МНОГОДЕТНИ МАМИ 8

  • 14 923
  • 306
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 370
Освен логото, най-голямо впечатление от нашите теми прави голямата ЛЮБОВ, дето струи отвсякъде! Трябва голямо сърце, за да се поберат всичките деца в него и ние всички го имаме!!!

# 31
  • Мнения: 133
Виноват! Аз имам обща снимка + Lilibon . Ще я кача в албумето, а ето  и линк http://images13.snimka.bg/001967424.jpg
И така от ляво на дясно - Hella (аз), Reni, Илиева, Дидка, Suzi , Lilibon
Съжалявам, че чак сега се включих, но тоя интернет ми играе номера.
Цоцоланке, късно ли е да смениш снимката в заглавната страничка? Поне да сме всички присъствали.

 

Последна редакция: пн, 15 яну 2007, 16:38 от hella

# 32
  • Мнения: 114


Имаше едно мнение накрая дето казва,че било все тая дали си с 2 или 3 деца... И че майките с три деца не били многодетни - мнението към днешен час бе едно от последните - на г-жа засрамена смутена май беше!
Тъкмо сега и аз  се зачетох в тая тема -за децата на Димитрина и ми стана едно такова мъчно- как може чужди хора при това майки да осъждат така една жена без да я познават лично и  без да знаят нищо друго за нея освен писаното по пресата (което в много случаи всеки тълкува както си иска)...Абе незнам ..нещо не ми се пише по тая тема , че ми се скапва настроението .Исках да кажа, че прочетох въпросния постинг  та чак ми стана смешно имаше нещо от рода..."родили по 3 деца и се фукат " Simple Smile,ми да - то си е за хвалба...за мен не е без значение това , че съм родила ,отглеждам и възпитавам 3 деца , когато около мен има хора които не могат да се справят и с 1 .

# 33
  • Мнения: 11 607
Цоцоланке, късно ли е да смениш снимката в заглавната страничка?

Можеше да бъде късно - малко я осветлих снимката, незнам дали се получи по-добре! Но сте всички присъствали - за да ви се радваме, макар и на снимка!

От мен чао,че ще имам гости, ще правя лазаня...

# 34
  • София
  • Мнения: 676
Здравейте и от мен!
И аз съм много възмутена от онази тема за Димитрина!!! Аз дори се включих и поспорих, но за някои хора си мисля, че им е малко трудно да МИСЛЯТ. Просто си говорят и се самонавиват и нищо не чуват и в крайна сметка избива една огромна простотия и дори злоба. Аз пък най-трудно разбирам как може някои жени да говорят по такъв начин???!!! Те все едно са последните каруцари, един речник, едно чудо... Мисля, че ако човек има определени думи в речника си и той ги е допуснал там, значи има нещо много прогнило в ценностната система и душата му... А в същото време, същите тези хора се чудят как щяла тази жена да ги възпитава децата като били 9. Не знам дали така говорят и пред децата си, но със сигурност аз повече се съмнявам във възпитанието на техните деца, отколкото в това на децата на Димитрина...

# 35
  • Мнения: 3 479
Цвърче, много точно казано. И аз се зачудих, какви ли деца възпитават майките, които си позволяват да правят расистки обобщения (по отношение на арабите), да се изказват, като последна инстанция по въпроси, които въобще не ги касаят без да уважават избора на другите, говорят глупости и обиждат хора, които не могат да се защитят и да изкажат своето мнение.
Ох, свят широк, хора разни ooooh!

# 36
  • Варна
  • Мнения: 2 305
Здравейте, честито бебче на bybbs!

Теди, имаш голям, голям, голям юнак! Дано расте леко и безпроблемно!

Днес бях на фАталната СмЪрфология, и ми се стори, че докторът ме попретупа. Каза, че всичко било наред, дано е така. Не че очаквам проблеми, старо куче като мен грешка няма, но ми се щеше да ми поговори повечко. Бебчето си е скръстило ръцете и краката и ясно ни казва "Няма пък! И да искате няма да ви покажа пол, няма!"  Simple Smile А уж близнаците не са инати, да не вземе да се роди я телец, я рак?

На мен във форума ми допада най-вече духът на съпричастие и споделяне. Мисля, че това е нещо, което намираме само у най-близките приятели. ЗАтова се радвам, че попаднах на ВАС, момичета!   bouquet

# 37
  • Варна
  • Мнения: 552
Здравейте ,момичета!
Най-накрая и аз да се запиша в новата ни темичка.Два дни бях заета и не ми остана време.Вчера сестра ми ми беше на гости и децата си поиграха на воля.Днес баща ми мина да види бойлера,че от няколко дни капеше.
Нали съм си изпълнителна намалих си логото по поръчка на Мама Цоцоланка, ама докато го направя,голям зор.Сега имам идея да сложа до логото снимка на децата ,но не знам как става.
Ще бъда благодарна ,ако някой ми каже.

По повод многодетието, аз съм много горда ,че имам 3 деца и  не пропускам да го спомена само за да видя това  #Crazy опуления поглед на хората.Задавали са ми всякакви въпроси като:Как се оправям с толкова деца? Дали си различавам близнаците? Дали всичките са мои? Дали са от 1 баща? Дали съм искала да ги махна?
Всичките ни познати приеха новината приповдигнато и въодушевено ,че ще имаме З деца.Само на приятелката ми брат й се беше изказал ,че съм луда да ги оставям близнаците.Те така бяха направили.Жена му забременяла втори път,указало се ,че са 2 и направила аборт.После след година пак забременяла и като видели ,че е 1 го оставили.Отчутото аз гледах така #Crazy
Аз толкова много исках бебе,дори поех риска да се родят 2 след стимулацията ,за което не съжалявам.
Не съм чела Клюкарника тези дни,но по вашите реакции предполагам, че болни мозъци са бистрили живота и решенията на една жена достойна за уважение,че решила да роди и отгледа тези дечица.
А по повод дали големите ни деца имат самочуствие ,че са от многодетно семействто.По думите на дъщеря ми съучениците й ,които са сами в семейството страшно много и завиждат.Дори 1 момиченце искаше да се сменят.Дори са нападнали словестно 1 друго момиченце,че била само и много разглезено и майка й я мързяло да и роди брат или сестра.
От начало дъщеря ми тежко преживя двамата натрапника,дори ги подаряваше,но сега се усеща промяната в нея ,че оценява това да си има още някого в къщи.
А относно мен, никога не ми е минавала мисълта за аборт,готовата работа не се разваля.Даже 2 пъти лежах за задържане.Не исках дъщеря ми да расте сама,защото толкова много любов на 1 дете май му идва в повече.Мъжът ми няма братя и сестри и той не може да разбере това ,което аз съм изпитала със моята сестра.Дори това ,че имаме моралното задължение към собсвените си родители за да могат да изживеят чуството да си баба и дядо.И накрая собсвеното ми удовлетворение от това да ги родя, отгледам и надявам се възпитам добре.Да изпълня живота си със смисъл,да оставя трайна следа след себе си.За мен това особен вид предизвикателство,но  е само за силни хора.На силните хора Господ им помага!
Ох,много дълго стана,мога да пиша още ,но да не стана досадна!Само пуснете тема за разискване Grinning

Спокойна вечер на вас от сърце!

Последна редакция: пн, 15 яну 2007, 20:22 от Илиева

# 38
  • Мнения: 686
Здравейте мили мами.
Благодаря че приехте и мен в клуба.Ще споделя с вас,че все още съм на Ви с компютъра и моля да ме извините ако допускам грешки.
Имам проблем с логото,нещо хич не ми е ясно как да го направя.
Гордея се,че имам три деца .Още от малка знаех,че ще имам повече деца.На моменти се усещам,че си мисля за още едно а защо не и две дечица,но после в мене разума заговаря и се разубеждавам сама.Не съм сигурна дали ще мога да им отделя полагащото им се внимание,а и проблема с парите си оказва влияние.Иначе нашия татко се шегува с приятели че е голям майстор и си предлага услугите   -прави момчета и момичета,мисля че за да се докаже а и за да стане Баш майстор,трябва да направи близнаци,и то момиче и момче.
 ПОЗДРАВИ на всички мами!
 ЦЕЛУВКИ на всички дечица!

# 39
  • София, в полите на Витоша
  • Мнения: 946
Хич не им обръщайте внимание в темата за Димитрина, тя мноооооого изтъпя вече! #Cussing out

# 40
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
От много време небях влизала в Клюкарника,обаче се заинтригувах от възмущението ви и прескочих до там да се разпиша.Ужасен език от майки,нямам думи...много тъжно
Lilibonедва ли те е претупал доктора,просто ти се притесняваш,но пък от ентусиазма,който струи от тебе...бързо ще преодолееш съмненията
Илиева  Crossing Arms какви хора трябва да са тия ,за които пишеш за да убият близначета-този Божи двоен дар Sick smile3505
Мама Цоцоланка от теб лазанята,от мен тортата Mr. Greenкак е вечерта,добре ли премина с гостите,пък аз се оглеждам защо не си онлайн...то защо те нямало  chef

# 41
  • Мнения: 3 323
Явно в горещата тема не мога да публикувам мнението си. За втори ден пиша пиша а накрая го изтрива....
Сигурно се иска много кураж да заклеймиш пред 33 000 човека някого. Ма какво говоря то 32 900 са на същото мнение... Те били държавата.... направо... Ма като не плащат пълна такса за детската щото нямат брак тогава не са държавата... тогава тя  е длъжна нали....абе нямам думи от възмущение!
Цвете, има ли начин да се свържем с тази Димитрина? Ако нещо можем да направим за нея и децата и? То и ние не сме цъфнали и вързали като гледам, но жената заслужава уважение само заради смелоста да роди и отгледа толкова дечица. Защо е решила да има 9 деца си е неин избор, но децата и са добри и възпитани по добре от префърцунените ни съфорумки - това поне е сигурно.

# 42
  • Мнения: 3 740
Разменихме си телефоните, но предполагам, че още й е много напрегнато след прибирането, та не бързам да й се обаждам.

# 43
  • Мнения: 133
Здравейте, мами! Да ви се оплача - толкова много работа ми се е насъбрала последните месеци, че просто не знам как ще наваксам. То уж счетоводството може да поизчаква, ама до кога? Хем имам баба на помощ от 1 седмица, а работата край няма. Още повече сега, както промениха всички закони, кое по-напред - да чета и уча новите или да оправям старите?
А така ми се иска да се отдам изцяло на децата и най-вече на най-малкия член на семейството и да си изживея пълноценно майчинството. Пък и като знам ( или поне подозирам), че ми е за последно да се радвам на бебе... още повече се огорчавам заради работата. Но не мога да я оставя. Вие имали ли сте такъв проблем? Направо имам чувството, че няма да успея да му се нарадвам достатъчно и той ще порасне.
Лека вечер на всички!  bouquet

# 44
  • Мнения: 186
Браво и за новата ни темичка!
У нас май имаме грип, баткото се прибра по-рано от училище и кашля, киха и му се лежи.Май няма да опазим малкия, ама да видим.
Лично аз се възхищавам на Димитрина, браво на семейството й!   bouquet Като гледам вашите коментари, едва ли ще влезна в клюкарника по темата.Не искам да се разочаровам от българските майки. И чрез вас продължавам да вярвам, че имаме надежда за по-добро поколение. За това ми е приятно да съм с вас, макар и виртуално, надявам се някой ден и реално.  Simple Smile
Днес подадохме молба за ясла, през септември малкия ще е ученик  Joy  .Реших да си го гледам докато навърши 2 годинки.Е, колегите не са доволни, но това е.Ще се възползвам от държавното предложение   Mr. Green   да си гледам детето.
Хела, надявам се скоро да се организираш и да не съжаляваш за нищо.На работа или не, времето просто си лети и децата толкова бързо растат.
Желая ви здрави нерви и близнаци, на който иска. Mr. Green   Joy

Общи условия

Активация на акаунт