Диетата на д-р Ори Хофмеклер-3

  • 16 166
  • 297
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 12 778
Sunny girl, на мен също проблемът ми е, че водата е ледена и като ми е студено, не мога да се прежаля да пия, дори и да съм много жадна...
А иначе чайове всякакви обичам и си правя когато мога. Пия си ги без захар вместо вода. Когато съм си вкъщи, си пия достатъчно вода, проблемът ми е на работното място. Даже си купих от тези кафеварки с каните, дето са за шварцкафе - идеална ми е за чай. Занесох си я в кабинета, за да мога да си правя и да не ми изстива чайчето... само че аз не се задържам много-много във въпросния кабинет, ами съм постоянно в движение, даже често снова и между различни сгради. Като сложим и това, че работното ми време е малко плаващо и нямам гарантирани почивки в определено време всеки ден... мисля че картинката вече е ясна. Трябва да измисля нещо, защото така хич не е добре - аз съм с малко ниско кръвно, а и се прибирам вкъщи прежадняла.
Иначе пък днес бях на ябълки през деня и не ми престъргаха стомаха, както се опасявах. За утре пак ябълки съм си предвидила, най-много сутринта ако не ме мързи да си изчистя и някой морков, че портокали, грейпфрути, киви и мандарини няма как да ръфам в движение - искат повече занимавка да ги бели човек.
Ами това ще е от мен за днес, казах си каквото ми тежеше
Лека нощ не всички, пожелавам ви да се събудите по-леки и стройни

# 286
  • Мнения: 258
   Здравейте,момичета!След като приспах всички да се отчета и аз.На кантарчето реших да стъпя в петък,че това всеки ден ми е безмислено,а понякога и демотивиращо.
Много добре ми понася диетата,по цял ден съм на цитруси и чай,вода не ми се пие много,едно кафе пия на ден/аз и преди не слагах захар и сметана/,но вечер май малко смесвам храните.Тази вечер се изложих и хапнах и един шоколадов десерт след пилешката пържола.Иначе съм стриктна и най-важното,че се чувствам комфортно с тази диета,в добро настроение съм.
   Съни, радвам се,че отделяш време да заразиш темата с твоя позитивизъм и енергия.От такива приятели имаме нужда,когато сме на диета.Благодаря ти.

# 287
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Благодаря за пожеланията, момичета.
Water Lily, аз легално и нелегално все като учител съм работила, откакто дойдох тук. Не че ми харесва, но с малки деца ме устройва, та реших да се преквалифицирам, за да ми е по-добра заплатата. До сега учих и искрено се надявам това трето висше да ми е от полза. Само че по средата на годината се оказа трудно дори парт тайм да намериш.

Аз днес съм горда със себе си - вечерях само зелена салата и парченце кекс, който направих с много малко захар. През деня не винаги ми се прияжда плод, та карам повече на течности. Само дето днес ми се дояде сладко и си вземах 2 парченца  сушени кайсии.
Момичета, как мислите, може ли да похапваме сушени плодове през деня? Май не е добра идея, но пък ако не се прекалява...

# 288
  • София /Сухата река/
  • Мнения: 91
 newsm10  girluuЗдравейте,днес ми е втори ден и тази диетка ми харесва.До момента сам само на вода.За обяд мисля да изям 2 моркова,пък после ще видим. smile3508 newsm12с

# 289
  • Мнения: 305
Добро утро момичета  smile3525, надявам се, че сте спали сладко и сега сте бодри, бодри и усмихнати представайки си как и днес ще се справите блестящо със задачките закачки + здравословните хранички, които ще ви заредят с още повече енергия.

Аз лично сънувах как се излежавам на един екзотичен плаж с не по-малко екзотично и леко калорично коктейлче[smilie=smile3532.gif] морето си бушува а душата ми гледайки го пирува. Нещо от сутринта съм във върховно настроение. Сега си пия кафето -- този навик нещо ми бяга по трасето, но ще дойде и неговия край. Сутринта пих вода с лимон, после пак вода и чайче. Правих малко упражнения, защото се разхождах с кучето ми около час и мисля, че добре раздвижих крачетата. След малко се захващам със служебните задачки и когато имам време ще мина да ви видя. За довечера си нося китайско зеле и пържолка, а после ще го мисля като се прибера.

Raliar , радвам се, че диетата ти понася така добре. Комфорта е нещо страшно важно - яденето е удоволствие и е прекрасно, че си в добро настроение. Пожелавам ти все така усмихната да продължаваш и сбогом ти на част от теб да казваш.  Crazy

Hot momma , браво за вечерята ти - наистина има за какво да се гордееш smile3501. Сушените плодове са много полезни и ако си вземеш едно две не е фатално според мен. Мисля, че дори някъде го четох и при д-р Ори. Ако не се прекалява не би трябвало да е проблем - едва ли ти се ядат всеки ден. Чак сега видях, че си в Щатите. Къде точно ако не е тайна? Аз съм живяла в Индианаполис, Индиана и в Ню-Йорк. Страшно ми хареса.  Party Пожелавам ти успех с намирането на работа и много хубави моменти покрай работата и дечицата.

Maminkata , желая ти един забавен втори ден. Хубаво е, че ти харесва и ти понася добре режима. Успех

Натка, при теб наистина ежедневието ти е доста динамично и не знам какво да те посъветвам за водата  Thinking Освен когато имаш възможност да пиеш през деня повече ... човек наистина се адаптира към дадена ситуация по възможно най-добрия начин. Ти го правиш с плодовете / ябълките  Blush

На всички момичета пожелавам страхотен ден. Усмивки

# 290
  • Мнения: 12 778
Добро утро на всички  Simple Smile
Как върви диетката?
Аз вече метнах едно кафенце с мед и преди минутка и една ябълка. Много съм доволна от факта, че успях да редуцирам кафетата до едно на ден. Преди беше задължително да изпия едно в началото на работния ден, после по обед или в ранния следобед - още едно и евентуално в късния следобед още едно, ако има много работа и сме взели да оклюмваме...
Сега съм толкова примерна, че пия кафе само вкъщи след ставане и то с лъжичка мед, вместо с мноооооого захар, както преди. Свиква се по-лесно, отколкото очаквах. Така де, като пия малко вода, поне да не прекалявам с кафетата, че много отводняващо ми действат. Едно на ръка, че и баз това драстично намалих цигарите - вече пуша само ако съм в голяма компания, където и без това е задимено  Grinning
Надявам се, че и вие сте в такова добро настроение като мен. Аз засега съм много бодра и весела, понеже до към 11ч ми е доста свободно около врата, но зорът ми в работата ще е между 11 и 18ч  и отказвам да мисля кога ще стигна до вкъщи
Лек и успешен ден на всички!

# 291
  • Мнения: 305
Натка, браво за волята и справянето така блестящо с кафетата и цигарите.  smile3501 Приветствам и прекрасното ти настроение и искрено ти желая да го задържиш до вечерта и да го споделиш след това с близките си. Желая ти един успешен ден - след малко май започва данданията при теб  Party

# 292
  • Пловдив
  • Мнения: 580
Здравейте и от мен. Отчет: Няма мърдане на стрелката Cry. Е, чувствам се по-лека, и това е нещо. Но мисля, че знам откъде ми идва проблема - не съм спряла да ям сладичко вечер, имам предвид шоколад и разни други подобни. Но най-тържествено ви обещавам, че спирам шоколадовите неща и преминавам на по-здравословни въглехидрати - картофи, пълнозърнест хляб (днес ми се прияде филия с мед, но ще изчакам до довечера), овесени ядки. Иначе днес съм на 2 моркова, един грейпфрут и една мандарина. Кафето и водата не ги споменавам, те са ми навик Simple Smile.
Water Lily, не съм правила досега крем брюле, в събота го ядох навън, хареса ми, но не знам дали е точно това, защото например като си поръчам тирамису, никога няма нищо общо с истинското тирамису. Ако искаш, мога да изкопая отнякъде рецепта, но не гарантирам за качеството Mr. Green...
Sunny, благодаря за пожеланията към половинката. Имаме късмет, че те има при нас, защото повдигаш духа на всички ни. Благодаря  bouquet.

# 293
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Здравейте дами!
Явно вчера ми е било зле защото много рязко съм намалила въглехидратите, днес се чувствам отлично, та затова реших по-полека да го карам. Е няма да свалям по 2-3 кг. на седмица, но поне ще се чувствам добре. То е ясно, че не може да се живее с по 5-600 калории на денонощие (поне аз явно не мога). По този повод днес за закуска изядох половин портокал, а за обяд си сготвих плодовия десерт с киселото мляко дето някой по-нагоре беше споделил и стана страхотен! Освен половин кофичка кис. мл. и 1 пак желатин сложих и др. половина на портокала, половин мандарина, 1 киви, половин ябълка, щипка канела и 3 суп. лъжици мед. Много е вкусно пробвайте! Мислех да сложа и ванилия, ама не знам позволява ли се от диетата - претполагам не  newsm78, та затова с канела. Та днес през деня това ще ям и евентуално 1-2 моркова.

# 294
  • Мнения: 12 778
Здравейте
Наминавам само да ви видя набързо, ръфайки втората си ябълка за днес.
Установих, че съм си свила колана на дънките с една дупка  Laughing Знам, че всъщност това не означава нищо, защото въпросния колан ми подариха миналата седмица, докато бях в ПМС и сега просто не ми е вече така подут коремът, но пък чувството е страхотно, дано да се прехвърля скоро и на съседната дупка  Wink
Стискайте палци да изкретам до 18ч само на още една ябълка, че няма нищо друго подходящо наблизо. Поне като ги ям, не ожаднявам толкова  Simple Smile
До скоро

# 295
  • Мнения: 305
Здравейте мили Хофмеклерчета   newsm51, страшно се радвам за всяко ваше постижение.

Натка, това с дупката на колана - не го омаловажавай така  Party Може и наистина да е от ПМС разликата, но може и да не е - наслаждавай си се на обзелото те страхотно чувство и стискам палци до вечерта да издържиш с ябълчиците. А тези дни ти пожелавам да се прехвърлиш на съседна дупка.

Katjushka , не се отчайвай. Снощи четох е нета, че тези дни до пълнолуние дори и да сме на диета няма да има голям резултат, обаче след 2 февруари тялото ще ни помага с пълни сили в борбата с режима. Остава само да го проверим това - има още само някакви си три дена.  Mr. Green Аз не съм правила никога пълнолуние, но казват, че ако си тогава на течности сваляш - ако не друго поне се прочиства организма и може и да се пробвам този път. Ще споделя.  Crazy

Не съм , радвам се, че си добре и се вслушваш и обръщаш внимание на сигналите на тялото си. Това е наистина чудесно и по-добре бавно, но славнода сваляш и да си изпълнена с енергия, от алтернативата да сваляш бързо и да ти се вие свят и да изнемогваш.

А сега д си призная аз едно прегрешение  newsm48 преди малко връщайки се от фризьор и щастлива от резултата реших, че трябва да си угодя и да зарадвам с нещо и душата ....решението бе само едно: Кока-кола  Crazy Не съжалявам нито за миг. Наслаждавах се с цялата си същност, отпивах бавно, бавно -- ох и сега като ви пиша сякаш усещам вкуса на това вредно питие. ....

Усмивки и спорен ден ви желая.

# 296
  • Мнения: 346
Здравейте дами, справяте се чудесно!

Аз вчера хапнах три ябълки и един портокал, а за вечеря моркови, риба и картофки, за десерт парче шоколад. Шоколад хапнах, защото имаше, а не защото ми се ядеше  Embarassed. Морковите направих така, нарязах ги на тънки пръчици и ги залях с лимонов сок и малко сол /може и без солта/, така накиснати стават много вкусни. Идеални са за гризкане пред компютъра  Peace
За водата и аз като Съни изпивам две чаши вода сутрин веднага след ставане и след това чай или кафе, понякога прибавям към водата сок от лимон или разреждам сока от портокал или грейпфрут с вода.
Четох някъде, че е хубаво половин час преди обяда да се изпие чаша вода, а един час след него две чаши вода, така и по време на вечерята, а като прибавим и закуската това прави около два литра.
Съни килограмите, които свалих до сега, мога да кажа, че съм ги свалила благодарение на лунната диета. Все пак се съобразявах и с какво се храня. Досега диети не съм спазвала, защото не мога да се храня с определени храни в определени часове, това не е за мен. Тази диета ми допадна с това, че аз решавам с какво и кога де се храня, разбира се с малко ограничения през деня, на без ограничения няма и резултати.
 
Това от мен засега и успех в преборването на килограмите!  Hug

# 297
  • Мнения: 689
Koга станаха 15 страници?!
Ето новата тема:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=161170.new#new

Моля модераторите да заключат тази!

Общи условия

Активация на акаунт