35-то Добри Войников - гимназиален етап

  • 7 524
  • 112
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 57
Здравейте!
Искам да пожелая на всички, които са избрали или, които съдбата е запратила в 35 СЕУ "Добри Войников", много здраве, късмет и успехи! 🍀
За нас беше избор, защото на второ класиране с лекота щяхме да сме във 2 АЕГ - англ., немски, биология и химия.
В 35 - то нашият юнак го записахме, в немски и руски, без квотите.
Надяваме се много да има поне още няколко момчета в нея! 😊
Чували сме добри неща за училището (наричат го Трета немска или Втора френска).
Дано да бъдат в добри класове децата ни!

# 16
  • Мнения: 16
Здравейте Simple Smile

Моето момиче е в 35-то  (НЕ//РЕ), паралелката без квоти. Аз исках да е в тази с квоти, която й бе предно желание, а над нея 73-то със същите езици. Междувременно тя реши, че иска да си остане в 35-то, не й се рискуваше за 73-то и така още след първо класиране се записа. Със сигурност щеше да мине в паралелката с квотите, без да се качи в 73-то, защото разликата в точките беше голяма. Но, здраве да е. Дано се случи класа да е задружен и хубави емоции да имат занапред.
Вече се запознахме виртуално с една майка и дъщеря й, с която са в един клас.

Успех на всички!

Здравейте!
Искам да пожелая на всички, които са избрали или, които съдбата е запратила в 35 СЕУ "Добри Войников", много здраве, късмет и успехи! 🍀
За нас беше избор, защото на второ класиране с лекота щяхме да сме във 2 АЕГ - англ., немски, биология и химия.
В 35 - то нашият юнак го записахме, в немски и руски, без квотите.
Надяваме се много да има поне още няколко момчета в нея! 😊
Чували сме добри неща за училището (наричат го Трета немска или Втора френска).
Дано да бъдат в добри класове децата ни!

И за нас беше избор, много добре си го казала. Децата ни ще бъдат в един клас Simple Smile Аз също се надявам на по-силно момчешко присъствие, защото за самите деца е добре да общуват в по-шарена среда. Когато се записвахме ми казаха, че на първо класиране са приети седем момчета.

Последна редакция: пт, 21 юли 2023, 12:37 от Lilkata31

# 17
  • Мнения: 253
Току що записахме сина в паралелката с френски. За униформите казаха, че вече няма, а на сайта ще излезе информация за родителската среща, учебници и др. Най-после ваканцията започва и за нас. Ура! Simple Smile

# 18
  • Мнения: 253
Koriandar25, децата ни ще са в един клас. Надявам се наистина да научат добре езика, каквито са отзивите, да станат задружен клас и щом 35-то им е късмета, да е за по-добро Simple Smile

quote author=Koriandar25 link=topic=1574975.msg46724611#msg46724611 date=1689928278]
Здравейте, в понеделник ще записваме момиче във френската паралелка с квоти. Половин точка не и стигна за ФЕГ, но явно късмета и е в 35то. Радвам се за добрите отзиви както за немските , така и за френските паралелки.  
Дано да си допаднат децата, да случат на отдадени учители и да им предстоят ползотворни 5 години.

Ще се радвам да държим връзка и ако се организира група за запознаване на децата още през лятото да споделите информация тук.

Хубаво лято на всички!
[/quote]

Последна редакция: пт, 21 юли 2023, 16:23 от aniru

# 19
  • Мнения: 25
Здравейте, синът ми е приет в паралелката с биология и химия. При записването учителките бяха усмихнати и любезни. Хубаво лято на всички

# 20
  • Мнения: 16
Здравейте, честито на приетите!
Синът ми ще е 7 клас идната уч. година. Интересува ме колко и кои са паралелките с квоти с НЕ. Другият ми въпрос е в паралелките без квоти какво е разпределението момчета/момичета грубо? Гледам план-приема тази година и пак нещо ми убягва. Интересуват ни НЕ и природни науки. Мисля, че природните бяха с разширено изучаване на език или (цитирам по памет)?
Ще съм благодарна да ме информирате, та да правя планове!

Здравей Simple Smile
Сините редове са паралелките с квоти. Относно разпределението момичета/момчета ще мога да кажа след 15ти септември, когато разбера в класа на дъщеря ми как са (тя е в паралелката без квоти). Това, което теб те интересува е с квоти и езика се изучава интензивно, а не разширено. (Информацията е от справочника тази година)

# 21
  • София по рождение
  • Мнения: 322
Благодаря много!
Интересува ме всичко с НЕ.  Просто не разбирам разликата с и без квоти. Всичко е идентично, ще пишем и тях, въпросът е да не е единствено момче.
Ще очаквам инфо след вълнуващите първи дни!
Хубаво лято!

# 22
  • София
  • Мнения: 4 560
helli_sun, за паралелките с квоти е малко по-лесно за момчетата. Обикновено момичетата са с по-висок бал и ако няма квоти, може и да няма момчета в класа.
Голямата я приеха миналата година природни науки. Паралелката е с квоти - трябваше да са 13/13. Но явно не е имало желаещи момичета и сега си имат повечко момчета 15/11.
В немската без квоти има момчета, но са по-малко. Във френската без квоти няма момчета. Става дума за бъдещите деветокласници в 35то.

С две думи - учебният план е еднакъв за паралелките с квоти и без квоти. Просто в паралелка с квоти ще има и момчета, и момичета.

# 23
  • София
  • Мнения: 856
Във вашия случай слагате отгоре тази с квоти. Винаги навсякъде момчетата влизат с по-нисък бал. Имам инфо за една ФЕ без квоти с 1 момче, не знам за 9 или 10 клас ми обясняваше една позната

# 24
  • София
  • Мнения: 19
Здравейте!
Сетих се за още един въпрос, дали имат шкафчета за гимназиален етап? Ако някой знае, не че е най- важното нещо, просто се чудя за маратонки и неща за рисуване дали ще има къде да ги оставят.
Приянта вечер, мили мами!

# 25
  • Мнения: 16
Здравейте!
Някой знае ли коя смяна започват? Забравих да питам при записването.
Дъщеря ми сподели, че са си направили група в Инстаграм, в която се добавят постоянно Simple Smile Дано са сплотен и задружен випуск!
Лек ден и много усмивки!

# 26
  • Мнения: 57

Някой знае ли коя смяна започват? Забравих да питам при записването.
Дъщеря ми сподели, че са си направили група в Инстаграм, в която се добавят постоянно Simple Smile Дано са сплотен и задружен випуск!
Лек ден и много усмивки!
Здравейте, Lilkata31!
А разбрахте ли, има ли момчета в класа и колко, в този с немски, без квотите?
Как да се намери тази група в инстаграм?

# 27
  • София
  • Мнения: 856
Поисках името на групата и ме беше казано, че е за деца и не може да я напиша на майки във форум 😁
Пишете ми на лично инстаграма на детето ви и моята ще я включи

# 28
  • Мнения: 12
Здравейте!
Някой знае ли коя смяна започват? Забравих да питам при записването.
Дъщеря ми сподели, че са си направили група в Инстаграм, в която се добавят постоянно Simple Smile Дано са сплотен и задружен випуск!
Лек ден и много усмивки!

Здравейте, и аз се интересувам как да се намери групата в инстаграм. Моето момиче е записано в паралелката с Природни науки.
Изпратих на лично инстаграма на дъщеря ми. Благодаря!

# 29
  • Мнения: 253
Тази инстаграм група нали не е само момичешка? Да изпратя инстаграма на сина ми 😁

quote author=KokoJ link=topic=1574975.msg46743752#msg46743752 date=1690363969]
Поисках името на групата и ме беше казано, че е за деца и не може да я напиша на майки във форум 😁
Пишете ми на лично инстаграма на детето ви и моята ще я включи
[/quote]

Общи условия

Активация на акаунт