Дисциплинарно уволнена?

  • 3 562
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 574
Ако не е подписала договор тя си подава сигнал до ИТ и гори тариката шеф.

# 31
  • Мнения: 2 913
По скоро накрая ще си разменят някакви пари в брой и ще забравят за случая.

# 32
  • Мнения: 1 574
Ако той е някаква дребна риба едва ли, ще го глобят.

# 33
  • Мнения: 2 913
Нямах предвид подкуп към ИТ.
Ще ѝ дадат някакви пари на авторката на темата и тя ще е доволна и ще си замълчи. Те ще са доволни, че не са плащали пълна заплата със осигуряване и т.н. Два месеца е работила без договор и не ѝ е било проблем това и не от това се оплаква. Ако си получи парите за въпросния аванс няма да ѝ пука за друго.

Ето тук нещо много куца в образованието.
Повечето хора знаят Na, Ch, Zn, обаче не знаят, че трябва да имат трудов договор и че по него двете страни имат права и задължения.
Всички знаят много добре, че трябва да имат трудов договор, дори циганите. Просто масово се търси лесната далавера, едни бързи пари без никаква отговорност. И понеже държавата и обществото го толерират това се кара по-пътя на най-малкото съпротивление. Но не е от незнание.

# 34
  • Мнения: 12 832
Здравейте хора, от 2 месеца близо работя в един супермаркет. Работата е тежка както някой от хора ще знаят. Проблема при мен е че имам проблеми с кръста и трябваше да вдигам много тежки неща, а колегите половината гледаха все някоя мръсотиика да ми направят. Чаках за договор да ми направят, но когато реших да напусна ми казаха че от 29.03 съм имала такъв но аз не получих нито копие на екземпляра, нито съм се подписвала на така нареченият договор, нито съм го видяла. Та реших днес да напусна. Отидох в офиса взех си аванса къде работих този месец, казах на шефа че напускм а той ми каза че ще ме уволни дисциплинарно! Ужас. Казах добре взех си парите и излязох като му пожелах лек ден но преди да успея да мръдна и две крачки идва началничката и ми взима какво съм си изработила и каза че ще ми ги дадът чак на заплата. Та сега се чудя.. какво означава дисциплинарно уволнение? Защо ми взеха парите след като са ми ги дали? Трябваше ли да изтърпя толкова психически тормоз за едно нищо? Чудя се просто какво да направя..
Не е трябвало да връщаш парите, след като си ги взела.
Иди в НАП или Инспекция по труда и разкажи случая.

# 35
  • Мнения: 3 251
Знаят? Аз мисля, че повечето идея си нямат за действителността.
Умението за справяне в живота трудно се научава в училище, но пък една база да му се даде изобщо не е излишно.

# 36
  • Мнения: 626
Мисля, че никой няма да й обърне внимание, щом няма договор. Няма да си види парите, които наивно е върнала. Ще си остане с болките в гърба и излишното притеснение, че уж я уволняват дисциплинарно.

# 37
  • Мнения: 781

Ето тук нещо много куца в образованието.
Повечето хора знаят Na, Ch, Zn, обаче не знаят, че трябва да имат трудов договор и че по него двете страни имат права и задължения.

Голяма част от завършилите средно образование НЕ са научили, че в българския език няма думи в множествено число, които завършват на "й", а Вие се учудвате, че  "не знаят, че трябва да имат трудов договор и че по него двете страни имат права и задължения."
Да, за съжаление, образованието е под всякаква критика.

# 38
  • Мнения: 14 911
А по Човек и общество или там както се водеше предметът какво учат? Да не се окаже, че това с договора е поредното нещо, което не са си направили труда да научат.

# 39
  • Мнения: 1 056
По Човекът и обществото се учи история и география. В гимназията вече се разделят с истинските си имена.

# 40
  • Мнения: 651
определящо е дали сте подписали договор или не. Ако нищо не сте подписвали, значи не сте им служител - как ще Ви уволнят дисциплинарно тогава? Ако пак, Ви заплашват, кажете им, че ще си потърсите правата и ще сигнализирате в Бюрото по труда. Според мен, ако се опълчите, ще Ви оставят на мира, за да не си създават излишни проблеми. Не е трябвало да им връщате парите, защото ако нямате договор, как ще докажете че, Ви дължат пари?! Но, поне ще се отървете от тях.Такива работодатели разчитат че, хората не си знаят правата и няма да си ги потърсят. Вдигнете шум, цитирайте институции, дори да не са правилните, никой / който наема служители без договор - и вероятно плаща на служителите със скрито счетоводство/ не иска излишен шум около безнеса си. Ще търсят начин, да си спестят проблемите и да се отърват от Вас. Но, ако сте подписали договор /проверете в НОИ има ли регистриран/, вижте срокът за предизвестие какъв е. Ако има договор регистриран, спазете срока на предизвестие / но за да тече този срок, писменно ги уведомете че напускате, за да не Ви мотаят повече/

Последна редакция: вт, 02 май 2023, 16:00 от Crissy

# 41
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 686
А по Човек и общество или там както се водеше предметът какво учат? Да не се окаже, че това с договора е поредното нещо, което не са си направили труда да научат.

По-скоро "Технологии и предприемачество", дето сега се именува така още от първи клас, щото "Труд и творчество" идва твърде народно за демократично-модернистичните времена Grinning

ПП Всъщност мисля, че тези неща се учат по "Гражданско образование", ама в 12-ти клас масово на народа му се слушат други неща Grinning

Общи условия

Активация на акаунт