От София в по-малък град?

  • 12 912
  • 179
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 38 499
В някакъв момент от моя живот посещавах по любов един малък град до София. Ами...аз лично съм НЕ. Само като се сетя как ме гледаха хората по улицата, защото съм се облякла нормално и ежедневно по моите разбирания...Там си все едно си си в квартала нон стоп. Баби, лелки, чичковци, младежи с анцузи, лилави хора...
Нищо общо с центъра на София, където ходя на работа и за забавление.
Ох, не, аз лично не мога и не бих.

# 31
  • Мнения: 7 269
София ми харесва много и много ми липсва. Животът в София е несравним с живота в който и да е друг град на България. Не виждам никаква причина младо момиче да си зареже живота и да отиде при разведен мъж с дете, който от сега я поставя на второ място. Трудно си представям добра перспектива за подобна връзка.

# 32
  • София
  • Мнения: 35 101
Сега ще напиша нещо, което може и цунами на възмущение да докара, но:

Хората от по- малки и по- големи градове, които са мигрирали в израстването си и са видяли това и онова, по никакъв начин не могат да се сравнят с отколешните софиянци, още повече съвременни такива, които нямат сантимента на РФ, защото село не са виждали и не знаят какво е.
Млади, образовани, работещи, живеещи в един ритъм в европейска столица, доста трудно ще се адаптират в малко градче тип село.

Правя паралел с един краен селтак от северозапада, който нарича София “спалня” и всяка свободна минута си ходи на село да пие ракия и да качва снимки гол до кръста. Да ви кажа, че 45+ е още сам, сигурно няма да ви изненада.

# 33
  • София
  • Мнения: 38 499
Още нещо. В такъв град примерно имаш 3 читави заведения, 3 супер маркета, 3 кафета. И се почва - ама там не, че ходи бившата, ама там не, че са гадни хората и в един момент си забита вкъщи и до магазина.
Ако те кефи такъв "живот" - заповядай.

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 14 411
Какво разбрах аз: селянинът от всеки град, различен от София, е прост и не знае нищо друго освен кокошки, крави и казан за ракия. Потомствените софиянци имат едно огромно предимство - пазят се да не видят какво е село.

# 35
  • София
  • Мнения: 35 101
Съжалявам, не си разбрала.

# 36
  • Мнения: 227
На мен темата твърде много ми напомня на една друга, но разстоянието е по-малко... Та, в този смисъл, аз няколко въпроса имам:
 - сегашната ви ситуация (ти в София, той някъде другаде) предполага, че водите връзка от разстояние. От колко време сте заедно, колко често и за колко време се виждате? Живели ли сте реално, физически заедно, или си ходите "на гости"? Въобще като цяло как протича връзката ви, когато живеете в различни градове?

- Другото, което си мисля - на колко години в той? В родния си град ли живее, т.е ти би се преместила там? Къде живеят родителите му - отделно ли е от тях и на какво разстояние?

Тези неща не са без значение, дори по-голямо от това кой точно е неговия град..

# 37
  • Мнения: 2 081
Съжалявам, не си разбрала.

За родена в София трудно ти се разбират коментарите Sweat Smile

# 38
  • София
  • Мнения: 35 101
Има нещо такова Laughing

Искам да кажа, че по-големите от авторката, които са от малки градчета, но са учили и специализирали в София или друг голям град - имат пълното наблюдение над нещата и знаят къде и как се движи времето и знаят какво им харесва и как.

Но една 25 г столичанка, на която всичко й е ситуирано тук и друго не е помирисвала - няма как да направи паралел, може само да живее в розовия облак на любовта.

# 39
  • Мнения: 1 915
Разбира се , че софиянци не могат да се сравняват примерно с мен , която съм ходила 2 пъти в живота си в София. За мен където и да отидеш ще ти е терсене . Все пак е ново място , друго си е на това с което си свикнал . Но независимо какъв е града ти ако обичаш достатъчно ще тръгнеш без да се замислиш .

# 40
  • София
  • Мнения: 35 101
…..ако обичаш достатъчно ще тръгнеш без да се замислиш .
Е предпоставка за пълно фиаско в живота ти.

Адмирирам авторката, че е трезва в преценката си, само “аз нямам думата и да искам” не ми харесва, защото следва да влезеш в пълноправна връзка и да имаш думата, дори и по щекотливи теми като детето му.

# 41
  • Мнения: 11 843
Много са субективни нещата и докато авторката не даде повече подробности си чешем езиците само.
Например не знам защо все се визира малък град тип село...като въобще не знаем за кой град става въпрос. Например средните големини градове не могат да се нарекат село според мен. Да, по-малък, да по-спокоен ще е от София, но не значи село в Родопите без цивилизация.
Също така и авторката - това, че е млада и на 25г не значи, че ходи всеки ден по заведения и молове  всякакви типове хора има.

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 14 411
А не знаем и по какъв начин е поставен въпросът за преместването. Ако все единият трябва да се премести, но не иска, значи все единият прави компромис. Ако никой не направи - причината е обективна или субективна поравно у двамата, в най-лошия случай, а не че мъжът не я уважава достатъчно, интересува се от своя комфорт и т.н.

# 43
  • София
  • Мнения: 38 499
Да, големите градове са напълно ок. Тип Пловдив, Бургас, Варна, Велико Търново, Благоевград...
Но ако е нещо като 10 хиляди жители....

# 44
  • Мнения: 3 190
Поредната неестествена връзка, формирана онлайн. На 25 да се забиеш при разведен мъж с дете в малък град с цялата драма покрай бивши, приемащо/неприемащо те дете, след връзка само от разстояние, е доста зле.

Горе писаха за малките градове - зависи колко малки и колко близо до голям град. Живяла съм в малък град и не бих живяла повече освен по принуда. Интроверт съм, ама анонимността на столицата е идеална. В малкия град всички са роднини и всичко се знае за теб. За достъп до кина, изложби, театър, свестни кафенета и т.н. да не говорим.  Има градчета, които са пълно мъртвило или пълни с роми...

Общи условия

Активация на акаунт