Декемврийски бебета 2023г

  • 24 527
  • 729
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 718
Момичета, гмуркам се и аз в темичката Simple Smile Ще ми бъде първа и много желана бременност ❣ Последният ми цикъл беше на 06.03 (26-дневен ми е). На два дни закъснение, първо ЧХГ ми беше 132. Днес, два дни по-късно ми е 305. Нямам особени неразположения засега. Не ми се гади, гърдите ми не са подути. Само ям по-малко, защото някакси бързо се засищам от малко храна. Някои дни пишкам по-често и съм уморена и сънена.
Единственото ми притеснение за момента е, че изкарах лек ковид преди да разбера, че съм бременна (в 4-та гестационна). Без висока температура, само с хрема и гърло. Не съм пила антибиотици и сериозни лекарства, само солволан и сироп Стодал. Надявам се да не съм навредила на бебчо.

Последна редакция: сб, 08 апр 2023, 09:36 от ЛейдиРоуз

# 16
  • Мнения: 604
Здравейте, мацки Gift Heart
И аз се включвам тихичко в темата - в деня на шегата получих първия си положителен тест (10 ден след Ову), след което пуснах и два кръвни:
- Понеделник (12 ден след ову) - 38.3
- Сряда (14 ден след ову) - 86.7
Днес се водя 4гс+1.

Първа и много желана бременност ми е, още от самото начало имах кървене, което вчера дори се засили, но бързо реагирах с утрогестан и вит. К1. Днес ми беше и първата инжекция Фраксипарин (имам както генетична, така и придобита тромбофилия).
За момента нямам нещо особено като симптоми, само вечер ми става много студено и леко ме болят гърдите. Интересен факт е, че откакто знам (тоест вече 5 дена), свалих над килограм и половина ..а от над две години се боря да свалям килограми и все нищо Joy Спрях захарта, тестото и всякакъв джънк, наблягам на месо, зеленчуци и сложни въглехидрати.

На 13ти имам първи преглед, за да видим точицата Heart
Стискам палци на всички до финал, за едни пред-Коледни чудеса!

# 17
  • София
  • Мнения: 1 718
Valerita , и аз съм като теб с храната. По принцип съм по- пухкава и аз години наред се борех с килограмите. Но от положителния кръвен тест в понеделник, започнах да ям много по-малко и само качествена храна ми се яде. Не знам дали съм отслабнала, но нямам нито издуване на корема, нито нищо. Тия дечица май ще ни научат на хранителен режим Simple Smile)

# 18
  • Мнения: 571
Здравейте и от мен !
   Правим опити от 2 месеца ,много съм пренавита и нетърпелива .Още нямам закъснение ,но днес се вдъхнових да си направя тест и хоп - 2 чертички . Бледичка е ,но все пак последната ми менструация е на 12ти март .Говорих с гинеколожката ми - ще ме вмести преди Великден да се видим,но  ми каза да не си пускам кръвен ,нямало смисъл ,щом имам положителен уринарен. 🤗

# 19
  • Мнения: 46
Здравейте и аз да се включа в темата последен мц 05.03 правим опити от месеци и в деня на чакащия мц 03.04 си напривих тест и видях двете чертички 🤞😇❤️ късмет на всички ни нека всеки збъдне своето чудо

Последна редакция: пт, 07 апр 2023, 12:59 от Karamelevabarby

# 20
  • София
  • Мнения: 1 718
Момичета, имах леко притеснение тази сутрин, когато получих кафеникаво зацапване и контракции като пред цикъл...Поуплаших се, пих но шпа и дуфастон, останах си вкъщи и доста голяма част от деня прекарах на легло и от след обед течението и контракциите спряха.
Надявам се съм се разминала с най-лошото!

# 21
  • Мнения: 604
Роуз, болките мисля са нещо нормално. Защо не пробваш утрогестан (вагинално), по-добре е от дуфастон. Мен по няколко пъти на ден ме стяга ниско долу, особено вечер - пия нош-па. Аз от два дена вече нямам кървене или зацапване, но всяко посещение на тоалетната ми е стресово, дали няма да видя нещо на тоалетната хартия.
Всичко е наред Heart

# 22
  • Мнения: 571
Надявам се всичко да е наред при вас момичета !  Аз също имам като предменструални болки периодично през деня, нямам зацапване и нищо не пия . Мислех ,че е нещо нормално 🤦‍♀️

# 23
  • София
  • Мнения: 1 718
Аз слагам утрогестан вагинално и въпреки това имах леко зацапване...посъветвах се с лекарката ми и тя ми каза да добавя и дуфастон. Взимам и Prenatal витамини на Джеймисън.
От вчера всичко е наред. Да, и аз имам леки болки ниско долу понякога, но явно
си е нормално, не може съвсем без нищо.
Надявам се всички да изкараме до финал и на Коледа да сме с един повече! 💞👶🏻
Роуз, болките мисля са нещо нормално. Защо не пробваш утрогестан (вагинално), по-добре е от дуфастон. Мен по няколко пъти на ден ме стяга ниско долу, особено вечер - пия нош-па. Аз от два дена вече нямам кървене или зацапване, но всяко посещение на тоалетната ми е стресово, дали няма да видя нещо на тоалетната хартия.
Всичко е наред Heart

# 24
  • Мнения: 750
Здравейте и от мен 🫶🏻 първа желана и планирана бременност, установена вече при лекар 5гс. За жалост хванах ковид, дано всичко е наред…

# 25
  • Варна
  • Мнения: 123
Здравейте и от мен 🫶🏻 първа желана и планирана бременност, установена вече при лекар 5гс. За жалост хванах ковид, дано всичко е наред…

В какво ти се изразяват симптомите?
Аз преди да разбера, че съм бременна бях с много силни болки в гърлото, подути лимфни възли и 3 дни температура.
Но не съм си правила тест, казаха ми фарингит

# 26
  • Мнения: 750
Здравейте и от мен 🫶🏻 първа желана и планирана бременност, установена вече при лекар 5гс. За жалост хванах ковид, дано всичко е наред…

В какво ти се изразяват симптомите?
Аз преди да разбера, че съм бременна бях с много силни болки в гърлото, подути лимфни възли и 3 дни температура.
Но не съм си правила тест, казаха ми фарингит

Температура 38,5 градуса, силна отпадналост, лека хрема и лека болка в гърлото.. аз установих понеже вчера имах леко розово зацапване както и постоянна тъпа лека болка ниско в кръста, стреснах се и отидох вечерта до спешното в майчин дом да ме прегледат и се установи, че с бебето всичко е наред, но лекарките се усъмниха за ковид и ми направиха тест и така ..

# 27
  • София
  • Мнения: 1 718
Спокойно, карах го и аз в седмицата преди да разбера, че съм бременна. Карах го леко, без температура. Имах нещо като бронхит + хрема. Тестът за ковид беше първият с две чертички, който ми излезе Simple Smile) Това не е вече оня ковид от 2020! Кара се като настинка или лек грип. Аз взимах солволан и стодал сироп (хомеопатичен). И двете са разрешени. Никакви парацетамоли и аспирини! Скоро да оздравяваш!
Здравейте и от мен 🫶🏻 първа желана и планирана бременност, установена вече при лекар 5гс. За жалост хванах ковид, дано всичко е наред…

# 28
  • Мнения: 750
Спокойно, карах го и аз в седмицата преди да разбера, че съм бременна. Карах го леко, без температура. Имах нещо като бронхит + хрема. Тестът за ковид беше първият с две чертички, който ми излезе Simple Smile) Това не е вече оня ковид от 2020! Кара се като настинка или лек грип. Аз взимах солволан и стодал сироп (хомеопатичен). И двете са разрешени. Никакви парацетамоли и аспирини! Скоро да оздравяваш!
Здравейте и от мен 🫶🏻 първа желана и планирана бременност, установена вече при лекар 5гс. За жалост хванах ковид, дано всичко е наред…

Ох, окуражи ме, аз съм го карала 3 пъти и имам 1 ваксина даже, но лекарката в майчин дом ми каза аспирин акард вечер по 1 ( за да не стават тромби) и ме увери, че е безопасен защото се изписвал на бременни с риск за прееклампсия само седмица каза да го пия

# 29
  • София
  • Мнения: 1 718
Да, това е важно да не се съсирва кръвта и в тази връзка пий само цинк, а витамин Ц - като оздравееш! Само си стой по възможност повече вкъщи, че в този студ и както ни е спаднал имунитета от бременността, от най- малкия вятър и хремата тръгва наново. Внимавай и с чайчетата, не всички билки са безопасни. Чай от бъз става. И с мед е чудесен! Вземи и авирон рапид! Също е разрешен и подсилва имунитета са го пребориш по-бързо.

Общи условия

Активация на акаунт