Пусти неудачи с няколко задачи - някой ако смогне, нека да помогне :)

  • 21 347
  • 780
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 87
Помощ с тази задача:

Средната дължина на 15 цветни молива е 14 cm. Ако 10 от тях са по 13 cm, то средната дължина (в cm) на останалите 5 молива е:

Верен отговор: 16

X клас

Това вЕрно ли е задача за 10 клас?

Да, за 10. клас е - статистика. Синът искаше да знае дали има по-точно решение, иначе го реши по лесните начини Stuck Out Tongue Winking Eye
Нещо се беше омотал в решението, изясни му се.

# 46
  • Мнения: 21 455
Напоследък не ми се решава, но пък обожавам да търся. Оригиналът от сборник на Анубис.

# 47
  • Мнения: 3 049
Ох, и за Анубис, както за мен по-рано днес, се оказало предизвикателство да сметнат 30%7500 +150... Joy

# 48
  • Мнения: 12 016
Ох, и за Анубис, както за мен по-рано днес, се оказало предизвикателство да сметнат 30%7500 +150... Joy
(30* 7500 ):100= 2250

# 49
  • Мнения: 192


Здравейте, на задача 19 получавам 71 (48 само на математика, 23 само на химия и 16 и на двете едновременно), а нито един от посочените отговори. Аз разбирам учениците, които ходят Едновременно на математика и химия са със 7 повече. Това е на пробен изпит за ПЧМГ, не знам кой е верния отговор, на мен не ми се получава, има деца с макс точки, решава се с кръгове на Ойлер. Благодаря много!!

Последна редакция: вт, 04 апр 2023, 20:42 от Baltazara1

# 50
  • Мнения: 918


P.S.
Ученици, които ходят на математика =
= ученици, които ходят и на химия и на математика + ученици, които ходят само на математика

# 51
  • Мнения: 192
Благодаря много, объркало ме беше три пъти по-малко от ученици, които ходят на математика, аз го считах Само математика, не са я объркали Blush

# 52
  • Варна
  • Мнения: 909
Здравейте, моля за помощ за "задачи шеги" за 4 клас:

Скрит текст:

Благодаря!

# 53
# 54
  • Мнения: 1 357
Здравейте,
Моля за помощ, 7-ми клас.
От град А за град Б пътуват автомобил и камион. Камионът се движи с 50 km/h, не e  правил почивка, и пристигнал 2 часа след автомобила. Автомобила е почивал 1 час. Намерете разстоянието между град А и град Б.

# 55
  • Мнения: 8 077
Моля, цитирайте точно условието на задачата! Тази звучи "преразказана" и изглежда непълна или неточна.
Не е изрично казано, че са тръгнали едновременно, не е дадена скоростта на автомобила или съотношение или връзка между скоростите...

# 56
  • Мнения: 1 357
Тръгнали са едновременно. Камионът пристига 2 часа след автомобила, и се движи с 50 километра в час. Автомобила е почивал 1 час, по време на пътя. Нямам неговата скорост.
(задача е преписвана, нямам разпечатано условие)

# 57
  • Мнения: 1 889
Моля за помощ за задача от неравенства между страни и ъгли в триъгълник за 7. клас:

# 58
  • Мнения: 8 077
Трябва да има някаква връзка между скоростите, иначе условието не е достатъчно.
Изразява се пътя чрез двете скорости и двете времена (автомобила е пътувал с 3 часа по-малко) и се изравняват така изразените пътища. В случая нещо лисва...

# 59
  • Мнения: 1 357
S(автомобил) - S(камион)=3.50
До тук стигам и аз. Нямам друга връзка между скорост или време.
Здачата е преписвана, не знам откъде. Това е което имам по условие.
Благодаря за отделеното време.

Общи условия

Активация на акаунт