35-то Добри Войников - гимназиален етап

  • 7 560
  • 112
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 85
Ние купуваме учебниците от борсата на НДК. Голямата сама ходи, запазва, заменя на следващата година, оправя се детето. Мисля да й зачисля и малката, да свърши наведнъж двете неща.

Доколкото видях -  а,б,в са немските паралелки; г,д са с френски. Отзиви за учителките четох много добри за Новкова и Узунова, надявам се и другите да са също много отдадени и да ни спестят нерви.  Simple Smile)

Излязли са свободните места за 5то класиране в 35то. Дайте мнение дали я местя? Тя по принцип искаше природната паралелка, но аз незнайно защо бях сложила 22ро пред 35то и там се класира. На трето я преместих в 35то, но не й стигна бала за половин точка Simple Smile за природните и отиде в НЕ.

Иначе има места и в НЕ и в ФЕ паралелки, дали да пробвам? Не й е нисък бала и не вярвам изведнъж от нищото да се появят деца с висок бал, желаещи да влязат в 35то или да я оставя където е?

Аз не виждам разлика в програмата на Природни науки и Езиковите паралелки за 8,9,10 клас. Разликата е чак в 11 и 12 клас, когато се избират профилите. Т.е. ако е езиков профил, в 11 и 12 клас езикът ще е първи профилиращ предмет и ако иска пак може да избере природните за втори профилиращи. Ако е в природен профил, обратното. Това ми обясниха по телефона още , когато трябваше да редим желанията.

Последна редакция: вт, 15 авг 2023, 13:51 от Koriandar25

# 61
  • София
  • Мнения: 167
Ние купуваме учебниците от борсата на НДК. Голямата сама ходи, запазва, заменя на следващата година, оправя се детето. Мисля да й зачисля и малката, да свърши наведнъж двете неща.

Доколкото видях -  а,б,в са немските паралелки; г,д са с френски. Отзиви за учителките четох много добри за Новкова и Узунова, надявам се и другите да са също много отдадени и да ни спестят нерви.  Simple Smile)

Излязли са свободните места за 5то класиране в 35то. Дайте мнение дали я местя? Тя по принцип искаше природната паралелка, но аз незнайно защо бях сложила 22ро пред 35то и там се класира. На трето я преместих в 35то, но не й стигна бала за половин точка Simple Smile за природните и отиде в НЕ.

Иначе има места и в НЕ и в ФЕ паралелки, дали да пробвам? Не й е нисък бала и не вярвам изведнъж от нищото да се появят деца с висок бал, желаещи да влязат в 35то или да я оставя където е?


Аз не виждам разлика в програмата на Природни науки и Езиковите паралелки за 8,9,10 клас. Разликата е чак в 11 и 12 клас, когато се избират профилите. Т.е. ако е езиков профил, в 11 и 12 клас езика ще е първи профилиращ предмет и ако иска пак може да избере природните за втори профилиращи. Ако е в природен профил, обратното. Това ми обясниха по телефона още , когато трябваше да редим желанията.

Благодаря ти! Сега видях, че и в природната паралелка няма да учат втори език руски, така че  си остава там където е.

# 62
  • София
  • Мнения: 4 569
Разликата е малка между природните науки и езиковия профил в 8 клас. Природни науки имат 2 часа информатика. А езиковите паралелки имат ИУЧ - 1 час немски и 1 час информационни технологии.
9 клас - не виждам разлика.
За 10 клас все още няма качена информация. На сайта са учебните планове за 22/23 година, а тогава е имало само 9ти клас и 8ми клас с профил природни науки. Предполагам, че дори и да има някаква разлика в 10ти клас, тя ще е минимална.

# 63
  • Мнения: 45
Всичи учат втори език от 9 клас и разпределението на часовете е едно и също за езиковия профил и профил Природни науки. Разликата идва 11-12 клас, така както го е описала Koriandar25.

# 64
  • София
  • Мнения: 5 658
Благодаря ти! Сега видях, че и в природната паралелка няма да учат втори език руски, така че  си остава там където е.
Руски е задължителен втори език за всички паралелки, започва в 9 клас.

# 65
  • Мнения: 85
Аз получих много добри отзиви за госпожа Новкова, учител по френски. Взискателна, отдадена, с добър подход към децата и те я обичат. Не знам обаче името на другата госпожа по фински език, нито имам отзиви за нея. Ако някой знае, нека да сподели.

Другата госпожа по френски е Г.Горунова. Поне това видях в разпределението за 2023/2024г. Някой има ли отзиви? От разпределението не става ясно коя госпожа ще е класна на паралелката с квоти и коя на тази без квоти.

# 66
  • Мнения: 255
Аз нямам отзиви, но намерих нещо интересно на сайта на училището. Може би съвпадение на имена.
http://insport.bg/2016/02/10/%D0%B1%D0%B0%D1%81%D0%BA%D0%B5%D1%8 … E%D0%BB-3%D1%853/

# 67
  • София
  • Мнения: 12 245
Здравейте и от мен и от един прясно прият бъдещ ученик в 35-то, осми клас с ФЕ в паралелката с квоти.
Поради промяна на желанията се наложи да участваме по спешност в 5-то класиране, след като отдавна беше записана в 18-то. Реално можеше всичко да е приключило още на първо класиране, ако беше писала 35-то преди 18-то, но как тогава майка и ще се забавлява цяло лято с класирания Simple Smile
Връщам се да чета назад в темата, за да успея да се ориентирам  и да не задавам въпроси, на които вече има отговори.

# 68
  • Мнения: 255
Здравейте,
Ние също участвахме в пето класиране и успяхме в едно по-желаните от нас училища. Освободихме мястото във френската паралелка с квоти, на което вероятно вие сте приети Simple Smile. Пожелавам успех на всички и дано изборът (особено last minute), да е най-добрият за нашите деца!
[b[/b]
Здравейте и от мен и от един прясно прият бъдещ ученик в 35-то, осми клас с ФЕ в паралелката с квоти.
Поради промяна на желанията се наложи да участваме по спешност в 5-то класиране, след като отдавна беше записана в 18-то. Реално можеше всичко да е приключило още на първо класиране, ако беше писала 35-то преди 18-то, но как тогава майка и ще се забавлява цяло лято с класирания Simple Smile
Връщам се да чета назад в темата, за да успея да се ориентирам  и да не задавам въпроси, на които вече има отговори.

Последна редакция: ср, 23 авг 2023, 13:35 от aniru

# 69
  • София
  • Мнения: 12 245
Благодаря!
Всъщност доколкото разбирам вие сте с момче и първоначално 35-то обявиха едно свободно място и то за момче в паралелката с квоти и затова спрях да следя, тъй като аз съм с момиче. Добре, че потребител във форума писа в седмокласната тема, че в последствие в 35-то вече са обявили две места в паралелката с квоти, но вече без да има квоти и едва тогава се решихме да опитаме.
Това беше единственото място, към което след лагер на който беше преди седмица малката и на който се беше запознала с децата от 35-то и си бяха допаднали, прояви желание да се премести. Най-вече защото в 18-то имаше само 2 момчета. Надявахме се че ще са повече там и затова бяхме писали в подредбата 18-то преди 35-то.

# 70
  • Мнения: 8 128
Скрит текст:
Ние купуваме учебниците от борсата на НДК. Голямата сама ходи, запазва, заменя на следващата година, оправя се детето. Мисля да й зачисля и малката, да свърши наведнъж двете неща.

Доколкото видях -  а,б,в са немските паралелки; г,д са с френски. Отзиви за учителките четох много добри за Новкова и Узунова, надявам се и другите да са също много отдадени и да ни спестят нерви.  Simple Smile)

Излязли са свободните места за 5то класиране в 35то. Дайте мнение дали я местя? Тя по принцип искаше природната паралелка, но аз незнайно защо бях сложила 22ро пред 35то и там се класира. На трето я преместих в 35то, но не й стигна бала за половин точка Simple Smile за природните и отиде в НЕ.

Иначе има места и в НЕ и в ФЕ паралелки, дали да пробвам? Не й е нисък бала и не вярвам изведнъж от нищото да се появят деца с висок бал, желаещи да влязат в 35то или да я оставя където е?

Аз не виждам разлика в програмата на Природни науки и Езиковите паралелки за 8,9,10 клас. Разликата е чак в 11 и 12 клас, когато се избират профилите. Т.е. ако е езиков профил, в 11 и 12 клас езикът ще е първи профилиращ предмет и ако иска пак може да избере природните за втори профилиращи. Ако е в природен профил, обратното. Това ми обясниха по телефона още , когато трябваше да редим желанията.
Почти така, ама не точно Hands V
Приетите в "природен профил" имат много ясно фиксирани профили до 12 клас: Интензивно изучавания език е профил + Химия+Биология (не знам дали имат избор за втория език дали е профил). Така посочените в приема профили Химия+Биология не могат да се мръднат за 11 и 12 клас.
Другите паралелки са с "Чуждоезиков профил" и могат да избират други 3+4 профили (може и Химия+Биология да са). Природната паралелка, учи немски точно колкото всички други немски паралелки и може да се явява на немските изпити.
Паралаката "Природни науки" учи тези си профили отделно, другите класове са в "сборен" клас/група, според броя за записалите профила (ако се формира) Hands V

# 71
  • София
  • Мнения: 167
Скрит текст:
Ние купуваме учебниците от борсата на НДК. Голямата сама ходи, запазва, заменя на следващата година, оправя се детето. Мисля да й зачисля и малката, да свърши наведнъж двете неща.

Доколкото видях -  а,б,в са немските паралелки; г,д са с френски. Отзиви за учителките четох много добри за Новкова и Узунова, надявам се и другите да са също много отдадени и да ни спестят нерви.  Simple Smile)

Излязли са свободните места за 5то класиране в 35то. Дайте мнение дали я местя? Тя по принцип искаше природната паралелка, но аз незнайно защо бях сложила 22ро пред 35то и там се класира. На трето я преместих в 35то, но не й стигна бала за половин точка Simple Smile за природните и отиде в НЕ.

Иначе има места и в НЕ и в ФЕ паралелки, дали да пробвам? Не й е нисък бала и не вярвам изведнъж от нищото да се появят деца с висок бал, желаещи да влязат в 35то или да я оставя където е?

Аз не виждам разлика в програмата на Природни науки и Езиковите паралелки за 8,9,10 клас. Разликата е чак в 11 и 12 клас, когато се избират профилите. Т.е. ако е езиков профил, в 11 и 12 клас езикът ще е първи профилиращ предмет и ако иска пак може да избере природните за втори профилиращи. Ако е в природен профил, обратното. Това ми обясниха по телефона още , когато трябваше да редим желанията.
Почти така, ама не точно Hands V
Приетите в "природен профил" имат много ясно фиксирани профили до 12 клас: Интензивно изучавания език е профил + Химия+Биология (не знам дали имат избор за втория език дали е профил). Така посочените в приема профили Химия+Биология не могат да се мръднат за 11 и 12 клас.
Другите паралелки са с "Чуждоезиков профил" и могат да избират други 3+4 профили (може и Химия+Биология да са). Природната паралелка, учи немски точно колкото всички други немски паралелки и може да се явява на немските изпити.
Паралаката "Природни науки" учи тези си профили отделно, другите класове са в "сборен" клас/група, според броя за записалите профила (ако се формира) Hands V

Тотално ме закопа! След като 1 седмица мислих дали да подавам документите за 5то класиране за Природната паралелка  или да я оставя в НЕ.

# 72
  • София
  • Мнения: 19
Мами,
Имаме в новини списък с учебници.

# 73
  • София
  • Мнения: 19
Скъпи МАМИ,
 има една борса за учебници на малко НДК. Хубавото там е че може да замените безплатно в последствие учебник, ако се промени.
http://учебници.com/
 Продължаваме подготовката за новата учебна година!!!!
УСПЕХ

Последна редакция: ср, 30 авг 2023, 14:15 от dejy78

# 74
  • София
  • Мнения: 856
Някой от вас да е взел бележка за социалните?
По други теми всички вече са писали, че са подали. Имам чувството, че само 35-то не раздава служебни бележки. Или че само аз нещо не съм разбрала недоразбрала 😉

Общи условия

Активация на акаунт