Да спрем ЦИГАРИТЕ заедно - тема 16

  • 15 918
  • 363
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 333
Пушех по почти кутия на ден, силни цигари( тъмно син Ротманс, че и 100 мм.) Дори не съм се надявала, че ще успея да ги откажа. Февруари получих възпаление на лигавицата на устата, не можех да  пуша, да пия кафе, ядях само блуткави храни.....гадна работа.
Опитвах с по-слаби цигари, пак болеше, но не се отказвай лесно. Не си представях , че ще ги спра. Мъчех се с цигарите, но накрая ги спрях, както и кафето. С второто ми беше доста по трудно, че кръвното ми направо се сриваше.
След като ми мина възпалението, отново започнах кафето, но с цигарите устоях.
Ще успеете и вие, просто ви трябва  малко повечевяра в себе си. Сега се опитвам да мотивирам мъжът ми , че пуши доста. Много иска, но няма желание.......

# 31
  • Карлово
  • Мнения: 4 650
Много иска, но няма желание.......
Май на повечето пушачи това им е проблемът.

# 32
  • Мнения: X
Аз малко имам признание. Миналия месец на морето от многи тегави емоции се изкуших с една от електронните цигарки 500 дръпки, които ги продават в супермаркетите. Някаква емоционална дупка запълва гълтането на пушек. С апъл сайдер си чилвах. Но вече смрадта на истинска цигара и това завиване на главата ме отвращава.

# 33
  • Мнения: 162
Здравейте момичета 💐 И аз от днес се опитвам да спра цигарите, а пуша от поне 9-10години.. преди три месеца забременях и спрях веднага цигарите за около 1месец и половина. След като се наложи кюртаж веднага започнах да пуша… през цялото време ми се пушеше, но не пуших заради бебето.
Замислих се, че щом един път съм успяла значи ще успея още веднъж. От днес реших да не пуша.. и все още не съм пушила, дори и с кафето.
Купих си цигара Vapy без НИКОТИН. Не знам дали е добра идея или не, но наистина не изпитвам нужда да пуша обикновена цигара. Вие какво мислите за цигарите без никотин?
Аз мисля да я пуша само 1-2-3 седмици, докато организма ми се изчисти леко от никотина и просто аз да си въобразявам, че пуша нещо 😂

# 34
  • Мнения: 182
Години наред се обвинявах , че не съм кърмила големия си син, заради цигарите. Това е най - големия ми грях. Предпочетох ги пред собственото си дете... Много бях нервна докато пуших, повярвайте, без цигари животът е с една идея по - спокоен. Знам психиката на пушача до болка. Жалки са ми тези, които при най - малкия проблем и залитат към тях, аз също съм била една от тях, за съжаление. Цигарите ли контролират живота ви?

# 35
  • Мнения: 1 033
Абсолютно си права! Аз също умирам от угризения на съвестта и това ще ме тормози цял живот, просто защото съм безотговорен човек. Не само, че не кърмих, а и пушех по време на бременноста (5 цигари, но не е оправдание и го осъзнавах), заради моята глупост детето се роди преждевременно. Слава на Бога на 2г и 2м е, няма проблеми за сега, но аз цял живот ще се обвинявам и ще треперя, защото съм зависима, безхарактерна и безотговорна.

# 36
  • Мнения: 129
Здравейте момичета 💐 И аз от днес се опитвам да спра цигарите, а пуша от поне 9-10години.. преди три месеца забременях и спрях веднага цигарите за около 1месец и половина. След като се наложи кюртаж веднага започнах да пуша… през цялото време ми се пушеше, но не пуших заради бебето.
Замислих се, че щом един път съм успяла значи ще успея още веднъж. От днес реших да не пуша.. и все още не съм пушила, дори и с кафето.
Купих си цигара Vapy без НИКОТИН. Не знам дали е добра идея или не, но наистина не изпитвам нужда да пуша обикновена цигара. Вие какво мислите за цигарите без никотин?
Аз мисля да я пуша само 1-2-3 седмици, докато организма ми се изчисти леко от никотина и просто аз да си въобразявам, че пуша нещо 😂

Аз в началото, когато спирах цигарите имах един вейп с никотин, останал от преди няколко месеца и един без никотин. След гасенето на последната цигара, след около 2-3 дни дръпнах малко от никотиновия и бях решила, че остава малко и ще го допуша. Точно една седмица се занимавах с тия вейпове и вече не ми се пушеше нищо. След тях не съм пушила нищо. Ако може човек да се контролира няма лошо, но има го и тънкия момент, в който ако не удържи пак се връща към вредния навик. Волята трябва да е най-силна.

# 37
  • Варна
  • Мнения: 677
Много иска, но няма желание.......
Май на повечето пушачи това им е проблемът.
Да … де да можех, но не искам.
Благодаря момичета за споделените емоции, понякога сме много елементарни хората - най-тривиалното - е какво пък толкова, веднъж се живее, еди кой си пушил цял живот, пък живял над 80 години … Само човек, който ги е отказвал знае как е надрастнал себе си, какво е преживял, за да извоюва свободата си, каква е цената на успеха му! Hug

# 38
  • Мнения: 182
Да, гледайки се в огледалото всеки ден се поздравявам, защото преди от цигари не можех хубаво да се огледам сутрин. Все бързах да пия кафе и да запаля.
Та гледайки се, виждам сега след три години без пушене колко ми е хубава кожата на лицето, та ако щете и колко повече самочувствие имам. А не като преди, обречена на терасата  сред купчина фасове и миризми.

# 39
  • Мнения: 2 333
Абсолютно си права! Аз също умирам от угризения на съвестта и това ще ме тормози цял живот, просто защото съм безотговорен човек. Не само, че не кърмих, а и пушех по време на бременноста (5 цигари, но не е оправдание и го осъзнавах), заради моята глупост детето се роди преждевременно. Слава на Бога на 2г и 2м е, няма проблеми за сега, но аз цял живот ще се обвинявам и ще треперя, защото съм зависима, безхарактерна и безотговорна.
Ееееехееее, няма нужда чак от такива самообвинения, най- много да се депресираш.
Всичко е наред, просто трябва правилната настройка, тогава е по- лесно това начинание.
От опит колкото повече се вторачваш в проблема ефекта е обратен.
Просто пробвай да замениш една зависимост с друга по- полезна- спорт, секс Stuck Out Tongue Winking Eye
някакво хоби, което да замести мисълта за цигара, защото всичко е в главата. Просто ти трябва нова рутина

# 40
  • Мнения: 182
Допълвам. Прощаваш си и продължаваш.
Всеки греши. Аз си отдъхнах на кърмене с малкия. Почти до две години. Спокойно.

# 41
  • Мнения: 1 198
Не се филмирай излишно, като родих големият син 4400, акушерката ми каза: Ако се решиш на второ, попушвай си, за да не минаваш през същия ад!
Е, не пуших и със втория, пак голям, пак мъка, ама какво от това - не можах да устискам и след като ги отбивах, изкарвах месец, два и пак се хванах за цигарите. Тогава беше момента, ама воля като няма...

# 42
  • Мнения: 1 033
Аа, тези модерни болести не ги хващам 🤣🤣. Ама, от време на време се обвинявам, то и няма как иначе. Разбирам да не осъзнавах проблема, ама то моето вече е нагло🤣. Лошото при мен е, че не мога да устискам и 2 часа, пуша на има-няма 20-30минути. Как ги увеличих толкова, не знам. В болницата бях 56ч в реанимацията, не можех да ставам. Е, аз 56ч ревах, не за бебето, а за цигара 🤐🤫

# 43
  • гр.Мартен
  • Мнения: 38
Привет дами!Виждам че отдавна не е коментирано по темата,та реших да призова някоя от вас с мен да изпуши последната си цигара днес. Бях ги отказала за 8 месеца,но ето ме пак в редицата на пушачите. От известно време след изпушена цигара,гърлото ми започва да гори,и това е сигнал ме е време да престана с този вреден навик,и да създам по-полезен. Днес обзаведох една стайчка с уреди за спорт,велоергометър,тежести,ластиците,и степер,и мисля времето прекарано в пушене на цигари,да е времето за спортуване.🤸‍♀️🚴‍♀️

# 44
  • Мнения: 2 333
Супер, Ели!
С теб съм, и за спорта , и за цигарките

Общи условия

Активация на акаунт