Да спрем ЦИГАРИТЕ заедно - тема 16

  • 15 917
  • 363
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 8 536
Аз смятам да изпуша в неделя последната си цигара и да стартирам "чист" понеделник. Та може да възродим темата и да се подкрепяме взаимно.
Ако има и други желаещи да се включат.🙂

# 46
  • Мнения: 2 259
Аз съм "за". Да направя пореден опит. Simple Smile
При мен е наложително.

# 47
  • Мнения: 1 033
Успех, ще се справиш! Аз от сутринта не съм пушила. Така ми се пуши, но пак си е постижение, това ми е първото, хаха.

# 48
  • Мнения: 2 259
Първият ден е голямо постижение, браво! третият ден на мен и двата пъти ми беше най-труден Simple Smile

Миналият януари и февруари, на два пъти по две седмици не пуших.
Сега от месец се каня да пак, всеки понеделник. И става в понеделник, и паля цигара още преди да съм си направила кафето ... Та, ще видим утре, пак ли ще се предам.

# 49
  • Карлово
  • Мнения: 4 650
Явно понеделник не ти е ден. Вторник е по-неутрален, вещае успех. Възползвай се от групата, друго си е с компания.

# 50
  • Мнения: 2 259
Определено, и днес не беше денят Simple Smile

Несериозна и Вита, на вас успех!
Аз съм слабачка, засега.

# 51
  • Карлово
  • Мнения: 4 650
Ми няма нищо, че не си успяла от сутринта. Започни от сега. Ще си броиш, ако ги броиш, дните от обед.

# 52
  • Мнения: 2 332
Хайде , мацки, по- силни сте от цигарите! Не го мислете много, много
Аз съм с вас. Готино е да не си зависим, дано това ви мотивира.
Седем месеца без цигари!!!! Гордея се със себе си!

# 53
  • Мнения: 1 033
Провалих се. Но, не се отчайвам, все пак е някакъв напредък.

# 54
  • Мнения: 182
Трудно ще е, на всички е трудно първия месец, но минава.
После с умиление ще гледате наказанието на пушачите, ще ви е гнус от аромата на цигара и миризмите на тютюн, хилядите разновидности.
Вярвайте в себе си, награждавайте се и се гледайте сутрин в огледалото. Хвалете се с малките успехи и се гордейте! Заслужава си!

# 55
  • Мнения: 126
Да се включа и аз. От миналата година декември пушех само Айкос. Преди десетина дни претърпях операция и от тогава не съм пушила. Да видим колко ще издържа 😉

# 56
  • Мнения: 212
MamaMiu, изминал е най-трудния период. От тук нататък е въпрос на осъзнаване, не на зависимост. Успех!!!

# 57
  • софия
  • Мнения: 4 985
Давай все така, MamaMiy!

Съншайн го в казала много вярно!

# 58
  • Мнения: 31 719
Ето ме отново. Магарица на 42. Пуша от 17 годишна, по-сериозно след 20-та.
Преди 3-4 години ми беше първия сериозен жалък опит. От 42 дни, завърши с влизане в болница - главна причина запек от 10 кошмарни дни. Също така сърцебиене. И високо ТСХ.
Пушех тогава до откат, силни цигари, над кутия, може би и две. Писна ми и ги спрях от раз.
От март си оправям червата, бяха пристрастени към силни чайове. Имам напредък голям.
Цигарите ми станаха уж вече леки , но все още червея да ги махна си дълбаеше месеци.
Ту що годе кутия, ту кутия и половина, после стремеж към 10. Въобще мъчение.
Кожата отново ми се прецака, лицето червен, сърбежи. Липса на енергия. Едвам спортувам.
Та тоя път се поизмъчих, да не стресирам мозъка.
Почнах да ги намалям. Та от месеци гледам по кутия. Мъчех се и по 15, имам електронна.
Пролетта се разболях. Едвам се оправих. Ми тия цигари не ти дават шанс.
И наскоро пак се разболях, ама трудно се оправих отново. Веднага намалих цигари. Почнах и електронни.
В един момент си викам, че е време, но трябва по-плавно. Имах няколко дни по 10, после минах на електронни за 3-4 дни. Докато ми писна, това е мъчение. Да мисля кога ще дойде време за следващата обикновена или електронна.
Казвали са ми, че уж хийтовете са много по-щадящи. Ми не е така.
Изчистването, което преживях за първите три дни преди години не е това, което е като пушиш само електронни.
И реших да спра да се лигавя и да не се мъча. Както преди, всеки ден без цигари става все по-лек.
Вчера си изпуших 10-на останали електронни, изпуших две от майка ми обикновени като за последно чао.
И днес нищо.
Гледам да дишам дълбоко като ми се припуши. Като че ли помага.
Някакви други съвети ако имате при желание за пушене казвайте.
Чета и на Алън Кар книгата. За стимулация. Психическа.

# 59
  • Карлово
  • Мнения: 4 650
Пий вода, като ти се припуши.
На мене ми помогна.

Общи условия

Активация на акаунт