Витамин В12 - тема 10

  • 24 423
  • 583
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 11 844
Мисля, че 3 месеца по 2000 ще ти дойде много, но 1-1,5 месеца спокойно може да изкараш на тази доза и после да намалиш.

Аз съм казвала много пъти - доволна съм от подезичните на Солгар, най-добре от Айхърб, че са поевтини. Също така и от спрея на БетерЮ съм доволна,  там 4 впръсквания са 1200 и мисля, че опаковката стигаше за около 50 дни. Може да си пръскаш 5 пъти и ще стане 1500.
За пъпките наистина нямам идея, но не си първия случай...просто не знам, дали е реакция от самия витамин като прием или от продукта. Но като смениш, скоро ще разбереш Simple Smile
Другия вариант е да пробваш с инжекции.

# 46
  • Мнения: 263
Май ще пробвам с 5 впръсквания на бетер ю, макар че видях че е с хром и зелен чай, а ми се искаше да си е чист. И ще проследя след 2-3месеца. Дано да няма този път такъв ефект, защото е много неприятно.

# 47
  • Варна
  • Мнения: 130
На 3 месеца е бебето. Излязоха резултатите. Според докторката са наред. Качвам снимка.

Последна редакция: вт, 22 авг 2023, 14:18 от flammmme

# 48
  • София
  • Мнения: 658
След месеци "рисърч" по въпроса и пробвайки различни продукти, смятам, че открих най-оптималното решение.

Първо, при остър дефицит, най-бързо става с инжекции. СоФармаси и аптеките продават ампули, както и един медикамент - Милгамма Н - той е комбинация м/у В1-В6-В12. Поставих си 3-4 инжекции сам, мускулно в крака, веднъж седмично в продължение на 4 седмици. Използвах игла №23, дискомфортът бих казъл е минимален, незначителен. Ако някой го е страх или несигурен, може да се обърне към ЛЛ или сестра в някоя от лабораториите.

Основното е, че Б12 бива 4-вида:
    - Цианкобаламин
    - Метилкобаламин
    - Хидроксокобаламин
    - Аденосилкобаламин

От 4-те, Цианкобаламин е най-евтин, синтетичен и най-трудно усвоим. Останалите три са препоръчителни, т.к. са най-биоактивни.

Факт е обаче, че дефицит на Б12 при различните хора има различни причинители и разнородна патология. За някои е оптимален метилкобаламин, за други хидроксокобаламин и т.н.

Към Б12 хипотезата и неговото усвояване се добавя и още едно условие - витамин Б9. Б9 е нужен за да активира Б12. Т.е. може да нямате дефицит на Б12, а Б9, само че клинично ще се покаже дефицит на Б12. Следователно, при симптоматично лечение на Б12-дефицит, следва да се адресира и потенциално Б9.

И така, за да се реши проблемът изцяло и всеобхватно е нужен прием на Б9 и поне 3-те от "хубавите" форми на Б12 за всеобхватно действие.

Кой е този продукт, който обединява всичко това. За щастие такова нещо съществува, не е скъп и е немски продукт.

Vitamin B12 Triple Komplex - 240 Tabletten - Folat 5-MTHF Quatrefolic

Включва:
    активна форма на
фолат (Б9, който да активира Б12)
активна форма на метилкобаламин
активна форма на хидроксокобаламин
активна форма на аденосилкобаламин[/list]

като таблетката е 1000мкг Б12, разделена на 333мкг от по трите изброени по-горе + 400мкг Б9.

За мен това е ПРОДУКТЪТ, който решава проблема изцяло и за всеки.

Резултатите при мен: от 212 преди до 913 след 2м. и половина приемане през ден, като първата седмица го вземах всеки ден.

Купих го директно от производителя в Германия и пристигна за 6 дни. Компанията предлага и други качествени добавки. Да не правя реклама, разгледайте ги. Тук пиша в темата за Б12.

Дано да съм помогнал на някого. Blush

# 49
  • Мнения: 2 259
mibobo, може да се включи по-компетентно по въпроса за б12 на бебето.

За б12 и пъпките. При някои хора приемът на б12 предизвиква подкожни пъпки и акне. Това не е алергия, при алергията има по-различно проявление, включващо уртикария, повръщане, треска, затруднено дишане и др. Според проучванията приемът на б12 си взаимодейства с кожният микробиом и при някои хора се активизира определена бактерия, която причинява акне и пъпки.

# 50
  • Мнения: 263
Не знам защо обаче никой хематолог, при които съм ходила (3ма), не е чувал че Б12 може да причини акне. Казват възможно е не е изключено, но не съм чувал/а. Дори по него време ходих и при двама кожни и те също не бяха чували. Казсха ми само че имам ужасно акнеична кожа!!?? А аз цял живот съм с чиста кожа(като изключим преди цикъл 1-2 пъпки), но те казаха че явно имам от акнето при възрастни, което за мен не беше така и си беше точно от витамина Б12. Ще пробвам сега да го набавя чрез спрей и ако отново се опъпча, ще започна да използвам козметика за акне, щом не се води алергично, а си е просто акне би трябвало да има ефект

# 51
  • Мнения: 2 259
За да не съм голословна, ето обобщението на изследването.
https://www.science.org/doi/10.1126/scitranslmed.aab2009

То, и никой лекар, с който аз съм говорила не е чувал за алергия към магнезий, но това не значи, че няма такава Simple Smile

# 52
  • Мнения: 263
Аз съм напълно съгласна
И тук идва другия момент, в който ми спадна нивото на б12 спряха да ми излизат и пъпки. Как бих могла тогава да поддържам оптимални нива на Б12 без тази напаст? Или трябва да избера или едното, или другото..

Последна редакция: вт, 22 авг 2023, 18:20 от Petrowa32

# 53
  • Мнения: 11 844
На 3 месеца е бебето. Излязоха резултатите. Според докторката са наред. Качвам снимка.

Да, добре са.


Petrowa32 за твоето акне си мисля, дали да не започнеш с малка доза и да увеличаваш постепенно.

# 54
  • Мнения: 263
Точно това измислих и аз като вариант, особено сега със спрейчето ще имам възможност да регулирам дозата

# 55
  • Мнения: 1 017
Здравейте,
след 3 месечно пръскане на витамин д, витамин б12 и вземане на фолиева киселина, направих 1 месец почивка и новите резултати са ми по-лоши от първоначалните. В една лаборатория са правени, а аз имам мутация за намалено 30-40% усвояване. Сега пак си взех да пръскам, но дали не трябва да ида на някакъв лекар за такива резултати? Личният не обръща внимание на такива неща. Иначе аз тренирам, от около месец ям основно домашни салати и почти съм спряла месото, което предполагам оказва влияние на намаляването на желязото наполовина.
Скрит текст:

# 56
  • София
  • Мнения: 658
Здравейте,
след 3 месечно пръскане на витамин д, витамин б12 и вземане на фолиева киселина, направих 1 месец почивка и новите резултати са ми по-лоши от първоначалните. В една лаборатория са правени, а аз имам мутация за намалено 30-40% усвояване. Сега пак си взех да пръскам, но дали не трябва да ида на някакъв лекар за такива резултати? Личният не обръща внимание на такива неща. Иначе аз тренирам, от около месец ям основно домашни салати и почти съм спряла месото, което предполагам оказва влияние на намаляването на желязото наполовина.
Скрит текст:

Има вероятност продуктите, които и/или дозите, които вземате да не отговарят на нуждите ви.

# 57
  • Мнения: 263
hoaxy какъв продукт използвате за Б12 и желязо, и по колко?

# 58
  • Мнения: 1 017
Спрей на Better you - 4 пръскания за Б12, като то ми беше 230 като почнах.
Спрей на Better you - 3 пръскания за Д, като ми беше 35 преди.
Неофолик мета по 2 за един месец и по 1 за 2 месеца за фолиева.
Желязото ми беше на горна граница, та не съм пила нищо, а хомоцистеинът беше 8.

# 59
  • Мнения: 11 844
Странно, добри са продуктите по мое мнение както и дозите. Боледувала ли си? В смисъл да са се изчерпали от нещо...Направи консулт с хематолог, щом си имаш мутация, ако трябва да предпише друго или да направи някакви допълнителни изследвания.

Общи условия

Активация на акаунт