МНОГОДЕТНИ МАМИ 8

  • 14 923
  • 306
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 470
Здравейте и от мен!И аз да се разпиша в новата ни темичка Grinning
Тъй като вчера напуснах едната си работа и днес като бял човек със свободно временце изчетох цялата тема за Димитрина. И се помолих искрено дано децата ми не попадат в приятелски кръг с добре отглежданите деца на модерни и съвременно мислещи съфорумки Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig
Като се замисля, май за съжаление това е почти невъзможно да ги опазим от  съприкосновение с посредствеността тъй като се оказва, че 90% от нашия народ е много под интелектуалния минимум и възпитава явно посредствено поколение с нулева ценностна система( този извод лъсна  от всичките страници разсъждения там в тази темичката Rolling Eyes за съжаление).
Добре, че сме дали по-добър старт на нашите дечица, иначе направо бих се стреснала за бъдещето им thumbsup
 Мислите ли, че можем да подготвим парти- изненада за децата на Димитрина или да помогнем с дрешки, вещи, играчки и книжки?Аз съм винаги насреща ако решите.

# 46
  • Мнения: 1 470
   Здравейте и от мен,многодетни мами!!!А какво стана със 7?Явно рядко се включвам,та не мога да ви хвана.Най малкото ми съкровище,реве до мен...Няма как,ще си пишем друг път...  bouquet

# 47
  • Варна
  • Мнения: 2 305
ttotov, свърши тема 7, вече е средата на 8  Laughing

hella, и мен ме чака същото. Канех се да повдигна въпроса за работенето и малките бебета, но ти си ми отговорила. Ще се радваме колкото и когато можем, само да са живи и здрави. А когато станем щастливи баби, няма да има отърване от  нас.  Naughty

ClanG, как сте с Дивна? Ходите ли вече по разходки? Лесно ли се влиза в час с бебе?

# 48
  • София
  • Мнения: 676
Здравейте! И ние сме с грип - гадничък е и повали дори мъжа ми, който боледува много рядко... Дано да опазим бебето, че не знам как ще я лекуваме, макар че вече не е толкова мъничка... Вие с какво го борите грипа? Някакви имуностимулатори давате ли?
Hella, аз в предишната тема също го повдигнах този въпрос. Засега съм все още вкъщи с бебочка(10), точно с мисълта, че ми е за последно и след това и да искам няма да мога да си гушкам бебенце... а и много силно усещам връзката между мен и нея все още! Но при мен не се налага да се връщам веднага на работа, опира до моето желание. Ако нямаш друг изход не го мисли много, много, защото ще се натъжаваш... просто гледай да си свършиш работата и после бързо вкъщи да си видиш децата  Hug Hug Hug.

# 49
  • Мнения: 3 323
Лили, какво значи лесно ли се влиза в час - то е като колелото - веднъж като си с енаучил няма забравяне! На разходки ходим всеки ден по обяд - добре че сварихме такова хубаво време ( посевите н е мислят така, ама всеки с интереса си). Щях да т епитам за фекалната не трябва ли да ходиш и на вземане на кръв в същи я ден на прегледа - на мен ми обясниха че това цялото било фетална. там ти измерват нивото на едни хормони, които ако се различават от нормата - по това се определя степента на риска

# 50
  • Мнения: 3 479
Добро утро kaffeetrmker_2, черпя по едно кафе рано, рано!
Днес тренирам раннобудие, че от утре тръгвам на фитнес два пъти седмично, от 8ч.  newsm44 Друго време не се намери, а вече ми писна да съм дебелаааааааа!Взимам мерки Crossing Arms. Дребните ще ги гледа мъжа ми, пък после ще ходи на работа.
Хелла, вярно е че е по-добре да си вкъщи с малкия, обаче като се налага да се работи, няма как. Не си го слагай на сърце  action032 Ако можеш посъкрати домашните дейности, за да си повече време с децата. Наслаждавай се на това, което имаш. Да мислиш за пропуснатото няма смисъл. Освен това всяка възраст има своето очарование (освен тинейджърската Sick).

Лилибон, да знаеш че сега бебета се гледат по-лесно от преди 12-15 г и бързо се влиза в час. Първо, има памперси, а не купища пелени и гащи за пране и гладене. Второ, кърми се на поискване (край на досадните режими и плачещи бебета преди да са минали заветните 3 часа до следващото хранене). Трето, няма шишета за миене и изваряване поне в първите месеци (кърмените бебета не пият вода, а ранното захранване се отрича, т.е. сокчета чаааак след 6ия месец). Четвърто, с тези големи деца дето ги имаш, все ще се намери кандидат да подондурка бебето ако плаче неистово от колики (дано да няма, пу, пу). Четвърто, ти си много зряла и разумна жена, няма да се шашкаш за глупости, а ще гушгаш бебчо с още по-голяма наслада от преди. Приятно, бременеене Hug
Цвърче, боби минмного лошо това с грипа. Бързо оздравяване.

Ние сме здрави, може би защото Мати все още не ходи на градина, та няма кой да мъкне вируси в къщи Simple Smile

Последна редакция: ср, 17 яну 2007, 10:55 от gal4e

# 51
  • Мнения: 1 470
 Добро утро и от мен!!!Мерси за кафето,но аз предпочита Фервекс на този етап!!!И ние сме грипави.Защо не обявят и в София грипна епидемия,около мен всички са болни,и в поликлиниката беше пълно вчера...По повод на фитнеса,цяло лято ходих на Таебо,тамън придобих някаква форма,и дойде зимата,празници,и грипове,и отново ми отесняха панталоните CryГалче от къде ги намираш тези интересни човечета?!  hahaha newsm78

# 52
  • Мнения: 1 470
Добро утро и от мен!!!Мерси за кафето,но аз предпочита Фервекс на този етап!!!И ние сме грипави.Защо не обявят и в София грипна епидемия,около мен всички са болни,и в поликлиниката беше пълно вчера...По повод на фитнеса,цяло лято ходих на Таебо,тамън придобих някаква форма,и дойде зимата,празници,и грипове,и отново ми отесняха панталоните CryГалче от къде ги намираш тези интересни човечета?!  hahaha newsm78
Къде ви е албума със снимките?!Как мога да си кача и мойте гарджета?! #Crazy #Crazy #Crazy
   МАЙ ПАК ОБЪРКАХ НЕЩО!!!Ех това моливче...

# 53
  • Мнения: 11 607
Здравейте! Аз нито искам кафе, нито фервекс.... Лъчо ни е строил в две редици да ядем лимони, мед и орехи! Болни сме! Аз, Рая и Йоан! Лъчо има признаци на издаване на багажа, Вили се държи. Направо съм бясна - при условие,че толкова много болни има тук, защо не обявят грипна ваканция за децата! То класовете тук при нас са малки - все едно ходят на частно училище децата - и от 12 деца клас - половината били болни, другата половина на училище. Очакваха от днес да ги пуснат,ама Вили още не е се е прибрал от училище.

Ние сега се приготвяме да ходим на лекар,че Райчето повръща, боли я корем и т.н. А Йоан кашли като за световно, а мен всичко ме боли, гърлото - не мога да преглъщам. Като се приберем от поликлиниката ще ви разказвам какво е станало - ако ви интересува естествено. Пазете се,че е страшно!

# 54
  • Мнения: 11 607
Къде ви е албума със снимките?!Как мога да си кача и мойте гарджета?!

http://s141.photobucket.com/albums/r70/PalnaKa6ta/
име и парола -  PalnaKa6ta


Трябва да влезеш с името и паролата за да можеш да качиш снимки! А интересните човечета - се взимат след като се натисне бутона още при човечетата в публикувай отговор!

# 55
  • Варна
  • Мнения: 552
Добро утро, момичета!
Благодаря за кафето.Пийнах го рано-рано за да се събудя.Сега съм на чайче,взимам мерки,че като гледам какъв грип е връхлетял във вашите домове.Бързо оздравяване на всички болни дечица ,майки и татковци.Дано няма други болни,особено деца,че най-неприятното като ги гледам как се мъчат,отпускат и лежат.
И аз имам нужда от фитнес, от стягане най-вече,даже имам и свободно време,но ми е адцки трудно да правя упражнения.Понеже си нямам работа нали съм безработна си я търся из къщи.Сега съм решила да боядисам всички тръби в банята,че имат нужда и ще имам малко фитнес.
ttotov, там където пишеш има емоикони под тях пише "още" натискаш и излиза прозорец с други такива човечета.
Аз хубаво давам акъл,ама знаете ли, че не мога да си сложа снимка в  подписа.Вчера цял ден се мъчих да намаля размерите на снимката и не можах.Ако някой от вас му се занимава с мен и има свободно време,нека да ми обясни на по-прост език как става това.Иначе се отказвам.
Още не са се обадили от курса за компютри,ама трябва да започна незабавно.
Приятен ден и бъдете здрави!

# 56
  • Мнения: 3 740
Хайде и ние в лазарета.
Мъжът ми ходи замаян, Мика и Камен кашлят, а Сашко кашля на н-та степен. Днес си остана вкъщи, а от снощи е на антибиотик. Ние с Бобо се държим, даже снощи ходихме на театър.

Вчера треньорът на Камен му казал, че е мамино синче и той ходеше с потънали гемии. Аз пък се сетих за темата за 9-те деца на Димитрина и мненията, че не можело да се обръща достатъчно внимание на децата в многодетните семейства. Значи съм двойно лоша майка - хем не му обръщам внимание, хем възпитавам мамино синче.

# 57
  • Варна
  • Мнения: 2 305
Здравейте, болничета! Желая ви да оздравявате бързо, ако ще се лежи в леглото, да е с друга компания, а не с вирусна!  Hug

Секстет, тия треньори се изживяват като командири в казармата. Но за момченцата донякъде е добре да имат по-мъжкарски пример пред себе си. Поне аз имам такива впечатления от бившия ми треньор по айкидо. Но той имаше и чувство за хумор, говореше на децата, че независимо, че не са на едно мнение, пред външни хора трябва да се подкрепят, че трябва да се уважават един - друг, а също и по-големите от тях. Дано и вашия треньор, освен че раздава квалификации, да проповядва и ценности.

# 58
  • Мнения: 1 449
Ееех, този грип! Дано мине бързо, скорошно оздравяване на всички болни! Ние се държим, аз им давам от Коластрата на зелените водорасли, пу-пу-пу за сега съм доволна. Сега, след като изпиха една опаковка, почвам Зелена енергия.

Не съм чела Клюкарника, аз по принцип съм рядко там, но мога да си представя тона. Ще хвърля едно око.
Да ви се похваля, станах активно спортуваща - най-накрая, от колко време се каних. Три пъти ходя на бокс, а вече и 2  пъти на фитнес. Трябва да съм благодарна на мъжа ми, той ме изкара от летаргията  Mr. Green Отивам на маникюр, ако се вредя де, довечера сме на ресторант с цялото кралско воинство, нали съм именничка! Черпя по едно  Grinning

# 59
  • Мнения: 11 607
Вчера цял ден се мъчих да намаля размерите на снимката и не можах.

Отваряш снимката на твоя компютър с Майкрософт Офис пикчърс Мениджър напр. Натискаш отгоре има бутон Едит Пикчърс. От дясно излиза едно меню и последното, което е избираш - Компресиране на размера. Кликваш там и после има 4 изброени варианта - избираш последното - за имейл. Даваш сейф на снимката. После си избираш албум в интернет, където да качиш снимката - напр. може и в нашия, на многодетните. И от там вече - мисля,че се използваше първия адрес, който започваше с http, се копира в профила ти във форума. Ако нещо не можеш да се справиш - което е малко вероятно - прати ми снимката, аз ще я кача в албума и ще ти пратя готовия линк,които трябва да поставиш в профила си.

Нашата поликлиника е пълна с болни хора. Дано се оправяме по-бързо болните! Доколкото разбрах от утре учениците са в грипна ваканция.

Честит имен ден на всички именици и да си изкарат хубаво празника! Благодарим Мама То_ни за почерпката и весел празник!

Последна редакция: ср, 17 яну 2007, 11:14 от Мама Цоцоланка

Общи условия

Активация на акаунт