Режим на Пиер Дюкан - 7 част

  • 21 561
  • 387
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 900
Ума пропуснах едно твое питане-за качените килца по празниците.Както споменах при предишния пост всеки организъм ,различно реагира когато му подадеш след известно въздържане от нещо си.Едни връщат почти всичко свалено,други варират с някое и друго кило отгоре.Трети като теб примерно ,не реагират,което е и добре. LaughingЗа себе си съм установила, че тези кг ,които по празниците бях качила,всъщност не са нищо друго освен от задържани течности,тъй като  първо много бързо ги свалих -за два дни на протеини и пиене на достатъчно водаВторо на килограми бях качила само ,но не и на обиколки ,т.е см си бяха същите,което за мен е основното и по-важно.
Другото ,което пропуснах да отговоря е ,че Дюкан позволява режима да се използва и при деца в случай на тежък обезитет,сиреч затлъстяване.Надявам се да бях изчелпателна.  bouquet

# 46
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
здравей, Luzoro!
При мен, за щастие, нещата наистина не са хич трагични. Основната причина да спазвам някакъв режим все още е бая големичката ми талия, а от отзивите за Дюкан разбрах, че стремглаво се свалят и обиколки, което ми е стимула в случая.  Въпреки че без спорт няма да стане. Но е важно да имаме и култура на хранене, не да се тъпчем с боклуци като бездънни ями все пак Laughing
Дали ще сваля килата до 55, не ми е особено важно, просто на тези кг се чувствах най- добре- все едно не ходя, а летя... Wink

Много благодаря за наистина изчерпателните отговори.   bouquet
Успех, много воля и кураж на всички ви!  Hug

# 47
  • Мнения: 4 806
Добре дошли, радвам се да ви видя при нас. Е, аз вече не съм тук, но преди време това беше моят режим.

Включвам се, за да направя своето уточнение по върпоса за празничното качване. Работата е там, че повечето качили са били на втория етап и рязко са включили неща въглехидратни. Това е довело до задържане на много вода, която доста бързо (за броени дни) при всички се оттече. Да не забравяме, че режимът си има и трети етап, в който постепенно се включват всички видове храни и в този случай покачване такова няма да има.
Нещо повече - моите отклонения бяха значителни. На всеки друг режим бих дала поне +2 кг, а моят плюс бе само половин кг. Което много ме учуди, направо не беше за вярване. Сигурна съм, че роля за това имаше точно режимът. Надявам се да е горе-долу ясно, какво съм искала да кажа, че май се получи объркано.

# 48
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Асса, разбрах те   bouquet

# 49
  • Мнения: 4 806
Ума, можеш да бъркаш разрешените храни в каквито комбинации искаш. Няма никакви ограничения. Но Активията е пропусни - по - добре нищо, отколкото нея. Ако действително възникне проблем с малката стаичка - тогава ще мислим. Да, Таня имаше добро предпложение - киселото мляко с много магданоз, а той, както знаем, е супер полезен.
Понеже имаш малко за махане, бих те посъветвала да правиш така - включвай по един чисто протеинов ден поне веднъж седмично. Не е без значение, даже и на другата сутрин да няма движение ан кантара. Просто се задействат специфични метаболитни процеси, които действат по - ефективно, ако има махане на всякакви въглехидрати.

Както обещах, просто наминавам да ви видя   bouquet

# 50
  • Cофия
  • Мнения: 1 212
Здравейте момичета  bouquet

Днес си взех книгата и реших и аз да се присъединя към вас, ще видим дали ще успея да спазвам режима, но поне като се мотивирам от вас може и да излезне нещо smile3503. Аз имам да свалям около 7-8 кг, защото в момента съм 62 при височина 168 и някакси хич не ми е комфортно. Желая успех на всички и ще съобщавам резултати

# 51
  • Мнения: 2 950
Ассаааааааааааа, здраве! Така ми липсваше! Къде се изгуби? Идвай по-често за кураж  Hug

Някой по-горе попита дали може да се прилага режимът от деца. Имаше нещо за деца в книгата, ще проверя довечера и утре ще ви кажа. Ако някой може по-скоро да отговори, заповядайте!

# 52
  • да има едно лесно - на мотора
  • Мнения: 2 419
Здравейте красавици !

Да мина да се отчета. Не мога да включа тия въглехидрати - все ме е страх.  newsm78. Снощи само 2 хапки коричка хапнах и ми беше съвестно - защото мозъка  не ми дава  Sad  Въртя, суча и все на протеини и салати минавам  bowuu
  Асса радвам се че наминаваш тук  Hug

За качването по празниците - аз бях качила само вода и като дойдох на работа и почнах пак с 2,5 - 3л . на ден всичко си дойде на мястото .
RS добре дошла  Hug

И аз  да ви кажа - недейте само килограми да гледате - с този режим се свалят обилки - аз не вярвах , че е така , но ей ме на  - 60 кила , а влизам в дрехи, които носех на 55 . Затова целта ми е да ги задържа или може да "падна " до 58. Но повече - не  Naughty

Хайде

# 53
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Асса, огромно благодаря за безценните ти съвети.   bouquet

Отново имам въпрос, обаче, т.е.- няколко въпроса. А именно:
- предполагам, че щом е позволено киселото мляко, за прясното също не би трябвало да има проблем?  newsm78
- меда е въглехидрат, нали?  newsm78
- кафето разрешено ли е?  newsm78

Че съм с уникално ниско кръвно и без една кофа кафе сутрин съм като дрогирана  Tired
И още нещо се сетих- морковите също май бяха въглехидрат?

# 54
  • Мнения: 900
Здравейте хубавици!Как е настроението в тоз пролетен ден-хахаха Winkмного ми е весело нещо ,пък ще видим ... Rolling Eyes
Pоси,давай смело с въглехидратите,пробвай първо не с хляб, а с пълнозърнести макаронени изделия ,както го дава Дюкан.Нали самата казваш че на см вече си стабилна ,пък и рано или късно ще трябва да включиш от т. нар.сложни въглехидрати.Иначе  се чудя каква задържаща фаза правиш ако не си включила вече по -малко макар комплексен въглехидратец.. newsm78 Heart EyesКолко ми е лесно само да давам акъл ,ама само след половин месец може да ми гледате сеира hahaha! Rolling EyesНищо че и аз уж сериозно съм закотвила на обиколки ,ама пусто нали съм лакома и искам още и някое друго сантиметърче,ако може... Confused Cry Confused

# 55
  • Мнения: 900
Забравих , имаше питанка и аз да не пропусна да си дам мнението ,че иначе ..
Acca,между другото ти най-много имаш право на това като ветеран и издържала на повече хранителни премеждия...Така ,че по-честичко се явавай рлс при нас ,ако може де....  bouquet
Ума меда си е направо сложен въглехидрат,вярно че е по-добър  от захарта ,но  не се препоръчва от Дюкан.Второ в морковите се съдържат на 100гр около10гр въглехидрати ,от които  обаче трябва да махнеш целулозата и реално да видиш колко ще останат .Сложни сметки никому ненужни според мен,тъй като не е фатално например в зелевата ти салата ,ако червенеят две три кръгчета морков.Въпроса опира до количества човек не трябва да изпада в крайности,а и морковите не са съпоставими изобщо с меда ,захарта и други от тази категория. bowuu Peace
А за кафето спокойно си го пий,тук никой не е казал ,че не става,Дюкан също.  bouquet

# 56
  • Мнения: 4 447
Здравейте, красавици!
Тръгнала съм надолу, ама не ми се ще още да се хваля. Толкова ми се иска да изтрия от паметта на тялото преяжданията по празниците.....
Някой питаше за Дюкан при деца - Не може да се прави чист Портал (само на протеини)
Лек ден! Hug

# 57
  • София
  • Мнения: 6 798
За два дни съм -500гр.!!!  Laughing Добре е, при положение, че още не са ми се наместили хормоните, а и си позволявам по 1-2 хапки непозволени.  Embarassed

# 58
  • Мнения: 4 806
Umma, по въпросите ти:
- прясно мляко може, стига да не е много маслено.
- медът е яко въглехидрат, което ще рече, че никак не може.
- кафето е разрешено.

А, в по - широк формат, заимствани са в тази тема и някои идейки от ВМ НВХ - що да откриваме топлата вода, нали така? В този смисъл, на накои включването на млечни действа зле, а намаляването и премахването им доста добре. Но това е до организъм. Работата е там, че особено промишлено произведените имат доста въглехидрат и организмът принципно трудно се справя с тях. Затова Активията (и всички Данон) се изключват - там тези "радости" са най-много. Ако е прясно мляко - по-добре пълномаслено селско (това е мое мнение).

ЛУЗОРО е права, че всяка крайност не е добра.
Също е вярно, че точно с този режим обиколките намаляват по - бързо от теглото. Моите обиколки съответстват на мое тегло преди години, което е с 3 кг по - малко от сегашното. Един много приятен бонус.

# 59
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Umma, по въпросите ти:
- прясно мляко може, стига да не е много маслено.
- медът е яко въглехидрат, което ще рече, че никак не може.
- кафето е разрешено.


Благодаря, LUZORO, Асса   bouquet
Klemy, браво! Честито!

Общи условия

Активация на акаунт