Витамин В12 - тема 10

  • 24 447
  • 583
  •   3
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 741
Dr.Who А да си приемала фолиева киселина наскоро...при мен беше се получило така...заради фолиевата киселина имах желязо над горна граница но феритина ми беше 40...след консултация с хематолог ми каза,че серумното желязо се завишава при прием на фолиева киселина

# 16
  • Мнения: 729
Dr.Who А да си приемала фолиева киселина наскоро...при мен беше се получило така...заради фолиевата киселина имах желязо над горна граница но феритина ми беше 40...след консултация с хематолог ми каза,че серумното желязо се завишава при прием на фолиева киселина
Не съм. Даже утре ще пусна изследване за Б6 и Б9 (фолиева киселина). Направих си онлайн консултация с хематолог. Каза, че желязото може да е заради някакъв вирус, който е минал през мен и да повторя изследването след 2-3 месеца. За феритина каза, че не е чак толкова нисък, нищо, че е в по-долна граница и няма нужда да приемам лекарства засега за него и че нивата му не са толкова зле, че те да ми причиняват световъртежа. И сега се чудя дали да си правя втора консултация.

# 17
  • Мнения: 2 259
Съвсем възможно е комбинацията високо ТСХ, и ниски витамини да прави това.
+ жегите, високата доза хормон, вариране на кръвното, евентуално.
Аз в Хийли, по моят проблем се консултирах с доктор Савчева, и съм много доволна. Обърна ми внимание и на витамините, и на ниското ТСХ, и основният проблем заради който я потърсих.
Не пречи да направите още една консултация, но и имайте търпение. Аз витамин Д от 10 до 40 го вдигах 6 месеца.

# 18
  • Мнения: 729
Съвсем възможно е комбинацията високо ТСХ, и ниски витамини да прави това.
+ жегите, високата доза хормон, вариране на кръвното, евентуално.
Аз в Хийли, по моят проблем се консултирах с доктор Савчева, и съм много доволна. Обърна ми внимание и на витамините, и на ниското ТСХ, и основният проблем заради който я потърсих.
Не пречи да направите още една консултация, но и имайте търпение. Аз витамин Д от 10 до 40 го вдигах 6 месеца.

Благодаря. Точно с д-р Савчева се консултирах. Доволна съм. Много подробно ми обясни за желязото и феритина. И тя всъщност ме насочи към допълнителните витамини, които да изследвам.
Аз просто сега съм се хванала,  че феритинът ми е нисък, защото искам да се открие причината за този световъртеж и бързо да минава☺️.
Да, явно и кръвното ми пада, защото днес беше 88/65, при нормално 110/70.

# 19
  • Мнения: 11 844
Определено не е от феритина световъртежа. Както казаха преди мен по скоро съвкупност от всичко - дефицити на витамини, ниско кръвно. А понякога е неврологичен проблема със световъртежа - вестибуларен апарат, шипове и т.н.

# 20
  • Мнения: 729
Определено не е от феритина световъртежа. Както казаха преди мен по скоро съвкупност от всичко - дефицити на витамини, ниско кръвно. А понякога е неврологичен проблема със световъртежа - вестибуларен апарат, шипове и т.н.

Много благодаря на всички за отговорите. Бяхте ми много полезни.

# 21
  • Мнения: 2 730
Ноември месец след стойности на В12 -242,ми поставиха 5 инжекции В12 и се почувствах много добре,спря косопада и изчезнаха всички симптоми. От тогава не съм се изследвала. Забелязвам, че пак започва да ми пада косата. Знаете ли какво се препоръчва след лечението с инжекции кога пак трябва да се повтори?

# 22
  • Мнения: 11 844
Никой не знае за колко време ще изпаднете пак в дефицит, следете се с изследвания. Би трябвало поне 3 месеца след това да няма проблем, но е индивидуално. Другия вариант е да се поддържате с хапчета/спрей след инжекциите, за да не изпадате отново в дефицит

# 23
  • Мнения: 2 730
Това са ми днешните стойности на В12. Това означава ли, че 292 рmo/l, използвайки калкулатора,  се равнява на 395 pg/ml. Ако е така не би трябвало да съм в дефицит

Последна редакция: вт, 08 авг 2023, 15:09 от dete2

# 24
  • Мнения: 11 844
395 pg/ml е дефицит, в тази мерна единица трябва да е над 500-550, в другата - над 350.
Изчака ли достатъчно преди да се изследваш?

# 25
  • Мнения: 262
Хора, имам малко необичаен въпрос, но спешна нужда от отговор, че ще откача. На 30г съм принципно с Хашимото, анемия, дефицит на Б12 и какво ли не. Приемах си витамините и минералите, но сега правя пауза два три месеца преди да ги проследя накъде са( макар че от 16годишна все ги пия, качват се и след няколко месеца съм пак в дефицит) Та основния ми въпрос е че този уикенд ще ходя до 7-те рилски езера и се притеснявам от надморската височина и как би ми се отразила на организма тази разходка предвид, че все съм в дефицит на Б12, хемоглобин. Възможно ли е да ми стане нещо? След няколко дни плануваме и Мусала. Но много мее е шубе да не ми стане нещо?

# 26
  • Мнения: 2 730
395 pg/ml е дефицит, в тази мерна единица трябва да е над 500-550, в другата - над 350.
Изчака ли достатъчно преди да се изследваш?
Декември месец приключих с петата инжекция в12, стойностите тогава бяха 242 pg/ml, след инжекциите не съм се изследвала, пих няколко месеца в12 таблетки и сега реших да пусна ,защото имам някои симптоми, започна косопада, уморявам се от нищо, сънливост
С какъв доктор да се консултирам? Защото когато преди време с тези стойности за личния нямаше проблем а трябваше да паднат до 242pg за да се убеди,че има проблем

# 27
  • Мнения: 11 844
За тези проблеми лекаря е хематолог, но не знам ще обърне ли внимание на тези стойности. Вземи си спрея на Бетер Ю , там 4 впръсквания са 1200мкг

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 4 068
Petrova32, не се филмирай, нищо няма да ти стане, освен да се умориш зверски, ако много вървиш

# 29
  • Мнения: 124
Здравейте. Пусах в групата за Д, заради мъжът ми, сега да питам за мен. И двамата сме в недостаиг на витамини и аз отложих моита доста. Почвам да пия фолата, б12  подезичен и витамин д. Но съм с болки в гърба и някаква междуребрена невралгия и пия урамил форте макс. Виждам че в него освен магнезия има и и Б и Д.  Проблем ли е ? Да магна ли урамила и да пия отделно магнезий?  Благодаря

Общи условия

Активация на акаунт