Ужас с очила. Помощ!!!

  • 4 577
  • 77
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 72
Оплакваше се много, тя с веро и чешма. Аз лично всичките очила тяка си миех, най-незамазващо е. На нея обаче бързо й нарасна диоптъра и тя скоро се отърва от тези стъкла.

Ахааа, значи не съм само аз аз с веро и чешма. И други има. Ама пустите капки ми стровиха живота. Духам като малоумен там....по 1ч. И накря припаднем от умора...

# 16
  • Мнения: 1 574
Защо все пак не опитате с рекламация, то реално са си неизползваеми.

# 17
  • Мнения: 54 432
Със спирт пробвай.

# 18
  • Мнения: 1 001
В ДМ има едно мокри кърпички за почистване на очила, екрани, мобилни телефони. Аз винаги си чистя очилата (имам по-висок диоптър от вашия, взех си скъпи стъкла на Карл Цайс, защото са тънки отстрани и не стърчат един пръст от рамката като останалите, защото ме е срам малко) и съм много доволна.

# 19
  • Мнения: 72
В ДМ има едно мокри кърпички за почистване на очила.
С нищо не трябва да ги докосвам. Остава замазано и край. Само с веро и чешма става. Ама това духане после ме смазва. Направо ми прималява и ше припадна. Това е ад...

# 20
  • Мнения: X
А коя марка са тези стъкла?

# 21
  • Мнения: 37
Здравей и аз имам астигматизъм и такъв проблем със стъклата. Имам всякакви кърпички и на доста скъпи марки и нищо. Накрая си реших проблема с микрофибърна кърпа, която от едната страна е като тези, които по-горе посочи един потребител, а от другата е гладко за стъкло, мисля. Но не китайски, а истински такива, защото има разлика. Даже си я нарязах на малки парченца и сега си имам навсякъде. Аз ползвам мекото всеки път, като усетя, че е замазано и ми върши работа. Дано да помогне.

# 22
  • Мнения: 1 028
Очила ли са ти продали или тамагочи? Не обичам да съм мнителен и не мисля, че някой с постоянен обект би си прецакал бизнеса, но ми се струва, че някой по веригата те е прецакал.
Та моите стъкла от Алиекспрес се чистят по-лесно! Хоята въобще не я коментирам.Очилата трябва да служат на тебе, а ти трябва да си им грижовен собственик, но не и слуга.
Дадоха ли ти опаковките на стъклата? Защо не се обърнеш и към вносителя. Може да има някаква сбъркана партида.
Ако не е тайна, каква беше цената на двете стъкла?

# 23
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 412
Освен стъклата, трябва да се мият и прилежащите части - рамка, протектори за носа. Забелязала съм, че моите очила събират по някакъв начин намасляване от кожата ми, предимно на протекторите за носа и рамката откъм носа. Трия ли само с кърпичка, оттам се разнася и замазва цялото стъкло. След щателно измиване с вода и веро се подсушават с домакинска или тоалетна хартия.

# 24
  • Мнения: 482
Подкрепям предложенията за вода и веро. Това нещо почиства най-оптимално, тъй като премахва и замърсяванията по дръжките и самата рамка и е по-лесна поддръжката със спрей за очила след това. Подсушаване с кухненска хартия.

 След подобен тип почистване обикновено няколко дни мога да изкарам със спрей за очила от dm и после  подсушаване със специална микрофибърна кърпичка. Ама не от тези гладките, лъскавите, които в последно време ги продават по оптиките, ами как да я обясня… Ако сте шофьор - има подобни за стъклата на автомобилите, мека и без гланц, но не събира и власинки по материала. Може да си изрежете малък размер от нещо такова, ако не намерите такъв материал кърпичка за очила. Имаха си име някакво, по-специално, ама какво беше…по-активни шофьори, хелп Sweat Smile

С еднократни кърпички за очила не успявам да почистя добре, а преди време съсипах и покритието на едни скъпи стъкла с почистване по този начин и имам едно наум.

И трети вариант, ако продължават толкова да се зацапват - ултразвукова вана. Преди няколко месеца взех такава от Лидл и веднъж седмично почиствам очилата в нея (реално пак е вода и веро, но не търкам по стъкла, дръжки). Просто ги вадя след почистването (90 секунди), изплаквам с чиста вода, подсушавам с кухненска хартия и са като нови. После карам със спрей до следващото “дълбоко” почистване. Между другото в оптиките преди предлагаха безплатно такава услуга - почистване с ултразвук. Но за ежедневно почистване…освен, ако не живее човек в близост до оптика…

Питайте в оптиката, където са ги продали в крайна сметка. Те какво казват по този въпрос? Имат ли олеофобно покритие тези стъкла, нямат ли? Защо така има чак такъв проблем?

# 25
  • Мнения: 72
След щателно измиване с вода и веро се подсушават с домакинска или тоалетна хартия.

Защо така има чак такъв проблем?

Верото и водата ги мият лесно и перфектно. Ама после - докосна ли ги с нещо и КРАЙ. Просто не мога да ги подсуша с нищо. Пробвал съм 300 варианта. И все се замазва или остава петно.
Точно затова духам с уста, докато припадна. И така...

Последна редакция: сб, 03 юни 2023, 18:11 от milen.petrov24

# 26
  • Мнения: X
Кажете коя марка са тези стъкла

# 27
  • Мнения: 59
А ако попиеш капките с домакинска хартия? Тя не оставя мъхчета. И не казвам да ги търкаш, а просто където има капка да я докоснеш леко с хартията и да я попиеш.
Това е решението, приятелю. Може и с тоалетна хартия че и с вестник ако не е гланциран

# 28
  • Мнения: 1 028
Така и не разбрахме марката и модела на стъклата.

# 29
  • Мнения: 72
Трия ли само с кърпичка, оттам се разнася и замазва цялото стъкло. След щателно измиване с вода и веро се подсушават с домакинска или тоалетна хартия.

Вие май не ме разбрахте? За всяко малко петънце или точица - требва да мия с веро на чешмата. За всяко нацапване.
И изобщо не мога да си мечтая за кърпичка, домакинска или тоалетна хартия. С квото и да ги докосна тия боклуци - остава мазно петно. Затова духам като малоумен - с уста. Духам яко и рядко успявам. И се мъча по 1ч, а после залитам от умора. И често падам да поспя малко...
А чаках 10 дни за тях - поръчаха ги от София, неква лаборатория ги прави. И чак след 10 дни ми ги дадоха готови... /b]

Последна редакция: вт, 06 юни 2023, 22:09 от milen.petrov24

Общи условия

Активация на акаунт