Боледуване на децата ни-тема 72

  • 29 472
  • 1 123
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 111
Здравейте,аз скоро не съм се включвала. Но последния месец се виждам в чудо.
Както всичко беше наред изведнъж айде пак болна голямата. Правих тест за скарлатина защото имаха в групата и излезе положителна . Изписаха и антибиотик Панцеф 10дни го приема на 3тия чист ден правя отново (по препоръка на лекарката) Положителна отново. Понеже беше събота само се чух с нея вторник (днес да я види) да де . Но от неделя сополи,кашлица, лека Т 37-37,1 за сега. Като я смъква бързо сама.  Червено гърло и много подута сливица. От сополи чак не може да диша. Е заключението е нов вирус спад в имунитета от АБ… супер ами с тази бактерия какво ще правя… за сега няма изписан АБ само стандартни пръскала за гърлото и капки за ушите защото и те са възпалени.
Има ли някоя която се е борила с бактерията за скарлатина без детето да е развило скарлатина..
Да моята дъщеря беше само с висока температура над 39 и положителен тест за скарлатина.Пи 10 дни Панцеф и на 10 ден от скарлатината започна Варицела.
Хвана я от някъде? Или си е след болестта . Наистина  не съм запозната и се чудя как ще се справя с тази бактерия след като пи 10дни Аб и все още я има.

# 16
  • Мнения: 5 277
Какви са тез бактерии..не знам. Аз си ялача Хемофилус от месец, пих два пъти аб и сега последно го спрях преди два дена
 Вчера цял ден гърлото ме боля, днес пак запушен нос и като цяло същите симптоми както преди. Малкият пък се оказа с Моракаела, аз симислех че е моята бактерия. Изписаха му Бисептол по антибиограма, аз съм в потрес. При вас какво изписват за Мораксела?

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 1 096
Здравейте,аз скоро не съм се включвала. Но последния месец се виждам в чудо.
Както всичко беше наред изведнъж айде пак болна голямата. Правих тест за скарлатина защото имаха в групата и излезе положителна . Изписаха и антибиотик Панцеф 10дни го приема на 3тия чист ден правя отново (по препоръка на лекарката) Положителна отново. Понеже беше събота само се чух с нея вторник (днес да я види) да де . Но от неделя сополи,кашлица, лека Т 37-37,1 за сега. Като я смъква бързо сама.  Червено гърло и много подута сливица. От сополи чак не може да диша. Е заключението е нов вирус спад в имунитета от АБ… супер ами с тази бактерия какво ще правя… за сега няма изписан АБ само стандартни пръскала за гърлото и капки за ушите защото и те са възпалени.
Има ли някоя която се е борила с бактерията за скарлатина без детето да е развило скарлатина..
Да моята дъщеря беше само с висока температура над 39 и положителен тест за скарлатина.Пи 10 дни Панцеф и на 10 ден от скарлатината започна Варицела.
Хвана я от някъде? Или си е след болестта . Наистина  не съм запозната и се чудя как ще се справя с тази бактерия след като пи 10дни Аб и все още я има.
Нямам идея откъде е хвана отвсякъде е възможно.
Изследванията които се правят 20 дни след скарлатината ние ги направихме на 30 ден заради варицелата бактерията беше се изчистила и всичко беше в норма.

# 18
  • Мнения: 3 978
Моя беше само с положителен тест за скарлатина без никакви други екстри така си пи 10 дни аб ...

# 19
  • Мнения: 2 098
Кякво ли не съм слагала в носа за Мораксела, няма убиване това чудо.

# 20
  • Мнения: 4 389
А виенето на свят моментно ли е и колко пъти на ден се случва? Има ли главоболие или някакво друго неразположение от тогава?
На моменти е,най-често при изправяне/навеждане, но вчера на училище е било в покой. Трае по няколко минути, а в началото и повечко, до към 30 мин като не и пречи да ходи. Странното е, че се скъса от тичане почивните дни и въртене на въртележки и нищо нямаше, а се случваше в сравнителен покой вкъщи. Не забелязах да има връзка с това дали се е наяла или е гладна.

Кякво ли не съм слагала в носа за Мораксела, няма убиване това чудо.
Моракселата е нечувствитилна на локалните антибиотици. Ние я убивахме със Сумамед за 6 дни и след 10 дни Аугментин, защото не умря гадината.

# 21
  • Мнения: 5 277
В нашата антибиограма пише че Сумамед не е подходящ, бактерията е резистентна към него. Аугументин е подходящ.

# 22
  • Мнения: 4 389
Нашата уж беше чувствителна и на Сумамед, ама не стана с него.

# 23
  • Мнения: 5 338
Здравейте!
Бързо оздравяване на всички болни!
Катлея е на градина, от края на март където беше с 2 дни Т е здрава, пу пу.

# 24
  • Мнения: 3 252
Моракселата с локални капки по антибиограма за по-дълъг период - последно 10 дни. Ако и за мораксела давам антибиотик през устата вече ще ми дойде свръх много.

# 25
  • Мнения: 5 277
Димитрова, миналата година с Моркасела малкият беше с пневмония в болница. Имаше и Ковид, така че не знам кое усложни  но Ковида беше от по-рано, а насложената бакериална си почна със слаба Т, постепенно в дните се повиши и стигна до 39.5 в дните преди да влезе в болница.

# 26
  • Varna
  • Мнения: 483
При нас беше същото. Ковид, мораксела, пневмония, болница. Моракселата я убиха със венозния антибиотик, който и вливаха. Не че не я хвана пак, като се върна на яслата.

# 27
  • Мнения: 2 098
При нас този път не помогнаха капките. Намалиха му сополите, но не спряха.. пак започна да грухти, но то там сливицата също играе.

# 28
  • shumen
  • Мнения: 18 019
Моя морсксела е имал веднъж и я изтребихме с АБ.Капките не помогнаха тогава и също стигнахме до пневмония.

# 29
  • Мнения: 1 232
И аз започнах аб капки...тоя път секрети не съм пускала, но сопола стана отвратително жълт и видях, че няма да стане със Силвър скалер и физиологичен разтвор. Водих я при лекарката, тя само ми одобри лечението и толкова. Чисти гърди, гърлото изглежда повече като алергично, само жълтия сопол е проблем..ще видим дали ще стане с капки, дано да стане. Всъщност той спря да жълтее още след като и сложих за първи път сутринта, но дали ще спре сопола е въпроса...
Иначе за моракселата и при дъщеря ми я лекувахме само с аб капки за 10 дни.

Общи условия

Активация на акаунт