Бързи въпроси и отговори деца - 4

  • 25 946
  • 841
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 124
Бобчи, има една книжка, която може да помогне, поне при нас нямаше нужда, нямало е проблем (за навън) т като се учихме на вилата и двора, та бързо схвана за дни, но в тази книжка има такъв пример и моята дъщеря като я чете си разказва какво ставало
-Мими и гърнето-

иначе за махането за обеден и нощен, ти я познаваш, може също да й обясниш, че е голяма и че ще го махнеш, така според мен е още по-удачно, а то с проба и грешка ще видиш, на яслата ако съдействат също ще стане

При моята видях с времето как промени времето за стискане, не е стискала никога от притеснение за пиш или ако, но с времето удължи времето, за което може да стиска за пиш, по-скоро взе да пишка на по-голям интервал от часове, но то това си е и до организъм. Все пак зависи и на колко се започне, в началото ходят на често, но са и малки.

# 31
  • Мнения: 15 356
Орионче, махнах го снощи и не беше пишкала. В яслата казах, че искам да не й слагат за сън. Снощи категорично отказа, почна да реве и да го дърпа и реших, че няма смисъл щом и без това не го напикава. Ще я купя тая книжка, все повече ще прекарваме време навън и искам да си пишка спокойно.

# 32
  • Мнения: 3 124
О щом тя не иска съвсем си е точен момент.
А и да се напишка е нормално, сменяш и така няколко пъти може, но после ще си свикне.
А иначе се сетих и друго, с пример на др деца, при нас тя го виждаше още преди да заговорим за махането, такива площадки и дечица бях случила и често виждаше да ги изпишкват ...та си го знаеше,че е нещо нормално. На мен ми бе странно като нещо ново, но се свиква.

# 33
  • Мнения: 758
Здравейте! Знам, че в темата преобладават майките, които не дават вредни храни на децата им. Затова искам да ви попитам как постъпвате когато сте на детска площадка и някое от другите деца яде нещо вредно, а вашето иска също да опита?

# 34
  • Мнения: 1 489
Дайте пример с конкретна храна!

# 35
  • Мнения: 6 764
Точно преди ден една баба отвори пакет чипс и вместо да излезе с внучето си от площадката се настани точно на пейката там, за да може всички деца да гледат. Честно казано не ми пука, че е чипс, а че разваля режима и трябва всички деца да гледат като тъжни кученца и да чакат. Едното дори ревна, почна да се опитва да си вземе още от пакета, а вече го бяха почерпили.
Ако е нещо, което не давам да се яде, отказвам, а на нея казвам, че не е хубаво и забаламосвам с нещо. Няма навик да яде навън и не се трогва. Често като видя, че някой яде дори не влизаме на площадката.

# 36
  • Мнения: 151
Аз я залисвам също с нещо друго. Против съм каквото и да е да се яде на детската площадка. Първо ръцете са им мръсни, тръгват да бягат докато хапват, не мерси. Когато тръгнем от площадката чистия ръцете и тогава и давам.

# 37
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
Аз съм обяснила, че с мръсни ръце не се яде. Ако има зор да яде нещо, което е видял, казвам, че ще вземем за вкъщи. До вкъщи драмата обикновено се е разминала.
Аз не съм чак маниак на здравословното хранене, макар че избягвам да купувам разни глупости, и проблемът ми не е че ще изяде нещо вредно, а че абсолютно не толерирам ядене с мръсни ръце. Като видя разни малки деца как пипат по земята и после ровят в разни зрънчовци...гнусотия.

# 38
  • Мнения: 35 110
Моите са като гладни животни като видят забранена храна на площадката. Нареждат се пред пакета да си вземат. Ми не мога да ги залисвам. От кого по- напред ? От детето с чипса, другото със солетите, майката със семките и бирата( само бирата не представлява интерес Wink ), детето с желираните бонбони. Преди се опитвах да обяснявам, да ги дърпам настрани ама то вече не се търпи. Ходят и си искат даже. Вече гледам да не се коркам толкова. Чак такъв строг режим няма да развалят , но!! Трябва да се измият ръцете първо. Така и не свикнах с тая тъпотия с яденето на площадките. Все едно, ще умре гладно детето без боклуци ,.които е яло с ръце, пълни с микроби.

# 39
  • Германия
  • Мнения: 3 431
Аз действително не се впечатлявам от яденето с мръсни ръце. Едно време като малки на село и ние не сме си мили винаги ръцете преди да ядем нещо, нищо не ни е станало. Така че ако се случи да хапнат нещо на някоя площадка, просто не ги мисля чак толкова.
Но пък положителното е, че обикновено другите майки носят от постелно здравословни неща - плодове, зеленчуци, някоя бебешка бисквита. Лятото децата даже си правеха пикник след градината, събираха кой каквото е донесъл и си хапваха от всичко.

Но дори и някой да предложи да почерпи с нещо “нездравословно”, просто кимам, нека си хапнат децата. Знаят че вкъщи такива неща не се купуват. От инцидентно ядене на боклуци нищо няма да им стане

# 40
  • Мнения: 848
Аз действително не се впечатлявам от яденето с мръсни ръце. Едно време като малки на село и ние не сме си мили винаги ръцете преди да ядем нещо, нищо не ни е станало. Така че ако се случи да хапнат нещо на някоя площадка, просто не ги мисля чак толкова.
Но пък положителното е, че обикновено другите майки носят от постелно здравословни неща - плодове, зеленчуци, някоя бебешка бисквита. Лятото децата даже си правеха пикник след градината, събираха кой каквото е донесъл и си хапваха от всичко.

Но дори и някой да предложи да почерпи с нещо “нездравословно”, просто кимам, нека си хапнат децата. Знаят че вкъщи такива неща не се купуват. От инцидентно ядене на боклуци нищо няма да им стане
То ако погледне човек каквато и храна да купиш няка как да знаеш каква е.
Единствено ако го вземеш от село от някои възрастни хора.

# 41
  • Мнения: 35 110
Досега никой не е носил нищо здравословно на площадката..аз веднъж бях правила солети от моркови и моя мъж беше почерпил всички на площадката с тях, та на другия ден споделяше рецептата с другите майки на площадката. Аз нямам нервите да стоя на площадка , затова той ходи с тях

# 42
  • Мнения: 758
PeacockLove, сега ме заинтригува с тези солети от моркови. Лесно ли се правят? Може ли рецепта?

# 43
# 44
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 761
Дори вкъщи ядем неподходящи неща за нея пред нея. Обяснявам, че това не е за нея и й предлагам алтернатива - плод, бебешка бисквита. Засега работи и не настоява да си вземе. Ако е нещо подходящо, давам да опита. Давала съм солета да опита какво е, но Зрънчо, чипс и т.н. вредности не и нямам намерение да давам. За площадките, малка е и я баламосвам лесно, но и тя не е свикнала да яде по площадки, храня я вкъщи, рядко на разходка  седнала в количката и с храна, която давам аз с лъжичка. Но тя е още бебе на 1.3 г и много много не се впечатлява.

Общи условия

Активация на акаунт