Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 1 718
Бях на УЗ днес, в г.с. 16+2 съм. Бебчо си отговаря на 16+3. Лекарят не се съгласи с изместването на термина от феталната. Много е порастнало, от 6 см на феталната, вече е 18! Но...бебе с характер. Пак се беше завъртяло в гръб и странично и не ще да си покаже пола и това си е 😃🤷🏽♀ Да е живо и здраво. За кръвните изследвания - били супер. СУЕ при бременни винаги излизало извън референтните стойности. За TSH и хемоглобина ме похвали, че поддържам такива стойности без лекарства. Обсъдихме прееклампсията - рискът бил висок, но не е казано, че ще се развие. Та това второ мнение ме успокои на този етап. Ще пусна вече и пренаталния, че да се успокоя и за другото!

# 46
  • Мнения: 1 845
ЛейдиРоуз,браво! Все такива новини да ни съобщаваш ❤
Аз вчера не се стърпях и пуснах пренатален, въпреки разубеждаването от 4ма АГ-та. Но при едната фетална д-рка рискът за Даун ми е 1:600,а при другата 1:1100. Казват,че е заради възрастта+инвитрото,но аз настоях да ми препоръчат тест за близнаци,т.к.бхс не е вярно при многоплодна бременност. Та по съвет на Чавеева и доста изчетено инфо пуснах Панорама-основен пакет. Исках по-подробния,но щерката на шефа на Цибалаб ме увери,че нямало смисъл,т.к.нямам показания за по-подробни изследвания. Основният е 995лв, излиза за 10 р.дни и се праща в САЩ. Направиха ми и подарък-пакет изследвания бременност за 70лв.
Може това инфо да е полезно на някой! А аз утре се качвам на самолетчето и отивам да се зареждам с търпение и позитивни мисли за ниски рискове и чааааак на 07.07 съм на АГ(3 седмици без преглед).

# 47
  • София
  • Мнения: 1 718
Devilche, вярно че не са ти изобщо високи рискове, но тестът си е спокойствие. При мен Даун е с риск 1/360, което си е за тест, но по финансови причини не го пуснах до сега. И на мен ми обясниха, че най-сигурни от неинвазивните излизат резултатите за трите видове тризомия. Другите резултати били по-приблизителни.
За “интермедиерен” или среден риск се счита преизчисления от БХС + фетална, който е между 1/50 и 1/1000.
Приятна ваканция, да се заредиш на макс и не мисли вече за ядове 😎

# 48
  • Мнения: 604
Браво момичета, чакаме ви с още хубави новини Heart

# 49
  • Мнения: 733
Моето мъниче е пораснало до 210гр в 17+1. Изчислиха , че е с някоко дни напред и е в 17+5. И моят термин не го променят независимо как се движи. Шийката я измериха с вагинален ехограф и е 34мм. Хубаво е че и плацентата се е вдигнала. 
За кръвната захар ме успокоиха,че до 5.5 било окей, но все  пак мога да намаля въглехидратите.

Попитах кое къде е - глава/крака, да знам като виждам разни издадинки и побутвания кое е Simple Smile след цял месец, тази ни среща беше доста вълнуваща Simple Smile

Моят риск за Даун през миналата бременност беше 1:15, ей това е стряскащо число. Беше заради висока NT, но неинвазивния показа, че всичко  е наред. Е, цяла бременност го мислех. Слава Богу се роди живо и здраво детенце Hands Pray

# 50
  • София
  • Мнения: 1 718
Rolly, супер бързо растат в този период, просто невероятно, нали?
Какво е висока NT? Олеле, това 1/15 наистина е било стряскащо...😱 Добре, че в крайна сметка рискът не е излязъл.

# 51
  • Бургас
  • Мнения: 1 002
Нухална транслуценция  e NT

Мият риск за Даун излезе 1/35 Simple Smile добре, че имам резултатите от пренаталния

# 52
  • Мнения: 377
Чудесни новини, Лейди Роуз. В един момент ще пожелае и да се покаже, има време 🙂

# 53
  • Мнения: 57
Ние вероятно за 25г ще запазим. Мъжът ми настоява, аз не съм убедена доколко имат реално приложение, но пък за 25г всичко може много да напредне. Би ли споделила каква оферта ти предложиха? И аз правих вижън тест, но не са ми пращали нищо засега (може би е много рано)

Явно само среща или в отговор на техен мейл, изпращат отстъпка, по телефона не искаха. Но разгледах цените на още две места (не запомних имената, само че се предлагат от Надежда и Щерев) във Future Health ми се сториха най-добри цени дори без отстъпка.

Доколкото разбрах, към настоящия момент могат да се използват за генериране на нова кожа. Но идеята е, че медицината се развива и в това е бъдещето, като 20г. са немалко време да се постигне напредък в тази област.

# 54
  • Мнения: 379
Както винаги прекрасно си направила темата, фъстъче 😍

# 55
  • Мнения: 571
Лейди Роуз , имам чувството, че само аз и ти  не знаем пола . 😁 Важното да се развиват добре и ние да сме добре .
   Таничка , при теб как се развиха нещата ? Приеха ли те  някъде ?

Последна редакция: ср, 28 юни 2023, 23:31 от Sezariya

# 56
  • Мнения: 186
Момичета чета сега в страничката на Токуда обсъждат упойки окситоцин ...На мен не ми е ясно. Епидуралната ли е единствената упойка,тя ли е така наречения окситоцин и защо някои толкова много осъждат окситоцина (гледала съм разни клипчета) Мамите които са минали този път вече бихте ли споделили как беше при вас.Моята майка ме е раждала без упойка (на онези години) и си мислих ,че така е нормално😁 обаче като чета в страницата май повечето са с упойки(а  мислих ,че епидуралната пречи да усещаш контракции)

# 57
  • Мнения: 496
Аз също се броя ,че не го знаем 😀 макар ,че на феталната доктор Стоилов каза 90 процента момиче , аз ще си чакам втората фетална или и моята АГ да потвърди. Не че не му вярвам, просто знам ,че често се бъркат , синът ми също ми бяха казали в 15-16 седмица,че е момиче. За сега си мисля за бебето в среден, неутрален пол 😀 за да не се разочаровам после.

Окситоцина не е упойка , напротив, той предизвиква болка и контракции 😀 на мен ми пускаха системи с окситоцин , понеже бях с изтекли води и без разкритие. До тук се ограничават моите знания , не съм запозната с упойките , не съм ползвала, може да са измислили някаква с окситоцин 😀 хем да не боли , хем да прави разкритие 😀 звучи като сън..

# 58
  • Мнения: 59
Следя си ви с интерес, и с такова нетърпение до моя следващ преглед, като гледам вие колко често виждате бебчетата, имам чувството че ще мине цяла вечност докато видя моето отново. Последният ми преглед беше на 07.06 феталната морфология, и ме записа чак за 19.07 Hushed вече съм в 16 седмица и ми се иска и при мен да се потвърди за пола, тъй като последният път беше на 80% сигурна, та и аз все още се броя към тези дето още не знаят пола Grinning единственото ми успокоение е, че сякаш започвам да усещам нещо в корема, а и вече започна да се показва, значи бебчо расте Blush макар и на килограми да съм си същата 46-47кг

# 59

Общи условия

Активация на акаунт