Объркана съм. Права ли съм?

  • 13 892
  • 243
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 6 246
Този не е никъв играч, даже е мега тъп да се издокара така. Сега освен че ще си плати като поп, ще плати и съда, адвоката, както и вероятно чси-то. И може да се раздели с някой имот на търг от същия чси, където дали ще му хване пазарна цена или не (знаем и там какви схеми се случват), изобщо не е сигурно. Вероятно е разчитал да сплаши авторката и да не и се занимава с дела, но не му се е получило и сега е с двата крака. Ако има поне малко акъл  очаквам до няколко дни да ревне на автократа, че ще си плати всичко под някаква схема и да оттегли делото.
Един съвет от мен- не се поддавай, или плаща всичко на момента и ти носи техниката (за негова сметка транспорт + хамали), или го съдиш до дупка.

# 211
  • Мнения: 68
Този не е никъв играч, даже е мега тъп да се издокара така. Сега освен че ще си плати като поп, ще плати и съда, адвоката, както и вероятно чси-то. И може да се раздели с някой имот на търг от същия чси, където дали ще му хване пазарна цена или не (знаем и там какви схеми се случват), изобщо не е сигурно. Вероятно е разчитал да сплаши авторката и да не и се занимава с дела, но не му се е получило и сега е с двата крака. Ако има поне малко акъл  очаквам до няколко дни да ревне на автократа, че ще си плати всичко под някаква схема и да оттегли делото.
Един съвет от мен- не се поддавай, или плаща всичко на момента и ти носи техниката (за негова сметка транспорт + хамали), или го съдиш до дупка.
И според мен е разчитал, че няма да го направя. Делото няма да го оттегля. Ако иска споразумение ще е пред съда, за да може, ако не плати да бъде изкаран веднага изпълнителен лист (така поне ми го обясни адвоката). На честна дума вече не вярвам.

# 212
  • София
  • Мнения: 19 402
Не искам да изглеждам като някоя озлобена жена, която видиш ли , защото гаджето е зарязало заради друга иска да му прави мръсно сега. Затова и тук не започнах да се жалвам и да изброявам всички други неща, които съм правила за него през тези 2 години и които очевидно не значат нищо, съдейки по поведението му, а и по обидите, които каза в последния ни разговор. Но и не искам да съм глупачка, която се оказва използвана и изиграна, затова и се свързах с адвокат.
Най-нормалното нещо на света е да не си възхитена от ситуацията.  Какво мръсно му правиш - ползвал е уредите 2 години, сега си ги искаш. Впрочем, свидетелите ще са ти от полза, но нека юристките в темата да кажат.
Смущава ме едно нещо - ти наистина ли не си ли плащала сметки, докато сте живели заедно? Не съм прочела докрая темата, затова питам

# 213
  • Мнения: 5 117
Защо да плаща сметки? Един мъж като не може сметките и храната да плати, къде е тръгнал с жена да живее.

# 214
  • София
  • Мнения: 19 402
Защо да плаща сметки? Един мъж като не може сметките и храната да плати, къде е тръгнал с жена да живее.
Чутовна глупост!!! Ако жената живее сама, няма ли да се издържа? Затова ли отива при него?
Искате хем да сте еманципирани, хем някой да ви издържа... Горките мъже, попаднали на такива жени

Последна редакция: вт, 14 мар 2023, 13:18 от Cuckoo

# 215
  • Мнения: 68
Да, не съм плащала ток и вода в апартамента,  в който живеехме. Плащах си моя телефон, разбира се, и неговия. Купувала съм храна, готвила съм всеки ден, купувала съм перилни и почистващи препарати и се грижех и за това. Плащах сметките, когато той беше в чужбина, разбираемо.

# 216
  • София
  • Мнения: 19 402
Пазаруването е грижа и на двамата. А щом не споменаваш парно, сте се топлили на киматик и тогава сметката за ток не е малка. Но това определено не струва 10 хилки.
Че си готвила всеки ден - имам чувството, че това си е твоя воля, не негова претенция. Аз такова нещо не си причинявам, хем обичам да готвя.

# 217
  • Мнения: 5 117
Отвсякъде е прецакана.Нито и е мъж, нито никъв, че да му готви, пазарува и чисти.Още повече и сметки да плаща.

# 218
  • Мнения: 261
Защо да плаща сметки? Един мъж като не може сметките и храната да плати, къде е тръгнал с жена да живее.


Боболинке заради такива като теб мъжете мислят че жените сте меркантилни ИВИНЯВАМ СВ НА ТАКИВА КАТО АВТОРКАТА  ИЗВИНЯВАЙТЕ !!!! Но такива с твоето мнение .жената защо се събира с мъжа ???? За да има кой да и плаща сметките ли ?????
Кога се започне всеки да дърпа "чергата " към себе си раздялата е близо . Юного пъти казвам ( а модераторите ме трият ) мъжете имат такова мнение за жените заради такива като Бубка !! Сори ама вие сами си поставяте цена и то много малка

# 219
  • София
  • Мнения: 12 945
Струва ми се, че са имали напълно нормално разпределение на сметки и задължения. Не, че има значение, де. Той не е казал, че е недоволен с конфигурацията, а тя парите ги е дала като заем. Не виждам какво повече има да се нищи, едното не отменя другото по никакъв начин.

# 220
  • Сф
  • Мнения: 10 738
Мислете каквото искате. Аз при мъж , който да издържам не отивам! Камо ли с мисълта да градя семейство! И слава богу. Че така ми се стекоха обстоятелствата,че разчитам доста на мм за финансите и подобаващото отглеждане на детето. Но в началото той нямаше нищо. Но почна да гради , когато нещата станаха сериозни. В историята на авторката няма нищо подобно. Даже му плаща сметките ,докато той е в чужбина, че не може да прати сигурно ... предполага се , че е заминал за да са по- добре отколкото тук. Не знам защо авторката го намира разбираемо да му плаща докато го няма и да си живее със своите средства само.
Авторке, той изкара ли някакви пари в тая чужбина изобщо и за какво отидоха ? Нещо за теб??

# 221
  • София
  • Мнения: 19 402
PureLove, малко прекспонираш. Тя живее в жилището, докато той е в чужбина, как няма да плаща сметки, нали ще й спрат тока?
Той дали не плаща сметки там, че да праща на здрава и права млада жена, не на пенсионер?

# 222
  • Мнения: 68
Ако трябва да се смята чак толкова, разходите ми като съм сама сега са далеч по-малко  (като изключим наема). За готвенето всеки ден, не съм се оплаквала и съм го правила с желание, но и той го е изисквал също така.
Както казах в първия пост караниците започнаха откакто се върна. Какви пари е изкарал докато е бил там не знам, не ми е казал, а и аз не съм питала. Дали са отишли някъде или си ги пази нямам представа. Не съм се събрала с него, за да ми плаща сметките или да ме издържа. Подаръци освен 1 яке и 2 парфюма не съм получила и не съм и искала от него, защото никога това не ми е било важно в едни отношения.

# 223
  • София
  • Мнения: 19 402
За готвенето всеки ден, не съм се оплаквала и съм го правила с желание, но и той го е изисквал също така.
Както казах в първия пост караниците започнаха откакто се върна. Какви пари е изкарал докато е бил там не знам, не ми е казал, а и аз не съм питала.
Ахааа, изисквал? Това е по-голямата грешка, а не че си му превела парите. Да си готви той.

Дъщеря ми даде на гаджето си подобна сума, но тогава той си купуваше жилище, където И тя живее. Бяха го направили с договор, по негова инициатива. И аз, като една лоша "тъща" се поинтересувах - върнал й ги е за няма и година.

Последна редакция: вт, 14 мар 2023, 13:55 от Cuckoo

# 224
  • Мнения: 68
Осъзнавам много грешки, които съм направила и най-големите са, че съм му вярвала и съм се раздавала за човек, който не заслужава и половината.
И може би, ако не беше постъпил така накрая нямаше въобще и да си търся тези пари, бях готова да му опростя повече от половината само и само да се приключи тази драма - той не пожела. Била съм глупачка 2 години, мисля, че ми стига толкова.

Общи условия

Активация на акаунт