Отговори
  • София, България
  • Мнения: 3 590





Лято е! Обувайте сандалите, слагайте шапките, мажете коремчетата с фактор (или крем против стрии Sweat Smile ) и тръгвайте към плажа! Защото декември наближава все по-бързо и скоро единственото, което ще мажем са бебешки кремове! Heart Eyes








29.11.2023
Жирафчето  Ribbon

02.12.2023
Emonka
Eksi – Шумен  Ribbon

03.12.2023    
Mims-1995
Ivet.Tsv  💙

04.12.2023
tothemoon

06.12.2023
Tinydevil -  София  Ribbon

07.12.2023
Мацето - София Blue Heart
Devilche - близнаци  Ribbon Ribbon

08.12.2023
Dragonqueen - Варна
Артемида Ribbon

09.12.2023
Marie_Ka    
MomOfTwo66 -  Варна  Blue Heart
Iliyanka.b    

10.12.2023
Mia_00  Ribbon
Karena Checheva 738426  Ribbon

11.12.2023    
ЛейдиРоуз
Charming_11  Blue Heart

12.12.2023    
Karamelevabarby
M a r i a - Бургас  Ribbon
Tsvetkova17 - Козлодуй Ribbon
kristina.d

13.12.2023    
irki

14.12.2023     
Valerita Ribbon

16.12.2023    
I v e t o
tedysworld  Ribbon
Bobby®  Ribbon

17.12.2023
Sezariya  Ribbon

19.12.2023  
Vikodi - Пловдив

20.12.2023  
Margaritka0091

21.12.2023  
Woman89

22.12.2023
Purple_Peanut - София  Blue Heart
Geryy123

23.12.2023
nikoletaa123  Blue Heart

29.12.2023
*Таничка* МГ 2/5 – Бургас  Ribbon
diorgg  Blue Heart
ImposiBelle - Пловдив - близнаци  Blue Heart Blue Heart

30.12.2023
cvetelina georgieva d
Р.М. 689167  Ribbon

03.01.2024
IvanovaLub  Ribbon

04.01.2024
elface
^hope^  Ribbon

ЛИНК към Facebook групата ни
При подаване на заявка ще Ви изиска да напишете nickname-а си от тук. Нови членове ще бъдат одобрявани само след написан nickname!







ВТОРИ ТРИМЕСТЪР - подробна информация
Терминологичен речник при бременност - CRL,NT,БХС,тегло,размери и т.н.
ФЕТАЛНАТА МОРФОЛОГИЯ - всичко, което трябва да знаем
Счетоводство - парично обезщетение по време на бременност и раждане
Какво ни се полага от НЗОК по време на бременност
Йога за бременни - статия
Пози за раждане







Майчино счетоводство
Бременност, бременни – бързи въпроси и отговори
Тромбофилия, ДВТ, проблеми с кръвотока, прееклампсия
Хашимото и бременност
Неинвазивни пренатални тестове
Здравни заведения - подфорум
Подготовка за малкия човек
Бебешка количка - цяла наука за второ висше
Избор на столче за кола
За секциото с любов

Последна редакция: пн, 10 юли 2023, 16:20 от Purple_Peanut

# 1
  • Мнения: 311
Tedysword аз ще се радвам, ако по-често споделяш какво хапваш ...е така за идеики, защото аз се старая да ям разнообразно и балансирано, но се изчерпвам с вариантите, а пък ми се иска разнообразие...не съм телец, овен съм, но съм ужасен чревоугодник
Днес закусвах овесни ядки, кисело мляко, малини и орехи, за обяд сирене котидж, салата от домати, краставица и авокадо, пълнозърнесто хлебче. За вечеря пак салатка + малко свинско месце и картофки на фурна.

# 2
  • Мнения: 496
Благодаря фъстъче за поредната прекрасна тема ❤️
Вече сме на номер 8 , интересно ми е до декември колко още ли ще сме изписали 😀

# 3
  • София
  • Мнения: 479
Благодаря много за новата тема, прекрасна както винаги Heart.

С радост ще споделям моите менюта, аз самата също търся вдъхновение, гледам клипчета. Много обичам храната и много се радвам и съм благодарна,  че мога да се храня както и преди и че са ми вкусни моите си неща.

Надявам се Елф , че скоро ще се почувстваш по-добре и ще се върнеш към нормалното си хранене Flowers Hibiscus. Откакто влезнах във втория триместър се чувствам много по-нормално, дано и при теб така да стане.

Последна редакция: ср, 28 юни 2023, 07:48 от tedysworld

# 4
  • Мнения: 212
Готина и подредена с всичко важно,както винаги.🍀
Благодарим Фъстъче ❤

# 5
  • Мнения: 31
Включвам се в новата тема, до сега само ви четях, но дискусията с храненето ме провокира. Аз съм в 14та седмица и все още повръщам и ми се гади. Толкова ми се ядат салати, плодове, свежи неща, но просто все още не ми понася. Пробвам редовно с домати, краставици, ягоди, кайсии, месо и до 30 мин всичко е навън... Ужасно ми омръзна да ям кисело мляко, вода с лимон и филия със сирене...до толкова че предпочитам понякога да си остана гладна.
За мен това е втора бременност и знам, че има светлина в тунела и нещата се оправят и силите се възвръщат:)

# 6
  • Мнения: 101
Благодаря фъстъче за новата тема 💐
Включвам се и аз към тези, които имат проблем с храната. От няколко дена ми се върна апетита и бях много щастлива, но днес отново върнах всичко. Вече съм 16+2 ден и се надявах да мога да си хапвам всичко. Утре ще отида малко на плаж поне там да се почувствам по-добре.

# 7
  • Мнения: 377
Фъстъче, благодаря ти за новата тема 🙂 Нека я изпълним с хубави новини и щастливи, летни емоции ❤️ #tedysword а дано 🤞 #Puhche, вярвам, че скоро ще отмине този етап и ще се наслаждаваме на бременността. Не си сама в това 🫶

# 8
  • Мнения: 496
Момичета, преди няколко дни ми падна пломба и имам огромна дупка в зъба,  задължително трябва да посетя зъболекар. Имам спомен ,че бременните имат право на още 2 процедури по здравна каса,освен другите три , които се полагат попринцип годишно. Дали е така или се бъркам, някой има ли информация?

# 9
  • Мнения: 128
Момичета, последно бях на преглед на 16ти, следващия ми е чак на 11ти юли... Вече 12 дни не съм виждала бебчо и направо ме е на легнала една мъка... Моите хора само ми се карат, да не го мисля толкова, че всичко ще е наред... Аз обаче като не го видя цяла седмица и почвам да се притеснявам... Понякога си мисля, ще отшуми ли това притеснение и ще се насладя ли вече на бременността си.. Междо другото приемах Огестан витамини, мисля да премина на допел Херц актив мама, че има повече съставки, а изследванията ми показаха, че съм с нисък хемоглобин, хематокрит и еритроцити.. Пък и съм чувала, че е хубаво да се сменят от време на време.. Добре, че сте вие ейтука да си изливам малко от малко емоциите.. 🥺

Последна редакция: ср, 28 юни 2023, 21:28 от kristina.d

# 10
  • София, България
  • Мнения: 3 590
Отшумява малко като започне да се усеща бебето. Тогава малко се влиза в друг филм “Защо не мърда вече цели 15 минути?!?!” Grinning но това е положението. Както една моя позната мрази да ѝ казват “Лесно майка не се става” Joy нормално е да се притеснявате, оплаквайте се тук, ние влизаме в положение, на един хал сме Blush

На мен ми остава още една седмица до преглед, но съм почти сигурна, че няма да ми е чиста микробиологията. Някакво течение ми се появява всяка вечер, което направо си бие към жълтеникаво. Сега Утрогестана започнах да го пия сутрин и наобяд, че имам излизания, а вечер течението се появява преди да го сложа. Та така. Ето ми още едно нещо, за което да мисля. Animal See No Evil

# 11
  • Мнения: 134
Момичета, последно бях на преглед на 16ти, следващия ми е чак на 11ти юли... Вече 12 дни не съм виждала бебчо и направо ме е на легнала една мъка... Моите хора само ми се карат, да не го мисля толкова, че всичко ще е нормално... Аз обаче като не го видя цяла седмица и почвам да се притеснявам... Понякога си мисля, ще отшуми ли това притеснение и ще се насладя ли вече на бременността си.. Междо другото приемах Огестан витамини, мисля да премина на допел Херц актив мама, че има повече съставки, а изследванията ми показаха, че съм с нисък хемоглобин, хематокрит и еритроцити.. Пък и съм чувала, че е хубаво да се сменят от време на време.. Добре, че сте вие ейтука да си изливам малко от малко емоциите.. 🥺

Аз вече 3та седмица не съм го виждала, а съм чак другия четв. на преглед... става все по-зле при мен, защото утре влизам в 17та седмица и не го и усещам.. всеки ден си мисля дали да не отида по-рано на преглед, обаче си казвам, че всичко е наред и се опитвам да не се натоварвам с лоши мисли 🙃

# 12
  • София
  • Мнения: 11 766
Ааа и всяка седмица са ходите пак ще сте шаш, аз последните два месеца или съм ходила всяка седмица или през седмица, отделно нали и снаха ми ме гледа на нейния УЗ всяка седмица и пак се притеснявам, да като се размърдат е малко по ОК, но фъстъчето е права и тогава само ръчкаш. Или пиеш студено, кола, шоколад и ти заминава здравословното хранене...

Мен днес пак ме наболява около бъбрека, явно пак минава нещо...

# 13
  • Мнения: 69
Фъстъче и аз съм с жълтеникаво течение. АГ каза, че е нормално, пусках 3 микробиологии за два месеца - всичките чисти. Стискам палци и при теб да е ок всичко.

Маце, да минава и да приключва, че много неприятно.

Аз съм 17+3 седмици и също чакам отчетливите движения. Понякога си мисля,че го усещам как се е подпрял на корема, дали е възможно да усещам това, а останалите движения още не? 😀

# 14
  • София
  • Мнения: 479
Фъстъче и аз имам течение и то от доста време, но е бистро. Освен това нали бях пила и антибиотик заради Е.коли, и бях сигурна, че ще излезе нещо, но микробиологията ми е чиста.

Маце дано всичко отшуми и нямаш повече болки!

Общи условия

Активация на акаунт