Много мина, мъничко остава, скоро НОЕМВРИЙЧЕ ще гушка мама

  • 32 587
  • 756
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 119
Относно ритането много отдавна си ги усещам болезнени. С първото ми дете не беше така обаче сега буквално чак ми призлява, а вече рита по цял ден. Пък ако спре защо не рита добре ли е 😀. Угодия нямам. Относно спането накъдето ми се падне натам.
Колкото повече обаче приближавам седмия месец толкова по тежко ми става всичко, а до скоро даже забравях че съм бременна...

# 16
  • Мнения: 23
Здравейте,
Правя си списък с необходимите неща (първа бременност ми е) и да започвам да пазарувам, ако попадна на промоция, но от толкова гледане и четене започнах да се обърквам. Ще се радвам да чуя вие какво сте набелязали/купили.

Бях се насочила да си купя евтина ръчна помпа с цел стимулация в болницата, ако бебчо откаже гърда и докато видя как ще потръгне, но приятелки ме разубеждават да си взема директно електрическа. Вие ще си носите ли помпа и ако да, каква?
Чудя се относно биберона за новородено - силиконов или каучуков?
Стъклено или пластмасово шише? С анти-колик система или без?
За стерилизатор+нагревател мисля да заложа на Cangaroo 3 в 1 - дали е добър вариант как мислите?
Скрит текст:

# 17
  • Мнения: 287
Няма да пазарувам предварително, както бях споменала, но относно твоите въпроси бих и най-вероятно и ще процедирам така:
1. Електрическа категорично, марка не съм проучвала още
2. И силиконов, и каучуков, и с различни форми. Чела съм за бебета, които от 5 вида избират 6-тия 😆, така че…
3. Стъклено със сигурност и почти още толкова сигурно със система, не че съм убедена колко точно работа вършат ама нали така казват…
4. Нямам наблюдения за стерилизатора, ще взема от снаха ми нейния…

Здравейте,
Правя си списък с необходимите неща (първа бременност ми е) и да започвам да пазарувам, ако попадна на промоция, но от толкова гледане и четене започнах да се обърквам. Ще се радвам да чуя вие какво сте набелязали/купили.

Бях се насочила да си купя евтина ръчна помпа с цел стимулация в болницата, ако бебчо откаже гърда и докато видя как ще потръгне, но приятелки ме разубеждават да си взема директно електрическа. Вие ще си носите ли помпа и ако да, каква?
Чудя се относно биберона за новородено - силиконов или каучуков?
Стъклено или пластмасово шише? С анти-колик система или без?
За стерилизатор+нагревател мисля да заложа на Cangaroo 3 в 1 - дали е добър вариант как мислите?
Скрит текст:

# 18
  • София
  • Мнения: 4 122
С предната бременност помпа си взех чак след изписването от болницата. Там ползвах тяхна - ръчна.
За вкъщи заложих на ел помпа на Медела Swing. Бях много доволна, но въпреки нея пак не ни се получи изцяло кърменето.
С голямата ползвах каучуков защото тя го предпочете, а малката си избра силиконов на Lovi.
Шишета заложих на стъклени на Chicco.
Стерилизатор ни подариха. Какъвто и да вземеш ще ти върши работа.

# 19
  • Мнения: 119
Според мен много правилно правиш. Като видиш промоция и действаш.
1. Помпата електрическа съм ползвала и ми беше от полза. Ръчната си е мъка(мое мнение).
2. Биберона силикон или поне това е работило при моето дете(нямам някакво особено мнение за или против силикон/каучук).
3. Шишетата съм заложила отново на пластмасово, че знам не един случай със счупени стъклени шишета. Дъщеря ми на няколко месеца си подпираше сама шишенцето с млякото и смятам, че едно стъклено би тежало. Този път съм заложила на антиколик(не мисля че ще има ефект просто беше промоция 😀)
4. От Стерилизатора съм доволна имам същия. (Само да си го намеря, че един Бог знае кое къде е хаха).

В заключение ще кажа следвай шестото си чувство така най-добре ще усетиш кое и как. От много мислене само глава боли 😀

Здравейте,
Правя си списък с необходимите неща (първа бременност ми е) и да започвам да пазарувам, ако попадна на промоция, но от толкова гледане и четене започнах да се обърквам. Ще се радвам да чуя вие какво сте набелязали/купили.

Бях се насочила да си купя евтина ръчна помпа с цел стимулация в болницата, ако бебчо откаже гърда и докато видя как ще потръгне, но приятелки ме разубеждават да си взема директно електрическа. Вие ще си носите ли помпа и ако да, каква?
Чудя се относно биберона за новородено - силиконов или каучуков?
Стъклено или пластмасово шише? С анти-колик система или без?
За стерилизатор+нагревател мисля да заложа на Cangaroo 3 в 1 - дали е добър вариант как мислите?
Скрит текст:

# 20
  • Мнения: 341
Пластмасовите шишета може да се леки, но при всяка стерилизация отделят вредни частици които съответно бебето поглъща, не напразно в болницата ползват само стъклени. При ползването на шише като цяло, единствено и основно трябва да го държите вие, а не да бъде подпряно и да се оставя без надзор.
Относно тези анти колик, не в шишето, а в беберона е функцията, която при засмукване от бебето той се увива и пропуска много малко мляко или го спира напълно при по силно засмукване, при това положение трябва да размърдвате биберона постоянно докато се хране, което е досадно и забавя храненето.

# 21
  • Мнения: 2 826
С първото ми дете бях купила някакви шишета на Томи Типи, които бяха препоръчани на един семинар за бъдещи майки, вече не си спомням къде, имах време тогава и ходех на какви ли не уроци за бъдещи родители. В болницата детето беше заучено на Нук, едни от най-лесните шишета евър. Вкъщи не можеше въобще да пие от Томи, изискваше адски много усилия и бебето се изнервяше и така и не успя да засуче. По спешност таткото търча до магазина да купи Нук, стерилизирахме и нахранихме детето от раз. Не знам какво да посъветвам в този аспект, понеже пак ще раждам в същата болница и .. пак ще си ползвам Нук. Стъклени.
Иначе имам същия стерилизатор, и аз не знам къде е, но е някъде там 😄 вършеше чудна работа и беше сравнително евтин на фона на Филипс и разни други. Хич не робувам на марки по принцип, и тенджера с вряща вода на теория върши същата работа.
Първото ми дете така и не пожела биберон. Предлагах няколко вида, уж да се самоуспокоява… Мисля да не предлагам на това въобще.

# 22
  • Мнения: 119
Е това че си подпира сама шишенцето никога не е оставяно детето без надзор. А примерно аз я държа и тя си го гушкаше по този начин. Напълно съм наясно с рисковете от оставянето на бебета и деца без надзор по какъвто и да е повод Simple Smile

# 23
  • Мнения: 139
Имате ли заглъхване на ушите и задух ? От 3 дни преди обяд ми става така, но интересното е ,че като легна и веднага се оправям. Докато съм права или седнала ги усещам. Кръвното е ок, ниско си е 100/70 винаги. От растящият корем ли е ?? Много странно защото веднага се оправям ако легна. За инфото 26г.с При вас как е ? Simple Smile

# 24
  • Мнения: 341
С първото ми дете бях купила някакви шишета на Томи Типи, които бяха препоръчани на един семинар за бъдещи майки, вече не си спомням къде, имах време тогава и ходех на какви ли не уроци за бъдещи родители. В болницата детето беше заучено на Нук, едни от най-лесните шишета евър. Вкъщи не можеше въобще да пие от Томи, изискваше адски много усилия и бебето се изнервяше и така и не успя да засуче. По спешност таткото търча до магазина да купи Нук, стерилизирахме и нахранихме детето от раз. Не знам какво да посъветвам в този аспект, понеже пак ще раждам в същата болница и .. пак ще си ползвам Нук. Стъклени.
Иначе имам същия стерилизатор, и аз не знам къде е, но е някъде там 😄 вършеше чудна работа и беше сравнително евтин на фона на Филипс и разни други. Хич не робувам на марки по принцип, и тенджера с вряща вода на теория върши същата работа.
Първото ми дете така и не пожела биберон. Предлагах няколко вида, уж да се самоуспокоява… Мисля да не предлагам на това въобще.

Има начин. В болницата си носи шишето което ще ползвате в къщи. Като дадат млякото го преливаш в твоето 😉. Ще ти трябват 2, за мляко и вода. Аз така правех, а вода си носих на  Бебелан и също я сменях с тази от болницата.
Същото е и с биберона залъгалка.

# 25
  • Мнения: 263
Момичета,
Някои от вас да са имали Бракстън-Хикс контракции? Какво сте и не сте правили, взимали като  терапия след това по препоръка на АГ?
Имате ли заглъхване на ушите и задух ? От 3 дни преди обяд ми става така, но интересното е ,че като легна и веднага се оправям. Докато съм права или седнала ги усещам. Кръвното е ок, ниско си е 100/70 винаги. От растящият корем ли е ?? Много странно защото веднага се оправям ако легна. За инфото 26г.с При вас как е ? Simple Smile
Здравей,
Ставало е 2-3 пъти да ми пищят ушите, но не съм обръщала внимание и то за секунди. С кръвното и аз нямам проблем. Не съм имала световъртеж или задух.

# 26
  • Мнения: 287
В предната тема обсъждахме тази тема. Ударни дози магнезии, но-шпа и повече почивка, да не кажа само лежане. И ако успееш ги засичай, ако зачестят отивай да ти пуснат система.

Момичета,
Някои от вас да са имали Бракстън-Хикс контракции? Какво сте и не сте правили, взимали като  терапия след това по препоръка на АГ?
Имате ли заглъхване на ушите и задух ? От 3 дни преди обяд ми става така, но интересното е ,че като легна и веднага се оправям. Докато съм права или седнала ги усещам. Кръвното е ок, ниско си е 100/70 винаги. От растящият корем ли е ?? Много странно защото веднага се оправям ако легна. За инфото 26г.с При вас как е ? Simple Smile
Здравей,
Ставало е 2-3 пъти да ми пищят ушите, но не съм обръщала внимание и то за секунди. С кръвното и аз нямам проблем. Не съм имала световъртеж или задух.

# 27
  • Мнения: 263
Здравей,
За 1 седмица за сега бяха само 3-4 и това е.
Пия си хаповете и си почивам.

В предната тема обсъждахме тази тема. Ударни дози магнезии, но-шпа и повече почивка, да не кажа само лежане. И ако успееш ги засичай, ако зачестят отивай да ти пуснат система.

Момичета,
Някои от вас да са имали Бракстън-Хикс контракции? Какво сте и не сте правили, взимали като  терапия след това по препоръка на АГ?
Имате ли заглъхване на ушите и задух ? От 3 дни преди обяд ми става така, но интересното е ,че като легна и веднага се оправям. Докато съм права или седнала ги усещам. Кръвното е ок, ниско си е 100/70 винаги. От растящият корем ли е ?? Много странно защото веднага се оправям ако легна. За инфото 26г.с При вас как е ? Simple Smile
Здравей,
Ставало е 2-3 пъти да ми пищят ушите, но не съм обръщала внимание и то за секунди. С кръвното и аз нямам проблем. Не съм имала световъртеж или задух.

# 28
  • Мнения: 26
Аз съм в 25 г.с. и от 3 дена рядко усещам бебчо. Усещам го няколко пъти на ден, но не така силно като преди, а съвсем леко че мърда… Почвам да се притеснявам

# 29
  • Мнения: 44
Какви са тези боуен терапии??Всички дето ходят..странна работа.Изтървам!
За болките в краката, мисля че е от спането на една страна и тежестта.Аз предимно на ляво и на гръб.И лявата става ме хваща, не дясната.Но може да е както казвате от разширяването на таза.Нищо не съм купувала аз за сега.Първа бременност ми е и хабер си нямам какво да взимам и да правя.Ще чета от вас и послеее ще му мисля.А че тежи, тежииии и то от сега бая, особено слид 16ч ставам двойна и 50метра вървене са все едно планина катеря.Страх ве е следващите месеци като стане по тежко как ще се справям.Мислех, че ще е по-леко.Както каза една мама по-нагоре и аз все мрънкам за нещо.За позата на бебето не съм питала и за плацента също.Интересното е че нито един от 2-та лекаря не ми спомена нищо.

Последна редакция: нд, 06 авг 2023, 19:43 от ЛИЛИибебо

Общи условия

Активация на акаунт