Бързи въпроси и отговори деца - 4

  • 26 005
  • 841
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 6 769
Ваксините се бият мускулно. Ако малко по-силно е поставена или е мръднал, крачето го боли. Например на моето дете последния път направо стана синина.
Наблюдавайте дали ще отшуми и все пак докладвайте тези странични реакции на лекаря.

# 61
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 294
До 2-3 дни трябва да отшуми

# 62
  • Мнения: 1 685
Лепенка кул пач няма ли да помогне?

# 63
  • Мнения: 7 061
За първи път ще давам Пулмикорт по схема ест от лл,знаете ли колко е минималния интервал между две инхалации с него?

# 64
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 294
Колко инхалации да ви изписани на ден? Добре е да са на равни интервали

# 65
  • Мнения: 7 061
Две на ден.
Колко инхалации да ви изписани на ден? Добре е да са на равни интервали

# 66
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 294
Аз бих ги правила сутрин и вечер, примерно. Но все пак питай лекаря.

# 67
  • Мнения: 1 489
Мисля, че са на 12 часа, но питайте за по- сигурно лекаря на детето.

# 68
  • Пловдив
  • Мнения: 1 921
На нас ако са ни предписвали две инхалации пулмикорт на ден, винаги са били една сутрин и една вечер.

# 69
  • Мнения: 5 028
Спешен въпрос. Малкия се удари в ръба на вратата и стана цицина и е синьо. Страх ме е , защото нямаме опит с падания и сега се притеснявам колко лош е удара. За какво се следи при удар на главата?!
Трябва ли да ходим на лекар според вас? Ето снимка Confused

# 70
  • Мнения: 15 356
Не бих отишла на лекар аз и не бих следила нищо от удар във врата. Не е паднал от високо.

# 71
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 294
Намажи го с гел арника , нищо му няма

# 72
  • Мнения: 112
И нашият син се удари веднъж по този начин и за секунди се поду мястото, дори повече от това на снимката. Имаме познат, който е лекар, веднага му пратихме да види цицината и каза да не се безпокоим. Иначе, и аз се бях панирала. На другия ден си беше добре и нищо му нямаше.

# 73
  • Мнения: 5 028
Ох, благодаря ви! Точно това ме уплаши,че се изду за няколко секунди и стана синьо ( повече от на снимката е сега), но той твърди,че не го боли Head Band благодаря за успокоението!

# 74
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 813
Веднага след удара намажете с нещо мазно - крем, олио, зехтин, каквото имате под ръка, може и мокър вестник, салфетка. Така не се подува и не посинява или поне по-малко.
Иначе, нищо страшно, козметичен дефект, който ще мине. Не бих се притеснявала, ако не е сцепена и не се налага лепене.

Общи условия

Активация на акаунт