли АГто, дето ще ме реже втори път живот и здраве, миналия път беше същата, имах и дабавъчен лоб, бебето седалищно и омотано в пъпна връв, с дупето напред я вадиха…

# 31
  • Мнения: 287
Здравейте! Въпреки, че е рано за подобни въпроси, ще си питам питането 😁 с цел събиране на мнения, както и отзиви от мами, които за изпробвали даден продукт. Та чудя се какъв перилен препарат да избера ? От години използвам само течни препарати, а от месеци само Ариел, който ми е втръснал до полуда и в тази връзка ми се ще да е нещо по неароматно и дори бих преминала към сух прах. Четох мнения на други мами, доволни от препаратите на марката на dm, както и водещи в класацията са Бочко и Тео бебе. За Бочко знам от позната, от преди години, извадеше ли прането на малката от пералнята, е…. Цялата къща миришеше на бебе. За Сано Максима четох, че е прехвален, а относно течни - Персил Сензитив има добри отзиви… Та, интересни са ми вашите мнения! 🌞

# 32
  • Мнения: 433
Когато първото ми дете разви атопичен дерматит само Сано Максима ни спаси. Препоръчват го за чуствителна кожа и този път от самото начало ще заложа на него. Ако детето няма алергии с каквото и да перете ще сте доволни. Бебетата не се цапат, че да гледаме дали перилния препарат ще изчисти петната.

# 33
  • Мнения: 2 826
Откакто се е родило по-голямото дете неговите дрехи и неща се перат с Тео Бебе (течен + омекотител), не сме имали проблеми. За възрастните (нас) пера със Сано Максима и съм много доволна, като имам приятели, които ползват и детския и са супер доволни.

# 34
  • София
  • Мнения: 4 122
И с първото и с второто перях само със Сано максима + на тяхната марка и омекотител. Не сме имали никакви проблеми с кожата. След това с него перях и нашите дрехи. В последствие минахме на капсули различни марки.
Саното много му вдигнаха цената и дори на промоция пак не ме устройва цената.
Сега с бебето мисля пак със Сано да му пера дрехите.
Бочко бях ползвала, но след пране грам нямаше мирис дрехата.

# 35
  • Мнения: 287
В тази връзка… какви са ви наблюденията за козметиката ? От познати съм чувала най-много и добри отзиви за Хипп, Bubchen и Мустела, но мен като че ли най-много ме дърпа към Хипп, а и ще мога да си поръчам от Германия.. гледах в БГ сайт и в немски и за жалост етикетите се различават, та по-скоро бих си поръчала от там… както и ако се спра на Bubchen…

# 36
  • Мнения: 139
В тази връзка… какви са ви наблюденията за козметиката ? От познати съм чувала най-много и добри отзиви за Хипп, Bubchen и Мустела, но мен като че ли най-много ме дърпа към Хипп, а и ще мога да си поръчам от Германия.. гледах в БГ сайт и в немски и за жалост етикетите се различават, та по-скоро бих си поръчала от там… както и ако се спра на Bubchen…

Моят съвет е да пробвате коя ще е най-добре поносима на детето. Сменихме доста козметика докато намерим най-доброто с първото. Най-важното е Судокрема Simple Smile Още имам голяма тубичка от преди 6г с детето. Много добър продукт за подсичане и не само. Козметика набавете си 1во мостри и пробвайте като се роди. Защото кожата е различна и нуждите също. Моето беше с атопична кожа и се наложи да минем на Биодерма атодерм и после Юриаж и да ви кажа, че изобщо не бяха евтини. За къпането странно,но си ползвахме Бочко и още даже го ползваме почти 7г вече.

# 37
  • София
  • Мнения: 4 122
Заложи на козметиката с която ще бъде в болницата. Повечето болници ползват добра козметика за новородени. С каката ползвахме Хип, но в последствие минахме на медицинска заради атопичен дерматит - Авен и А дерма.
С малката ползвах същата козметика като болницата - Биодерма.
Сега вече ползваме на Микса.
Като родя и видя как са нещата ще купувам козметика. Т.е. след изписването ще минем през аптека и ще си купя.
Ако се наложи Адаптирано отново залагам на това с което е хранено детето в болницата. А ако нещо не му е ОК сменям след консултация с лекар.

# 38
  • Мнения: 2 826
С предишното ми дете в болницата ползваха Хип и признавам си - въобще не ми харесваше нито като консистенция, нито като мирис. Вкъщи си ползвах Мустела и съм супер доволна (правя уточнение, че детето ми не е имало проблеми с кожата). Само първоначално бях взела олио на Биодерма и ми се стори ужасно тежко (то е олио де, та логично, нали ама ...) и него смених с Мустелско и от тогава до сега още си ги ползвам, само за коса вече взимам детски шампоан. Приятелско семейство ползват Юриаж и са много доволни, но и то на мирис не ми харесва Laughing аз съм си такава странна птица явно хаха

# 39
  • Мнения: 258
С баткото ползвах Мустела, даже все още ползваме. В болницата ползваха Юриаж. Не сме имали проблеми с кожата. Прах за пране ползвам Тео бебе, ще си продължа с него, а ако има проблем ще го сменя.
АМ в болницата даваха Aptamil. Успешно кърмих до около 6тия месец, след това купихме Аптамил, обаче не му хареса и го заменихме с Лактана Био.

# 40
  • Мнения: 274
https://Може ли и аз да се запиша при вас с термин ноември? 06.11.23

# 41
  • Мнения: 321
Аз съм в 25 г.с. и от 3 дена рядко усещам бебчо. Усещам го няколко пъти на ден, но не така силно като преди, а съвсем леко че мърда… Почвам да се притеснявам

И аз имам такива дни, аз съм в 24 г.с., много се филмирам и аз. Има дни, в които рита супер много и такива, в които едва-едва помръдва и много ме притеснява. На преглед съм другата седмица и нямам търпение, че стана повече от месец без АГ Disappointed

# 42
  • София
  • Мнения: 4 122
Както сме го обсъждали доста пъти, ако нещо ви притеснява винаги можете да отидете на свободен прием за преглед и да видите дали всичко е ОК. Не е необходимо да седите и да го мислите и да си вкарвате излишни филми в главата предвид състоянието ни и достатъчно напрегнат организъм и мозък Simple Smile
Също със сигурност имате пози в които седите и усещате по силно и по често бебето от друго, това също може да го направите и ако и тогава не видите разлика или е минимални не сте ОК с това, отидете спокойно да ви видят в някоя клиника/МЦ или др. за да се успокоите.

# 43
  • Мнения: 321
При мен деня е изцяло планиран - водя дъщеря ми на градина, после на работа, после я взимам от градина и става късно, така че ще си чакам прегледа, а и няма как през ден да съм в кабинета Grinning

# 44
  • Мнения: 413
Katstyr, има дни когато не е много активно бебенцето. Не се тревожи. Аз така бях започнала да си записвам като усетя нещо и си бях спокойна ето днес е ритнало. Ако цял ден си кротува, моето напромер вечерта все го усещам, та ако се протесниш,  в легнало положение, като си спокойна, може да си потупаш леко коремчето и то птвръща. Не винаги, но се случва. Една лекарка ми показа този номер. Като влезеш в седмия месец няма да имате такива чуденки. Спокойно сега.

Общи условия

Активация на акаунт