Предстои ми инсеминация - тема 33

  • 32 349
  • 792
  •   1
Отговори
# 750
  • Варна
  • Мнения: 59
Ох дано.....Hands Pray
ЧХГ-то в деня на отрицателният тест ли е правено? Dizzy FaceFrowning
Ако да, страхотен отрицател тест си имаш Лейди Роуз Yum

# 751
  • Мнения: 115
Момичета как ви се струва резултата? Последно 08.12 е бил 101,15 днес 12.12 вече е 631,37. Аз мисля че добре се удвоява вече

# 752
  • Мнения: 211
Момичета как ви се струва резултата? Последно 08.12 е бил 101,15 днес 12.12 вече е 631,37. Аз мисля че добре се удвоява вече

Чуденсен резултат!

# 753
  • Мнения: 218
Nerimann, удвоява си се прекасно! Yellow Heart Сега бъди спокойна и чакаме новини след прегледа, пък дано и на нас повлечеш крак този месец Flowers Four Leaf Clover

# 754
  • Мнения: 20
Nerimann, страхотно!

Да се похвалиш след прегледа Simple Smile

# 755
  • Мнения: 1 731
Момичета как ви се струва резултата? Последно 08.12 е бил 101,15 днес 12.12 вече е 631,37. Аз мисля че добре се удвоява вече


А кой ден от процедурата е? И кой ден закъснение?
Мисля , че е супер.

# 756
  • Мнения: 115
На 22-ри беше процедурата, 7 дни закъснение.. При мен малко по-късно започна да се удвоява първите пъти доста бях се притеснила не се удвояваше.. но сега мисля, че е добре 
Момичета как ви се струва резултата? Последно 08.12 е бил 101,15 днес 12.12 вече е 631,37. Аз мисля че добре се удвоява вече


А кой ден от процедурата е? И кой ден закъснение?
Мисля , че е супер.

# 757
  • Мнения: 933
Леле, тия кисти как растат Joy

Това в кръга на шегата, разбира се.
Честито, Nerimann! На следващия преглед вече трябва да си се види и ти желая една лека и спокойна бременност!

# 758
  • Мнения: 240
Нериман, всичко е повече от прекрасно! Сега ти желая лека и безпроблемна бременност и след 9 месеца да си гушкаш малко пухкаво бонбонче!
Вероятно си имала късна имплантация и затова в началото по-бавно растеше - при мен се получи горе долу същото - в началото по-бавно растеше ЧХГ-то и в деня на прегледа в София беше вече близо 9000(това горе долу месец след процедурата)!
Момичета как ви се струва резултата? Последно 08.12 е бил 101,15 днес 12.12 вече е 631,37. Аз мисля че добре се удвоява вече

# 759
  • София
  • Мнения: 1 718
Nerimann, страхотен резултат! Честито и до пухкав финал!
Sunny, на другия ден след отрицателния тест имах това ЧХГ Simple Smile Така че правете кръвни тестове , те са най-точни.

# 760
  • Мнения: 115
Много благодаря, милички! Желая на всички ви в най-скоро време същата емоция 🫶🏻 Ще ви пиша отново след прегледа! 😘

# 761
  • Мнения: 727
Много хубаво!!! Много се радвам за теб, Нериман! Само едни прекрасни емоции през следващите месеци.

# 762
  • Варна
  • Мнения: 59
Нериман, страхотни новини и резултати, браво! Flowers Cherry Blossom

Лейди Роуз, един негативен добре, но при мен са два с няколко дни разлика.
Не искам да отида да се набуча и след 2 часа да ми дойде Sad

На мен инсето ми беше на 27.11. (15-ти ден от цикъла) днес ми е 30 ден от цикъла(той е средно 24-31 дни).
Чак се чудя как пък ще е възможно толкова късна имплантация, че пък да ме карат да чакам седмица още.
Не сме работили вкъщи, нито имам реинсеминация...
Започвам да се чудя, дали не съм задържала фоликул...

п.п. Според телефона (платено приложение) средно цикълът ми е 26-27 дни и вече съм в закъснение.

# 763
  • Мнения: 10
Здравейте момичета, това е първия ми пост тук. Минах през доста, досега само Ви четях, но имам нужда да чуя странично мнение от вашия опит. В следващите дни имам час при моя лекар, но доста се притесних... Ситуацията е следната:
Мъжки фактор, при мен всичко е наред доказано с пълни хормонални изследвания, цс, точен цикъл 29 дни, 5 дни продължителност, на 33 г съм.
2020 г. януари АМХ 8.2
2023 г. април АМХ 5.72
2023 г. декември АМХ 2.7 (Рамус)

Започнахме юли месец и минах 4 стимулирани инсеминации: юли, (август почивка поради пътувания), септември, октомври и ноември 2023г. - за съжаление и 4-те неуспешни.
Онзи ден направих последния "-" тест (и кръвен, и домашен) и след разговор с доктора пуснах АМХ за насочване към фонда за инвитро. Резултатът излезе 2.70 като за сравнение април 2023г. преди началото на 4-те инсеминации беше 5.72. Много се притесних, толкова бързо ли влияят на ЯР тези стимулации или може би има друг проблем? Може ли да е грешка или резултатът да се е повлиял от  хормоните, взимани до предния ден?
Според доктора като цяло стимулациите не изчерпват ЯР, а подтикват малките Я да узреят, които така или иначе губим в цикъла, ако узрее само 1 дом.Я по естествен начин. Чудя се дали не трябваше да направим почивка между последните 3 инсеминации. И това коментирахме, но каза, че няма нужда и даже шанса се увеличава при последователни инсеминации. Винаги реагирах добре на стимулациите, имах 4, 5, 4, 4 зрели Я съответно при всеки опит. Стимулациите бяха с летрозол/фемара от 3-8 ден, после различни инжекции на 9, 10 и/или 11 ден (75 или 50 единици) и таймираща инжекция.

Стана дълго, но ще се радвам, ако се включите да отговорите по следните въпроси:
1. Правили ли сте почивка между стимулирани инсеминации, ако няма задържан фоликул, за да се нормализира функцията на Я? Или е ОК да се правят няколко в поредни месеци?
2. Как влияят стимулациите на ЯР? Какво са ви обяснили вашите доктори и как е в действителност при вас?
3. Какви изследвания пускате по време на стимулирана инсеминации? Аз като цяло бях проследявана само на ехограф как нарастват Я, но без никакви кръвни изследвания.. не знам дали и това е практика..

Ще съм благодарна на всяко споделяне, за да се успокоя поне малко да прегледа и да чуя страничен опит. Благодаря и желая на всички ви успешни инсеминации 💕

# 764
  • София
  • Мнения: 353
Здравей, Мелиса и добре дошла Simple Smile Дано не се задържиш дълго в темата Simple Smile
Аз отговарям набързо:
1. Два пъти съм пропускала месец, защото имах задържани фоликули. Моята лекарка предпочиташе да не ми дава противозачатъчни, за да се изчистят, а да изчакаме естествено до следващия цикъл.
2. Не съм наясно как влияе стимулацията на АМХ. Аз лично имах доста висок показател и съмнения за поликистоза, но в последствие след като забременях, се отхвърли това. Не съм коментирала с лекарката темата за това дали се изчерпва ЯР от фемара. Мен също ме стимулираха с нея плюс кломифен и никога не развивах повече от 2 фоликула. Даже на успешната ми инсеменация имах само 1. Доколкото знам, май вит. д влия донякъде на стойността на АМХ, но не съм мн сигурна.
3. По време на процедурите не са ми правили кръвни изследвания, само на ехограф ме следяха. Кръвни изследвания само васерман и там стандартните. И ние бяхме с мъжки фактор, вроден проблем и в последствие ползвахме донор. Желая ти успех и кураж Heart

Последна редакция: вт, 12 дек 2023, 22:56 от kuche_98

Общи условия

Активация на акаунт