Отговори
# 45
  • Мнения: 74
Здравейте, момичета. И аз да се разпиша в новата тема, благодаря за нея, супер е! Аз съм на 3ти на преглед и нямам търпение, тъкмо ще влизам в 24та седмица. Момичетата от Варна ако се събирате и аз искам да дойда хах. Още се чудя за ехокардиографията или там както и да беше, моята лекарка си е по фетална и успя да огледа добре сърцето, ама може би след Понеделник ще реша, ще имам още време тя каза до 24та седмица, че се ходи. Ще погледна и аз за тия гащи бая криндж ми се струват ама то цялата работа си е такава хха Може би по-леко бих понесла превръзки, но пък ако е по-удобно нз ще взема един пакет и от тях и ще пробвам. За козметиката още си чудя всеки си хвали различни. Онзи ден една мама Хип ми хвалеше много, друга Юриаж или нз как се произнася. Та ще взема тестери и ще пробвам на моята кожа така ме посъветваха накрая

# 46
  • Мнения: 782
Аз също съм за среща, само дето малкият не ми позволява дълги разходки, че вече и в триколката не иска да се вози. 😁
И аз бях купила гащи на Canpol и даже имам още от тях. Мен също ме бяха изчистили добре и общо взето след два-три дни минах на обичайните превръзки.
Между другото, за разранени зърна помага и кремчето Bepanthen, освен за подсичане на бебешкото дупенце. За козметика аз започнах с тази на Бебо. Хубаво е първо да се види каква ще е кожата на бебенцето, дали ще е проблемна и тогава да се хвърлят пари за скъпа козметика. Много сме доволни от серията на А-дерма за атопична кожа. Зимата се бяха появили сухи участъци по кожата на детето и веднага се повлия. Имат и един защитен крем Дермалибур, който го използвам от новородено. Беше се обринал от брадата на баща си и веднага се оправи. От пролетта всички сме с козметиката на Uriage - с лека текстура и термална вода. Също сме много доволни.
За памперси бях започнала Pampers premium care, но след време минах на ДМ-ските - повече ми допадат на допир.

# 47
  • Мнения: 39
Здравейте момичета, от началото не съм се включвала, защото се подготвях за сесия и дипломиране, но всичко мина успешно и вече мога на спокойствие да следя темичките. Hug

Ние сме с момченце, терминът ми е на 07.10, но ще съм секцио, най-вероятно краят на септември. Blue Heart Има ли момичета, които са решили в Надежда да раждат, защото аз там мисля?

За покупките и аз не бързах уж, но следях намаления и взимах някакви неща. Взех нагревател с 3 шишета на philips avent, памперси размер 1 и 2, козметика на мустела и други дребни неща като биберони и комплект с ножички, гребенчета и т.н. Доста дрешки купихме от Турция, защото са на по-добри цени. Количка с кош за новородено ще ползвам от сестра ми и се чудя дали да купим количка само с летен кош, или да ползвам и нейния летен и направо лятна количка да вземем. По принцип съм харесала easywalker harvey 3, но имаме достатъчно време да го измислим Joy

Взехме и столче за кола - Britax Römer Dualfix i-Size от Турция за 700лв. Тук се продават за около 1200лв.

Бебчо вече почна да ме рита в ребрата като съм седнала, защото гърдите ми доста тежат вече и съм постоянно прегърбена и явно успява да се нацели точно в ребрата, което не е доста приятно, но предпочитам да си го усещам Joy На последната фетална в 22 седмица беше 460гр и докторката каза, че бил охранен Joy

Ако има мами от Бургас ще се радвам някоя групичка да си направим Hug

# 48
  • Мнения: 320
Аз също съм за среща, само дето малкият не ми позволява дълги разходки, че вече и в триколката не иска да се вози. 😁
И аз бях купила гащи на Canpol и даже имам още от тях. Мен също ме бяха изчистили добре и общо взето след два-три дни минах на обичайните превръзки.
Между другото, за разранени зърна помага и кремчето Bepanthen, освен за подсичане на бебешкото дупенце. За козметика аз започнах с тази на Бебо. Хубаво е първо да се види каква ще е кожата на бебенцето, дали ще е проблемна и тогава да се хвърлят пари за скъпа козметика. Много сме доволни от серията на А-дерма за атопична кожа. Зимата се бяха появили сухи участъци по кожата на детето и веднага се повлия. Имат и един защитен крем Дермалибур, който го използвам от новородено. Беше се обринал от брадата на баща си и веднага се оправи. От пролетта всички сме с козметиката на Uriage - с лека текстура и термална вода. Също сме много доволни.
За памперси бях започнала Pampers premium care, но след време минах на ДМ-ските - повече ми допадат на допир.

Те тези гащи са си за първите ден-два.
Аз след нормално раждане носех еднократни само в болницата, още на изписването минах на нормални бикини и превръзките, които си ползвам по принцип. Просто за дните след самото раждане ми се иска да не си цапам бельото, докато се нормализират нещата.
Като цяло си ми беше малко шоково предния път, като 9 месеца не бях виждала кръв и изведнъж се изсипе в такова количество и то не е само кръв ами и разни други гадости SatisfiedSatisfiedSatisfied ама се преживява.
Ще ги видя тези на ДМ, хубаво е, че от година имаме ДМ в нашия град, че ще ми е наръки да ги взема в последния момент.

Иначе за разранени зърна и предния и този път ще си заложа на Лансинох аз, че не съм имала проблеми с този крем и бързо оправяше щетите Satisfied Превръзките за гърди пък ще търся на най-добра цена, че то в първите месеци си отиват доволно количество и не ми се купуват скъпи някакви. Но като цяло още ми е далечно и не го мисля толкова, просто разучавам, за да съм по-подготвена.
Ние за бебче сме купили само шапчица и нищо друго. Започваме вече ремонта и август най-вероятно ще отворя да видя от каката какви дрешки ще може да се ползват и да си направя вече списъци какво ще се купува.

# 49
  • Мнения: 341
Ами те тези гащи са си удобни изцяло за болницата, имайки предвид условията там, не е като да си си вкъщи 😉  Аз смених доста вида памперси : на Памперс, пуфис, панда, dm памперси и накрая си намерих походящите. Babylino. Има ги и в Кауфланд даже, малко по скъпи от бебеборсите.
Pischi и аз не седя много навън 😊 Малкия иска да върви, а аз немога да седя наведена с този корем.

# 50
  • Мнения: 398
Момичета, има ли някоя с контракции? От известно време понякога ми се стяга целия корем, от вчера доста начесто,но и аз си изкарах деня в колата. Днес и едно леко напрежение ниско долу взех да усещам и много се шашкам. С предишната бременност не съм имала такива усещания.

# 51
  • Мнения: 320
Момичета, има ли някоя с контракции? От известно време понякога ми се стяга целия корем, от вчера доста начесто,но и аз си изкарах деня в колата. Днес и едно леко напрежение ниско долу взех да усещам и много се шашкам. С предишната бременност не съм имала такива усещания.
Mylitta по принцип в тези седмици вече е нормално да има стягане на корема. Особено ако цял ден си била в колата. Предната бременност постоянно като се возих бях с контракции, даже АГ ми беше казал, че дълго пътуване само ако е наложително.

# 52
  • Мнения: 164
Ако вземеш ношпа не те ли поотпуска?
Аз ако имам по-продължително стягане с дискомфорт долу си взимам малка доза и с почивка доста бързо се успокоява всичко.
По препоръка на лекаря разбира се, че сама нищо не смея да взимам.

# 53
  • Мнения: 1 859
Момичета, има ли някоя с контракции? От известно време понякога ми се стяга целия корем, от вчера доста начесто,но и аз си изкарах деня в колата. Днес и едно леко напрежение ниско долу взех да усещам и много се шашкам. С предишната бременност не съм имала такива усещания.

Аз съм с контракции от 17 седмица още и до днес. Някои дни почти не усещам, други са много начесто. Последната седмица имах доста напрежение и зачестиха. Освен това поне веднъж седмично имам разстройство и то също ги усилва. Нош па пия по 2, но не помага, отделно и Магнерот 3*2. В сряда съм на ЖК и ще питам пак нормално ли е да са толкова много и има ли какво друго да вземам. Болки ниско долу също имам периодично от 3 седмици.

# 54
  • Мнения: 398
Приемам магнерот 3х2 и но шпа при нужда. Не мисля,че хапчетата помагат, по-скоро почивката. И аз на 4 съм нанпреглед и ще видя какво ще ми лажат. Вече съм толкова шаш,че взех да чета за родени в 7 месец. Не дай Боже!

# 55
  • Мнения: 320
Приемам магнерот 3х2 и но шпа при нужда. Не мисля,че хапчетата помагат, по-скоро почивката. И аз на 4 съм нанпреглед и ще видя какво ще ми лажат. Вече съм толкова шаш,че взех да чета за родени в 7 месец. Не дай Боже!
Mylitta не чети такива неща и не и мисли най-лошото. Предната бременност контракциите започнаха в 20 седмица. Бях на конски дози магнезий, мускулно на спазмслготици (три вида) три пъти на ден, отделно още една камара лекарства. В 27 седмица направих криза и бях 5 дни на 24 часови системи с магнезий в отделението.
В крайна сметка преносих 10 дни и родих в 42 седмица напълно здраво дете с абсолютно бистри води и плацента, която можеше да износи още едно.
Този път лежах на системи магнезий с контракции в 16 седмица. Слава Богу, след това нещата се успокоиха и сега да не казвам голяма дума, но контракциите са рядкост. Обсъди го с АГ, ако трябва да влезеш няколко дни на системи, за да се успокои матката и ти също.
Предната бременност получавах контракции в мига, в който вляза в колата. Бебето беше много ниско, притискаше ми матката, която е чувствителна и корема се стягаше. Тази бременност, когато лежах, нямах никакъв корем, бебето върви голямо, изключително подвижно и не спира да се движи и тогава стоеше долу в яйчниците ми, за това и бях с тези контракции.
Просто се успокой и се консултирай с АГ. Всичко ще е наред! Heart

# 56
  • Мнения: 263
Здравейте, момичета!
Включвам се да следя и тази тема, защото при последния преглед на ФМ ми казаха, че термина  ми, ще е около 4.11, но върви със седмица напред, тъй като с таткото сме доста високи.
А и смятат цикъл на 28дни, като моя си е на 25-26 дни.
Полът е 💝 момиченце и ми е първа бременност.
Избрала съм Вита 2 за раждане и се следя там.
Ако нямам медицински причини, предпочитам вагинално раждане, пред секцио.
Количка ми даде сестра ми, както и дрехи ще ми донесе тези дни (тя е с 2 момичета), обиколници, космонавт, одеало, моя приятелка е с момиченце на 1г и 4м и от нея доста неща. Ще и дадът и стерилизатори за шишета, а етърва ми, ще ми даде кенгуру и гнездо. Козметика имам медицинска, защото работя в такава фирма и съм със запаси.
Повивланик ще купуваме от тези, които се монтират на стената и са като шкаф, пак защото сме високи и няма как на кошарата или на друг шкаф да сменяме памперси, а и двамта сме със спортни травми от волейбола и сме зле с кръста.
Кошара, сестра ми ни препоръча италианска марка, не помня каква, но едната страна се сваля и става като nex to me. Имаме отделна стая с легло-сандвич, на което ще спя аз или баща й и ще има място и за кошарата.
Но тези неща ще ги купим или като родя или ако са с поръчка, ще поръчаме с капаро предварително, колкото е срока за доставка.
На етърва ми малкия е спал 6м в гнездото, в кошарата или в леглото им. Носела гнездото в хола на дивана/в кухнята. Така, че не искаме да бързаме с нищо.
Имам 1 мисед в 9 г.с през 2021 и 1 биохимична предната година и съм с 2 фактора тромбофилия за фолиевата и Б12 (на клексан 0.4) и гледам да съм спокойна.
Не работя от 2 месеца вече т.е. от началото на Май и ми е добре, но вкъщи що нещо изнесохме към вилата и изхвърлихме не е истина Kissing Face
На 4.07 съм на преглед и после заминавам за къщата ни в планината с родителите ми за 2 месеца, като мъжо ще идва уикендите.
На море не ходим, защото не обичаме жегите предпочитаме планина.
Относно корема и кожата, много ми опъва, защото стомаха ми е малък с талия 60 бях преди да забременя и свалих 2кг първите 3 месеца, защото ми беше лошо, а сега от 1.07 видях че съм вече 60кг, както преди да забременя.
Като цяло не съм от тези, които ядът по много, даже сега ям по-малко от преди да забременя, заради подуването и газовете, което ми е проблем и не смея да ям огромни количества.
Мажа се с крема Мустела, но има много силен аромат.

# 57
  • Мнения: 2 627
Добре дошла Надежда в нашата групичка , добавих те в заглавната страничка 🩷

# 58
  • Мнения: 263
Благодаря! Heart
Добре дошла Надежда в нашата групичка , добавих те в заглавната страничка 🩷

# 59
  • Варна
  • Мнения: 2 748
Надежда, добре дошла. Аз първата си бременност бях така с опъване на корема от самата кожа Sad Вървях буквално прегърбена на две от 6-ти месец , че е контракции не ми липсваха нон стоп. Сега втора бременност нещата са по-различни.

Момичета как кво ще рече болки долу ? Долу към яйчници или отдолу към влагалище ?
Аз последните дни имам много неприятни усещания долу все едно във влагалището, както и към ануса. Пробождания, тежест дори основно. Засилило ми се е е доста последните седмици влагалищния секрет, но е чист, а и съм на 400мг утрогестан на ден.
В понеделник съм на лекар за болничен и ще помоля да ми видят шийката, че определено някак усещам отдолу дискомфорт.
Иначе и аз последните дни имам повече контракции за секунди и като сменя позата и изчезват. + Постоянно имам позиви за уриниране и сякаш тогава най-много имам контракции или поне го усещам като позив за уриниране.
Абе сдухала съм се яко на тема шийка с моя серклаж , а последно време не се и спирам много Sad
Други с такива болки отдолу ? И бебето снощи хора ме рита буквално на сгъвката на крака-ингвиналната гънка. Ужасно ниско беше и се чекнах да го разкарам от там …

Общи условия

Активация на акаунт