Свръхчувствителност

  • 10 663
  • 217
  •   1
Отговори
# 210
  • София
  • Мнения: 35 107
Звучно заявяващите се за "Откровени хора" са си топ простаци за мен.
Липсва финес при общуване, чуваемост, възможност за водене на диалог, какво остава за конструктивен спор. Не.
Ма, сори, не ме занимавайте.

# 211
  • Мнения: 1 259
Не може всичко което си мислим, да го говорим. Но има хора, които смятат, че това е някакво извисено качество. Другото е възпитание, можеш за нещо да си откровен ако е необхосимо, но да го кажеш, по начин по който, другата страна да не бъде засегната, интонацията на гласа, всичко има значение.

# 212
  • Мнения: 2 191
То дори и да не е просташко, понякога е не много уместно.
Днес майка ми звъни и се оплаква:
Сестра ми сега се нанесе в нова квартира, много се радва.
И тя й казала, "Ми на мен нашата баня повече ми харесва"
Сестра ми съответно и станало криво
И аз казвам, мамо наистина ли беше нужно да й го заявиш това, без дори да са те питали?
Реално казала ли е нещо много лошо, не, но определено не на място и ненужно.

Но баба и казваше навремето "Език твой, враг твой"

# 213
  • Мнения: 1 259
То дори и да не е просташко, понякога е не много уместно.
Днес майка ми звъни и се оплаква:
Сестра ми сега се нанесе в нова квартира, много се радва.
И тя й казала, "Ми на мен нашата баня повече ми харесва"
Сестра ми съответно и станало криво
И аз казвам, мамо наистина ли беше нужно да й го заявиш това, без дори да са те питали?
Реално казала ли е нещо много лошо, не, но определено не на място и ненужно.

Но баба и казваше навремето "Език твой, враг твой"

Ей така да си каже жената, дали ще е банята, няма значение, да си каже. Манталитета ни, пък и годините и напредват явно, не и се сърдете, не е приятно, но къде по-лоши примери има. Понякога зад такъв коментар се крие нещо много повече, може би, защо е на квартира, а не си дойде вкъщи или....варианти много.

# 214
  • Мнения: 2 188
Зад такива коментари се крие желанието да се покажеш, че ти си по-добре и в по-добра позиция. И ако си наистина добронамерен, няма нито една причина да кажеш такова нещо на новодомец. Още повече, че е под наем и не тя е обзавеждала.

# 215
  • Мнения: 2 191
В нейния случай май наистина е едно недоволство, че сестра ми се изнесе.
Разбирам я, никога не е живяла сама и сега се чувства много зле. Sad

Иначе аз на мама не мога да се сърдя, никога не е правила нещо да ме нарани.
Просто е малко от хората, които първо говорят , после се замислят.

# 216
  • София
  • Мнения: 35 107
Днес един свръх любопитен непознат ме изкара извън опинци.
Въпроси по 3 в минута, личните ми едносричкови отговори ги обработваше по толкова, може би щеше и повече да зададе.
Когато ми преля чашата и включих режим - не знам дали ме обижда или си въобразявам и включих по някой глагол, зае отбранителна позиция - аз съм прям и честен с хората!
Питах с кои, че мен за първи път ме вижда?
С всички.
Казах хубаво, аз за теб мога да съм всяка, но ти за мен си точно никой. Хубав ден.
Пак не му стана ясно. Ни от модулация на гласа, ни от отговори, ни от поглед, нищо!

И тоя честен и прям човек се брои за такъв, нищо, че ми влита в личното пространство с бутонките и го цапа.

На заключението ми - най- мразя цапачи не знаеше какво да отговори.

# 217
  • Мнения: 7 947
И аз избягвам общуване с хора, които често крият грубостта и социалната си неадекватност под фразите 'ами аз съм си такъв - директен и откровен', или 'ти сега се засегна, защото ти казах истината в очите'..
от такива хора нищо позитивно и полезно не съм усетила да ми носи общуването, напротив..
все си врат носа където не им е работа, обиждат с лекота без да изпитват съжаление после, дори да се извинят е неискрено и това се повтаря до безкрай, държат се като някакви богоизбрани съдници на чуждите избори..
няма лошо да си откровен, когато едновременно с това си и тактичен, емпатичен и т.н.
но една гола негативна "откровеност" , не мерси, ако ще да ми е човекът кръвен роднина..

Общи условия

Активация на акаунт