Отговори
# 720
  • Мнения: 496
Също на една лекция ни бяха разказали ,че спането в една стая на бебето и родителите му предпазва от внезапната бебешка смърт , защото бебето усещало дишането на майката и регулирало своето по нейното , дори и да не са супер близко едни до други. Споделям просто моето мнение и това ,което знам , да не го приеме някой навътре .
И ти ли беше на Ася на лекцията? Другият път трябва да се съберем на кафе Бургазлийки след лекцията.

Не , на Ася не успях , а най-много исках на нейната. Макар ,че и преди съм била де , но ми е много готина и забавна. На една друга лекция го каза едно от момичетата ,които ги организира. Гледам сега другата събота има пак лекция ,но гледам съботата да прекарвам време с мъжа и и детето , да ходим на плаж или на село и не знам дали ще мога да присъствам.

# 721
  • Мнения: 79
За витаминете, аз по препоръка на АГ още през декември почнах да пия Огестан (3+ месеца преди да забременея), доакто ми свърши опаковката в края на май. Тогава започнах да пия Елевит, пак предписани от същия лекар (тогава съм била 13+3). Така лесно следя дали съм си изпила хапчето за деня (знаейки коя дата сме и колко хапчета липсват). Само месеците с по 31 дни малко объркват системата, но за тях имам др тактика. 😄
 💦 ВОДА! 💦

# 722
  • Мнения: 93
Здравейтее, отдавна не съм писала😊
Бяхме на море в началото на юли с надеждата да избегнем големите жеги, но пак си беше направо разтапящо🥴
Вече съм в 19 г.с. - днес ми беше прегледа при проследяващия ме гинеколог и се записвам с момиченце 💗 и термин 07.12 😃
Откакто съм се записала на ЖК, ми се мерят и килограми, обиколка на корем, при първия преглед ме мери и с тазомера (металния уред) - реално с него се мерят размерите на таза веднъж, УЗ не ги измерва 😅
Мъжът ми е лекар и преди няколко седмици го изненадах в отделението с  желанието да се пробва на техния ехограф да види бебето иии успяя - беше много емоционално и за двамата да го види самия той 🥰
Жегите са страшни, още работя и смятам до октомври да е така ако всичко е наред. Бях скоро да си купя нови панталони като за работа - в Калиопе открих много тънки и с ластик, препоръчвам 😀
След  2 седмици ми предстои и феталната, а гинекологът ми ме посъветва ако желая да си запазя час и за фетална ехокардиография, някоя от вас била ли е? Тъй като аз не съм пускал пренатестове, се чудя дали да не направя поне това.

# 723
  • Мнения: 750
След 2 нощи мъка се наспах момичета 🤣 пс. Мисля че при мен тръгна въпросната коластра, за която бяхте писали, че може да се появи още по време на бременноста.

n.97 аз ще ходя при Др. Спасов сега на 19, ще бъда в 20г.с. също по препоръка на АГ, понеже каза, че не всичко се вижда на ФМ ( тя е ФМ специалист) и че понякога този допълнителен преглед спасява животи на бебенца защото успяват след раждането да се намесят веднага ( да не се налага)

# 724
  • Мнения: 186
Добро утро ,момичета🌞Вчера нямах време да ви чета ,но днес закусих с вас 🥰
    Bobby и аз много се стряскам с тази ниска плацента...чак започнах да я сънувам.Но вчера се видя с една позната дето роди преди три месеца секцио и тя ми сподели ,че още в 14 седмица са и казали ,че плацентата е ниска предлежаща и да се настройва за секцио.Откарала така до 32 седмица когато и казали -ооо вдигнала се е ще можеш естествено,но все пак си е избрала секцио ,че вече настройката и била такава😁Така че има надежда и за нас 🙏.
  Иначе мога да кажа ,че и аз не съм много доволна от моето АГ имам чувството ,че си ме кара ей така по стандарт и сакън ,ако трябва нещо допълнително.Никога не ми е мерила ,кръвно,кг или обиколка.А вагинален ехограф само първия път използва.Иначе отговаря на всички въпроси много е мила ,но някак си не ми вдъхва спокойствие(макар ,че а на никой не вярвам 😁) Като я попитам нещо и ми казва всичко е наред ,всичко върви много добре.Аз се радвам на такъв отговор ,ама от къде знае като само кръв и урина ми пуска.Ама може и в мен да е грешката ,че съм работила години с доктори и няма да ви разправям какви тъпотии правят някой път 🙊.
   Иначе аз съм ходила в Щерев при д-р Милчева искам да ви кажа ,че е чудесна много загрижена и отдадена.Не ми харесва самата болница и за това не съм при нея.Ама вече не знам кое е по-важно болницата или доктора 🙄Аз сутрин и вечер имам 10 см разлика в обиколката два пръста под пъпа 😁

# 725
  • София, България
  • Мнения: 3 603
Добро утро Simple Smile

На мен ми е трудно да преценя дали лекарят ми прави всичко, което "трябва", защото реално само при нея съм си ходила винаги, но ми вдъхва страшно спокойствие и увереност и за мен това е важно. Така сега вие като споделяте, моята лекарка никога не е била словоохотлива и си давам сметка, че на част от вас не би се харесало. Казва "Всичко е наред" и това е, ако имам оплаквания изслушва ме и ми дава съвети, но ако нямам такива прегледа протича точно 10 минутки. Имам приятелки, при които обаче е забелязала важни отклонения и изпраща при специалисти, не претупва, но и не разтакава излишно. Всички изследвания ми пуска, даже от приятели разбирам, че и пуска донякъде "излишни" според други лекари. Но не знам.... всеки търси нещо различно. Аз бях пратила при нея близка роднина и тя не беше доволна точно, защото не говорела и все едно нямала интерес. Ама то какъв интерес като на ден гледа поне 20 бебета.... Ако всичко е наред, наред е. Ходя си на феталните, ходя си при нея, виждам какво гледа на ехографа - всички кръвотоци, бебето. Това е. Кръвно ми мери, записва и си тръгвам. Толкова съм свикнала на нейния тертип на работа, че даже на феталната ми дойде много 20-30 минути ръчкане по корема и после още 10 говорене Grinning но пък и от там съм адски доволна.

ПС: За следващата тема имаме заглавие, но за по-следващата - йок! Та дайте идеи ако имате Hug

# 726
  • София
  • Мнения: 11 777
Фъстъче то сега до 28ма това е от АГ, и дано се чува само всичко е наред. Като виждаш че срещу теб стои компетентн човек ти вдъхва доверие.

Ох пак не спах от 4-6, заспах в 6 и станах в 9... Не се трае... Не знам от жегата ли е, ама искам една вечер поне да се наспя като хората...

# 727
  • Мнения: 750
Третия триместър наближава - Декемврийки с шишета и колички ще се въоръжават.

Маце вие на климатик ли сте- на мен това ми помогна иначе няма спане

# 728
  • Мнения: 8 911
Фъстъче, и аз съм като теб - не обичам хора, които постоянно говорят, обясняват и т.н. Зъболекарят ми, при който ходя последните 10 години и не заменям, е тип темерут. На много мои познати е свършил страхотна работа, но други не го харесват, че не бил емоционален и съпричастен. Всеки пациент има различни нужди, аз очаквам компетентност и професионализъм, а не да ставаме дружки.
Предишната АГ, при която ходех до преди да се запиша в Щерев беше също доста крива според повечето хора, но супер точна и без да ти губи времето. Решавала ми е проблеми бързо и компетентно без излишни драми.
Сега в Щерев също си харесвам лекарката, защото е любезна, но не точи захарен сироп. Или поне аз не предразполагам за такова отношение.

# 729
  • София
  • Мнения: 11 777
Ти па зъболекар как да ти говори като си зейнал с устата 😂😂😂. Мен една от най добрите ми приятелки е зъболекар и като почне да ми говори, викам как очакваш да ти отговоря 😂

Смоуки, мен точно това ми харесва в нея. В съседния кабинет е Арабаджи, и един път попаднах на нея по спешност като бях, не мога аз така, като почна аййй най сладкото малко бебенцеценеце... Аз вече с Коновалова сме си по близки и си пускаме майтапи, ама 10г съм и пациент, но пак не е  както казваш ти захарен памук...

Климатик имаме в хола, не и в спалнята, не мога на климатик да спя...

# 730
  • Мнения: 427
Ох аз в чата се оплаках, ама айде и тук, малкото ми дете е с бактериална инфекция в гърлото, температура 40 градуса, почнахме антибиотик. И на целия този фон следобеда отказваше да пие всякакви течности, притесних се, че ще се обезводни, разревах се от притеснение, бях готова към болницата да тръгвам. Слава Богу после почна да си пие вода де. Ама така се сдухах от цялата работа, той антибиотик досега не е пил, не е боледувал тежко, направо много гадно ми стана, нито ми е до море вече, нито до почивка, бях готова снощи да си хвана шапката и да си ходя вкъщи... и тея жеги само влошават ситуацията. Изобщо, вчера от нерви и притеснения нито апетит имах, не мога и да спя като хората, само го пипам горещ ли е, той милия се върти и мрънка...

# 731
  • София, България
  • Мнения: 3 603
Ние не сме на климатик. Не го пускаме вече 2-3 години. Но живеем близо до река и нощно време си става хлад, та на отворен прозорец (когато съседите не решат, че е време да купонясват)

Ами аз не обичам и грубо отношение, нали...пък съвсем да се държи все едно си му длъжен по някакъв начин. Но за мен е достатъчно да е любезен, отзивчив и адекватен човек. Даже бих казала, че редовно ме пита как е бъдещия батко, тя го изроди все пак Sweat Smile Но когато е много много заета си личи и гледам да не ѝ губя времето с излишни неща. Ако има нещо, което търпи отлагане, не бързам да питам ако я виждам, че бърза.

Жирафчето бързо оздравяване! И моят син много рядко стига до антибиотик, но сме имали сериозни боледувания, та знам как се чувстваш, но с всеки следващ ден подобрението е бързо и се забелязва. Антибиотикът в случая е най-малкото зло. На море сте, в друг град, давай го и се успокой Heart Толкова градински вируси и бактерии е минал за 3 години, че вече нищо не може да ме учуди. На края на всяка седмица очаквам ново 20, както се казва. Даже още чакам варицелата, ама за сега ги пропуска тяхната група. Спокойно, ще мине бързо Kissing Heart

# 732
  • Мнения: 571
Жирафче , искрено ти съчувствам! Голяма мъка е да си гледаш детето болно и да не можеш да му помогнеш . Това чувство на безсилие е ужасно.  Но си взела мерки навреме , скоро ще има подобрение . Поплачи си да ти олекне и после горе главата .🦸‍♀️🤗🍀

# 733
  • Мнения: 79
Може ли да ме впишете в списъка с термини в бъдещата тема - 3.12 момче, София

Към предложенията в чата, мога да добавя "Коремът вече си личи, ДЕКВМВРИйче в него спи"

Последна редакция: сб, 15 юли 2023, 12:51 от cookiess3

# 734
  • Мнения: 258
Жирафчето, много е тегаво  това с вирусите. Аз самата се ужасявам, защото моето почти 4 годишно , отново тръгва на градина другата седмица и като знам как боледува ... не ми се мисли. Все пак важното е нещата да се овладяват и бързо да минават. Между другото, когато моят отказва да пие течности като е болен, му давам рехидратиращ разтвор, по лъжичка през половин час, за да не се обезводнява.
 По отношение на АГ- тата, аз също не съм особено доволна от следенето на бременността. Ходя на частно допълнително, където следят кръвотока,  тъй като съм на терапия с клексан. На ЖК досега шийка не е мерена, нито ме е гледала с вагинален ехограф. Отделно, че нищо не обяснява при прегледа с ехограф. Другото странно е, че на ЖК лекарката твърди ,че плацентата ми е предна и ниска, а на частния преглед - предна и висока
Rolling EyesThinking . Именно и поради тази причина реших ФМ да ги правя в София, дори за раждането се колебая дали да не е там, въпреки че е доста далеч от Бургас.

Общи условия

Активация на акаунт