Бързи въпроси и отговори деца - 4

  • 25 942
  • 841
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 758
Много малко пъти ми се е случвало да няма дете, което яде някакъв боклук на детската площадка. А аз водя моето на нея всеки ден когато не ходи на ясла. Това с отказът нещо ми се струва много рестриктивно, а в същото време, тъй като всеки ден сме по площадките, се получава така, че се насъбират доста вредни храни за деня. Чувствам се в безизходица вече.
Иначе и аз все още полудявам от мисълта, че яде с толкова мръсни ръце и се опитвам все да ги пребърсвам с кърпички, но това е само за мое успокоение, че правя нещо. Моля се да не хване някой паразит или друга гадост само.

# 46
  • Мнения: 35 110
До към 3 години можеш да го залъжеш някак ама после почват много да чуват петела. А сега с второто пък съвсем не мога да ограничавам и да го разсейвам като батко ми знае вече за шоколадовите яйца, чипсовете и други работи. Макар до момента ( на 5  и половина ) да е ял максимум 5  чипса и 5 зрънчовци. Но барни, шоколадови яйца си ги знаят мноо добре

# 47
  • Мнения: 15 356
Всичко неподходящо за нея- козметика, храна, напитки и тн наричаме "коняк" и това тръгна случайно на един семеен празник, но тя го запомни. Кажем ли й, че "това е коняк" край. На площадките редовно някой носи нещо, но не е имала супер голям интерес, ако се случи и аз казвам, че ще купим и я забаламосвам по пътя. Има някои изцяло забранени храни, но са малко, повечето са ограничени, например едно Барни за деня. Свекърва ми веднъж така я нахранила с шоколад, яйца и пасти, че повръща шест пъти от 18 до 20 часа. Така е като лишавам детето от шоколад 🤦

# 48
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Добро утро!
Давате ли винен кебап на малките?
Днес мисля да готвя това и да предложа на всички, вкл и малката на 2г6м
Знам, че алкохолът от виното се изпарява, но да питам.

# 49
  • Мнения: 35 110
За моите сварявам само месо на кубчета , а останалото го готвя като за нас си. Ама и те са капризни, затова не съм давала сготвен кебап

# 50
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 760
И аз сготвих това в неделя, но не посмях да дам. Забърках за нея една бебешка манджа. При мен проблемът, обаче, не е виното, а силните подправки. Ако давате вече подправките, с които готвите, не виждам проблем. Виното се изпарява и едва ли ще окаже влияние.

# 51
  • Мнения: 6 764
И винен кебап и понякога добавям бира при приготвянето на някои рецепти, никога не съм го смятала за причина да не ядат децата. Малката вече е на обща храна (1г8м) и със сигурност е яла поне няколко пъти винен кебап.

# 52
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
О, малката яде обща храна от много отдавна, яде и подправки, но не мисля, че са такъв проблем, слагам само дафинов лист и ч  пипер на зърна, които си пускат само аромата и после ги вадя.
Значи ще ядем всички това, благодаря 😋

# 53
  • София
  • Мнения: 3 412
Винен кебап не съм давала, ама защото нямам време особено за готвене. Обаче като правим сос Болонезе за спагети слагам вътре малко червено вино и той яде от него. Не се притеснявам, нито е много количество, нито остава особено след изпаряване.

# 54
  • Мнения: 547
Здравейте момичета , на сина ми на 3.2 г му излязоха едни пъпки на ръцете , гърдичките и гърба не са много , бяхме на педиатър не били варицела , според нея са алергия , прилагам снимки , дали според вас е алергия или варицела , искаше да пуснем изследване за варицела но като разбрах , че се взима от вена и малко се уплаших и тази

# 55
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Имало ли е трмпература преди да избият пъпките?

# 56
  • Мнения: 547
Имало ли е трмпература преди да избият пъпките?
37.3-4 , и обилна хрема , сега и кашлица почна

# 57
  • Мнения: 2 836
Здравейте, вчера бяхме на ваксината, която се прави на годинката.
Тази сутрин бебчето ми е с висока температура и куца.
За температурата зная, че е нормално (ако не се лъжа до 3 дни след ваксина), но да куца с крачето, което беше боцнато....
Педиатърката днес не вдига телефон. Моля ви кажете ми какво се прави в гакъв случай?
Благодаря!

# 58
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Случва се. Сещате ли се едно време как ни бояха ръцете след ваксина?
Дай му малко Нурофен, за да облекчи болката. Ако има локално зачервяване, може да намажеш с риванол.

# 59
  • Мнения: 2 836
Случва се. Сещате ли се едно време как ни бояха ръцете след ваксина?
Дай му малко Нурофен, за да облекчи болката. Ако има локално зачервяване, може да намажеш с риванол.
Благодаря Ви много.
А дали за ден два отшумява?

Общи условия

Активация на акаунт