Да спрем ЦИГАРИТЕ заедно - тема 16

  • 15 937
  • 363
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 295
И аз с опити…
Табекс мисля да си взема и книгата на Алън Кар.

# 16
  • Мнения: 182
И аз с опити…
Табекс мисля да си взема и книгата на Алън Кар.
Действайте смело! Може и без табекс и книга. Ще успеете, вярвайте в себе си!
Днес имах тооолкова много емоции, че успях да се контролирам без да посегна, вие можете също!
Успех!

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 295
Мерси за подкрепата.
Почвам да чета старите теми, много окуражаващо действат. Надъхвам се сама, колко ми вредят на здравето и смятам че ще се получи.

# 18
  • Мнения: 58
Здравейте, в България може ли да ти бъде предписана никотинозаместителна терапия? Или просто отиваш и си купуваш каквото решиш от аптеката?

# 19
  • Мнения: 8 536
Здравейте, в България може ли да ти бъде предписана никотинозаместителна терапия? Или просто отиваш и си купуваш каквото решиш от аптеката?
Купуваш си каквото решиш, не ти трябва рецепта и предписание от доктор.

# 20
  • Мнения: 79
На мен именно дъвките никорет ми помогнаха да спра
Здравейте, бях писала и в предходната тема, че много искам да спра цигарите. Не се справих, правих неколкократни опита, но уви без успех. Сега мисля отново да опитам. Някой ползвал ли е Никорет Клиър Пластири и успял ли е с тях да откаже цигарите ?

# 21
  • Мнения: 129
Здравейте и от мен! Аз съм непушач вече от 6 месеца, като не ми се пуши, дори вече ми става неприятно от цигарения дим, но усещам, че съм станала много по-чувствителна, по-лесно се ядосвам и още емоционални състояния, които преди това не съм имала. Също имам хронични проблеми със стомаха и лекарите казваха, че уж е добре да се спрат цигарите, но и в това отношение нещата вместо да се подобрят, са по-зле от преди. На някой да му се е случвало подобно нещо?

# 22
  • Мнения: X
Да, на мен. Тютюнът дразни дебелото черво. Не знам каква е връзката, но малко има запичане. Трябва просто да мине време, за да се отучи от изкуствена стимулация. Вземи си инулин, аз пих Бутарен ИНУ, не е слабително да действа бързо, но за около седмица подейства. Ако това ти е проблема де. За настроенията, пробвай някои билкови добавки. На мен много добре ми действа леваксан - екстракт от лавандула, успокоява, а жълт кантарион подобрява настроението. Добре дошла 😊

# 23
  • Мнения: 2
Здравейте! От лепенките Никорет ме болеше главата.Някой пробвал ли е Никозеро спрей или някакви други таблетки

# 24
  • Мнения: X
Главата те е боляла от абстиненцията според мен, аз именно с никорет се справих много по-лесно. Нали спазваш схемата?

# 25
  • Мнения: 1 033
Здравейте и от мен, записвам се да ви следя. Сега ще чета стари теми, с цигара в уста естественно. Жалка картинка, така ми е писнало, а съм толкова зависима..

# 26
  • Мнения: 2 337
Здравейте и от мен, горда непушачка от повече от шест месеца. Не ми се пуши, не ме дразнят и другите когато пушат, абе готино е да не съм зависима. Сега се боря с килцата в плюс, че вдигнах един размер.
Пожелавам успех на всички в начинанието, лесно е ( поне за мен беше, въпреки че бях редовен пушач от близо 30г.)

# 27
  • Варна
  • Мнения: 677
Здравейте и от мен, записвам се да ви следя. Сега ще чета стари теми, с цигара в уста естественно. Жалка картинка, така ми е писнало, а съм толкова зависима..
Не сте сама! Четох, самонавивах се, уж съм силен човек, а не мога да се взема в ръце и даже увеличих дозата. Преди години успявах поне да пробвам за дни, месеци, дори година, а сега мисълта дори за един ден без цигара ме влудява. И даже открих защо не мога - просто не искам да страдам, не искам да съм изнервена,  искам да ми е ок.
Книги, видеа, нищо не може да ме мотивира. Дори баща ми почина от рак на белия дроб. Толкова безизходно и отчаяно не съм се чувствала. Вече кашлям сутрин, вечер ми се запушва носа, нямам сили повечето време, чувствам се отпаднала, но дебелата ми глава не може да превключи копчето. Почти всички мои приятели вече от години не пушат …. аз ли съм най-глупавата?!?  Ох, трябваше да го напиша това …

# 28
  • Мнения: 1 033
Здравейте и от мен, записвам се да ви следя. Сега ще чета стари теми, с цигара в уста естественно. Жалка картинка, така ми е писнало, а съм толкова зависима..
Не сте сама! Четох, самонавивах се, уж съм силен човек, а не мога да се взема в ръце и даже увеличих дозата. Преди години успявах поне да пробвам за дни, месеци, дори година, а сега мисълта дори за един ден без цигара ме влудява. И даже открих защо не мога - просто не искам да страдам, не искам да съм изнервена,  искам да ми е ок.
Книги, видеа, нищо не може да ме мотивира. Дори баща ми почина от рак на белия дроб. Толкова безизходно и отчаяно не съм се чувствала. Вече кашлям сутрин, вечер ми се запушва носа, нямам сили повечето време, чувствам се отпаднала, но дебелата ми глава не може да превключи копчето. Почти всички мои приятели вече от години не пушат …. аз ли съм най-глупавата?!?  Ох, трябваше да го напиша това …

Благодаря ви за споделеното! Аз съм по същият начит, вместо да намаля, увеличих на почти 2 кутии. Когато родих преди 2г, първата ми работа щом се събудих беше да се обадя на ММ да ми донесе цигари, дори ревах, че не мога да стана, след секцио. Не можах и да кърмя детето, пак заради цигарите. Щом станах ги налапах в банята, защото не даваха да се излиза от болницата. Баща ми е на 65г, белите му дробове гният има моменти, в които му се налага да диша с маска (от аптеката му дават за месеца 3 маски, безплатно). Е, познайте. Щом свали маската, налапва цигарата.

# 29
  • Мнения: 1 431
Да ви кажа, щом аз успях, значи и вие ще успеете. Въобще не си го представях, но ето от 8ми юли не съм пушила. Не съм взимала нещо, просто реших да пробвам, защото бях започнала да ги увеличавам много и стана към 1 кутия...Започнах събота, когато ми е спокойно, а не в офиса. В офиса ми беше много трудно, там си пушихме на воля с колегите. Ама някак си успях. На моменти ми беше много трудно и то не в самото начало, а по-нататък. Особено като се изнервя едвам се сдържам...Но вече е доста по-добре положението. Сега от време на време като съм в компания и пийнем ми се допушва, но не е толкова тежко положението. Просто не се лъжете с една...никога не е само една. Иначе винаги ще ни се пуши, поне при мен усещам, че ще е така, но няма смисъл...Пак казвам, щом аз успях без нищо и вие ще можете, имате нужда от подкрепа от близките си в този момент.

Общи условия

Активация на акаунт