Объркана съм. Права ли съм?

  • 13 893
  • 243
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 32 276
Сигурно тия неща ги е правила.
Парите са отделно преведени, като заем.

# 196
  • Мнения: 1 236
Познавам такъв случай.
Изтеглен кредит заради много близък приятел, защото се забъркал с лоши хора, дължи пари и т. н. Уговорка, че е заем и ще си покрива той кредитът от банката. Не си плаща вноските и на този, който го е изтеглил му правят опис и запор. Търси сметка на приятеля си за парите назаем. Той обаче вади една тетрадка и му показва по дати кога го е черпил или ял на гости у тях и му казва, че е нагъл и са квит.
То тая ситуация май е същата.
Да беше казал, че и взима депозит за наем за следващите две години, не да иска заем.

# 197
  • Сф
  • Мнения: 10 738
Пишеш две години си живяла при него. Горе долу се връзва сумата.

Като наем ли да ги брои? Simple Smile 416 лв. на месец + всичко което е вложила + техниката + това, че вероятно е пазарувала, готвила, шетала - егати наема Simple Smile
А няма нужда да е толкова ларж!
Няма нужда естествено, но като се е прецакала така .. Два случая знам , след 10+г си взе парите жената и въпреки лихва ли какво беше направо даже не можа и да се зарадва, получи едно нищо. Другата замина за чужбина и нямаше кой да и води тука нещата ,постоянно да ръчка и така ги забрави. Искам да каже , че колкото и да я убеждава адвоката ,че едва ли не ще ги вземе след делото, МОЖЕ и да не стане точно така. Дано все пак!  Тоя господин изглежда много неблагонадежден , та да видим. Някой няма ли да сподели, ако е имал подобна случка колко бързо си е взел сумата ? Че моите примери верно са отчайващи Sad , за съжаление. Не ме разбирайте погрешно!

# 198
  • Мнения: 6 246
Абе има и други методи за принуждаване да си плати, ама не са много законни и не е уместно да ги пиша тук. Освен това тя написа, че има какво да му се вземе, нека действа по законовия начин, след като има всички шансове да го осъди.
И въпросът е принципен, няма значение кой колко вади и сумата малка ли е или не. Не са 50-100-500 лв да пиеш една студена вода и са ги забравиш. Такива като него за подобни суми им са се случвали доста лоши неща.
Знам и аз за един подобен случай, жената  теглила голям кредит като съвсем млада да оправя сметките на гадже, после го изплащаше след години като семейна с друг мъж и дете.

# 199
  • INFJ
  • Мнения: 9 485
За съжаление, жените могат да достигнат патологични нива на глупост, простотия и слепота, когато са влюбени. Смятат, че това е начин да получат повече любов и признание, изобщо не се усещат, че се възползват от тях и стават жертва на измама.
Тази история ме подсети за документалният филм в Нетфликс - The Tinder Swindler, за мъжът, който завлича много жени с милиони.

# 200
  • Мнения: 32 276
PureLove, предполагам и колко е читав адвоката е важно.
В случая огромен плюс е факта, че е писал заем при превода. Това улеснява.
В семейство на близка позната преди много време имаше кражба от страна на роднина. Съпругът на щерката, който се оказа мошеник. Просто взел парите от шкафа на бабата и дядото. Пред жена си  го е направил.
Имаше дела. Проточвания, лъжи, че били подарък, пък после заем. Но след 3-4 години бяха върнати. Не цялата сума, но съдът присъди едно 70% да се върнат. Не помня подробности, бях малка.
Да, изхабени нерви. Това бяха пари изкарани с много труд и пот. Но все пак се върнаха голяма част на бабата и за миг не е съжалявала, че се е борила да си върне парите.
Даже и 10 години да и отнеме да си ги види, по-добре, отколкото да се примирява. А междувременно да мисли повече и да пести отново. И да не забравя да не си дава спестяванията на никого оттук насетне.
Иначе не съм наясно с техниките на изплащане. Ще му запорират сметки ли, заплати ли. Сигурно си имат методи.

Последна редакция: пн, 13 мар 2023, 15:44 от Елора

# 201
  • Мнения: 1 236
Техниките, ако не плати доброволно, вероятно са същите като взети от банка.
Запор и е длъжен някаква сума да внася, калкулирана според заплатата му по документи. За съжаление, ако не се осигурява на висок доход, ще и ги изплаща сигурно поне 6-7 години по малко.

# 202
  • Мнения: 68
Господинът има движимо и недвижимо имущество, върху което вече има възбрана, за да не може да прехвърли на някой или продаде. Ще видим какво ще стане на делото, но няма как да се измъкне съвсем чист, дори и да не може цялата сума да му се вземе.
Относно чатове, вече имам от преди, когато съм му се молила за парите и той ми отговаря, че няма да ми ги върне, но според адвоката няма да се наложи да се стигне до тях, все пак имам платежно от банката за превода.

# 203
  • INFJ
  • Мнения: 9 485
Тази възбрана заради вашата ситуация ли е, или заради някакви други пари, които дължи?

# 204
  • Мнения: 68
Тази възбрана заради вашата ситуация ли е, или заради някакви други пари, които дължи?
Заради нашето дело.

# 205
  • Мнения: 32 276
Значи би трябвало вече да знае, че го съдиш.

# 206
  • Мнения: 68
Значи би трябвало вече да знае, че го съдиш.
Не знам, с адвоката днес се чухме, каза, че е наложена възбрана и трябва той да получи писмо, не знам дали вече го е получил. Няма реакция от негова страна към мен все още.

# 207
  • София
  • Мнения: 12 945
Колкото време и да отнеме, си заслужава. Те нервите ще са повече за него, щото той трябва да извади отнякъде пари.

# 208
  • Мнения: 4
Здавей, тази история е ужасяваща. Да живееш и обичаш някого, от когото искаш да имаш дете и той да ти спретне такъв номер сигурно е изключително травмиращо. Предполагам, че се чувстваш все едно вече не можеш да се довериш на никого и най-вече не можеш да се довериш на собствената си преценка. Ако преди това не си попадала на такъв изкусен измамник и си имала самочувствието на човек, който има трезва представа за хората, които допускаш в живота ти, предполагам, че сега се чувстваш излъгана и уязвима. Ако такъв близък човек може да те излъже по този начин, то какво остава за другите хора в живота ти. Дали и те не ти кроят нещо, което ти не можеш да видиш. За това и имаш нужда да попиташ за странично мнение от непознатите тук, за да можеш да добиеш някаква представа кое е нормално и кое не е, тъй като вече основата под краката ти е разбита.
Искам да ти кажа, че това е напълно нормално да се чувстваш по този начин. Норамално е когато си излъгана по този ужасен начин да се съмняваш в себе си и действията си. Мисля, че този проблем има две измерения - правно и лично. Ти си поела уникална смелост да заведеш дело срещу този човек, за да постигнеш правна справедливост и аз те адмирирам за това. Искам да ти кажа, че хората около теб, които те подкрепят са наистина ценни, защото този процес е страшен сам по себе си, особено да се изправиш срещу човек, който си обичала.
Усещам обаче от текста, който си написала, че ти се чувстваш виновна за стеклите се събития. Според мен трябва да разглеждаш това чувство на вина малко по-обстойно защото там се крие разрешаването на личното измерение на този проблем. Има няколко въпроса, които могат да ти помогнат да си изясниш нещата за себе си:
- Това, че си завела дело срещу бившият ти какъв човек те прави?
- Ако не беше завела дело срещу него какво щеше да говори за теб и твоя характер?
- Кога за първи път научи, че да си отстояваш правата и да се застъпваш за себе си те прави виновна? - например това може да е станало в детството или тийнейджърстовто, някакъв момент, в който ти си била права, но всички са били срещу теб.
- Какви са характеристиките на виновния човек?
Също според мен трябва да си позволиш да поскърбиш за унищожената връзка, в която си вложила толкова надежди. Да приемеш, че са се отнесли ужасно към теб. Каквото и да е било твоето поведение във връзката ти не си заслужила това, което ти се е случило. Никой не заслужава да му откраднат 10000лв., да му изневерят и след това да го обиждат и заплашват. Имай повече състрадание към това, което си сега и към това, което си била в миналото. Ти имаш право да се чувстваш зле, объркана, ядосана, уплашена и тъжна, защото това е много тежка ситуация. Отдели си време да преработиш всичките тези емоции и да намериш корена на чувствата ти.

Пожелавам ти много късмет и сила занапред и съм сигурна, че ще спечелиш делото Heart

# 209
  • Мнения: 68
Здавей, тази история е ужасяваща. Да живееш и обичаш някого, от когото искаш да имаш дете и той да ти спретне такъв номер сигурно е изключително травмиращо. Предполагам, че се чувстваш все едно вече не можеш да се довериш на никого и най-вече не можеш да се довериш на собствената си преценка. Ако преди това не си попадала на такъв изкусен измамник и си имала самочувствието на човек, който има трезва представа за хората, които допускаш в живота ти, предполагам, че сега се чувстваш излъгана и уязвима. Ако такъв близък човек може да те излъже по този начин, то какво остава за другите хора в живота ти. Дали и те не ти кроят нещо, което ти не можеш да видиш. За това и имаш нужда да попиташ за странично мнение от непознатите тук, за да можеш да добиеш някаква представа кое е нормално и кое не е, тъй като вече основата под краката ти е разбита.
Искам да ти кажа, че това е напълно нормално да се чувстваш по този начин. Норамално е когато си излъгана по този ужасен начин да се съмняваш в себе си и действията си. Мисля, че този проблем има две измерения - правно и лично. Ти си поела уникална смелост да заведеш дело срещу този човек, за да постигнеш правна справедливост и аз те адмирирам за това. Искам да ти кажа, че хората около теб, които те подкрепят са наистина ценни, защото този процес е страшен сам по себе си, особено да се изправиш срещу човек, който си обичала.
Усещам обаче от текста, който си написала, че ти се чувстваш виновна за стеклите се събития. Според мен трябва да разглеждаш това чувство на вина малко по-обстойно защото там се крие разрешаването на личното измерение на този проблем. Има няколко въпроса, които могат да ти помогнат да си изясниш нещата за себе си:
- Това, че си завела дело срещу бившият ти какъв човек те прави?
- Ако не беше завела дело срещу него какво щеше да говори за теб и твоя характер?
- Кога за първи път научи, че да си отстояваш правата и да се застъпваш за себе си те прави виновна? - например това може да е станало в детството или тийнейджърстовто, някакъв момент, в който ти си била права, но всички са били срещу теб.
- Какви са характеристиките на виновния човек?
Също според мен трябва да си позволиш да поскърбиш за унищожената връзка, в която си вложила толкова надежди. Да приемеш, че са се отнесли ужасно към теб. Каквото и да е било твоето поведение във връзката ти не си заслужила това, което ти се е случило. Никой не заслужава да му откраднат 10000лв., да му изневерят и след това да го обиждат и заплашват. Имай повече състрадание към това, което си сега и към това, което си била в миналото. Ти имаш право да се чувстваш зле, объркана, ядосана, уплашена и тъжна, защото това е много тежка ситуация. Отдели си време да преработиш всичките тези емоции и да намериш корена на чувствата ти.

Пожелавам ти много късмет и сила занапред и съм сигурна, че ще спечелиш делото Heart
Много благодаря за милите думи! Heart

Общи условия

Активация на акаунт