Боледуване на децата ни-тема 72

  • 29 471
  • 1 123
  •   1
Отговори
# 45
  • shumen
  • Мнения: 18 019
И моето е на 11,но не разчитам на преценката.Ако носи стрептокока или е с скарлатина пие АБ.
Мими,защо в окото?Той проблема е отвън.

# 46
  • Мнения: 3 915
И моето дете е голямо, завършва градинска възраст и антибиотик е пило три пъти през живота си. И трите пъти за скарлатина. Няма как да не пие, когато проявява симптоми, след скарлатина един от задължителните прегледи е при кардиолог, не е шега работа, но всеки си преценява в крайна сметка.

# 47
  • Мнения: 2 352
Никой не може казвал за преглед при кардиолог след скарлатина. Дъщеря ми като цяло леко в изкара 3 дни беше с температура, обрива изчезна за 2 дни. Хремата и тя беше за 3-4 дни. Не е спряла да се храни, след първите 2-3 дни си беше съвсем нормален. Докторката каза, че много родители нарочно не отиват да изследват децата, защото после 10 дни трябва да са в карантина. Каза, че абсолютно е невъзможно само моето от 30 деца да е болни от скарлатина. Просто си мълчат. Пък са само 1/3 присъстващи, всичко друго е болно.

# 48
  • Мнения: 11 478
Моля за съвет какви храни да включвам при разтройство?
За разстройство - препечени филии, солети, сухари, бяло сирене, кус-кус, макарони -без масло, варени/печени картофи, компот от дренки, банани.

# 49
  • Мнения: 164
И моето дете е голямо, завършва градинска възраст и антибиотик е пило три пъти през живота си. И трите пъти за скарлатина. Няма как да не пие, когато проявява симптоми, след скарлатина един от задължителните прегледи е при кардиолог, не е шега работа, но всеки си преценява в крайна сметка.
Разбира се , че когато проявява симптоматика ще пие.

Последна редакция: чт, 11 май 2023, 22:34 от DANNITA

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 152
Здравейте! Детето ми изкара скалатина без никакви симптоми. Двама педиатри, един УНГ и проф Наумова - нац. консултант по имунология казаха - задължително антибиотик, за да не порази скрито други органи. Само личната ми каза, че носителство не се лекува и не трябва антибиотик.

# 51
  • Мнения: 3 978
И моето я кара без симптоми имаше още 2 деца в групата с доказана и по тая линия и че този ден не бил същото дете правихме гърлен пи аб по същите причини писани по горе

# 52
  • Мнения: 4 389
Капките, с които лекувахме мораксела в носа са Сперсадекс, 10 дни по 3 пъти на ден. Педиатър и ги изписа тогава по направена антибиограма и изрично отбелязване кое става за локално приложение и кое не.
За кръвни изследвания - в 99% от случаите съм ги пускала сама, когато преценя, че такива са необходими.
Благодаря, не ги бях чувала, нашата антибиограма нямаше такшва екстри, а щеше да е полезно.

Изследвания личната пуска вшнагш при съмнения за нещо сериозно, пък ако не пусне, аз  ги плащам.

Носштелство на бета хемолитичен стрептокок СЕ лекува, защото иначе е омагьосан кръг. Преди години при нас само на 1 дете със скарлатина РЗИ правеше изследване на цялата група, дано пак го върнат това.

# 53
  • Мнения: 3 978
И аз се надявам

# 54
  • shumen
  • Мнения: 18 019
При нас е имало в ДГ скарлатина,но никога не са правили секрет на цялата група.Аз отивах и си го плащах.А сега в училище е още по зле,защото почти не се правят изследвания и не се спират деца само с кашлица и хрема.

# 55
  • Мнения: 3 252
Аз си плащам всички изследвания и секрети и дори вече не чакам някой да ми ги изпише, направо ги правя.
Но се доверявам и на педиатърката (на която плащам), ако каже - няма нужда или направете.

# 56
  • Мнения: 1 232
Не знам от кой град сте, но в Ситилаб правят такива антибиограми, в които се посочва дали определен медикамент ще е ефективен за локално приложение.

# 57
  • Мнения: 4 389
В Плевен няма такива екстри. Обикновено антибиограмата има 6 тествани антибиотика, някои от които безумни, имайки предвид, че пише възрастта на пациента...

# 58
  • shumen
  • Мнения: 18 019
В Шумен също няма такива екстри.Тестват няколко антибиотика,но никъде не пише кое е ефективно за локално приложение.

# 59
  • Мнения: 3 252
Аз ходя в цибалаб София и тук не пише кой става за локално приложение. Иначе подкрепям, че някои от антибиотиците със сигурност не стават, отчитайки възрастта.

Общи условия

Активация на акаунт