Мама под чадъра се разтяга, ДЕКЕМВРИйчето в коремчето си шава. - TEMA 9 (2023)

  • 25 539
  • 743
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 11 766
jackie_m пих пробиотик с АБ тогава, но беше филипински, не купуван тук. След това март направих 2*лактажин  и вагизан, отделно пих и омнибиотик цял месец.

M a r i a да, само предупреди на работа че ще очакват нов, имаш май 3 дни са го предоставиш, може и повече да са, зависи май от вътрешния правилник

# 31
  • Мнения: 6 037
Аз се сдобих с предписание за 10 дни прием на Зинат, 2х1. Изследванията в Рамус са едно към едно с тези в Надежда. Същата бактерия и същото микробно число. Дано този Зинат не ми повлияе като Аугментина и да се спукам от повръщане пак. Но важното е да утрепем бактерията. Ще съчетая с Омнибиотик отново.
Някакъв друг по-евтин пробиотик подходящ за бременни знаете ли или всичките стават? Ще ми се да попия пробиотик малко повече след антибиотика този път.

# 32
  • София
  • Мнения: 11 766
пробвай с Био-култ, аз съм му голям фен, от омнибиотика ползи не видях честно

# 33
  • София, България
  • Мнения: 3 590
Аз пих Зинат в същата доза като твоята след болницата и утрепа ешерихията коли. Дано помогне и при теб. Не мога да кажа за пробиотика. Напоследък все ми нахвалват Линекс в аптеките, а всъщност не виждам особен ефект честно казано. Аз след болницата ужасно страдах от разстроен стомах и после с този Зинат, съвсем се разбих от проблеми. Та препоръки за пробиотици и аз приемам Simple Smile

# 34
  • Мнения: 81
Здравейте, момичета. Аз също в момента си търся подходящ пробиотик, тъй като често имам проблем с храносмилателната система. В началото бях със запек, а сега сутрин имам диария. 😞  Благодаря на Мацето, сега ще прочета за този пробиотик.
Вие какво вземате при болки в гърлото? В тези жеги май леко настинах с този климатик.
Благодаря ви! ❤️

# 35
  • Мнения: 236
Боби, Омнибиотик имат специален за по време на и след антибиотично лечение, аз бях доволна, също пих Аугментин в 8ма седмица заради Е.коли в урината.
Ти имаш ли някакви симптоми сега от уринарния тракт? Аз когато бях с бактерията имах дразнене, парене след пишкане, особено когато не бях пила много течности и урината ми беше с променен мирис.

# 36
  • Мнения: 6 037
Не, нямам симптоми никакви. Не съм усещала и урината да ми е променена. Страна работа, голямо количество пък безсимптомна. Решила съм ако я преборя да си пускам на всеки 2 седмици урина, стерилна урина и CRP. Взех да чета и съвсем се наплаших - спукване на мехура, преждевременно раждане. По-добре да не се чете в такива случаи. И пише, че е много упорита тази гадинка.

# 37
  • Мнения: 750
Маце и аз бях с БВ, поставях 10 дни флажил, след него не е изписвала лактобацили, въпреки че липсваха в МБ.

Сега ще пускам на 21 нова МБ да видим какво е свършил флажила, минали са и 14 дни дано е окей, но според моята флажил лекувал точно това и също каза че от орални пробиотици не помагали особено .. не знам и аз вече много сложно като сме бременни

# 38
  • Мнения: 14
Аз съм много доволна от пробиотик Floten, но не съм гледала дали е подходящ за бременни... Иначе колкото пъти съм пула антибиотик, толкова пъти съм вземала този пробиотик! Помня, че се вземаше на гладно, поне час преди храна...

# 39
  • София
  • Мнения: 11 766
Tinydevil то флажила няма да помогне за лактобацилите... Само лактажин, имаше още едно, и има ваксина за а лактобацили. Аз никога не съм имала в изобилие, винаги са били по малко, ама сега се съсипах с тоя Филипински антибиотик и пробиотик... Уж беше на Bayer, ама като се произвежда за страни от третия свят знам ли...

# 40
  • Мнения: 750
Не знам тя не ми изписа, ще попитам сега като отида за лактобацили, защото и при мен пишеше липсват

# 41
  • Мнения: 236
Вагилакт са лактобацили също, както и Гинофилус, но той изчезна напоследък.

# 42
  • Мнения: 256
Аз също не видях особена полза от омнибионик нито за мен, нито за детето, когато съм му давала. Сега АГ ми изписа Опти 6 лактофлор,  тъй като имам проблеми със стомаха, но го пия от скоро и не мога да дам отзиви. По отношение на лактобацилите,  моите винаги са били критично ниски, при предната бременност също, какво ли не съм слагала, промяна няма. Сигурно и за това постоянно имам течение, което и в момента е доста обилно
Сега сигурно ще пробвам с лактажин, но не възлагам големи надежди.

# 43
  • Мнения: 6 037
Сега се сещам, че преди време четох много добри отзиви за българския пробиотик Ентеросан основен, който май съдържаше живи лактобацили и затова се съхранява в хладилник. Като свърша Омнибиотик ще взема да продължа с него. Пише, че може да се приема при бременност по 1 на ден и не беше скъп. Пила съм го преди време за кратко.

# 44
  • София, България
  • Мнения: 3 590
Добър ден, някъде по-назад май бях чела ама да попитам
Скрит текст:
тези с вътрешните хемороиди, как се справяте. Отивам за Лактулоза сироп, ама чак с кървящи такива се сдобих Sad има ли някакви свещички, нещо?! Ще потам лекарката ама съм на 25ти чак.

Общи условия

Активация на акаунт