Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 18 703
Страхотен, как ще го срежеш, то красота.

# 31
  • Мнения: 2 784
По тази рецепта го правих, захарта малко я увеличих, маслото и олиото на око ги докарвах, заквасената сметана също - сложих на око половината кофичка, не съм спазила стриктно грамажите. Портокал нямах, изцедих две лъжици лимонов сок.

http://kulinarenelixir.blogspot.com/2012/04/blog-post_05.html?m=1
Ей ги и кифльоците.

Естествено две еднакви кифли няма да намерите, да не говорим, че и езика си изгорих, нооо вкусни са! Тази година това ще е рецептата!
Ааа и още нещо, меся на ръка. Разбих яйцата със захарта, добавих есенция лимон, 2 пак ванилена захар, двете супени лъжици изцеден лимон, бърках с телена бъркалка, излях в купата активираната мая и започнах да добавям на части брашното, когато стана лепкаво тесто с мекота на възглавничката на ухото започнах да добавям на части разтопеното и смесено с олио масло.

Последна редакция: сб, 01 апр 2023, 14:08 от wind and fog

# 32
  • София
  • Мнения: 10 330
Ох, мамоооо

# 33
  • София
  • Мнения: 13 698
Моят Великден е другата седмица и ще се пробвам с един козунак.

# 34
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
Благодаря за новата темичка и за старото сборно място. Simple Smile
"мястото на срещата не се променя" е добър филм.

днес попаднах на това и го предлагам за мото на дружинката


карамело, пиле шарено, залагам, че не е пират



а е упир

и аз ще пробвам козунака... тия дни

# 35
  • София
  • Мнения: 18 703
Добрее.

# 36
  • Мнения: 3 795
Благодаря за новата тема! :*
Ние сме на село.Стаята ми е студена.Вънка бива.Запалила съм си камината и ви чета .Хубав да е денят ви.

# 37
  • Пловдив
  • Мнения: 40 779
Уинд, чуд-ни и Фкусни нещица видох! Yum  Ич не ме бива с тия теста...на късмет е при мен с получаването.
За кръвното и левурдата незнаех.

Чакам Убавеца да се накуми, да се къпе и да тръгнем. Аз съм готова както винаги.

# 38
  • Мнения: 2 784
Правя тренировка за Великден. Повече обаче няма да тренирам, че иначе кантара ще избяга с писъци.

# 39
  • Мнения: 12 013
Комшията с операта започна 🤕 Стане ли 16.00 пускам най - мазната чалгия на Азис.

# 40
  • Мнения: 8 783
Ох,така се надумках/наядох....ММ прави най- вкусната риба.Изядих една цяла пъстърва.
 Сега прилегнах.Днес нито излъгах,нито ме излъгаха.

# 41
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
Комшията с операта започна 🤕 Стане ли 16.00 пускам най - мазната чалгия на Азис.

гръм да го тресне!
може и Азис да го тресне, явно си пасват.

козунака втасва.
никога досега не ми се е случвало тестото да започне да лепне след като добавя маслото.

Последна редакция: сб, 01 апр 2023, 16:59 от st. Dobri

# 42
  • Мнения: 6 299
Комшията с операта започна 🤕 Стане ли 16.00 пускам най - мазната чалгия на Азис.
Има една песен,дето пее "Умриии,умриии,сбогооом....",продължаваш с "Напипай гоооо...",може и онази,дето подарил малко кученце на някой си,и по-нататък забравих репертоара 😂😂😂
Забравих какво друго щях да казвам 😵‍💫🫨

# 43
  • sf
  • Мнения: 10 153
Опитах да дремна, ама не ми се получи. Сега съм крива и ме боли глава, а пих хапче сутринта, че се събудих с главоболие, ама тва щот ми дойде, утре ще съм ток и жица. Ще разходя кучо, че да си проветря главата, а после ще си направя маникюра. В понеделник очакваме нов шеф, ама знаете приказката за малкото прасенце и новия шеф....
По БНТ ще дават "С деца на море" и "Оркестър без име". Ще се направя филмово-футболна вечер. 😆

# 44
  • Мнения: 12 013
Ренкич бе 🤣

Общи условия

Активация на акаунт