Боледуване на децата ни-тема 72

  • 29 470
  • 1 123
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 944
Чуват се едни сополи навътре нищо не тече ...съответно смърка и кашля явно от тях,едното око е леко подуто като торбички  ...веднъж питах док каза че е от сополите

# 31
  • Мнения: 164
Здравейте , ние сме с вирусна инфекция.Лекарката е категорична ,че белтъка и кетоните в урината са от дехидратацията и високата температура. Моля за съвет какви храни да включвам при разтройство? Повръщането спря , температура вече няма, но  със сополите и разтройството още се борим.

# 32
  • Мнения: 4 389
И аз започнах аб капки...тоя път секрети не съм пускала, но сопола стана отвратително жълт и видях, че няма да стане със Силвър скалер и физиологичен разтвор. Водих я при лекарката, тя само ми одобри лечението и толкова. Чисти гърди, гърлото изглежда повече като алергично, само жълтия сопол е проблем..ще видим дали ще стане с капки, дано да стане. Всъщност той спря да жълтее още след като и сложих за първи път сутринта, но дали ще спре сопола е въпроса...
Иначе за моракселата и при дъщеря ми я лекувахме само с аб капки за 10 дни.
А с какви капки я лекувахте тази Мораксела, че ми е любопитно. Аз имам приятелка лекар микробиолог и тя категорично каза, че няма аб, който да е на капки и да става, аз самата съм биолог и проверих групште антибиотици и тези, които стават нямат локална форма. Много се чудих дали няма да стане с нещо от групата на флурохинолните аб, закото имат капки, но научните статии не бяха еднозначни и не ми се протакаше лечението с проби.

# 33
  • Мнения: 6 944

Утре ще я водя на лекар,мислех за фенистила гел,но било близо до окото и не ми препоръчаха,пратих снимка на док да види,иначе ериус си давам

# 34
  • Мнения: 1 752
Чудесна тема, за първи път попадам на нея и чета с интерес.
Мами, кога настоявате за кръвни изследвания на дете? Моето е на 2 години и педиатърът е пускал веднъж до сега. От началото на годината боледува три пъти и приема антибиотик, кога е редно да се пуснат кръвни?

# 35
  • Мнения: 164
И аз започнах аб капки...тоя път секрети не съм пускала, но сопола стана отвратително жълт и видях, че няма да стане със Силвър скалер и физиологичен разтвор. Водих я при лекарката, тя само ми одобри лечението и толкова. Чисти гърди, гърлото изглежда повече като алергично, само жълтия сопол е проблем..ще видим дали ще стане с капки, дано да стане. Всъщност той спря да жълтее още след като и сложих за първи път сутринта, но дали ще спре сопола е въпроса...
Иначе за моракселата и при дъщеря ми я лекувахме само с аб капки за 10 дни.
А с какви капки я лекувахте тази Мораксела, че ми е любопитно. Аз имам приятелка лекар микробиолог и тя категорично каза, че няма аб, който да е на капки и да става, аз самата съм биолог и проверих групште антибиотици и тези, които стават нямат локална форма. Много се чудих дали няма да стане с нещо от групата на флурохинолните аб, закото имат капки, но научните статии не бяха еднозначни и не ми се протакаше лечението с проби.
Аз лично не съм лекувала Мораксела ,но съм доволна от коларгол при синузит и много гъсти жълти секрети. Той е антисептик с бактерицидно  действие.

Последна редакция: чт, 11 май 2023, 14:21 от DANNITA

# 36
  • Мнения: 2 352
Всяка година пуска изследвания, като и на 6м възраст също пусна профилактично. Отделно на 6м ми даде направление за ехография. На 3г ми даде направление за очен. И за ортопед на 2м. Също при нужда ми дава за други специалисти.
За изследвания при боледуване изобщо не се редят за направление. Отивам и ги плащам. Защото ще се случи така, че трябва да чакам 1-2 дни за направление и още толкова за резултати. Ако е нещо сериозно за това време и до болница може да стигнем.

# 37
  • Мнения: 3 915
Моето дете е било носител на бактерията и не е развивало симптоми, но все пак давах Аугументин. След това няколко пъти в групата е имало скарлатина и не я хвана нито веднъж. Обаче последните два месеца подред - два пъти... и този път с всички екстри. Това чудо завърти ли се, някой прави ли си пас и не си лекува детето, все ще го лепваме. Много е неприятно, при нас конкретно има родители, които не считат за редно да пуснат секрет на децата си, защото нямат симптоми. Аз разбирам, че е досадно, но то касае техните деца също, аз не бих била спокойна да го носи в себе си и да не се лекува, не се знае кога и какво, как ще порази.

# 38
  • Мнения: 164
Моето дете е било носител на бактерията и не е развивало симптоми, но все пак давах Аугументин. След това няколко пъти в групата е имало скарлатина и не я хвана нито веднъж. Обаче последните два месеца подред - два пъти... и този път с всички екстри. Това чудо завърти ли се, някой прави ли си пас и не си лекува детето, все ще го лепваме. Много е неприятно, при нас конкретно има родители, които не считат за редно да пуснат секрет на децата си, защото нямат симптоми. Аз разбирам, че е досадно, но то касае техните деца също, аз не бих била спокойна да го носи в себе си и да не се лекува, не се знае кога и какво, как ще порази.
Бактерия в носа не се лекува без симптоматика още повече с антибиотик през устата.

# 39
  • Мнения: 3 915
За скарлатината две страници назад говоря, при нея бактерията не е в носа, а в гърлото.

# 40
  • Мнения: 164
За скарлатината две страници назад говоря, при нея бактерията не е в носа, а в гърлото.
При здрави деца носители на бетахемолитичен стрептокок  в  гърлото без симптоматика, също не се налага антибиотично лечение, но преценката е Ваша и на педиатъра на детето.

# 41
  • Мнения: 1 232
Капките, с които лекувахме мораксела в носа са Сперсадекс, 10 дни по 3 пъти на ден. Педиатър и ги изписа тогава по направена антибиограма и изрично отбелязване кое става за локално приложение и кое не.
За кръвни изследвания - в 99% от случаите съм ги пускала сама, когато преценя, че такива са необходими.

# 42
  • Мнения: 3 915
Здравите деца носители в един момент биха били не просто носители, затова когато детето посещава детско заведение не би следвало да бъде по преценка на родителя. Преди време при повече от 5 случая се изпращаха проби в РЗИ на всички деца, вече такова нещо не съществува и се разчита на съвестта на родителите. Децата с по-силен имунитет и здраво носителство може да не развият скарлатина, но предават бактерията и друго би могло да пострада. Затова преценка може да се прави, когато детето си седи вкъщи (ако родител може да бъде спокоен, аз не бих), но когато е отговорно за състоянието на други деца не бих казала, че се опира до преценка.

# 43
  • Мнения: 6 944
За окото изписаха тобРЕКС
маз,сега чета че се слагало в окото🤯 а не под окото където й е проблема 🙈🤯

# 44
  • Мнения: 164
Здравите деца носители в един момент биха били не просто носители, затова когато детето посещава детско заведение не би следвало да бъде по преценка на родителя. Преди време при повече от 5 случая се изпращаха проби в РЗИ на всички деца, вече такова нещо не съществува и се разчита на съвестта на родителите. Децата с по-силен имунитет и здраво носителство може да не развият скарлатина, но предават бактерията и друго би могло да пострада. Затова преценка може да се прави, когато детето си седи вкъщи (ако родител може да бъде спокоен, аз не бих), но когато е отговорно за състоянието на други деца не бих казала, че се опира до преценка.
Моето дете е голямо и е минало вече градинска възраст и от опит Ви  го казвам и след консултация с различни УНГ специалисти и педиатри. Колкото по - често детето пие антибиотик  толкова повече влизате в омагьосан кръг .

Общи условия

Активация на акаунт