Предстои ми инсеминация - тема 33

  • 32 368
  • 792
  •   1
Отговори
# 765
  • Варна
  • Мнения: 59
Здравей, Мелиса Simple Smile

На първия въпрос, не мога да помогна, тъй като на мен не ми препоръчаха стимулация, заради 1,5 АМХ.
Аз съм само на първа инсеминация на ЕЦ (при проходими тръби и нормална спермограма), не съм много компетентна за инсетата, надявам се и да не ставам, но след 3-4 години опити... съм се наслушала на лекарски разсъждения и какви ли не щуротии за естествени опити губейки си времето.

Това, което знам от доктора е, че при стимулация бързо могат да стопят ЯР, защото всеки реагира различно.
В турска инвитро клиника смятаха, че 2,7 АМХ за тази възрастова група е супер показател. Ти в една и съща лаборатория ли изследва, все пак референтните са различни Simple Smile ?
При мен за 4 г. спадна от 2,4 на 1,5 АМХ, като в този период ми отстраниха миома, а преди опитите имам прием на противозачатъчни 10+ години.

Относно изследванията... хормонални по време на цикъл (3-5 ден), прогестерон (21-23 ден).
Това, което АГ го вълнува в моята ситуация е пролактин и прогестерон. Двете съм ги пускала два пъти, да се увери той как е положението.

# 766
  • Мнения: 240
Здравей и от мен, Мелиса!
Аз вече завърших благополучно своите опити, но продължавам да следя темата.
Моите 4 процедури бяха в последователни месеци - края на юли и август и началото на октомври и ноември (при 3я опит лекаря ми реши да включи повече от обичайното количество инжекции и стимулацията се проточи повече). При всички опити съм била със стимулация заради СПКЯ и както не веднъж съм писала тук мисля, че именно натрупване на ефекта от стимулациите ми помогна да забременея. Първият опит беше с кломифен; втория с фемара и фостимон; третия с кломифен, фостомон и менопур, а последния беше само с кломифен (направихме го по леката процедура колкото за бройката и с нагласата, че се насочвам към инвитро). По време на процедурите не са ми пускали изследвания - разчитало се е единствено на ехографски изследвания и реално те са достатъчни за опитен специалист, всичко друго според мен е излишно финансово натоварване и трикове на някой клиники за докарване на допълнителни приходи.
До колкото ми е известно АМХ не е най-надежният индикатор за НЯР. Мисля, че се повлиява от различни състояния и трябва да се тълкува заедно с Инхибин Б.
Предвид всички въпроси, които те вълнуват бих ти препоръчала книгата "Всичко започва с яйцето" на Ребека Фет. Там е направен синтез на всички научни изследвания във връзка със репродуктивните проблеми, с които лекарите ни нямат време да се запознаят. Можеш да прочетеш за подходящи добавки за увеличаване качеството на яйцеклетката и дори за борбата с НЯР. Аз следвах доста от препоръките и може би и те имат принос за успеха ми. Със сигурност съветите в книгата няма да ти навредят.

# 767
  • Мнения: 249
Йеееее! Знаех си! 😁❤
Честито, Нериман! Надявам се вече да си по-спокойна. Ще чакаме с нетърпение да пишеш на 18ти.
Дано да си заразила и нас с тази магия✨✨✨
Пс: поздрави на докторката с кистите 😉

Много благодаря, милички! Желая на всички ви в най-скоро време същата емоция 🫶🏻 Ще ви пиша отново след прегледа! 😘

# 768
  • София
  • Мнения: 1 718
Здрасти Мелиса,
Аз стартирах с две неуспешни процедури инсе на 39 г, с АМХ 2,4.
Тази година през март ми беше успешната, резерва ми беше паднал на 1,9. Стимулирана с фемара и мериоферт, 2 ДФ. Вече имам детенце Simple Smile Следяха ми LH и естрадиол през ден от ден 5-ти. Също и УЗ за следене на ДФ. Моят цикъл беше редовен, 26- дневен. На успешната овулацията ми беше на ден 14-ти, на два спукани фоликула.
Процедурите ми не бяха последователни, но последната успешна, година след втората, беше месец след втора цветна снимка. Потвърдена само една проходима тръба, благодарение на която стана забременяването.
Успех и на теб! Имаш добро АМХ, това е най-ключовото за по-бърз успех. Аз имах други фактори като пречка - миома, една запушена тръба, казваха и възраст заради качеството на Я, но се видя, че въпреки това имах шанс и без ин витро.
Трябва добър лекар и малко доза късмет!

# 769
  • Мнения: 211
Здравей Мелиса, аз имам 2 инсеминации. Първата беше на ЕЦ с 1 фоликул и - тест. Вторият опит стимулирахме с кломифен, но така и не се развиха фоликули. Следващият месец пак опитахме с кломифен и пак нямаше фоликули. Втората инсеминация беше отново на ЕЦ с един фоликул, завърши с биохимична бременност. Януари ще правим трета.

# 770
  • Мнения: 218
Аз до колкото знам ЯР се изчерпва по-бързо при инвитро процедури, къде стимулацията е сериозна. Леките стимулации за инсе, при които нарастват 2-3-4 фоликула няма как да изчерпат ЯР. АМХ-то се влияе от доста неща и се тълкува заедно с Инхибин Б(както някой по-горе беше писал), брой антрални фоликули  и стойности на вит. Д. Ако си правила изследвания в различни лаборатории, това също оказва влияние. При мен проблемът беше ниско вит. Д, което вдигам безкрайно бавно, но въпреки това АМХ-то също се вдигна от 1.1 на 1.7.

До тук имам 4 неуспешни инсеминации, подготвям се за 5та евентуално и съм пропускала месец само заради задържан фоликул. До колкото знам последователните процедури увеличават шансовете за успех, както ти е казал и твоя доктор.

Относно проследяването - гледат ме само на ехограф, то там най-ясно се вижда. Естрадиол и ЛХ ми пускат само преди овулация, за да я таймират.

Пожелавам ти успех и да не се задържаш дълго тук 😊

# 771
  • Мнения: 10
Момичета, безкрайно много благодаря на всички, толкова много отговори и подкрепа за една вечер Heart
Успокоих се доста, днес следобяд имам час при доки и после ще ви пиша.
Като цяло това, което не ми дава мира е, бързото намаляване наполовина на АМХ за 8 месеца, а явно тепърва ще почваме с тежката артилерия (инвитро). Като отговор на въпросите ви ще напиша, че трите изследвания АМХ през годините са правени в три различни лаборатории при еднакви референтни стойности, последното с най-ниска стойност беше от Рамус. През цялото време съм с недостиг на вит. Д - между 37-41 при рефер.  50-250, така че щом влияе винаги е било фактор.
Забравих да напиша, че точно от м.април, когато бяха първи прегледи за стартиране на процедури цикълът ми дойде доста по-слаб и лек. Тогава се консултирах с двама доктори в големи клиники в София, преди да избера моя. И двамата казаха, че това не е проблем, важно е да имам добро АМХ + брой фоликули и др.хормони, и че може да се дължи на всичко. Мислех, че може да е от стрес покрай очакването и първи прегледи, но някак си така си остана доста по-слаб Ц като количество. Ще коментирам днес на прегледа пак.
Аз мисля, че се запътвам към инвитро, ще пуснем молба по фонда, ще преценим дали да опитаме междувременно още едно последно инсе, докато чакаме.

# 772
  • Мнения: 218
Аз много се чудя дали да правим пета инсеминация или опити вкъщи този месец. Подали сме документи по фонда, но нямаме никаква информация кога ще е заседанието и е възможно и Януари да трябва да пропуснем, предвид празниците.

# 773
  • Мнения: 22
И ние чакаме заседание /решение..... Някой има ли информация кога ще се случи?
Аз много се чудя дали да правим пета инсеминация или опити вкъщи този месец. Подали сме документи по фонда, но нямаме никаква информация кога ще е заседанието и е възможно и Януари да трябва да пропуснем, предвид празниците.

# 774
  • Мнения: 1 750
Нериман , честито ❤ и лека бременност 🌺
Момичета , някоя от вас знае ли какви ще са новите изисквания за мъжки фактор по фонда от януари месец ?

# 775
  • Мнения: 218
Моята докторка ми каза, че заседават до 10то число, но в темата виждам, че пише до 15то 🤷♀

И ние чакаме заседание /решение..... Някой има ли информация кога ще се случи?
Аз много се чудя дали да правим пета инсеминация или опити вкъщи този месец. Подали сме документи по фонда, но нямаме никаква информация кога ще е заседанието и е възможно и Януари да трябва да пропуснем, предвид празниците.

# 776
  • Мнения: 22
Момичета, заседанието е минало! Резултатите ще бъдат актуализирани в сайта до този петък! Успех на всички! ❤️

# 777
  • София
  • Мнения: 1 718
Мелиса, пий добавки пикозитол за вит Д и качество на Я. Също и инофолик комби. Аз ги пих 3 месеца преди успешната процедура. Имах си проследена редовна овулация и без стимулация. Всеки фактор, който помага, трябва да се включи в играта!

# 778
  • Мнения: 727
ЛейдиРоуз пикозитола изписаха ли ти го? Защото виждам, че е хранителна добавка и се чудя дали да не си го взема и аз. Иначе ендокриноложката ми изписа инофолик комби.

# 779
  • София
  • Мнения: 1 718
Да, изписаха ми го заедно с инофолика. Те някои съставки се дублират, явно на принципа колкото повече, толкова повече Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт