Ужас с очила. Помощ!!!

  • 4 578
  • 77
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 72
Е, той каза 400 за стъкла + рамки + калъф. Което значи, че стъклата са били 200 - 300 лева.  Но са го метнали без съмнение.
Чак се ядосвам...
Ако не ти е спешно, прежали 65-70 лв. и си купи едни прилични очила от Алиекспрес с клипсове и за слънце, и за нощно шофиране, и за гъзария...
Но това са цели 4 диоптъра + астегматизъм + компютърна защита + релефни.
Били поръчкови от лаборатория - уж това ги оскъпявало доста. Просто са ми много болни очите.
А и аз взех втори очила за колата. И съм още студент...

Последна редакция: пт, 09 юни 2023, 19:25 от milen.petrov24

# 46
  • Мнения: 87
Това явно не са никакви очила, а пълни боклуци. Отиди в оптиката и вдигни един жесток скандал.

# 47
  • Мнения: 72
И постоянно падат некви пърхоти от веждите, миглите и косата ми. И залепват по стъклата. И ми пречат. С кво да ги махна?
Пак духам силно с уста, белкем паднат. Ама много често ги наплювам неволно. И айде пак с верото на чешмата. И почвам да ревем от яд. И те така...

Последна редакция: пн, 12 юни 2023, 14:55 от milen.petrov24

# 48
  • София
  • Мнения: 38 499
Последно какъв си? Безработен, студент или работещ?
Можеш да отидеш до София някой петък или събота и да рекламираш очилата. Ако се напрегнат от оптиката, може и да ти ги направят!

# 49
  • Мнения: 1 028
За пърхота отиди на дерматолог да ти даде някое мазило, а, ако трябва, да ти препоръча и диета.
Всички имаме обсесии, ама тия очила ще те уморят, освен ако написаното не е израз на дълбока самоирония.
Вместо да духаш и ревеш, вземи се разходи до тази оптика най-накрая и си изискай документацията на стъклата.
Ако се запънат, ние оттук ще помагаме със съвети.
И ние вече не можем да спим спокойно, докато не разберем какви са тези олиофолични скъкла.

# 50
  • Мнения: 72
Всички имаме обсесии, ама тия очила ще те уморят, освен ако написаното не е израз на дълбока самоирония.
Абе аз оревах целия форум с тия очила. Осъзнавам го. Ама като споделям и малко ми олеква...
Иначе да се похваля - одеве ги измих само за 5-10мин. Турнах веро само на петното и с много тънка струя вода го отмих. И то немаше никви капки. И я  изобщо не духах нищо тоя път. Май требва така да ги отмивам вече. Като усила чешмата и после остават 500 капки. А сега нито една немаше...

# 51
  • Мнения: 691
Ако не друго с врачанският диалект  добре се справяш.

# 52
  • Мнения: 72
Ако не друго с врачанският диалект  добре се справяш.
Ами....да. Ама те и повечето учители у Враца си праскаха на диалект. Дори и у елитните гимназии е така. Кво ли да научиш от тех...

# 53
  • Мнения: X
Цвети, ти ли си?

# 54
  • Мнения: 72
Не. Аз съм Милен с марковите очила. Немско качество и стил....на много изгодна цена ☺

# 55
  • Мнения: 1 028
Не. Аз съм Милен с марковите очила. Немско качество и стил....на много изгодна цена ☺
Като за немско качество много тънко са ти легнали. Сега от коя част на Германия са и дали не са от някоя нелегална фабрика на гастарбайтери...
Бай дъ уей, тази вечер минах през оптика на една от големите вериги. Отново стигнахме до извода, че имам нужда от стъкла по 700+ лв. за едното преди отстъпка.
Момичето в оптиката беше много любезно и дори предложи да ми почисти очилата, които носих в себе си (закачени на деколтето като селски ерген). Попитах я какво мисли за моите очила. Огледа ги внимателно и каза, че са с много добро качество. А това са същите от Аликеспрес, за които споменавам няколко пъти Grinning

# 56
  • Мнения: 72
Момичето в оптиката беше много любезно и дори предложи да ми почисти очилата
А това момиче - оти па не дойде да изчисти моите стъкла...
А за Алиекспрес - аз нали вече обясних? Моите очила са ПОРЪЧКОВИ ОТ ЛАБОРАТОРИЯ. Никоя оптика не може да ги сглоби сама, щото е АСТИГМАТИЗЪМ+4 диоптъра. И стъклата се монтират под точно опредеилен агъл, спрямо рамката...

# 57
  • Мнения: 1 028
4 диоптъра - сферата или цилиндъра?

# 58
  • Мнения: 72
4 диоптъра - сферата или цилиндъра?
Аз имам 4 диоптъра на десно око и 3.75 на лево. Ама те тоя АСТИГМАТИЗЪМ май е проблем. Щото ома големо изкривяване на образа. Затова са поръчкови от лаборатория. И затова ги чекам по 10 дни да станат. Така разбрах аз...

# 59
  • Мнения: 1 028
Да, бе, в НАСА или на Международната космическа станция МИР ги правят. Някой здраво те пързаля.
Я си закрий данните и снимай рецептата да видим колко е уникална.

Общи условия

Активация на акаунт