Объркана съм. Права ли съм?

  • 13 878
  • 243
  •   1
Отговори
  • Мнения: 68
Здравейте! За първи път пиша тема тук. Може би просто имам нужда да споделя с някой и да чуя други мнения, които не са само от близките ми, които ме обичат и естествено са на моя страна.
С бившия ми приятел бяхме заедно 2 години. В началото на връзката ни всичко беше като по филмите. Показваше ми любов, внимание, грижа. Толкова бях хлътнала, ще след няма и 2 месеца се пренесох да живея при него. След около половин година той имаше нужда от пари, за да покрие един кредит, аз имах спестени пари и му ги дадох с уговорката после да ми ги върне (става въпрос за 10000лв). Започнахме след това и опити за бебе, той нищо не казваше за парите, а и аз не ги споменавах, тъй като смятах, че щом ще имаме дете и семейство няма смисъл да делим на мои и твои пари. Миналото лято замина да работи в чужбина и когато се върна все едно вече беше друг човек. Започнаха скандали, пренебрежение от негова страна, а аз като последна глупачка се опитвах да направя всичко, за да е доволен и да не се държи така. Доста пъти през тези месеци се опитвах да говоря с него и дори му казах, че ако вече е спрял да ме обича да се разделим, защото по този начин не можем да продължим. Той отговаряше, че не е така, че това са само филми в моята глава. В крайна сметка на 24.12 разбрах че ми изневерява, което той отричаше и тогава. Казах му че се разделяме, изнесох се на квартира от днес за утре както се казва и тук започна още по-голяма драма. Изнесох се само с дрехите си, защото за по-големите неща трябваше да организирам транспорт, а не исках да стоя повече там, а и той все пак ги ползваше и въпреки всичко не исках да го оставя без основни неща (печка, пералня, хладилник, телевизор). Няколко пъти се уговаряхме да си ги взема и не ставаше. Няколко пъти го молих за парите да ми ги върне. Дори се съгласих да ми ги връща по 1000лв на месец, за да си покривам наема и сметките, но всеки път нещо ставаше и досега не съм получила нито лев. А той вече официално е с жената, с която ми изневеряваше.
Консултирах се с адвокат и той ме посъветва да заведа дело, защото парите са преведени по банков път и имам това право. Преди да го направя все пак исках да му дам последен шанс да се разберем нормално, не със съд. При което от негова страна последваха обиди и заплахи, въпреки че аз нито веднъж не съм си позволила да го обидя, дори като разбрах за изневярата. Сега делото вече е в ход и всичките ми близки и приятели ми казват, че съм в правото си, но нещо вътре в мен ме кара да се чувствам виновна, че се стигна до тук.
Стана доста дълго, но наистина съм объркана, никога не съм си мислила, че може да се стигне до тук с човека, с който съм искала семейство.

# 1
  • Мнения: 41 350
Мислене на типична жертва. Какво друго да кажа?

# 2
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 020
Абе ,  каква вина?!!
Ти добре ли си?
Ами, ако искаш му преведи още 10000 да заведе новата на екзотична ваканция.
Съд до дупка! Ако те заплашва, подай жалба.

# 3
  • Мнения: 11 404
Интересен човек си! С удоволствие бих била приятелка с теб. Heart Виждаш света с цялата му грозота, но реагираш меко и търсиш бляскавите прашинки в грубата замазка.

Понякога обаче животът иска да си твърд и да отстояваш себе си.

Ред не прочетох ти как се чувстваш и как се справяш с изневярата, раздялата и скорошното му прибиране на другата. А само, че се чувстваш виновна, че изискваш и искаш да получиш СВОЕТО!

Кое в този човек СЕГА си заслужава да направиш жест, да отстъпиш, да бъдеш мила? Не, не ми казвай, че миналото те кара да се държиш ок - в миналото ти си дала и си получила, там всичко е пито платено. Кое СЕГА в този човек заслужава да е от теб да мине?

Винаги съм на принципа "от мен да мине"! Но просто живота те изправя в ситуации, за да се научиш, че не винаги трябва да мине от теб. Нала се да си и остра и груба и отстояваща, защото така е правилно! Обещавам ти, че това няма да е единственият ти такъв урок. Таман ще си помислиш, че си научила урока и си приключила и пак ще бъдеш подложена на изпит. След време ПАК и пак и после идват децата и разбираш, че си можела да бъдеш даже по-отвоюваща, твърда и силна. Че някъде по тоя път не си гъвкава фиданка, а силна и здрава върба Simple Smile

# 4
  • Мнения: 4 766
Успокой се - правилно си постъпила👏
Вземи си материалните неща  , извади си поука и затвори страницата. Гледай напред 🍀

# 5
  • Мнения: 107
Родителите Ви даже са много пасивни. Моят баща досега да ми беше набил канчето, както съм 30 годишна чанта.
Единствената Ви вина е пред Вас самата, че сте се излъгала и сте дала от себе си - пари, време и любов на човек, който заслужава само мизерия. А той чувства ли се виновен, че кой знае колко сте спестявала и трудила за тези пари, защото въпросът не е само до самите средства, а до това, че те са цената на Вашият труд и усилия....

# 6
  • Мнения: 3 229
Дано си върнеш парите, а не останат "такса житейски опит"...

# 7
  • Мнения: X
Искрено се надявам да го осъдиш и да успееш да си върнеш парите! За такъв боклук няма какво да ти е жал!

# 8
  • Мнения: 32 025
Любов, любов, ама аз пари не бих дала ей така.
Не бих и споделила в двумесечна връзка какви спестявания имам.
Че майка ми дето ми е близка не е наясно с какво разполагам.
И ако се прежаля да дам - тук ще играят документи, договори, подписи.
Поне са по-банка, та може да го осъдиш.

# 9
  • Мнения: 20 027
Права си.
Голям мъж е, да прояви отговорност и достойнство и да ти върне парите.
Останалото @а@ната му, на такъв човек си попаднала. Тъжно ти е, ще ти мине.

# 10
  • Мнения: 79
Може да ти прозвучи зле,но от собствен опит мога да ти кажа ,че мьж на който даваш пари почти никога не струва.... случвало ми се много пьти и винаги накрая оставам с празни ръце... сьжалявам за разочарованието ти,но мьжете ,които са стабилни и за семейство обикновено сами си изкарват парите
Здравейте! За първи път пиша тема тук. Може би просто имам нужда да споделя с някой и да чуя други мнения, които не са само от близките ми, които ме обичат и естествено са на моя страна.
С бившия ми приятел бяхме заедно 2 години. В началото на връзката ни всичко беше като по филмите. Показваше ми любов, внимание, грижа. Толкова бях хлътнала, ще след няма и 2 месеца се пренесох да живея при него. След около половин година той имаше нужда от пари, за да покрие един кредит, аз имах спестени пари и му ги дадох с уговорката после да ми ги върне (става въпрос за 10000лв). Започнахме след това и опити за бебе, той нищо не казваше за парите, а и аз не ги споменавах, тъй като смятах, че щом ще имаме дете и семейство няма смисъл да делим на мои и твои пари. Миналото лято замина да работи в чужбина и когато се върна все едно вече беше друг човек. Започнаха скандали, пренебрежение от негова страна, а аз като последна глупачка се опитвах да направя всичко, за да е доволен и да не се държи така. Доста пъти през тези месеци се опитвах да говоря с него и дори му казах, че ако вече е спрял да ме обича да се разделим, защото по този начин не можем да продължим. Той отговаряше, че не е така, че това са само филми в моята глава. В крайна сметка на 24.12 разбрах че ми изневерява, което той отричаше и тогава. Казах му че се разделяме, изнесох се на квартира от днес за утре както се казва и тук започна още по-голяма драма. Изнесох се само с дрехите си, защото за по-големите неща трябваше да организирам транспорт, а не исках да стоя повече там, а и той все пак ги ползваше и въпреки всичко не исках да го оставя без основни неща (печка, пералня, хладилник, телевизор). Няколко пъти се уговаряхме да си ги взема и не ставаше. Няколко пъти го молих за парите да ми ги върне. Дори се съгласих да ми ги връща по 1000лв на месец, за да си покривам наема и сметките, но всеки път нещо ставаше и досега не съм получила нито лев. А той вече официално е с жената, с която ми изневеряваше.
Консултирах се с адвокат и той ме посъветва да заведа дело, защото парите са преведени по банков път и имам това право. Преди да го направя все пак исках да му дам последен шанс да се разберем нормално, не със съд. При което от негова страна последваха обиди и заплахи, въпреки че аз нито веднъж не съм си позволила да го обидя, дори като разбрах за изневярата. Сега делото вече е в ход и всичките ми близки и приятели ми казват, че съм в правото си, но нещо вътре в мен ме кара да се чувствам виновна, че се стигна до тук.
Стана доста дълго, но наистина съм объркана, никога не съм си мислила, че може да се стигне до тук с човека, с който съм искала семейство.

# 11
  • Мнения: 1 153
Пеибери си и уредите. Нали е с друга жена, да му купи тя. Мислиш ли, че е правилно той да си създава удобство на него и новата с твоите неща, а ти да нямаш елементарни битови условия?
Правиш едно добро, помагаш на един човек да прогледне - новата му, мисли го така. Като останат на голи стени и като го осъдиш да ти връща парите всеки месец, вероятно ще започне да иска и да набутва нея. Тя вероятно ще се усети с какъв човек си има работа.

# 12
  • Мнения: 32 025
Може да ти прозвучи зле,но от собствен опит мога да ти кажа ,че мьж на който даваш пари почти никога не струва.... случвало ми се много пьти и винаги накрая оставам с празни ръце... сьжалявам за разочарованието ти,но мьжете ,които са стабилни и за семейство обикновено сами си изкарват парите

Абсолютно си права. Читав мъж ще си намери начин и ще си покрие кредитите, а не да взима от спестяванията на приятелката си.
И това е голяма червена лампа.
Авторката всъщност месеци след като заживяват ги дава. Голям хъс да помогне, а  е трябвало да си замълчи и въобще да не му предлага нейните. Аз с това впечатление останах. А може и той да я е изманипулирал.
Познавам мъж, който имаше натрупани доста кредити. Ред проблеми - здравословни, негови и на роднини + имотни.
Но се събра с жена и една стотинка не и е поискал. Работеше и постепенно сам си изплати кредитите. Тя му била предлагала. Той и е казал, че от спестяванията и няма да пипа и това са негови задължения, не нейни и той ще си ги оправи.
Това е мъжко и стабилно поведение.
След време се ожениха, имат деца и тогава част от спестяванията отидоха за деца и общия имот. Както и негови пари.

# 13
  • Мнения: 68
Не бях писала за това как се чувствам, защото не исках да звуча като жертва. Очевидно не се получи Simple Smile
Баща ми почина преди няколко месеца, майка ми много тежко го преживява и затова на нея не съм споделила за проблема с парите, за да не я тревожа излишно.
Не ме разбирайте погрешно аз по никакъв повод не искам този човек в живота си вече, прости за първи път ми се случва такова нещо за моите 34год. В предишни връзки винаги сме се разделяли цивилизовано без такива драми и може би затова сега го преживявам така.

# 14
  • Мнения: 6 544
Дала си му пари, които не е върнал и явно няма и намерение да върне. Купила си уреди, които също не ти е върнал и които използва с жената, с която ти е изневерил. И ти се чувстваш виновна. Не те разбирам.

# 15
  • Мнения: 18 333
Решението е изцяло твое. Simple Smile Когато съм пращала пари на бившия си, в моментите, в които не сме били в един град, а са му трябвали за операция на негов родител например, се уверявах, че е получил превода, и скъсвах хартийката. След раздялата намерих някое и друго изостанало по случйност документче и също ги скъсах. За мен така беше правилно. Квот било, било.
Но вашата уговорка е била да ги върне, така че имаш право да си ги искаш, пък и не е бил честен с теб.
Затова - всеки сам си преценЯ. Simple Smile

# 16
  • Мнения: 113
Като човек, който винаги търси вината в себе си, прекрасно разбирам как се чувстваш. Нямаш вина, че така са се развили нещата. Сигурно си мислиш - ако бях направила това или не бях направила онова, може би щеше да е друго, може би нямаше да се появи друга жена
в картинката. Ами не. С такъв човек както и да се държиш, резултатът ще е един и същ. Границата между доброта и наивност обаче е доста тънка и понякога в добрите си намерения се случва неусетно да я понастъпим. Колкото по-добре се държиш, толкова повече ти се качват на главата и това за жалост е валидно за голяма част от хората
Няма за какво да се обвиняваш. И си в правото си да си искаш парите и уредите обратно и като не става с добро, ще стане с лошо.

# 17
  • Мнения: 12 859
Съжалявам да го кажа, но много ме ядоса твоята история.
Имаме подобна в семейството: мой близък стана гарант пред банката на свой много добър приятел. Приятелят замина в неизвестна посока и моят близък трябваше да изплаща кредита, а неговото семейство с малки деца остана на улицата.

От твоя случай се надявам да си извадиш добра поука. Вие с този крадец не сте били никакви един на друг, съвсем излишно си се раздавала и си му правила аванси. Никога повече не прави така. Заем - срещу документи за заем. Гарант  в банката - никога, на никого.

Този мъж в момента ти се смее и е щастлив с другата, която може и преди измамата да му е била гадже. А ти се чувстваш виновна??? Да, виновна си, само ти си виновна за ситуацията. Не се спирай, докато не го осъдиш. Не чакай съдбата да го накаже, тя наказва само баламите.

# 18
  • Мнения: 18 333
А ако някой мъж се раздели с жената, която е издържал изцяло няколко години, трябва ли да си иска парите? Просто за размисъл. Joy Ако му е изневерила, трябва ли?

# 19
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 297
С кой акъл си му броила 10 бона на ръка?
За друг път да си знаеш, че мъж, дето ти иска пари ( при това толкова), просто не струва и ще те завлече почти гарантирано.
Не знам как се доказва в съда устна уговорка за връщането на 10 бона, но май ще пийнеш една студена вода.
Поне уредите си вземи.

# 20
  • Мнения: 68
А ако някой мъж се раздели с жената, която е издържал изцяло няколко години, трябва ли да си иска парите? Просто за размисъл. Joy Ако му е изневерила, трябва ли?
Не ме е издържал, макар че и това беше споменато, че съм живяла у тях без да плащам сметки, като удобно се пропуска, че всяка вечер е имал домашно сготвено, дрехите изпрани, сгънати, всичко почистено. Никога не съм била с някой за пари, работила съм и на 3 места, когато се е налагало. Не съм изневерила на този човек. Да знам, че вината е моя, че съм му вярвала и дала тези пари. Хубавото наистина е, че са по банков път и според адвоката ми няма мърдане и ще бъде осъден.
Аз не искам пари, които съм давала за ежедневни разходи или подаръци за него.

# 21
  • Мнения: 32 025
А ако някой мъж се раздели с жената, която е издържал изцяло няколко години, трябва ли да си иска парите? Просто за размисъл. Joy Ако му е изневерила, трябва ли?

Нека да правим разлика.
Тук парите не са подарени, а са дадени назаем.

# 22
  • Мнения: 18 333
Абе аз хипотетична ситуация само за сравнение с твоята ситуация предложих, Галина. При приключване на връзка от мъж не се очаква да си търси нищо, което е дал. Не е джентълменско. За жена може. Малко двоен стандарт, но както и да е.
От друга страна Елора е права. Било е само заем, не подарък. Тогава е нормално да го върне.

# 23
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 297
Въобще няма база за сравнение, ситуациите са крайно различни и нямат нищо общо.
Това са 10К, дадени назаем, не са подарени.
Между другото, има много мъже, които си търсят обратно парцалките след раздяла. Джентълменско, неджентълменско- факт.

# 24
  • Мнения: 68
Абе аз хипотетична ситуация само за сравнение с твоята ситуация предложих, Галина. При приключване на връзка от мъж не се очаква да си търси нищо, което е дал. Не е джентълменско. За жена може. Малко двоен стандарт, но както и да е.
От друга страна Елора е права. Било е само заем, не подарък. Тогава е нормално да го върне.
Хубаво е да чуя и други мнения, не се обиждам. Но не съм толкова богата, че да дам и толкова пари като подарък. Както по-горе се спомена, за тези си спестявания съм работила години. Дори и при последния ни разговор му казах да си приспадне каквото смята, че той е похарчил за мен, само и само да се приключи това нещо. Отговори ми, че нищо няма да ми даде именно затова и прибягнах до адвокат. Аз не съм останала на улицата, слава Богу, работя и успявам да се издържам, не искам подаяния, а моите си пари.

# 25
  • Мнения: 1 073
Тоест, този мъж не е имал домакински уреди преди да се нанесеш при него, затова се е наложило ТИ да ги купиш?!

# 26
  • Мнения: 68
Тоест, този мъж не е имал домакински уреди преди да се нанесеш при него, затова се е наложило ТИ да ги купиш?!
Имаше, просто бяха стари, аз имах по-нови (не са купени специално за него) и ги подменихме малко след като се нанесох при него.

# 27
  • Мнения: 2 925
Пари на мъж не се дават , нека той дава на теб .

# 28
  • Мнения: 54 638
Много глупаво си постъпила. Каквато и да е била любовта, щом ми иска пари, и то сериозна сума, бих се замислила защо е с мен. Не бих дала в никакъв случай толкова много пари, на никого, освен на детето ми.
Дано да ти ги върне!
Аман от използвачи, в днешно време мъжете станаха такива.
Но като има наивни жени, така е.

# 29
  • Мнения: 32 025
Ох, момиче, иде ми да те ошамаря. Метафорично казано.
Била си явно много наивна. Наивността не е много хубаво качество. Не е лошо, но не помага и даже вреди.
Дано си научила урока си. По-трудния начин.
А върна ли ти уредите или и тях задържа?
Това което те кара да се чувстваш виновна е собствената ти глупост и наивност.
Дано си върнеш парите, не се отказвай, съди го. Като си ги върнеш, ще ти олекне.
И да внимаваш повече.
Да купуваш уреди или да даваш уреди, пари само когато имаш сериозни отношения.
Съжителство не е сериозни отношения.
И даже читавия мъж няма да позволи уреди да му купуваш или да ти вземе спестяванията.

# 30
  • Мнения: 14 954
Адашке, много си глупава да си оставяш така нещата у този. Какво значи неговите били стари? Да си е купил нови! То така всяка като му дава пари и купува, ще построи комунизма до петилетка.
Имаш ли приятели, колеги мъже с по-големи коли (комби, миниван нещо)? Спешаваш ги, отивате без предупреждение до бившия ти и си взимаш уредите. Да ходи да доказва, че са само негови. Пък и мъжете малко ще го респектират с присъствие.

# 31
  • INFJ
  • Мнения: 9 427
Парите са общи след брак и деца. Тези измишльотини за общи петцифрени суми на вторият месец, са разбъркани хормони от влюбването.. Освен това при уговорка парите да бъдат върнати, няма какво да правим сравнения с подаръци.
И между другото, пълно е с мъже, които си искат подаръците след раздяла. Особено ако са по-скъпички - коли, телефони, бижута...

# 32
  • Мнения: 20 027
Да бе. 10К и то на мъж и да не си ги иска.
Тя да не е благотворително дружество.
Благороден може да е човек с благородни хора. Този не е такъв случай.

# 33
  • Мнения: 7 488
Не се чувствай виновна, а си гони правата до край. Не стига, че те е предал, завлякъл с пари, а ти е причинил, не само финансови, но и емоционални загуби и е нагъл до безбожие.
Как пък няма да го оставиш, да се измъкне така, а и вина да чувстваш.

# 34
  • Мнения: 14 954
Не са само пари, а и уреди. Уредите може да са Нео за 300/парче, може да са АЕГ за 1300/парче.

# 35
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 297
Които уреди са си били нейни, тя просто си ги е пренесла у тях.
Къде ги намирате тези убитаци, честно.

Последна редакция: сб, 11 мар 2023, 17:06 от VickyTaylor

# 36
  • Мнения: 32 025
Минусите му са се виждали, просто авторката е била сляпа, влюбена и загубена.

# 37
  • Мнения: 18 333
А какво пише като основание за плащане в документа за банков превод, Галина?

# 38
  • Мнения: 68
А какво пише като основание за плащане в документа за банков превод, Галина?
Заем.

Няколко пъти написах, че парите бяха дадени на заем. Не ги бях искала, защото живеехме заедно, знаех че няма толкова и колкото и глупаво да звучи, защото не съм мислила, че може да ме излъже и да не ми ги върне.

# 39
  • Мнения: 18 333
Браво! Значи си го направила добре.

# 40
  • Мнения: 32 025
Това че сте живеели заедно какво общо има с връщането на парите?
Ми няма общо.
Даже и предложение за брак да има, аз лично ще си поискам парите. Защото са моите пари, защото аз съм ги заработила и имам право да имам спестени пари.

# 41
  • Мнения: 68
Това че сте живеели заедно какво общо има с връщането на парите?
Ми няма общо.
Даже и предложение за брак да има, аз лично ще си поискам парите. Защото са моите пари, защото аз съм ги заработила и имам право да имам спестени пари.
Права си! Сега го разбирам, просто до сега съм имала една друга наивна представа за това какви трябва да са отношенията в една връзка на база това, което съм виждала в семейството си, при близки мои приятели и в предишни връзки.

# 42
  • Мнения: 54 638
Щом имаш документ за парите и пише заем, пак е нещо.
Успех ти желая!

# 43
  • Мнения: 267
Точно за това те е използвал, за пари. Отишъл, спестил- показал си истинските намерения. Съди го до дупка.

# 44
  • Мнения: 18 333
Галина, някои хора заслужават доверие, други не. Въпросът е да ги различаваш кой какъв е. Като не можеш - по-добре си дръж парите на сигурно място.
Макар че ти всъщност си го направила грамотно, написала си каквото трябва. Ще си спечелиш делото и той ще плати и разноски. Всеки от двамата си взема поука и продължава.

# 45
  • Мнения: 1 522
Явно я е измамил, ще си ги върне друг път. Тамън ще й е обица да мисли повечко.

# 46
  • Мнения: 7 488
Продължаваш с тъпотиите...
Естествено, че ще ги върне по съдебен ред.
Но, как ще се справи с излъганите надежди и предателството?
Това, кой ще й върне?

# 47
  • Мнения: 1 522
И мен са ми лъгали надеждите жени, и на други познати. Има варианти - време, терапия, алкохол...забелязал съм всеки различно. Така се възмъжава.

# 48
  • Мнения: 11 572
А за какво е бил тоя негов кредит каза ли ти?
Мухльо.

# 49
  • El Paso/Los Angeles
  • Мнения: 2 188
Хмм много се акцентира върху парите. Темата нещо ми се струва изкривена или писана от скука, пързалка и подобните му. Какъв е конкретно въпросът?

# 50
  • Мнения: 68
Кредитът уж бил за операция на негов познат, но после не са го върнали.
Акцентира се на парите, защото делото е за пари. За съжаление не мога да си върна времето, грижата, любовта. Не искам да занимавам хората с нервните сривове, през които минах за това време и че останах 42кг.
Делото вече влезе в съда, просто за момент,  когато адвоката ми каза всичко, което го чака него - запори и т.н.  ме хвана жал и аз не знам защо. Исках да чуя мнения и на странични хора, защото е нормално близките и приятелите ми да са на моя страна.

# 51
  • Мнения: 54 638
Жал?! За това мекотело?
Не жал, ами само презрение заслужава този долен използвач.

# 52
  • Мнения: 14 954
Такава причина е много неприятна в смисъл такъв - ако откажеш да дадеш за операция, изглеждаш баси изрода и някак ти е неудобно и да си поискаш после парите, защото не стига, че човекът е брал душа, ами и сега си се разбързала за едни пари, баси алчната. Гнусно е спрямо теб, в същото време много хитро измислено за него, точно защото по-емпатичен човек ще дава и няма да смее да каже нищо.

# 53
  • Мнения: 7 977
към себе си жал нямаш, а към него след всички гадости имаш..

# 54
  • Мнения: 68
Жал?! За това мекотело?
Не жал, ами само презрение заслужава този долен използвач.
И аз не си го обяснявам защо. Не съм се отказала да си търся правото и няма и да се откажа, но наистина си мислех дали е можело да направя и нещо друго, за да не се стигне до това.

# 55
  • Мнения: 54 638
Можело е. Да не му даваш нито стотинка.
За друг път да знаеш. Пари не. Иска ли пари, нищо не става от него.

# 56
  • Мнения: 1 153
Няма никакво значение уредите за 300 или 1300лв.са...И тях да си вземе в тази ситуация. Остава без спестявания и без неща от първа необходимост. Като няма пари и си е изпразнила сметката, не може и NEO за 300 да си купи. Много тъпо!
Авторке, не трябва да ти е жал. Този човек не мисли/мислил за теб. Не бих оставила и най-големия си враг без пари и неща от първа необходимост.

# 57
  • Мнения: 32 025
На два пъти съм взимала назаем пари за операция. Обяснила съм за какво и че не мога накуп, а на части ще връщам.
И ги върнах. Не съм се правила на три и половина.
Авторке,  продължаваш да го жалиш и оправдаваш все още в постовете си.
Авторке, и уредите си вземи.

# 58
  • INFJ
  • Мнения: 9 427
На него жал ли му е, че ти е откраднал парите, уредите, че е спал с други насам-натам? Това не са случайно допуснати грешки, това са целенасочени действия срещу теб. Съдиш до дупка, взимаш си парите, а нека новата му да го гледа докъде се е докарал.

# 59
  • Мнения: 54 638
Според мен тя не може да си прости, че е вложила време, ресурс, чувства и надежди в него и затова ѝ е по-лесно да изпитва жал към него, а не към себе си.
Горе главата, момиче, не се давай на един жалък мизерник.
Господ си знае работата, ще си плати той. Не само заема.

# 60
  • Мнения: 68
Според мен тя не може да си прости, че е вложила време, ресурс, чувства и надежди в него и затова ѝ е по-лесно да изпитва жал към него, а не към себе си.
Горе главата, момиче, не се давай на един жалък мизерник.
Господ си знае работата, ще си плати той. Не само заема.
Да, може би си права, наистина не мога да си простя, че съм била толкова наивна и глупава, защото по принцип не се смятам за такава, а в случая постъпих като 15годишна. И като се връщам назад и виждам толкова червени флагове, които съм пропуснала и ме е яд на себе си.

За да не стане объркване той не ми е искал парите за операция. Тогава ми обясни, че той теглил кредит за операция на негов близък, който после спрял да го плаща и сега търсят него и аз му дадох на заем тези пари, за да си покрие кредита. За съжаление уредите няма да мога да си взема, понеже не са купувани тогава, а си ги имах и преди е изтекла давност (минали са повече от 5год.).

# 61
  • Мнения: 18 333
Е, то от него зависи дали ще има запори. Може да плати доброволно, дори на части.

Ако ги няма парите, ще вземе назаем от новата приятелка и готово. Joy

# 62
  • Мнения: 20 027
Фути, нали си наясно, че жена много по-трудно изкарва и заделя 10К? Дори и с една и съща професия, мъжете са по-високо заплатени и толерирани в бизнеса. Ти и да си загубил 10К, няма да ти се наложи да раждаш и излезеш от пазара на труда за минимум 1 година. През това време, ако е самотна майка ти ли ще ѝ плащаш издръжка?
А това мъж да изиграе жена колко е жалкарско...

# 63
  • Мнения: 6 544
Фути, да дадеш ЗАЕМ и да си го искаш обратно не е с цел да не се минеш. Така правят нормалните хора - връщат заеми. Без значение 10 лв, 1000 лв или 10 000 лв.

# 64
  • Мнения: 68
Е, то от него зависи дали ще има запори. Може да плати доброволно, дори на части.

Ако ги няма парите, ще вземе назаем от новата приятелка и готово. Joy
Хахахах накара ме да се засмея Grinning  Благодаря Simple Smile

# 65
  • Мнения: 20 027
Жената му дала спестяванията си и той ѝ изневерил. Верно ли? Joy

# 66
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 297
Каква любов, бре?! 10 бона са това, не са 1000 лева. Говорим за млада връзка, не за дългогодишен брак. Май и между тези неща не правиш разлика.
Това са много пари, събирани с много труд и може би лишения. Как пък няма да му ги опрости, че много го обичала.

# 67
  • Мнения: 2 596

Делото вече влезе в съда, просто за момент,  когато адвоката ми каза всичко, което го чака него - запори и т.н.  ме хвана жал и аз не знам защо. Исках да чуя мнения и на странични хора, защото е нормално близките и приятелите ми да са на моя страна.

Искрено ти пожелавам да си възстановиш парите!  Дано да не духне пак в чужбина с новата любима.
Заем не се дава току-така, още повече 10 хил!
Научи се да казваш "не".  Ще ти олекне, глобално.

# 68
  • Мнения: 14 954
За съжаление уредите няма да мога да си взема, понеже не са купувани тогава, а си ги имах и преди е изтекла давност (минали са повече от 5год.).
Това не го разбрах. Защо не можеш?

# 69
  • Мнения: 3 229
Човекът е крадец, не знам авторката защо го жали толкова.

# 70
  • Мнения: 68
За съжаление уредите няма да мога да си взема, понеже не са купувани тогава, а си ги имах и преди е изтекла давност (минали са повече от 5год.).
Това не го разбрах. Защо не можеш?
Ами аз уредите съм ги купувала във времето, съответно гаранциите им са изтекли и аз не пазя касови бележки и гаранционни карти. Адвоката ми обясни, че ако не бяха минали 5 години от закупуването им, можеше да се изискат дубликати от магазините, но сега е минало давност(повече от 5год.) Не можем да искаме дубликати и аз няма как да докажа, че са мои. Имам свидетели, че са мои, но на този етап ще съм доволна да се споразумеем за парите и да си ги получа.

# 71
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 297
Футболеро,  равноправието между половете присъства само в нечия феминистка глава. Мъжът и жената не са равни, колкото и някои да твърдят обратното.
Хубаво е някои мъже да минат курс по кавалерство и разни подобни елементарни неща, макар че то това се учи вкъщи.

# 72
  • Мнения: 11 404
Да приемем, че спечелиш делото. Има ли какво да му запорират или вземат т.е. да е на работа на заплата и апартамента негов ли е?

Също така защо отписваш техниката? Нямаш ли документи за нея? Все едно е открадната в момента.

# 73
  • Мнения: 68
Да приемем, че спечелиш делото. Има ли какво да му запорират или вземат т.е. да е на работа на заплата и апартамента негов ли е?

Също така защо отписваш техниката? Нямаш ли документи за нея? Все едно е открадната в момента.
Да, апартамента е негов, върху него ще има възбрана, както и на заплатата,  на трудов договор е, автомобил също. За уредите обясних вече в предния ми коментар. Те не бяха купени за неговия апартамент, бяха си мои от преди това и още преди да се нанесе у тях бяха изтекли гаранциите, затова и вече не пазех документите.

# 74
  • Мнения: 6 204
Баси унижението, пичът да си боцка новата мацка на леглото купено от тебе и тя да си пере гащите в твоята пералня. Аи сиктир, като се чувстваш виновна, купи им и лубрикант да го е...

# 75
  • Мнения: 68
Баси унижението, пичът да си боцка новата мацка на леглото купено от тебе и тя да си пере гащите в твоята пералня. Аи сиктир, като се чувстваш виновна, купи им и лубрикант да го е...
Прав си, унизена се чувствам. Не се чувствам виновна, не знам и аз как да го обясня, просто до този момент не съм попадала на такъв тип "мъж" и до скоро си мислех, че можем да се разберем нормално без да се стига до съд.
Ако ми беше казал като човек - Не те обичам вече, влюбих се в друга, нямам сега парите на куп, но ще ти ги връщам на части (и да го прави) пак щеше да ми е гадно, но нямаше да е така като сега.

# 76
  • Мнения: 6 204
И защо да не го съди, след като има всички шансове да успее да го осъди? Дори да не може да му вземе нищо, пак си е няква утеха, ако не друго.

# 77
  • Мнения: 6 786
И аз не разбирам защо не трябва да го съди. Защото са били гаджета ли?  Той я е измамил....

# 78
  • INFJ
  • Мнения: 9 427
Няма място за вина, нито жал. Избий си го от главата. И се научи да поставяш граници, да казваш "не". Това няма да те направи лош човек.
Реално тази ситуация ще ти е много добър урок по отстояване на граници, заявяване на себе си, когато си права.

Футболеро, за танци, хобита и психотерапия... трябват пари. Спри да се излагаш.
И ако сестра ти е в такава ситуация, ще й кажеш да се откаже... ама някой друг път.

# 79
  • Бургас
  • Мнения: 5 733
Докарай си делото до край. Прибери си всички вещи. Ти вина нямаш, че е боклук!
И не е боклук защото ти е изневерил. Случва се.
Боклук е защото те е завлякъл с едни пари. Държи ти вещите и смята, че е ОК защото по едно време сте били заедно.
Когато кажеш “Ще ги върна”, означава точно това. Подаръкът е подарък, заема, заем.

Последна редакция: сб, 11 мар 2023, 20:01 от MeMyselfI

# 80
  • Мнения: 54 638
Изобщо не виждам дилема дали да си иска парите.
Тя му е превела пари с основание заем. Черно на бяло.
Не е да му е купила дрехи, да го е водила на почивка/ресторант, за да се смята, че е инвестирала в отношенията им.
Ако беше от банката, пак ли щеше да се помайва дали да го върне? Или понеже тя го е обичала, дай да я завлече и с 10 хиляди?!

# 81
  • Мнения: 14 954
Тя банката му е запорирала де що има, защото не си е плащал борчовете, обаче жената да пие студена вода. Да, бе, ей ся.

# 82
  • София
  • Мнения: 12 387
Съд до дупка за този. И не знам какво си объркана. Попаднала си на измамник и използвач, прибирай си всичко от тях, нека викне полиция като дойдат хамалите, ако му стиска.

# 83
  • Мнения: 1 037
Никога, ама никога не давайте пари назаем, дори 10 лв. С какъв акъл сте му превели 10 000 лв.. Добре, че са преведени по банков път. Хубостникът трябва и да ги декларира между впрочем, да даде обяснение откъде са, за какво са.
Типичен български мъж, стойностен хубавец. Ум да ти зайде.Въпросът е защо още някоя им се връзва?!?!?! С мъжете трябва да се действа така - да те заведе на вечеря 20 пъти, да ти купи скъп парфюм, да ти поправи бойлера, да лази по земята, за да те спечели и накрая да му кажеш Благодаря ти, но в момента не търся връзка. Но да му дадеш пари назаем, да му слугуваш и да му приготвяш тристепенно меню, докато той се чекне и оригва по диваните - това е предпоставка за бедствие. Тогава той автоматично спира да те уважава и започва да те третира като изтривалка. За съжаление масово жените у нас биват третирани по този начин. Стойностни, интелигентни, образовани и красиви жени.

Последна редакция: сб, 11 мар 2023, 21:42 от mariamp28

# 84
  • Мнения: 1 153
10 хилки(та даже и ок 12 с ел. уредите) е доста различно от това да си дал толкова сборно за всички жени в живота си, Футболеро. Та то и за 1г.(не смятам живота на ергена в чужбина).
То ако всеки влага по толкова на 6 месеца връзка, голямо разорение ще падне.

# 85
  • Мнения: 14 954
Добре, че са преведени по банков път. Хубостникът трябва и да ги декларира между впрочем, да даде обяснение откъде са, за какво са.
Впрочем, да. Подал ли е инфо към НАП?

# 86
  • Бургас
  • Мнения: 5 733
Едно е да даваш защото така си решил, друго е да ти поискат заем и да обещаят да го върнат.
Ако ми е кеф мога и повече да дам, защото така съм решила, искала, имала. Но това е мое решение, по моя инициатива и т.н
Друго е заем. Там връзваш едни средства, с ясното съзнание, че следва да бъдат върнати. Когато има договорка, тя се спазва. И това, че си бил с някого не те освобождава от задължението, което си поел. То момъка не е имал и намерение да ги връща, но нищо.
Радвам се, че авторката е вписала “заем” като основание, защото ще си получи парите. Няма да се учудя, ако новата ги плати Simple Smile мамини, златни момченца Simple Smile

# 87
  • Мнения: 11 404
Я си потърси документите на уредите - никой не изхвърля гаранционните карти и документите на уреди, които все още ползва. Някъде у вас са.
Имаш и свидели, че си ги купила вероятно - надали сама си ги местила, насам натам. Просто на адвоката ти не му се занимава.

Мисля си, че бившия ти надали е сменил ключа, като гледам колко си добричка - ми влез и ги вземи/счупи Simple Smile

# 88
  • Мнения: 54 638
Намери си документите за уредите, иди с приятели и си ги вземи. Как ли пък няма да му ги подариш на този негодник.

# 89
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 297
За колко и какви уреди става въпрос?

# 90
  • Мнения: 54 638
Печка, хладилник, пералня, телевизор.

# 91
  • Мнения: 68
Добре, че са преведени по банков път. Хубостникът трябва и да ги декларира между впрочем, да даде обяснение откъде са, за какво са.
Впрочем, да. Подал ли е инфо към НАП?
Мисля, че не или поне не знам.

А не е сменил ключалката, но си взе ключа още като се изнесох. Уредите ( готварска печка, микровълнова, хладилник с фризер, пералня, телевизор) са вписани в иска, просто за тях е по-трудно доказуемо, затова и не се надявам толкова. Не са скъпи, още повече, че са купувани преди 7-8-9 години, когато съм имала възможност съм заделяла и съм си купувала.
Не искам да изглеждам като някоя озлобена жена, която видиш ли , защото гаджето е зарязало заради друга иска да му прави мръсно сега. Затова и тук не започнах да се жалвам и да изброявам всички други неща, които съм правила за него през тези 2 години и които очевидно не значат нищо, съдейки по поведението му, а и по обидите, които каза в последния ни разговор. Но и не искам да съм глупачка, която се оказва използвана и изиграна, затова и се свързах с адвокат. Определено това ще ми е за урок, жалко само че вече ще ми е трудно да повярвам на някой така както е било преди.

# 92
  • Мнения: 54 638
Каквито и да са, са едно 2000 лв. Поне.
Вземаш си ги. Да си купи. Я! Намерил, та пренамерил.

# 93
  • Мнения: 6 544
Твои са уредите и имаш пълното право да си ги вземеш. Това не е злоба, а правилна и адекватна реакция.

# 94
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 297
Какво значи озлобена жена? Тези уреди са си лично твои и ти трябват. Или не стига, че те завлича с 10К, ами и нови уреди да си купуваш на всичкото отгоре?

# 95
  • Мнения: 12 859
Ти ако си озлобена, той какъв е?
Недей така. Ти си търсиш твоето. Какво, подаръци ли ще му правиш? За какви заслуги? Ами да си купи. Ако беше читав, ти нали разбираш, че нищо от описаното нямаше да се случи.
Не продължавай да го жалиш, неуместно е обраният да жали крадеца.

# 96
  • Мнения: 7 413
Всеки може да сгреши. Това, което мен ме изненадва, е че авторката го жали тоя тарикат. Защо, авторке? Как е успял да те обработи така?

# 97
  • Мнения: 11 404
Не става дума за отмъщения и озлобления - става дума за ПРАВДА!

Айде от добро сърце да оставиш и бельото си друга да носи. Няма нужда! Вселената не иска овчедушие! Ще те кълчи, чупи, предоверява докато узрееш, че твоето си е твое и не се дава без твое съгласие. И това правило не е само за вещи, а за доверие, време, взаимност и т.н. А ако издевателстват над това твое право - се бориш!
Едната ми баба бе душица човек, но ме учеше "Ще се бориш, ще се отстояваш - со кроце, со благо и со малко кютек като се налага!"

# 98
  • Мнения: 68
Аз знам, че съм права да си искам нещата и парите. Знам, че 2 месеца се опитвах да се разбера с него по нормален начин. Знам, че той не заслужава да го жаля, защото той мен не ме пожали. Да си намеря квартира по празниците, не беше лесно, още повече, че съм и с куче, знаете не навсякъде приемат. И в същото време да си лекувам разбитото сърце. Затова съм объркана, защото не знам откъде и защо се появява това чувство на жал към него и се ядосвам и на себе си.

# 99
  • Бургас
  • Мнения: 5 733
Нито си отмъстителна, нито озлобена.
Можеше да стиснете ръцете и да няма дела, ако пича се беше съгласил доброволно да върне заемите и да върне/плати уредите. Ми той не ще. Подаръци да му правиш, за да не си ти злобна?
И защо толкова те интересува дали той ще те мисли за злобна? Щом е с нова жена, то вероятно вече е обяснил, че не го разбираш, дребнава си, злобна си, никога не си била нам ква си още…
Тоз филм 100% и на теб го е играл когато сте се взимали.
И това ще мине. И сърцето ще се оправи.

# 100
  • Мнения: 54 638
Тя и новата няма да го търпи дълго.
Да не вземеш да го приемеш отново и да му опростиш заема. Бъди твърда. Човек трябва да има достойнство и самоуважение.

# 101
  • Мнения: 267
Futbolero_B, явно не четеш, какво казва жената. Споменава, че уредите ги е купувала, когато има възможност, във времето. Тоест тя не е човек с големи възможности и 10к са си стабилна сума, разбирам да има много, да ги прежали, но няма. Защо тя трябва да се лиши от тези пари, дадени на заем? Ти си искал/имал- вложил си, без договор, без нищо, различно е.

# 102
  • Мнения: 68
Тя и новата няма да го търпи дълго.
Да не вземеш да го приемеш отново и да му опростиш заема. Бъди твърда. Човек трябва да има достойнство и самоуважение.
Ооо не, в това поне съм твърда и уверена. Няма как да се събера отново с този човек. Не го искам в живота си по никакъв начин.

# 103
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 297
Кое му е глупавото да си искаш парите? Напълно адекватно е. Сещам се за нещо далеч по- глупаво и направо дебилно. Да му подари 10- те бона. Ти изобщо познаваш ли стойността на парите и знаеш ли колко пари са това накуп? С тях може да си купи една прилична кола, например.

# 104
  • Мнения: 11 404
Просто не си конфликтна и за това ти е криво, че влизаш в такава ситуация.
Вероятно си НАД нещата и принципно би махнала с ръка и би му оставила всичко, за да не се занимаваш със съдилища, да не изпитваш допълнителни негативни емоции. Просто си НАД материалните неща. Но сумата е прекалено голям подарък. Мозъка ти го осъзнава и логично започваш да си търсиш своето. Но душата нашепва "А бе майната му! Остави и не се занимавай!"

# 105
  • Мнения: 6 204
Не знам колко е уместно да го пиша тук, ама за суми от рода на 10 бона и в този порядък са се чупили крайници, палили коли и други лоши неща са се случвали на тези, които са забравяли да ги върнат. Така че особено за авторката това не са малко пари, има всички основания да си ги търси. Ся този ако дължи пари на 100 места и няма какво да му се вземе, става лошо, но пък поне от морална гледна точка ще има някакво възмездие. Изключително гадно е да те прецакат освен с разбитото сърце и със сериозни материални загуби. Не ми се е случвало за щастие, но в миналото съм имал такива опасения и не съм допускал вземане/даване в по--големи размери при ненадеждни отношения.

# 106
  • Мнения: 68
Просто не си конфликтна и за това ти е криво, че влизаш в такава ситуация.
Вероятно си НАД нещата и принципно би махнала с ръка и би му оставила всичко, за да не се занимаваш със съдилища, да не изпитваш допълнителни негативни емоции. Просто си НАД материалните неща. Но сумата е прекалено голям подарък. Мозъка ти го осъзнава и логично започваш да си търсиш своето. Но душата нашепва "А бе майната му! Остави и не се занимавай!"
Да, по принцип не съм конфликтна личност. Не съм с големи възможности и всичко, което имам съм си го постигнала с работа. От 16 години живея сама и се издържам сама и съм работила и съм учила и съм си плащала допълнителни курсове. Знам, че и сега мога да се оправя, заплатата ми стига да си плащам наема и сметките и да не съм гладна и боса. И наистина ако не беше такава голяма сума най-вероятно щях да кажа "Майната му, няма да се занимавам повече с този мизерник. " но просто това са много пари, поне за мен и не мога просто да пия една студена вода и да преглътна. Просто не е редно.
Не знам колко е уместно да го пиша тук, ама за суми от рода на 10 бона и в този порядък са се чупили крайници, палили коли и други лоши неща са се случвали на тези, които са забравяли да ги върнат. Така че особено за авторката това не са малко пари, има всички основания да си ги търси. Ся този ако дължи пари на 100 места и няма какво да му се вземе, става лошо, но пък поне от морална гледна точка ще има някакво възмездие. Изключително гадно е да те прецакат освен с разбитото сърце и със сериозни материални загуби. Не ми се е случвало за щастие, но в миналото съм имал такива опасения и не съм допускал вземане/даване в по--големи размери при ненадеждни отношения.
Да, въпреки всичко почти се бях отказала, но тогава приятелите ми ме убедиха с този аргумент,  че ако ме го направя в съда, те ще се погрижат по друг начин, а не искам да се стига до това.
Има какво да му се вземе за щастие и няма как да не си ги плати.

# 107
  • INFJ
  • Мнения: 9 427
Да осъдиш индивида, който ти е откраднал парите, не е феминизъм, а основно човешко право, от което всеки ощетен има право да се възползва. Кое не ти е ясно?

# 108
  • Мнения: 68
Да, защо да не е добра идея да търся парите си по законов ред?

# 109
  • Мнения: 42
Виновна си единствено че не си се отървала по рано.Съди си го права си това не са малко пари

# 110
  • Мнения: 54 638
Да, защо да не е добра идея да търся парите си по законов ред?

Не само, че е добра идея, а си длъжна да го направиш.

# 111
  • Мнения: 18 333
Вие ме учудвате. Grinning Четейки форума, съм останала с впечатлението, че на повечето жени съпрузите (или те самите) вземат приблизително толкова на месец.
5+ хиляди беше преди инфлацията, сега вече толкова. Да не казвате, че малко преувеличават? Relaxed

# 112
  • Мнения: 406
Вие ме учудвате. Grinning Четейки форума, съм останала с впечатлението, че на повечето жени съпрузите (или те самите) вземат приблизително толкова на месец.
5+ хиляди беше преди инфлацията, сега вече толкова. Да не казвате, че малко преувеличават? Relaxed
Ами и за месец да ги взема човек това не са малко пари. Да печелиш добре не значи, че не знаеш стойността на парите. А пък щом са били спестени пари, значи за авторката даже са значели още повече, тъй като явно не може да спести толкова за сравнително кратко време, примерно от рода на няколко месеца само, ще й трябва повече време да ги задели. Не са това, което бяха преди 5-10 години като сума, но все пак не са малко. Сам човек може да изкара поне половин година с тях без работа дори при плащане на наем.

# 113
  • Мнения: 1 037
За един средностатистически човек на средна или по-ниска от средната заплата, за да спести 10 бона са нужни около 3 години и то предвид доста лишения, ако още няма деца и има с кого да си дели наема. Сега с тази инфлация вече няма да са му нужни 3 години, а Бог знае колко и дали изобщо ще може нещо да спести. Не може някой с лека ръка да му ги вземе и да не си понесе последствията. Не е въпрос само за парите, а за времето и усилията, които си вложил, за да ги изкараш и спестиш. Никой не може да ти върне изгубеното време.

# 114
  • Мнения: 526
Права си и нямаш никаква вина. Този заем, който е имал е последица от действия чиито последствия не е могъл да посрещне. После си се явила ти, сега е друга. Нищо чудно да изработи новата жена за тези си задължения към тебе. Права си, да се учи той да си носи последствията. Не му спестявай.

# 115
  • Мнения: 54 638
Вие ме учудвате. Grinning Четейки форума, съм останала с впечатлението, че на повечето жени съпрузите (или те самите) вземат приблизително толкова на месец.
5+ хиляди беше преди инфлацията, сега вече толкова. Да не казвате, че малко преувеличават? Relaxed

Това къде го видя в темата?

# 116
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 018
За уредите му изпрати една нотариална покана, че на еди коя си дата в толкова часа ще отидеш да ги вземеш, да ти осигури достъп и да присъства там. Посочваш, че ако не го стори, ще си търсиш вещите по съдебен ред, а той ще бъде обременен с разноски.
Когато отидеш в апартамента, правите един приемо-предавателен протокол, в който описваш точно какво ти е дал и ти какво вземаш, че да няма после пък той претенции, че си му взела нещо негово.
За връщане на парите отново това е можело да е първата стъпка - с нотариална покана като му даваш срок, примерно едномесечен, да ти се издължи доброволно или поне да даде някакъв разумен срок или период, в който би ги върнал. Поне аз задължително така действам преди да стигна до съд.

# 117
  • Мнения: 54 638
Много добър съвет, Аида.
Всичко трябва да е законно и документирано.

# 118
  • Мнения: 6 544
Ако ще и за часове да изкарва 10 000 лв, тези пари са нейни, тя си ги е спечелила и не ги е дала като подарък. Много ясно, че ще си ги иска обратно.

# 119
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 018
А кой каза да не си ги търси, че явно не съм изчела всичко?!

# 120
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 297
Футбалерото. Той казва да не ги търси, че не било добра идея?!

# 121
  • Мнения: 18 333
Вие ме учудвате. Grinning Четейки форума, съм останала с впечатлението, че на повечето жени съпрузите (или те самите) вземат приблизително толкова на месец.
5+ хиляди беше преди инфлацията, сега вече толкова. Да не казвате, че малко преувеличават? Relaxed

Това къде го видя в темата?
Не в тази. В други теми в СО.

Аида, те вече са входирали исковата молба. Може и да са го направили предварително това с поканата, нали има адвокат. Може просто да не го е споменала в темата.

# 122
  • Мнения: 261
Момиче вземи си парите и каквото било било .Опитай се да го Изключиш от живота си НО парите и това което си купила (документ на твое име ) си го вземи дори и заради наглото му държане

# 123
  • INFJ
  • Мнения: 9 427
А жертвите на насилие, побой, изнасилвания, добре ли е да си търсят правата, или това пак е прекалено злобно и гневно?

# 124
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 018
Виж, Футболеро, все трябва да има някаква справедливост, колкото и абстрактно понятие да ти се струва това. Щом държиш нещо, което не е твое и си го поискат, да го върнеш, щом си взел нещо на заем, да го върнеш... Ей такива елементарни неща са. По тази логика и банките като отпуснат кредити да не ги търсят, щото да не си причиняват негативни емоции...
Тя така или иначе си е причинила негативни емоции от връзката с този човек и приключването ѝ. От тук нататък е редно да потърси справедливост, не емоции. Това не бих го нарекла реваншизъм, нито омраза, просто жената търси правата си и някаква справедливост в крайна сметка.

# 125
  • Мнения: 32 025
Недей се мъчи. Тролчето няма да стопли.
И той сега ще го нарече феминизъм.
Някой да го научи как се ползва тълковния речник за елементарни думички.

# 126
  • Мнения: 68
Не съм озлобена лелка и не го съдя за миксер, с който да си разбъркам омлета. За 2 месеца се опитах нормално, без дори заплахи за съд, да се разбера с него да ми върне парите. Унизила съм се достатъчно дори да го моля за моите си пари. Не искам нито да се връща при мен, нито нещо, което не е мое. Не си позволих нито един път да го обидя, от негова страна получих обиди и заплахи да спра да си ги търся. И почти беше успял да ме смачка толкова, че да се откажа, но за щастие имам приятели, които не ме оставиха така и ме убедиха да си търся моето. И въпреки това малко преди да се входира исковата молба му се обадих да пробвам последно и не се получи.
Колкото и да съм над нещата, това е доста обидно и унизително, за да го оставя така.

# 127
  • Мнения: 54 638
То никой не си е помислил, че си озлобена.
Била си много добра и той е злоупотребил с теб. Типично за гадняри и комплексари.
Гони го до дупка сега, да ти върне всичко.

# 128
  • Мнения: 488
Авторке, съвсем нормално е да си търсиш парите.
Не се връзвай на разни елементи, според които всичко, което мъж прави е добро, а всичко, което жена прави е лошо.

# 129
  • INFJ
  • Мнения: 9 427
Колкото и да съм над нещата, това е доста обидно и унизително, за да го оставя така.

И точно в такива моменти е необходимо да се защитим. Докато ситуацията се приключи, ще се мине през някакви негативни емоции, да. Но не искам да си представя какво би ми било, ако не направя нищо и оставя нещата така. Вероятно цял живот ще се чувствам като изтривалката, която не се е защитила, когато е трябвало.

# 130
  • Мнения: 6 786
Постъпили сте разумно като не сте дали парите или част от тях в брой и че имате доказателства. Също е напълно разбираемо, че сте завели дело, единствено това е решението, когато няма цивилизована комуникация с отсрещната страна. Уредите, ако имате документи като гаранционни карти и можете да докажете като свои също могат да бъдат върнати с помощта на полиция. Пускате жалба и прилагате гаранциите и други документи.
Разбираемо е, че се чувствате некомфортно от последиците от това дело, защото сте добър човек. Макар и заслужено, не е приятно да ставаш свидетел на такива последици. НО единствено зловредното държание и действия на този човек са довели до тази развъзка. Да ви вини колкото иска, но крадец, лъжец и използвач е той. Време е да пожъне каквото си е посадил.

Последна редакция: нд, 12 мар 2023, 11:30 от Radeva-87

# 131
  • Мнения: 20 027
Фути ни е нежна душа. Не му връзвайте. Той е все наранен и онеправдан от лошите женички.

# 132
  • Мнения: 68
Да, исках да избегна тези негативни емоции и грозни сцени, които предстоят и може би и затова на моменти съм объркана. Но няма как да оставя така нещата,  най-малкото заради собственото ми достойнство.

# 133
  • Мнения: 32 025
Авторке, дали е изтекъл срока важи за ремонт.
Но в тези документи има серийни номера.
Говори с адвоката си, как да процедираш за уредите, представи гаранционните карти. Ако имаш и свидетели, още по-добре.
Просто не оставяй нищо, което е твое при него. Стари, нови, взимай си ги. Пък ако щеш ги мятай в боклука.
Ако случайно се свърже с теб и се опитва да те манипулира как нямал пари, просто му кажи да вземе назаем от новата си приятелка  Wink

# 134
  • Мнения: 1 425
Които уреди са си били нейни, тя просто си ги е пренесла у тях.
Къде ги намирате тези убитаци, честно.

Пълно е с такива.

# 135
  • Мнения: 2 596
Дори да не се получи с уредите и техниката, концентрирай се да ти се върнат парите. Въпреки че изплащане на час по лъжичка не е като да сложиш на масата наведнъж 10 хил.

# 136
  • INFJ
  • Мнения: 9 427
Той вече знае ли, че има дело срещу него?

# 137
  • Мнения: 68
Той вече знае ли, че има дело срещу него?
Беше входирано в петък. Предполагам още не знае. Макар че, когато му се обадих преди това го предупредих, че ще го направя. Не мисля все пак, че го е взел на сериозно именно, защото знае какъв човек съм и едва ли очаква това.

# 138
  • София
  • Мнения: 12 857
Евала, авторке, много ме радва да виждам хора, които си търсят правата. Да съжаляваш човек, който грам не е съжалил теб, мисля знаеш, колко е смислено. Пожелавам ти справедливостта да възтържествува възможно най-бързо.

# 139
  • INFJ
  • Мнения: 9 427
Очаквай реакция.. Не комуникирай повече с него, и не отстъпвай от позицията си, когато започне да се пазари, времето за това е минало.

# 140
  • Мнения: 7 488
То никой не си е помислил, че си озлобена.
Била си много добра и той е злоупотребил с теб.
А защо, да не и озлобена, след всичко, което й е причинил? Напълно нормална реакция.

# 141
  • София
  • Мнения: 12 857
Права е, Доки, нормално е. Не мисля, че авторката е, но и да беше, щеше да е в правото си. Окрал я и й изневерил - аз си признавам, че щях да се кефя да го гледам как издивява. Такива, дето с агресия се опитват да натискат хората са ми най-любими. Дали пък няма да си търся моето, само защото някакъв фучи? Да бе.

# 142
  • Мнения: 68
Очаквай реакция.. Не комуникирай повече с него, и не отстъпвай от позицията си, когато започне да се пазари, времето за това е минало.
Очаквам, да. Ако реши, че иска да се споразумеем, споразумението ще мине през адвоката, защото на честна дума няма как да вярвам вече. Относно заплахите ми е притеснено малко, но все пак не вярвам още повече да се закопае като направи нещо.

# 143
  • INFJ
  • Мнения: 9 427
Ако последват заплахи, следва жалба в полицията. Все в някакъв момент ще се усети, че действията му не му помагат.

# 144
  • Мнения: 261
Иииии за каквото о да ти се обади го пращай при адвоката ти ,недей комуникира с него ( послушай бати-демек мен Simple Smile ще си тровиш нервите а къде по лошо за него е да комуникира с адвокат

# 145
  • Мнения: 32 025
Тамън това щях да напиша.
Блокирай отвсякъде, не вдигай и адвокатите да се оправят.

# 146
  • Мнения: 1 153
Авторката е посръпила умно, че го е направила по банков път и е вписала "заем". Шапка и свалям! Ще си върне парите.
Познавам няколко жени изгорели така(и аз в това число). Една позната даже се раздели с половин апартамент.
Любов, любов, ама трябва и малко мисъл. 😉

# 147
  • Бургас
  • Мнения: 5 733
Задължително пращаш бившия на преговори с адвоката. Не с теб. С адвоката. Не обсъждате, не се карате, не си говорите по темата изобщо. Нищо хубаво няма да излезе от такива разговори. Аз и в съда не бих ходила, а ще оставя адвоката сам.
Ако има споразумение, минава през съда задължително!

Нежните мъжки душици, на които им трябват пари на заем от жени не ги броя мъже. А боклуци ставата когато решат, че понеже е бил с жената, няма нужда заемите да се връщат!
Две момчета отглеждам и ако сътворят това, което е направил бившия на авторката ще ме е срам!

# 148
  • Мнения: 68
Да, това вече го направих. Дала съм пълномощно на адвоката да се занимава той с това. Ако дойде на работата ми, отговорът ми пак ще е същият " Свържи се с адвоката ми и говори с него."
Авторката е посръпила умно, че го е направила по банков път и е вписала "заем". Шапка и свалям! Ще си върне парите.
Познавам няколко жени изгорели така(и аз в това число). Една позната даже се раздели с половин апартамент.
Любов, любов, ама трябва и малко мисъл. 😉
Ами просто Ангела-хранител ме е пазел, може би Grinning
Той много настояваше да ги изтегля и да му ги дам на ръка и когато отидохме до банката, аз влезнах сама, а той ме чакаше в колата. И докато чаках на гишето някакъв вътрешен глас ме накара да ги преведа, а не да ги изтегля и добре, че го направих.

# 149
  • INFJ
  • Мнения: 9 427
Вътрешният глас, е бил съмнението, което си изпитвала относно този човек още тогава. Обикновено червените лампи светят от самото начало, но много хора ги игнорират и после се правят на изненадани. Никога не игнорирай интуицията си за някой.

# 150
  • Мнения: 68
Вътрешният глас, е бил съмнението, което си изпитвала относно този човек още тогава. Обикновено червените лампи светят от самото начало, но много хора ги игнорират и после се правят на изненадани. Никога не игнорирай интуицията си за някой.
Сега като се връщам назад, червените лампи са били като светофари, обаче аз съм ги пренебрегнала много пъти, за съжаление.

# 151
  • Мнения: 32 025
Боже господи, той направо се е издал и ти пак си му ги превела.
Ако не е имал скрити помисли, нямаше да каже това.
Добре че си слушаш гласовете в главата.

# 152
  • Мнения: 54 638
Хепи док, има право да е озлобена.
Но това, че си търси парите не е от злоба, а защото има пълното право да си ги иска.
Браво, Галина, че все пак си проявила разум. Как така ще му дадеш на ръка толкова пари?! Той за големи шарани смята хората. Мизерник.

# 153
  • Мнения: 7 488
В интерес на истината, аз щях да дам, без да се замисля, ми наивна съм си в такива отношения, но ,предадат ли ме, съм звяр, даже и разплата бих търсила. Много съм доверчива, но никой не останал ненаказан, поиграл ли си е с мен.

# 154
  • Мнения: 11 404
От тук нататък не вдигай и не говори с него. Ако иска нещо да се разберете го насочвай направо към адвоката.

# 155
  • Мнения: 2 596
Аз пък не давам. Но и никой не ми е поискал. Явно добре ме преценяват в този аспект Grinning

# 156
  • Мнения: 54 638
Аз съм много бдителна, когато стане дума за пари. Не, че са ми искали такива суми. Но не бих дала в никакъв случай. За кеш да не говорим.

# 157
  • Мнения: 68
В интерес на истината, аз щях да дам, без да се замисля, ми наивна съм си в такива отношения, но ,предадат ли ме, съм звяр, даже и разплата бих търсила. Много съм доверчива, но никой не останал ненаказан, поиграл ли си е с мен.
И аз се оказах доста наивна, а до преди това не се смятах за такава. Явно просто преди това не съм попадала на такива индивиди и затова и не съм очаквала такъв развой на събитията.

# 158
  • Мнения: 18 333
Само да попитам, в София ли се съдите. Дано не е тук. Софийският съд е малко бавничък в сравнение с провинциалните съдилища.

# 159
  • Мнения: 68
Само да попитам, в София ли се съдите. Дано не е тук. Софийският съд е малко бавничък в сравнение с провинциалните съдилища.
Не сме в София.

# 160
  • Мнения: 12 859
Ти да видиш, мръсният гад не е искал да има свидетели даже на това, как му връчваш пачките, затова е седял в колата!
Ей, момиче, имаш ангел-хранител!

# 161
  • Пловдив
  • Мнения: 468
Това е много целенасочена измама. Почти съм убедена, че заема му не е  бил заради болен приятел, а просто е знаел, една такава слъзлива история ще те накара да помислиш колко възвишен е той. Ами не е възвишен. Най вероятно е обикновен комарджия, действат като по учебник тия.

# 162
  • Мнения: 6 701
Баси наглия тоя.. ужас. Естествено,.че си права да си искаш парите. То не е трябвало да му ги даваш изначално, ама карай, за друг път ще знаеш да не даваш на никой Wink

# 163
  • Мнения: 18 333
Та какво му хареса първоначално на този господин? Flushed

# 164
  • Мнения: 68
Ти да видиш, мръсният гад не е искал да има свидетели даже на това, как му връчваш пачките, затова е седял в колата!
Ей, момиче, имаш ангел-хранител!
Виж, затова не се бях замислила.
Та какво му хареса първоначално на този господин? Flushed
Ами първите месеци беше съвсем друг човек. Беше мил, подкрепящ, романтичен. Приготвяше вечери-изненади (беше в периода на пандемията и заведенията не работеха), въобще нищо общо с това, което се оказа после.

# 165
  • Мнения: 267
Със какво те заплашва мухъла? Каза ли го на адвоката си? Надявам се да ни държиш в течение, че много ни "влезе под кожата" тоя измамник. Яд ме е, че има такива хора, намират някой стойностен човек и дай да му изпият кръвчицата.

# 166
  • Мнения: 68
Със какво те заплашва мухъла? Каза ли го на адвоката си? Надявам се да ни държиш в течение, че много ни "влезе под кожата" тоя измамник. Яд ме е, че има такива хора, намират някой стойностен човек и дай да му изпият кръвчицата.
Не е нещо конкретно, просто празни заплахи от сорта на " Имай късмет да направиш това и ще съжаляваш" , " Ще те унижа публично, ако не мирясаш". Казала съм на адвоката и при следваща заплаха ще последва и жалба в полицията. Имам и приятели, които са зад мен, ако все пак има смелостта да направи нещо. Макар че вече нищо от него няма да ме учуди.
Да, ще пиша как вървят нещата с делото.

# 167
  • Мнения: 32 025
Не общувай повече с него.
Блокирай му фейс, вайбър, телефонен номер, имейл.
Ако те търси някъде на живо, казваш да се маха и да си говори с адвоката си. И изчезваш.

# 168
  • Мнения: 1 037
И как по-точно иска да те унижи публично? Да не би да разполага и с разни ваши клипчета?
В началото винаги са много мили и внимателни Тея типове, после почва веселбата. Една приятелка я сваляше един много красив, рус, синеок, чак нереално беше. Накрая цялата работа била да й иска пари "назаем". Добре, че тя не поддаде. Като отказа да му даде въпросната сума, оня изригнал с куп обиди по неин адрес. И такива типове има много по тая Земя, особено по нашите ширини. Досега не съм чула на някой познат да са му върнали парите "назаем". Дадеш ли ги, особено ако е на ръка, ги отписваш.

# 169
  • София
  • Мнения: 12 857
Ако те е заплашвал в някой чат, пази всички чатове, снимай ги, дай и на адвоката.

# 170
  • Мнения: 20 027
Жената е подходила хуманно.
Ок.
Старите уреди, ако не са ти жизненоважни, отеби ги, транспортът ще ти струва поне 200 кинта.
Но 10К си ги искай.
Той е измекяр. Изневерил ти е, взел ти е спестяванията. Заслужава някакво назидание. Колкото и да съм обичала и да съм коректна, както и великодушна с някого, бих му дала урок.

# 171
  • Мнения: 12 859

Ами първите месеци беше съвсем друг човек. Беше мил, подкрепящ, романтичен. Приготвяше вечери-изненади (беше в периода на пандемията и заведенията не работеха), въобще нищо общо с това, което се оказа после.
Разработвал е "обекта". Хвърлил е усилия човекът.
Все си мисля, че той не ти е изневерил с тази мадама, а тя си му е била гадже първоначално. Ако беше филм, щеше да е така. Simple Smile
За съжаление не е филм. За теб не.

# 172
  • Мнения: 54 638
Той добре, че е останал в колата. Че, ако вървеше с нея, можеше и кеш да ги изтегли, от криворазбрана лоялност към него.
Имаш ангел хранител, Гале!

# 173
  • Мнения: 147
Жената е подходила хуманно.
Ок.
Старите уреди, ако не са ти жизненоважни, отеби ги, транспортът ще ти струва поне 200 кинта.
Но 10К си ги искай.
Той е измекяр. Изневерил ти е, взел ти е спестяванията. Заслужава някакво назидание. Колкото и да съм обичала и да съм коректна, както и великодушна с някого, бих му дала урок.

За уредите тъкмо щях и аз да кажа да остави, само ще си докара още поводи за контакт с тоя тип. Най-доволна съм, че момичето има приятели, които са наясно какво става. А те си имат и семейства и още техни приятели. В малък град слуховете са голямо нещо и ми харесва, че жената не е скрила и се знае кой какво е направил. Каквото и да каже гадината срещу нея, ще има хора, които да знаят и да потвърдят, че е лъжа.

Браво за банковия превод, направо луд късмет, но и чудесна проява на разум. Нищо не пречи заем да се опрости и даден с превод, ама я виж ситуация. Иди докажи нещо, ако си дал на ръка. Просто браво! Успех на делото!

# 174
  • Мнения: 68
Жената е подходила хуманно.
Ок.
Старите уреди, ако не са ти жизненоважни, отеби ги, транспортът ще ти струва поне 200 кинта.
Но 10К си ги искай.
Той е измекяр. Изневерил ти е, взел ти е спестяванията. Заслужава някакво назидание. Колкото и да съм обичала и да съм коректна, както и великодушна с някого, бих му дала урок.

За уредите тъкмо щях и аз да кажа да остави, само ще си докара още поводи за контакт с тоя тип. Най-доволна съм, че момичето има приятели, които са наясно какво става. А те си имат и семейства и още техни приятели. В малък град слуховете са голямо нещо и ми харесва, че жената не е скрила и се знае кой какво е направил. Каквото и да каже гадината срещу нея, ще има хора, които да знаят и да потвърдят, че е лъжа.

Браво за банковия превод, направо луд късмет, но и чудесна проява на разум. Нищо не пречи заем да се опрости и даден с превод, ама я виж ситуация. Иди докажи нещо, ако си дал на ръка. Просто браво! Успех на делото!
Не сме в толкова малък град, но пак не би ми било приятно да се разказват лъжи за мен. Въпреки това, това няма да ме спре да си доведа нещата до край.
Хората, които са важни за мен знаят истината каква е.

# 175
  • Мнения: 6 544
Стискам палци нещата да се наредят. Силно се надявам този нещастник да бъде прецакан жестоко. По възможност и новата любов да му бие шута.

# 176
  • Мнения: 54 638
Аз съм сигурна, че новата няма да е задълго.
Но такива като него нямат чувства, те са използвачи. Ще намери друга.

# 177
  • Мнения: 32 025
Или пък новата му може да е като него.

# 178
  • Мнения: 68
Тя, ако е като него, не вярвам да остане с него след това, което предстои. Ще търси някой по-перспективен. Но това вече са си техни проблеми, не мои Simple Smile

# 179
  • Мнения: 54 638
Не може да е като него. Той е свикнал само да взема. Ако тя е така, кой на кого ще дава?

# 180
  • Мнения: 1 037
Търговците трябва да пазят документите за продажба, ако уредите са купувани преди по-малко от 10 години, че даже и 11.
Това ти върши работа, ако покупката е с фактура.

# 181
  • Бургас
  • Мнения: 5 733
Тя, ако е като него, не вярвам да остане с него след това, което предстои. Ще търси някой по-перспективен. Но това вече са си техни проблеми, не мои Simple Smile
Стой и гледай, ако е наивна и добра как ще го спасява от злата бивша, която го съди защото вече не я обича!
Няма да се учудя, ако част от парите, които ще върне са нейни.

# 182
  • Мнения: 32 025
После и другата ще го съди и ще пуска тема у бг мама
 rotfImbo   

Ще чакаме тема - "Дадох 10 хилки на приятеля ми, пък той на бившата си ги дава"

# 183
  • Мнения: 68
После и другата ще го съди и ще пуска тема у бг мама
 rotfImbo   

Ще чакаме тема - "Дадох 10 хилки на приятеля ми, пък той на бившата си ги дава"
Joy Joy
До колкото я познавам няма да е от тази страна. Просто се е заблудила, че той има какво да и даде.

# 184
  • Мнения: 32 025
Ох, тя не подозира, че тя ще дава Sad

# 185
  • Мнения: 261
Не разбирам от разни ФБ ..... Социални медии но не го блокирай за известно време . Мисля че вече си освободена психически от него и няма да го приживяваш а той ако е достатъчно "умен " ше даде достатъчно материал за адвоката ти  ,чак след това може да  го блокираш . Нека сам да си го направи

# 186
  • Мнения: 32 025
Не разбирам от разни ФБ ..... Социални медии но не го блокирай за известно време . Мисля че вече си освободена психически от него и няма да го приживяваш а той ако е достатъчно "умен " ше даде достатъчно материал за адвоката ти  ,чак след това може да  го блокираш . Нека сам да си го направи

А чатове /вайбър, фейс/могат  ли да бъдат използвани в съда?

# 187
  • Мнения: 54 638
Май не. Аида да каже.

# 188
  • Мнения: 32 025
Аз знам за записани тел. разговори, че не може.
За чатове вече не съм наясно.
Ако не стане, по-добре да не се занимава.

# 189
  • Мнения: 261
Най добре адвокат да каже но със сигурност поне психически ще въздейства а и зависи какви глупости ще напише

# 190
  • Мнения: 6 701
Чатове може. Само не може да записваш без знание на другия /примерно телефонен разговор или с камера/ затова те не се приемат. Но чатове, мейли и друга писмена кореспонденция се приема.

# 191
  • Мнения: 32 025
Е, ако може, авторке хлъзни го ако започне да ти пише  Grinning
Подкокоросай го да пише за парите, той и заплахи ще пише.

# 192
  • София
  • Мнения: 12 857
Абе аз на мястото на авторката не бих ескалирала излишно - блокира му номера, да не може да звъни, а ако пише глупости, ги снима и пази. Има достатъчно доказателства за да си вземе парите, няма какво повече да му отделя време и нерви на тоя непрокопсаник.

# 193
  • Сф
  • Мнения: 10 694
Не знам какво ще реши съда. Нека мине делото, щом е завела. Но може да почака дълго да си вземе парите.Описаният изглежда няма никакво намерение да връща. Пътува си насам натам.  Вероятно е на минимални или никакви осигуровки..дори и до запор да стигне .. пак нищо може да не се случи с години. Над 10 например .Ами здрави нерви ти пожелавам и да не правиш такива подаръци повече.
Сега си под наем. Пишеш две години си живяла при него. Горе долу се връзва сумата. Така бих разсъждавала, пък ако вземеш нещо обратно добре дошло. Никакъв контакт с него! Пиша това, не за да го защитавам или нападам теб, просто около мен напоследък се разхождат доста хора със запорчета и се кефят как са прецакали някой си, включително банки. Е, някои ще си платят двойно и тройно, други не , зависи... Просто действай както си решила и каквото стане. Но недей очаква чудеса и то скоро. Така си мисля заради описанието на въпросния тип. Лъжец и не му пука...до следващата наивна  жертва..

# 194
  • Мнения: 11 404
Пишеш две години си живяла при него. Горе долу се връзва сумата.

Като наем ли да ги брои? Simple Smile 416 лв. на месец + всичко което е вложила + техниката + това, че вероятно е пазарувала, готвила, шетала - егати наема Simple Smile
А няма нужда да е толкова ларж!

# 195
  • Мнения: 32 025
Сигурно тия неща ги е правила.
Парите са отделно преведени, като заем.

# 196
  • Мнения: 1 153
Познавам такъв случай.
Изтеглен кредит заради много близък приятел, защото се забъркал с лоши хора, дължи пари и т. н. Уговорка, че е заем и ще си покрива той кредитът от банката. Не си плаща вноските и на този, който го е изтеглил му правят опис и запор. Търси сметка на приятеля си за парите назаем. Той обаче вади една тетрадка и му показва по дати кога го е черпил или ял на гости у тях и му казва, че е нагъл и са квит.
То тая ситуация май е същата.
Да беше казал, че и взима депозит за наем за следващите две години, не да иска заем.

# 197
  • Сф
  • Мнения: 10 694
Пишеш две години си живяла при него. Горе долу се връзва сумата.

Като наем ли да ги брои? Simple Smile 416 лв. на месец + всичко което е вложила + техниката + това, че вероятно е пазарувала, готвила, шетала - егати наема Simple Smile
А няма нужда да е толкова ларж!
Няма нужда естествено, но като се е прецакала така .. Два случая знам , след 10+г си взе парите жената и въпреки лихва ли какво беше направо даже не можа и да се зарадва, получи едно нищо. Другата замина за чужбина и нямаше кой да и води тука нещата ,постоянно да ръчка и така ги забрави. Искам да каже , че колкото и да я убеждава адвоката ,че едва ли не ще ги вземе след делото, МОЖЕ и да не стане точно така. Дано все пак!  Тоя господин изглежда много неблагонадежден , та да видим. Някой няма ли да сподели, ако е имал подобна случка колко бързо си е взел сумата ? Че моите примери верно са отчайващи Sad , за съжаление. Не ме разбирайте погрешно!

# 198
  • Мнения: 6 204
Абе има и други методи за принуждаване да си плати, ама не са много законни и не е уместно да ги пиша тук. Освен това тя написа, че има какво да му се вземе, нека действа по законовия начин, след като има всички шансове да го осъди.
И въпросът е принципен, няма значение кой колко вади и сумата малка ли е или не. Не са 50-100-500 лв да пиеш една студена вода и са ги забравиш. Такива като него за подобни суми им са се случвали доста лоши неща.
Знам и аз за един подобен случай, жената  теглила голям кредит като съвсем млада да оправя сметките на гадже, после го изплащаше след години като семейна с друг мъж и дете.

# 199
  • INFJ
  • Мнения: 9 427
За съжаление, жените могат да достигнат патологични нива на глупост, простотия и слепота, когато са влюбени. Смятат, че това е начин да получат повече любов и признание, изобщо не се усещат, че се възползват от тях и стават жертва на измама.
Тази история ме подсети за документалният филм в Нетфликс - The Tinder Swindler, за мъжът, който завлича много жени с милиони.

# 200
  • Мнения: 32 025
PureLove, предполагам и колко е читав адвоката е важно.
В случая огромен плюс е факта, че е писал заем при превода. Това улеснява.
В семейство на близка позната преди много време имаше кражба от страна на роднина. Съпругът на щерката, който се оказа мошеник. Просто взел парите от шкафа на бабата и дядото. Пред жена си  го е направил.
Имаше дела. Проточвания, лъжи, че били подарък, пък после заем. Но след 3-4 години бяха върнати. Не цялата сума, но съдът присъди едно 70% да се върнат. Не помня подробности, бях малка.
Да, изхабени нерви. Това бяха пари изкарани с много труд и пот. Но все пак се върнаха голяма част на бабата и за миг не е съжалявала, че се е борила да си върне парите.
Даже и 10 години да и отнеме да си ги види, по-добре, отколкото да се примирява. А междувременно да мисли повече и да пести отново. И да не забравя да не си дава спестяванията на никого оттук насетне.
Иначе не съм наясно с техниките на изплащане. Ще му запорират сметки ли, заплати ли. Сигурно си имат методи.

Последна редакция: пн, 13 мар 2023, 15:44 от Елора

# 201
  • Мнения: 1 153
Техниките, ако не плати доброволно, вероятно са същите като взети от банка.
Запор и е длъжен някаква сума да внася, калкулирана според заплатата му по документи. За съжаление, ако не се осигурява на висок доход, ще и ги изплаща сигурно поне 6-7 години по малко.

# 202
  • Мнения: 68
Господинът има движимо и недвижимо имущество, върху което вече има възбрана, за да не може да прехвърли на някой или продаде. Ще видим какво ще стане на делото, но няма как да се измъкне съвсем чист, дори и да не може цялата сума да му се вземе.
Относно чатове, вече имам от преди, когато съм му се молила за парите и той ми отговаря, че няма да ми ги върне, но според адвоката няма да се наложи да се стигне до тях, все пак имам платежно от банката за превода.

# 203
  • INFJ
  • Мнения: 9 427
Тази възбрана заради вашата ситуация ли е, или заради някакви други пари, които дължи?

# 204
  • Мнения: 68
Тази възбрана заради вашата ситуация ли е, или заради някакви други пари, които дължи?
Заради нашето дело.

# 205
  • Мнения: 32 025
Значи би трябвало вече да знае, че го съдиш.

# 206
  • Мнения: 68
Значи би трябвало вече да знае, че го съдиш.
Не знам, с адвоката днес се чухме, каза, че е наложена възбрана и трябва той да получи писмо, не знам дали вече го е получил. Няма реакция от негова страна към мен все още.

# 207
  • София
  • Мнения: 12 857
Колкото време и да отнеме, си заслужава. Те нервите ще са повече за него, щото той трябва да извади отнякъде пари.

# 208
  • Мнения: 4
Здавей, тази история е ужасяваща. Да живееш и обичаш някого, от когото искаш да имаш дете и той да ти спретне такъв номер сигурно е изключително травмиращо. Предполагам, че се чувстваш все едно вече не можеш да се довериш на никого и най-вече не можеш да се довериш на собствената си преценка. Ако преди това не си попадала на такъв изкусен измамник и си имала самочувствието на човек, който има трезва представа за хората, които допускаш в живота ти, предполагам, че сега се чувстваш излъгана и уязвима. Ако такъв близък човек може да те излъже по този начин, то какво остава за другите хора в живота ти. Дали и те не ти кроят нещо, което ти не можеш да видиш. За това и имаш нужда да попиташ за странично мнение от непознатите тук, за да можеш да добиеш някаква представа кое е нормално и кое не е, тъй като вече основата под краката ти е разбита.
Искам да ти кажа, че това е напълно нормално да се чувстваш по този начин. Норамално е когато си излъгана по този ужасен начин да се съмняваш в себе си и действията си. Мисля, че този проблем има две измерения - правно и лично. Ти си поела уникална смелост да заведеш дело срещу този човек, за да постигнеш правна справедливост и аз те адмирирам за това. Искам да ти кажа, че хората около теб, които те подкрепят са наистина ценни, защото този процес е страшен сам по себе си, особено да се изправиш срещу човек, който си обичала.
Усещам обаче от текста, който си написала, че ти се чувстваш виновна за стеклите се събития. Според мен трябва да разглеждаш това чувство на вина малко по-обстойно защото там се крие разрешаването на личното измерение на този проблем. Има няколко въпроса, които могат да ти помогнат да си изясниш нещата за себе си:
- Това, че си завела дело срещу бившият ти какъв човек те прави?
- Ако не беше завела дело срещу него какво щеше да говори за теб и твоя характер?
- Кога за първи път научи, че да си отстояваш правата и да се застъпваш за себе си те прави виновна? - например това може да е станало в детството или тийнейджърстовто, някакъв момент, в който ти си била права, но всички са били срещу теб.
- Какви са характеристиките на виновния човек?
Също според мен трябва да си позволиш да поскърбиш за унищожената връзка, в която си вложила толкова надежди. Да приемеш, че са се отнесли ужасно към теб. Каквото и да е било твоето поведение във връзката ти не си заслужила това, което ти се е случило. Никой не заслужава да му откраднат 10000лв., да му изневерят и след това да го обиждат и заплашват. Имай повече състрадание към това, което си сега и към това, което си била в миналото. Ти имаш право да се чувстваш зле, объркана, ядосана, уплашена и тъжна, защото това е много тежка ситуация. Отдели си време да преработиш всичките тези емоции и да намериш корена на чувствата ти.

Пожелавам ти много късмет и сила занапред и съм сигурна, че ще спечелиш делото Heart

# 209
  • Мнения: 68
Здавей, тази история е ужасяваща. Да живееш и обичаш някого, от когото искаш да имаш дете и той да ти спретне такъв номер сигурно е изключително травмиращо. Предполагам, че се чувстваш все едно вече не можеш да се довериш на никого и най-вече не можеш да се довериш на собствената си преценка. Ако преди това не си попадала на такъв изкусен измамник и си имала самочувствието на човек, който има трезва представа за хората, които допускаш в живота ти, предполагам, че сега се чувстваш излъгана и уязвима. Ако такъв близък човек може да те излъже по този начин, то какво остава за другите хора в живота ти. Дали и те не ти кроят нещо, което ти не можеш да видиш. За това и имаш нужда да попиташ за странично мнение от непознатите тук, за да можеш да добиеш някаква представа кое е нормално и кое не е, тъй като вече основата под краката ти е разбита.
Искам да ти кажа, че това е напълно нормално да се чувстваш по този начин. Норамално е когато си излъгана по този ужасен начин да се съмняваш в себе си и действията си. Мисля, че този проблем има две измерения - правно и лично. Ти си поела уникална смелост да заведеш дело срещу този човек, за да постигнеш правна справедливост и аз те адмирирам за това. Искам да ти кажа, че хората около теб, които те подкрепят са наистина ценни, защото този процес е страшен сам по себе си, особено да се изправиш срещу човек, който си обичала.
Усещам обаче от текста, който си написала, че ти се чувстваш виновна за стеклите се събития. Според мен трябва да разглеждаш това чувство на вина малко по-обстойно защото там се крие разрешаването на личното измерение на този проблем. Има няколко въпроса, които могат да ти помогнат да си изясниш нещата за себе си:
- Това, че си завела дело срещу бившият ти какъв човек те прави?
- Ако не беше завела дело срещу него какво щеше да говори за теб и твоя характер?
- Кога за първи път научи, че да си отстояваш правата и да се застъпваш за себе си те прави виновна? - например това може да е станало в детството или тийнейджърстовто, някакъв момент, в който ти си била права, но всички са били срещу теб.
- Какви са характеристиките на виновния човек?
Също според мен трябва да си позволиш да поскърбиш за унищожената връзка, в която си вложила толкова надежди. Да приемеш, че са се отнесли ужасно към теб. Каквото и да е било твоето поведение във връзката ти не си заслужила това, което ти се е случило. Никой не заслужава да му откраднат 10000лв., да му изневерят и след това да го обиждат и заплашват. Имай повече състрадание към това, което си сега и към това, което си била в миналото. Ти имаш право да се чувстваш зле, объркана, ядосана, уплашена и тъжна, защото това е много тежка ситуация. Отдели си време да преработиш всичките тези емоции и да намериш корена на чувствата ти.

Пожелавам ти много късмет и сила занапред и съм сигурна, че ще спечелиш делото Heart
Много благодаря за милите думи! Heart

# 210
  • Мнения: 6 204
Този не е никъв играч, даже е мега тъп да се издокара така. Сега освен че ще си плати като поп, ще плати и съда, адвоката, както и вероятно чси-то. И може да се раздели с някой имот на търг от същия чси, където дали ще му хване пазарна цена или не (знаем и там какви схеми се случват), изобщо не е сигурно. Вероятно е разчитал да сплаши авторката и да не и се занимава с дела, но не му се е получило и сега е с двата крака. Ако има поне малко акъл  очаквам до няколко дни да ревне на автократа, че ще си плати всичко под някаква схема и да оттегли делото.
Един съвет от мен- не се поддавай, или плаща всичко на момента и ти носи техниката (за негова сметка транспорт + хамали), или го съдиш до дупка.

# 211
  • Мнения: 68
Този не е никъв играч, даже е мега тъп да се издокара така. Сега освен че ще си плати като поп, ще плати и съда, адвоката, както и вероятно чси-то. И може да се раздели с някой имот на търг от същия чси, където дали ще му хване пазарна цена или не (знаем и там какви схеми се случват), изобщо не е сигурно. Вероятно е разчитал да сплаши авторката и да не и се занимава с дела, но не му се е получило и сега е с двата крака. Ако има поне малко акъл  очаквам до няколко дни да ревне на автократа, че ще си плати всичко под някаква схема и да оттегли делото.
Един съвет от мен- не се поддавай, или плаща всичко на момента и ти носи техниката (за негова сметка транспорт + хамали), или го съдиш до дупка.
И според мен е разчитал, че няма да го направя. Делото няма да го оттегля. Ако иска споразумение ще е пред съда, за да може, ако не плати да бъде изкаран веднага изпълнителен лист (така поне ми го обясни адвоката). На честна дума вече не вярвам.

# 212
  • София
  • Мнения: 19 322
Не искам да изглеждам като някоя озлобена жена, която видиш ли , защото гаджето е зарязало заради друга иска да му прави мръсно сега. Затова и тук не започнах да се жалвам и да изброявам всички други неща, които съм правила за него през тези 2 години и които очевидно не значат нищо, съдейки по поведението му, а и по обидите, които каза в последния ни разговор. Но и не искам да съм глупачка, която се оказва използвана и изиграна, затова и се свързах с адвокат.
Най-нормалното нещо на света е да не си възхитена от ситуацията.  Какво мръсно му правиш - ползвал е уредите 2 години, сега си ги искаш. Впрочем, свидетелите ще са ти от полза, но нека юристките в темата да кажат.
Смущава ме едно нещо - ти наистина ли не си ли плащала сметки, докато сте живели заедно? Не съм прочела докрая темата, затова питам

# 213
  • Мнения: 5 099
Защо да плаща сметки? Един мъж като не може сметките и храната да плати, къде е тръгнал с жена да живее.

# 214
  • София
  • Мнения: 19 322
Защо да плаща сметки? Един мъж като не може сметките и храната да плати, къде е тръгнал с жена да живее.
Чутовна глупост!!! Ако жената живее сама, няма ли да се издържа? Затова ли отива при него?
Искате хем да сте еманципирани, хем някой да ви издържа... Горките мъже, попаднали на такива жени

Последна редакция: вт, 14 мар 2023, 13:18 от Cuckoo

# 215
  • Мнения: 68
Да, не съм плащала ток и вода в апартамента,  в който живеехме. Плащах си моя телефон, разбира се, и неговия. Купувала съм храна, готвила съм всеки ден, купувала съм перилни и почистващи препарати и се грижех и за това. Плащах сметките, когато той беше в чужбина, разбираемо.

# 216
  • София
  • Мнения: 19 322
Пазаруването е грижа и на двамата. А щом не споменаваш парно, сте се топлили на киматик и тогава сметката за ток не е малка. Но това определено не струва 10 хилки.
Че си готвила всеки ден - имам чувството, че това си е твоя воля, не негова претенция. Аз такова нещо не си причинявам, хем обичам да готвя.

# 217
  • Мнения: 5 099
Отвсякъде е прецакана.Нито и е мъж, нито никъв, че да му готви, пазарува и чисти.Още повече и сметки да плаща.

# 218
  • Мнения: 261
Защо да плаща сметки? Един мъж като не може сметките и храната да плати, къде е тръгнал с жена да живее.


Боболинке заради такива като теб мъжете мислят че жените сте меркантилни ИВИНЯВАМ СВ НА ТАКИВА КАТО АВТОРКАТА  ИЗВИНЯВАЙТЕ !!!! Но такива с твоето мнение .жената защо се събира с мъжа ???? За да има кой да и плаща сметките ли ?????
Кога се започне всеки да дърпа "чергата " към себе си раздялата е близо . Юного пъти казвам ( а модераторите ме трият ) мъжете имат такова мнение за жените заради такива като Бубка !! Сори ама вие сами си поставяте цена и то много малка

# 219
  • София
  • Мнения: 12 857
Струва ми се, че са имали напълно нормално разпределение на сметки и задължения. Не, че има значение, де. Той не е казал, че е недоволен с конфигурацията, а тя парите ги е дала като заем. Не виждам какво повече има да се нищи, едното не отменя другото по никакъв начин.

# 220
  • Сф
  • Мнения: 10 694
Мислете каквото искате. Аз при мъж , който да издържам не отивам! Камо ли с мисълта да градя семейство! И слава богу. Че така ми се стекоха обстоятелствата,че разчитам доста на мм за финансите и подобаващото отглеждане на детето. Но в началото той нямаше нищо. Но почна да гради , когато нещата станаха сериозни. В историята на авторката няма нищо подобно. Даже му плаща сметките ,докато той е в чужбина, че не може да прати сигурно ... предполага се , че е заминал за да са по- добре отколкото тук. Не знам защо авторката го намира разбираемо да му плаща докато го няма и да си живее със своите средства само.
Авторке, той изкара ли някакви пари в тая чужбина изобщо и за какво отидоха ? Нещо за теб??

# 221
  • София
  • Мнения: 19 322
PureLove, малко прекспонираш. Тя живее в жилището, докато той е в чужбина, как няма да плаща сметки, нали ще й спрат тока?
Той дали не плаща сметки там, че да праща на здрава и права млада жена, не на пенсионер?

# 222
  • Мнения: 68
Ако трябва да се смята чак толкова, разходите ми като съм сама сега са далеч по-малко  (като изключим наема). За готвенето всеки ден, не съм се оплаквала и съм го правила с желание, но и той го е изисквал също така.
Както казах в първия пост караниците започнаха откакто се върна. Какви пари е изкарал докато е бил там не знам, не ми е казал, а и аз не съм питала. Дали са отишли някъде или си ги пази нямам представа. Не съм се събрала с него, за да ми плаща сметките или да ме издържа. Подаръци освен 1 яке и 2 парфюма не съм получила и не съм и искала от него, защото никога това не ми е било важно в едни отношения.

# 223
  • София
  • Мнения: 19 322
За готвенето всеки ден, не съм се оплаквала и съм го правила с желание, но и той го е изисквал също така.
Както казах в първия пост караниците започнаха откакто се върна. Какви пари е изкарал докато е бил там не знам, не ми е казал, а и аз не съм питала.
Ахааа, изисквал? Това е по-голямата грешка, а не че си му превела парите. Да си готви той.

Дъщеря ми даде на гаджето си подобна сума, но тогава той си купуваше жилище, където И тя живее. Бяха го направили с договор, по негова инициатива. И аз, като една лоша "тъща" се поинтересувах - върнал й ги е за няма и година.

Последна редакция: вт, 14 мар 2023, 13:55 от Cuckoo

# 224
  • Мнения: 68
Осъзнавам много грешки, които съм направила и най-големите са, че съм му вярвала и съм се раздавала за човек, който не заслужава и половината.
И може би, ако не беше постъпил така накрая нямаше въобще и да си търся тези пари, бях готова да му опростя повече от половината само и само да се приключи тази драма - той не пожела. Била съм глупачка 2 години, мисля, че ми стига толкова.

# 225
  • София
  • Мнения: 19 322
И аз съм вярвала, и то на по-сериозна възраст от теб. Дано по-скоро си простиш и си кажеш, че във връзка е нормално да има вяра. Без вяра не е добър живот.
Не му казвай, че би опростила някакви пари, за да не започне да ти се мазни. Накрая може да му върнеш някой лев, ако си в настроение за великодушие. Плюс това меме:

Последна редакция: вт, 14 мар 2023, 14:35 от Cuckoo

# 226
  • Сф
  • Мнения: 10 694
Съжалявам Галина, излиза че той е изисквал, а ти не си се интересувала много, много какви ги върши. Две години на средна възраст в каквато сте , не са малко за едно сериозно съжителство и общи планове. Не само парите, които си дала, всичко говори, поне за мен ,че човека не е бил читав изначало. Защо не си го забелязала и седяла , не знам . Успех ти желая и бъди по- внимателна в подбора на мъже. Когато има взаимност, не е нужно да питаш , знаете си и кътните зъби на 6 тия месец примерно. И има взаимопомощ. Не всеки да си върви в своя посока.
П.п. Куко , не преекспонирам. Нали виждаш отговора.Единия си заминал за нещо си , другия си чака нещо да се случи. Възползването кой /кого се вижда ясно. А и нека вярата във връзката не граничи с наивността , да не кажа друга дума за тая " връзка" .

# 227
  • София
  • Мнения: 19 322
По тази логика и тя е могла да си хване някого, докато него го няма.
Това ли са нормални отношения?
Станалото - станало, възползвал се е от парите й, защото не ги е върнал. Другото вече е по взаимно съгласие.

# 228
  • София
  • Мнения: 480
Ако има как да докажеш, че е била уговорка за заем - хубаво, ако не, не знам, дори и по банков път да са. За такива пари винаги черно на бяло - ако ще на салфетка да го пише и подписи.

За личните ти вещи - ако ти си ги купувала, на твое име са уредите - отиваш с няколко мъжаги и ги взимате.

Тоя само бой ще го оправи, но все пак не забравяй, че не е виновен този, който яде баницата, а този който му я дава Wink
Била си влюбена-загубена, поне парите да си върнеш и знай, че единствената ти вина са били чувствата. Човешко е Simple Smile

# 229
  • Мнения: 2 052
Той на това разчита, я да ти е неудобно, я да решиш, че си над нещата. Недей. Така ако на всеки харизваш по десет бона и обзавеждане просто няма да му излезе краят.

# 230
  • Мнения: 3 707
Абсолютно категорично няма от какво да се чувстваш виновна. Не се самообвинявай в никаква посока: нито, че си лоша да го съдиш, нито, че си прекалено наивна. В общи линии нещата си ги преценявала в рамките на нормалните разсъждения. Ама хора всякакви, свят шарен. Определено си имала лош късмет. Или всъщност си извадила късмет, че не си създала семейство с този човек. Организирай си нещата по взимането ма уредите, повикай някой приятел/роднина за помощ. И после един курбан за здраве, че ти се е разминал тоя човек.
Гледай до колкото е възможно да не я премисляш и предъвкваш тая история. Несъмнено е неприятна, но като я оставиш зад себе си ще се случат и хубави неща

# 231
  • Варна
  • Мнения: 5 307
При влязло в ход дело, не бих съветвала да ходи сама да си взима уредите. Може да се извърти като саморазправа и да се използва срещу нея. Авторката е постъпила по най-интелигентния начин.
От тук нататък може само да спечели. Дори да не успее да си върне парите, печели ценен житейски урок, печели грам удовлетвореност, че ще влачи мухъла по съдилища и ще му даде да разбере, че не е куха лейка, за каквато я мисли. И разбира се печели че не е успяла да забременее от този престъпник. Направо тябва да почерпи за това.

Авторке, аз също дадох заем на моя приятел, за сума, по-голяма от твоята, също по банков път с основание "Заем". Но с разликата, че всичките ни приятели и родителите ни са свидетели и знаят за това. А парите бяха за жилище, в което вече и двамата живеем. Той не искаше да взима от мен, но аз настоях, за да не изтървем точно този имот. Щеше да купува с банков кредит, но в последния момент от банката си промениха условията по кредита, които не ни устройваха, иначе беше официално одобрен. И дума не е ставало да му ги дам пари на ръка.

Има ли развитие?

# 232
  • Мнения: 1 347
Да, защото той успешно ти е вменил вина. Въобще не го слушай повече, явно си лабилна и той използва това. Трябваше адвоката да се обади и да поиска споразумение. Никакви разговори с него. И що за тема и заглавие, дала си пари на заем, не ти ги връща. Затова пари на заем не се дават, има банки, финансови институции, на който му трябват отива там. Ако тези институции не одобряват явно има причина. Кой каквото сам си направи, никой не може да му го направи.

# 233
  • София
  • Мнения: 928
Слава Богу, че не си забременяла! Пожелавам ти успех и да си върнеш както парите, така и уредите! И не на последно място да си намериш стойностен партньор, който да те обича и уважава истински! Бъди здрава и щастлива!

# 234
  • Мнения: 68
Здравейте, отново.
Много ми помогнаха Вашите съвети и мнения и споделям какво е развитието.
Спечелих делото на първа инстанция, но той обжалва и сега следващото дело ще е септември месец, тъй като съда е във ваканция юли и август.  Според адвоката ми ще спечелим и него. Дори и още да не съм си получила парите обратно, моралното удовлетворение от спечеленото дело е голямо. Simple Smile

# 235
  • Мнения: 1 094
Авторке, дано си щастлива! Малко четох назад, но темата ме вълнува.
Приказката за зелника и този дето го дава, а другият го яде, си е в пълна сила.
И другата, кой имАл, дал...
Минорно ми е настроението.

# 236
  • Мнения: 32 025
Браво, поздравления.
Вярвам, че и второто ще спечелиш.
И парите ще си вземеш рано или късно.
И обжалва? Егати и мизерника нагъл.
Надявам се не те тормози нещо.

# 237
  • Мнения: 68
Браво, поздравления.
Вярвам, че и второто ще спечелиш.
И парите ще си вземеш рано или късно.
И обжалва? Егати и мизерника нагъл.
Надявам се не те тормози нещо.
Слава Богу, общуваме само чрез адвокати и не ме тормози. Надявам се така да е и до края.

# 238
  • Мнения: 54 638
Успех и на второто! Убедена съм, че ще спечелиш! Flowers Four Leaf Clover

# 239
  • Мнения: 107
Виновна? Момиче правиш услуга на тази утрепка(сори, ама е така), а той ако беше поне наполовина мъж, трябваше да ти преложи парите + съответната лихва и поне да си запази малка част “от топките”. Осъди го, успех.

# 240
  • Генерал Тошево
  • Мнения: 21
Авторке, мисля, че няма за какво да се обвиняваш. Да, тегаво и неприятно е, защото човекът, на когото си възлагала надежди, те е предал и/ или се е променил в неочакваната за теб посока, но... о-добре, че си разбрала всичко рано, отколкото напр. след раждането на дете.

Успех с делото, поздравления, че си го завела! Давай смело, напред, социализирай се, общувай с близки, роднини, приятели. Животът е пред теб!

# 241
  • Мнения: 33
Приеми го от позитивната страна, за 10 000 лв си се оттървала от един боклук, който щеше да ти съсипе живота, ако не беше това. Simple Smile

# 242
  • Мнения: 436
Жената му дала спестяванията си и той ѝ изневерил. Верно ли? Joy
Бе, то имаше една дето бъбрека си дарила и нейния я остави заради друга . Има ли какво да ни учуди вече?

# 243
  • Мнения: 87
Абе какви сте такива меки жените.
Не можете ли да разберете, че един мъж вземе ли пари на заем да си покрива някакви разходи и да разчита на вашите пари, той не ви обича. Обича парите ви.
Мислете малко.
Ако мъж ви обича и иска да създаде семейство с вас той ще иска да ви покаже, че може сам да се справи и да ви гледа и вас и бъдещите ви деца. Ще ибърне света за да намери пари но няма да притеснява семвйството.
Почне ли да иска спестените ви пари - ясна е работата, освен ако не е в крайна нужда демек здравословни причини. 
Мъжът е призвание както и Жена.
Мъжът трябва да е закрилник на семейството и да носи пари в къщи.
Жената Вие знаете каква й е ролята.
В момента в който жената започне да прави повече пари от мъжа, тя го удря по мъжкото его и той вече не се чувства мъж. Доказано от хилядолетия!!!
Бягайте от “мъже” които ви гледат като банкови касички. Те не са истински.
От както махнаха казармата “мъжете” взеха да се гримират и обезкосмяват повече от жените. Луда работа.
Ти дали си в правото си - смачкай го в съда!!! Не му се давай - оназ с която се е събрал ще му бере гайлето - ти гледай сейри.
Успех

Общи условия

Активация на акаунт