Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 27 181
На мен ми прави впечатление разликата в двете агенции, предишната, от която пускахте, новините на бТВ водеха тези на Нова, както и Стани богат имаше сериозен рейтинг, тук е обратното.

Почти няма разлика. Аз си пазя/архивирам данните на компа. Предишните резултати бяха от най-известната компания в света за изследване на ТВ рейтинги, Нилсена. Но те изчезнаха, в смисъл не оперират вече на българския пазар. Просто там беше много по-подробно и удобно. Иначе като цяло няма разлика в процентите и резултатите.
Обикновено по това време на сезоните трудно може да има размествания. Публиката се печели/губи в началото (премиерен епизод и първата седмица), после само може да има леки криви нагоре или надолу.
Ще ми е любопитно с какъв рейтинг ще са финалите на всичките формати. Simple Smile

# 46
  • Мнения: 1 106
Вчера ни нахокаха, че „новите“ сме се натресли в темата, та с умерена плахост ще споделя, че Хелса тази година много ме натоварва с войнстващата простащина на готвачите. Особено Станислав. Добре, че са лиготиите на Къци, та предаването да стане по-ведро.

Ергенът и сътветно тези, които го гледаме сме в един много различен свят на хора, които силно мразят и обичат. Пуническите войни във форума могат да бъдат много забавни или много натоварващи. Въпрос на гледна точка.

# 47
  • София
  • Мнения: 27 181
Което е поредното доказателство, че хората не искат скандали и тъпотии,  а нещо ненатоварващо.  Да вземат да се светнат малко, че ми писна. Дяволо, благодаря за инфото.

Това е и моята теза, която защитавам.
Но под скандали не визирам всички предавания накуп, а някои конкретни. Не всяко риалити може да се продаде по-добре ако е изтъкано изцяло от скандали. Някъде работи, другаде не работи. Много е сложно и хората, които се занимават с 'продаваемостта' на продукта не случайно са с високи заплати, но и на много ветровити постове.
Много неща трябва да се изследват и да се взимат предвид. Публиката се следи много изкъсо, а който не го прави отпада от играта.
Аз обаче си защитавам моята теза. Тази година кои са най-скандалните предавания? ХК и Ергенът. И двете имат спад спрямо 2022 г. Много по-видим в Ергенът. На ХК е по-лесно, защото реално няма конкуренция, като единственото прайм тайм готварско шоу на пазара. Ергенът има конкуренция в лицето на Един за друг.
Сървайвър си е отделна лига. Там сме писали много, че проблемите са от години и че от bTV системно с много лоши решения през годините сами доведоха гордостта и флагмана си до просешка тояга.

# 48
  • Мнения: X
Аз пък мисля, че само ние си мислим, че нещо там се напъват отговорните лица да мерят нагласи на публиката, очаквания, разочарования и т.н. Grinning Всичко е малко оставено карай да върви, тук таме поглеждат някой рейтонг и дотолкова стига капацитета и моженето.

Хелса никога не съм можела да го гледам, много натоварващо ми идва и най-вече крясъците ми дразнят ухото, когато преобладават, така че няма шанс.

# 49
  • София
  • Мнения: 6 142
Дяволо, за мен лично спадът на Ергенът до голяма степен е заслуга на трагичния Ерген. Не знам откъде го извадиха това момче- симпатично е, но хич не става за тази роля. И в ХК участниците са голяма мъка.

# 50
  • Другата България
  • Мнения: 37 316
Вчера ни нахокаха, че „новите“ сме се натресли в темата,
Скрит текст:
та с умерена плахост ще споделя, че Хелса тази година много ме натоварва с войнстващата простащина на готвачите. Особено Станислав. Добре, че са лиготиите на Къци, та предаването да стане по-ведро.

Ергенът и сътветно тези, които го гледаме сме в един много различен свят на хора, които силно мразят и обичат. Пуническите войни във форума могат да бъдат много забавни или много натоварващи. Въпрос на гледна точка.
Не знам какво имаш предвид, но мога да ти кажа “умерената плахост“ да я оставиш някъде и да си пишеш каквото ти душа иска за всичко, което “върви“ по малък или голям екран, а и не само, и мачове сме коментирали тук /Дяволо, вчера на дузпата за Левски в 90та минута бях с тахикардия /. Няма “нови“ и “стари“, темата е в публичен форум, ясно е записано за какво е, всеки може да пише в нея. Вероятно се визират 3-4 момичета и две момчета, които сме тук още от първата тема, която се “роди“ след първи сезон на ИВ, но това са хубави хора и надали някой има против от разнообразие и раздвижване на темата. Което беше и моята идея да помоля Дяволо да се заеме с пускането и следенето ѝ, а и публикуването на всякакво инфо за всичко, което върви по ТВ, защото той има време и следи наистина всичко, а на мен това ми е невъзможно. Винаги съм казвала, че една тема се прави от хората, които списват в нея и това, което се пише, въпреки, че и авторът е важен с оглед написаното по-горе. Аз малко се “провалих“.

За “Хелс Кичън“ съм на същото мнение, ще си копирам мнението от темата, да не пиша отново същото. Този сезон ме загубиха като зрител.
Форматите на Тупарев по дефолт залагат на това, което НЕ се харесва тук във форума, но пък за сметка на него са харесвани от масовата аудитория. Доказателството е ИВ, който след първи сезон уж нямаше да се гледа, заради нагласения победител и сеирите в него, обиди на жени и още алабализми, обаче година след година си държи рейтинг. Същото е и с ХК, само че такова падение като това през този сезон май не е имало. И нямам предвид само явния сценарий за победителя, който започнаха да ни навират в очите още от самото начало /предположения са, все още не съм чела спойлери/, а и т.нар. “звезден отбор“ и пълната му безполезност, скандалите между самите участници, гарнирани с обиди, псувни, дори заплахи за физическо насилие, наблягането на “алкохолизма“ на Асен, и още, и още. Като прибавим и отегчителните три часа, които просто трябва да запълват с нещо, а те го правят именно с гореизброеното, и резултатът е отлив на зрители, които не одобряват този начин на поднасяне на уж готварски формат. Забравих и покъртително слабия каст и отстраняването на нормални участници още от самото начало за сметка на тези, които правят “шоу“. Една съвкупност от поне за мен, а като гледам и за повечето от вас фактори, водещи до за жалост хейт и обиди и за участници, и водещ. А главните виновници са други.

От вас научавам, че “Ергенът“ бил с нисък рейтинг....

# 51
  • София
  • Мнения: 27 181
Мани, мани. След тази страхлива и безобразно слаба игра оставаше и да загубим, пф.

Дано тази вечер Милан ми оправят настроението и да се класират за полуфинал в ШЛ. Simple Smile

# 52
  • Другата България
  • Мнения: 37 316
Аз съм на Стамфорд Бридж и в Доминикана, едновременно.
Тази вечер. Blush

Четох, че ще връщат “Господари на ефира“.
Нещо официално някой прочел ли е, че аз го мернах в ненадежден сайт?

# 53
  • Мнения: 1 106
В Капките само си правеха устата да им го върнат.

# 54
  • Мнения: X
Аз съм много учудена как Капките са на първо място... Гледах ги преди години няколко сезона, интересни ми бяха, забавни...обаче вече нито са ми интересни, нито забавни, по-скоро досадни, то и все едно и също. Направо не знам как след толкова години още се гледат, може би там по-младата аудитория надига рейтинга.

# 55
  • Мнения: 6 222
По скоро няма какво да се гледа тогава и повечето хора са си вкъщи тогава.И аз гледах първите 5-6 сезона,сега даже не знам кой е,но лиготията на водещите,едни и същи песни и роли ме загуби преди години.

# 56
  • Другата България
  • Мнения: 37 316
Едно от обясненията за мен е много слабата конкуренция, поне през този полусезон.
Това от една страна.
От друга - веднъж седмично са, а и винаги участниците са любими и известни фигури от шоубизнеса /ако мога така да се изразя/, което привлича аудитория от всякакви възрастови групи. В нас се гледа и от майка ми, която е на 80+, и от децата ми, които са на 30+. Ние с ММ в 50+ сме ясни. Blush

Рачков наистина през този сезон е прекалено лигав. Чак нетърпимо.

Последна редакция: вт, 18 апр 2023, 20:09 от Merri_An

# 57
  • Мнения: X
Той Рачков кога е бил търпим Grinning, май беше по-търпим в по-младите си години де и когато все още беше част от Господарите до едно време, ама после бързо си досъсипа медийния образ.

# 58
  • Мнения: 6 222
Със Зуека бяха забавни в началото,но прекалиха в някъв момент.Дори и като го нямаше,пак съм гледала само определени изпълнения.Нагласено гласуване,дразнеща Хилда,едни и същи скечове,ама доскучава.Ние сме в таргета 30+,аз гледам ЕЗД,когато успея от децата с превъртане,моят следи игрите,фермата и сървайвър,понякога и стани богат гледаме.

# 59
  • София
  • Мнения: 22 948
100 пъти по-добре Рачков пред Радков.

Общи условия

Активация на акаунт