Витамин В12 - тема 10

  • 24 465
  • 583
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 12 232
Вит В12 ми беше на долна граница според изследванията, тоест реално под нормата.
Бях  взела Natural Factors  Vitamin B12 Methylcobalamin 1000mcg за цялото семейство, като аз  приемах по едно на ден. След като свърши констатирах, че съм взела от 5000mcg вместо от 1000. Въпросът ми е дали мога да пия от него и всеки ден ли отново или през някакъв интервал?

# 31
  • Мнения: 11 844
Aila зависи какви са ти нивата, но 5000 на ден ще ти дойде много според мен. Вземай си 1 на 2-3 дни.


Здравейте. Пусах в групата за Д, заради мъжът ми, сега да питам за мен. И двамата сме в недостаиг на витамини и аз отложих моита доста. Почвам да пия фолата, б12  подезичен и витамин д. Но съм с болки в гърба и някаква междуребрена невралгия и пия урамил форте макс. Виждам че в него освен магнезия има и и Б и Д.  Проблем ли е ? Да магна ли урамила и да пия отделно магнезий?  Благодаря

Ако нямаш много хапчета изпий си го а освен него вземай само В12, а като свърши си включи фолата и магнезия

# 32
  • Мнения: 124

Фолата ми е зле и за това пия по две хапчета по твоя препоръка. Да пия ли урамила докато го изпия с един фолат?

# 33
  • Мнения: 11 844
А да, нисък е доста....ами да, може по 1 да вземаш. То не се знае тази фолиева от Уримила дали я усвояваш, но да не се предозираш много пък ако да.

# 34
  • Мнения: 31
Здравейте. Не знам, дали връзката между дефицита на Б12, който зависи от Б2, който пък от своя страна зависи от селен, йод и молибден, е била дискутирана в предишни теми.  Ето тук е много добре описана. Ако някой не разбира английски, може да си го преведе с Google.
https://b12oils.com/b12info.htm

# 35
  • Мнения: 2 730
395 pg/ml е дефицит, в тази мерна единица трябва да е над 500-550, в другата - над 350.
Изчака ли достатъчно преди да се изследваш?
Декември месец приключих с петата инжекция в12, стойностите тогава бяха 242 pg/ml, след инжекциите не съм се изследвала, пих няколко месеца в12 таблетки и сега реших да пусна ,защото имам някои симптоми, започна косопада, уморявам се от нищо, сънливост
С какъв доктор да се консултирам? Защото когато преди време с тези стойности за личния нямаше проблем а трябваше да паднат до 242pg за да се убеди,че има проблем
Личният ми назначи по една инжекция на месец, много бързо се е стопил резерва от поставените инжекции. Има ли и други като мен?

# 36
  • Мнения: 263
Момичета налага се пак да пия витамин Б12. Пих декември и януари, влезе си в норма, но ето че отново е паднал. НО! Лошото е че когато го приемах се изпъпчих много! И три месеца след като го спрях още имах пъпки. Тъкмо вече бяха започнали да отшумяват и трябва пак да го пия и нямам идея как ше стане това. Приемах на natural factors 1000mg всяка сутрин. Някой имал ли е такъв проблем с витамина и с какво да го заменя? Държа да отбележа че докато гл приемах и ми се появиха пъпки хематоложката ми каза че не е запозната да има такъв ефект от витамина, личния ми също не знаеше, ходих на дерматолог, който също не беше чувал че Б12 може да го причини. А аз съм сигурна че беше от него. Защо няма данни за тия странични ефекти? Трябва пак със страх да го пия и да очаквам опъпчване ли..някой бил ли е в тази ситуация

# 37
  • Мнения: 2 730
Аз точно това прочетох вчера в друга тема, че ниските нива на В12 и Д водело до появата на подкожни пъпки. И при мен от половин година и повече се наблюдават едни подкожни, ужасни бубуни, а никога дори и в пубертета ме съм имала пъпки

# 38
  • Мнения: 263
Аз имам пъпки когато пия витамина, а не когато ми е нисък….и заради това не знам сега на коя марка да си взема за да не се изпъпча пак

# 39
  • Мнения: 11 844
Опитай да смениш марката, да не е пък от това. Аз лично нямам такива проблеми, но съм чувала и от други хора за такива ефекти след прием

# 40
  • Мнения: 142
Здравейте! Има ли някакви отзиви за Трансдермални витаминни пластири B12✚ (метилколабамин) от OCTO PATCH- пластири-
/лепенки/ , ако някой е ползвал?

# 41
  • Варна
  • Мнения: 130
Някой изследвал ли е Б12 на малко бебе? Същите ли са референтните стойности?

# 42
  • Мнения: 263
На някой изписва ли ли са му 2х1000гами под езика на ден? Не е ли висока доза това. Досега винаги съм приемала само сутрин 1х1000 преди хранене?

# 43
  • Мнения: 11 844
Някой изследвал ли е Б12 на малко бебе? Същите ли са референтните стойности?

Колко малко бебе? Принципно са същите граници, като за малките деца се изискват стойности в горната граница, т.е. трябва да имат повече от възрастните.


На някой изписва ли ли са му 2х1000гами под езика на ден? Не е ли висока доза това. Досега винаги съм приемала само сутрин 1х1000 преди хранене?
За дефицит не е много. За колко време е изписан така? Има таблетки от по 5000, спрея за нос в една капка има 2500

# 44
  • Мнения: 263
Каза ми поне 2-3 месеца предвид сериозния дефицит. Просто не знам към кой продукт да се насоча след несполучливия си опит с Natural factors, от който месец след приема се опъпчих (вече надух тук сигурно на всички ви главите). Не знам спрей ли, хапчета, амброзия? Кое е да избера? И в крайна сметка това опъпчване дали е алергична реакция или от натрупването на Б12? Или какво? Никой ли не се е сблъсквал това

Общи условия

Активация на акаунт