Диетата на д-р Ори Хофмеклер-3

  • 16 165
  • 297
  •   1
Отговори
# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 580
katjushka, аз в книгата прочетох следното нещо:
В периодите на застой, както и принципно във времето, тъй като режимът е препоръчителен за по-добър живот според Д-ра, е полезно цикълът от 24ч да се завърти в 48 за 2 дни, като първитя ден се стои изцяло във фазата на "недохранване", а 2рия изцяло във фазата на "преяждане" като това спомагало да се засилят метаболитните процеси.

Ами, с това бих могла да помогна литературно.
Ако трябва да говоря от личния си опит, аз препоръчвам 2 месеца на режима, после 1-2 седмици безраборно хранене като часове, но не и като вид на храната, после пак 2 месеца, после пак 2 седмици и така Simple Smile Иначе, и аз правя застой, но пък този застой ти гарантира запазването на килограмите! Защото аз по празниците отчетох само 1/2 кг. нагоре и мисля, че се дължи точно на това, че почти през цялото време режимът ми е начин на живот.

Успех!
Веси, едно голямо благодаря от мен  bouquet, направо си се успокоих ooooh!.
Знам, че има периоди на застой, но пък наистина би трябвало да се радвам, че по празниците въпреки голямото плюскане вечер, не качих нищо Blush. Но това за 48-те часа наистина трябва да го опитам, ама малко ще ми е трудно, че и без това чакам с нетърпение вечер да се наям като хората...  Sad Joy

# 46
  • Мнения: 346
Vesi 10х   bouquet за книгата.
Момичета чудесно е, че постигате резултати аз не мога още да се похваля, че съм много стриктна в диетата. През деня хапвам и протеини освен плодовете, но постепенно ще вляза в режим.
Старая се да пия много вода и похапвам грейпфрути, портокали и киви, а вечер не съм много гладна и не ям много. Искам да ви попитам след обилната вечеря не ви ли е тежко, след като не сте яли цял ден.
Това е от мен за днес. Успех!

# 47
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Аз да докладвам резултати - 1 кг за една седмица. Щеше ме се да е повече, но реално не всеки ден си изпълнявам нормата за тичане на тредмила.
Много се радвам, че ви открих момичета, вие сте ми голям стимул. Много добре ми понася всичко, макар че имах две малки прегрешения дотук, но гледам да не се кося.

Успех на всички в групата!!!

# 48
  • Мнения: 1 254
Искам да ви попитам след обилната вечеря не ви ли е тежко, след като не сте яли цял ден.

Хич не ми е тежко даже   Mr. Green  Sunglasses
Направо имам чувството, че нещо в мен кльопа всичко, което преглътна, ама много бързо кльопа  hahaha  hahaha  hahaha

Съвсем искрено, не изпитвам тежест. Само, ако имам репетиция след работа и съм яла точно преди това -  #Crazy върви, че дишай диафрагмено.  Mr. Green

  bouquet

# 49
  • Стара Загора
  • Мнения: 526
Хей, момичета, много ви благодаря за тази тема!!!
Аз всъщност много рядко се включвам, но от четвъртък и аз съм на тази диета, като в събота и неделя я прекъснах, естествено  smile3518, като сме всички в къщи и не мога да карам на този режим.
Но от понеделник до днес пак продължих с диетата и в понеделник нарочно обух едни дънки, които до преди 1 седмица бях започнала почти да не мога да закопчея - трябваше да си гълтам корема максимално и пак се припотявах, докато ги закопчея - за мое учудване в понеделник ги закопчах с минимално гълтане на корема, а днес - почти без гълтане. За килограми - не знам, нямам кантар (умишлено не си купувам, защото тези кантари винаги показват повече, отколкото трябва  smile3515)
Така че - продължавам с още по-голям ентусиазъм!
Всъщност, нека и аз да кажа за режима си - сутрин - кафе със сметана, в 10ч. - чай с мед, на обяд - 2 или 3 ябълки, в 3ч. - пак чай с мед или натурален сок - гледам да е от грейпфрут, че нали от грейпфрутите се отслабвало  и вечеря - около 20,30 - тогава, обаче, не мога точно да спазвам последователността зеленчуци, протеини, въглехидрати, но пък почти изключих хляба и сладкишите.

# 50
  • Мнения: 702
5 ден -като 4 ден.
Не съм свалила нищо, но и не съм качила нищо Wink. Най вероятно това е защото се успокоих след първия свален килограм и снощи си похапнах доста течен шоколад Mr. Green


Хич не ми е тежко даже   Mr. Green  Sunglasses
Направо имам чувството, че нещо в мен кльопа всичко, което преглътна, ама много бързо кльопа  hahaha  hahaha  hahaha

 


 smile3532 това много ми хареса

# 51
  • Мнения: 346
Ден трети-стрелката на кантара мръдна в ляво  Mr. Green
Днес съм повече от стриктна, сутринта изпих едно кафе, на обяд една ябълка, за 16часа съм си приготвила един грейпфрут. На ден изпивам около 2л вода.
Аз лично не бързам много с резултатите, защото целта ми е по-дългосрочна, ще се опитам да превърна диетата на Хофмеклер в начин на живот  Grinning.
Валя , знам как се чувстваш в почивните дни, аз сега съм в къщи и се грижа за едногодишната ми дъщеря, като всеки ден приготвям храната й  и сега в началото на диетата ми е много трудно да се въздържа от похапване.
Vesi , и аз се посмях   Laughing, а за режима наисина е добре, че можем да си похапваме всичко, което поискаме без ограничения.
Hot momma поздравления за сваления килограм и много похвално, че намираш време за тренировки, моят велоергометър събира прах от два месеца  Embarassed, но и това ще променя.
Отчетох се за днес. Успех в преборването на килограмите! Hug

# 52
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Здравейте и от мен, хайде и аз на отчет : вчера хапнах още една ябълка, но прегреших към 5 с 3-4 залъка препечен хляб (ама така ми се прияде като препичах на малкия, че не се сдържах), вечерта ядох салата от зеле, задушени картофи с копър, пушено пуешко филе, една малка коричка хляб с мед. Иначе си се наливам постоянно с чай (чиста вода не мога да пия)
Днес за сега съм на много чай и 2 ябълки, които към 4-5ч. ще станат 3, а към 6-7 мисля да хапна и някое и др. киви.

И един въпрос, след колко време горе-долу идват първите резултати?

# 53
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Здравейте, виждам, че никой не се е вклИУчвал от вчера, но все пак да питам - има ли проблем да лунувам днес или трябва да пропусна?

Иначе вчера се справих добре, целия ден изкарах на 3 ябълки, а вечерта си хапнах бобена салата, пастет и 2 парчета дом. кекс.
 

# 54
  • Мнения: 346
Не съм, и аз съм запланувала за днес лунуването. Периода е подходящ и ако успея да сваля един килограм повече ще съм много щастлива. Сутринта и на обяд хапнах по един портокал и от тогава съм само на чай с мед, а за протокола вече съм с половин килограм по-лека  Flutter.
Момичета къде се губите, хайде отчитайте се!  Hug

# 55
  • Мнения: 689
Ами аз няма с какво да се отчитам  Sad
Два дена ми беше лошо и малко се поотпуснах,но днес съм стриктна,даже реда на храните.
Денят бях на 4ай с лимон и вода,а в 8 ядох салата,после пих мляко и сега ще реша какъв въглехидрат да поема Simple Smile
Нещо много трудно и бавно свалям,което не е типично за мене.Преди само да огранича калориите-и готово.Все си мисля,че заради кърменето ,,оня хормон,, ми забавя резултатите Close
Е-то който иска бързо отслабване-да смени на Японската(6кг-7 дена-мой резултат!!!)Ама глад,глад,озверяване!А сега се чудя изобщо как свалих,при полужение,че не съм гладна и ядох предимно пици първата седмица!!Но аз имам мноооого да свалям:30кг и на 20 съм съгласна Wink
Решила съм да не се меря,чак след 5 дена.Истинското топене на мазнините става след 2-рата седмица.Тогава и гладът се засилвал-тялото не си ,,пуска,,лесно запасите.
    Опитайте да бъдете стриктни,поне във фазата на недояждане-така тялото ще ,,гори,,мазнинките.

                                Успех и силна воля!   

# 56
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Ами аз я почнах лунната, но не знам доколко ще издържа, че с тая температура...
Иначе днес съм яла 2 кивита на закуска и 2 яйца на обяд и една ябълка към 2. Живот и здраве (дето ми липсва точно в момента) утре след обяд пак съм на линия.
  Успех на всички! Hug

# 57
  • Мнения: 5 713
Ами аз не съм се предала засега.  Laughing
Само дето не съм и чак толкова стриктна понеже в понеделник давах кръв и 2 дена не ми беше хич  добре т.е. ядох шоколад. Чак днес ми светна малко. Не съм се мерила. Решила съм другия петък да го направя. Днес бях на 2 мандарини сутринта, по обед салата от домати, краставици, моркови, червено цвекло и авокадо с лимон, без сол и мазнина. Само дето следобед хапнах кашу мъничко Simple Smile и после вечерта 2 сандвича със сирена разни. Та това е за днес.

# 58
  • Мнения: 1 254
Ето на, петък е, ден за отчитане Simple Smile - е, аз нямам какво да отчета за последните 5 дни - +/- 0 кг. Wink
Не се оплаквам, търпението е всичко  Sunglasses Това ми е точно 10тият ден все пак - очаквам редуцуране след него.

Water Lily, не се притеснявай, то в началото е така, почти не се смъква точно, защото текат и анаболитни процеси и тялото гради и поради това не се смъква от мускулната маса, както ти предположи в началото. Спокойно, ще ги смачкаме тия кг. все някой ден 2те с теб Simple Smile

Хубав ден на всички ви   bouquet и не се отпускайте през почивните дни, ей Wink Имайте предвид, че ако прекъснете по някаква причина процеса в самото му начало първите седмици и в известен смисъл процесът все едно започва наново. Така, че не се отчайвайте - важен е балансът! То и на мен ми е ясно, че няма да смъкна толкова лесно, колкото 1вия път, но все е нещо, щом е трайно Wink

# 59
  • Мнения: 67
Здравейте на всички борещи се с многото килца Simple Smile.Аз от няколко дни ,по точно от сряда, съм на тази диета и от тогава следя какво пишете и коментирате по темата....и аз сам в отбора. Имама да свалям 15 килограма след като родих и в интерес на истината от лятото все започвам разни диети и все резултат никакъв, дори напротив качих от лятото 6 кг., мисля че е от Mеrtz-а който пих не зная.....Диетата ми допада много,защото мога да си я пазя през деня докато се гледаме с малкия,  а като си дойде силната половинка вечер мога да му правя компания на масата и да си хапвам а не да страдам с/у него на чаша вода и да си мисля колко съм дебела и че съм на диета и не трябва да ям....а на другия ден като ми падне пердето да се тъпча.
Та от няколко дни сам на диетата, 4увствам се добре , но днес много ми е лошо....кажете вие чувствали ли сте се отпаднали и какво правите за да се оправите.....?

Общи условия

Активация на акаунт