Трудова борса и обезщетения - Тема 7

  • 31 249
  • 661
  •   1
Отговори
# 15
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 102
И аз със следния проблем.
Набутаха ме с насочващо писмо. Това нещо при работодателя ли остава или при мен? А ако изобщо не отида на тази среща, защото работата няма нищо общо с моя опит и с моите знания и умения - тогава какво се случва?

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 5 022
А защо не го отказа това насочване още при срещата с трудовия посредник? Дори и с този мотив.

# 17
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 102
Защото не знаех че имам право да го откажа.
 "Дори " ?
мотива си е напълно адекватен, не знам защо казвате думичката "дори" Wink

# 18
  • Мнения: 54 421
Един въпрос-ако съм ползвала 2 седмици  миналата година на минималното обезщетение, сега ако ме съкратят ще мога ли да ползвам 60 процента? Минали  са 3 години от предишната борса на 60 процента.

Не, защото се гледа последната регистрация, а не размера на обезщетението.

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 5 022
Deathcrush, а как тогава те насочиха, щом изобщо не отговаряш на конкретната обява? Няма как, примерно, да търсят някъде счетоводител, а ти да си учител и да те насочат там.
Нищо лично. Извинявам се, ако е прозвучало така.
Просто се чудя. И аз съм на борсата и от личен опит споделям опит при коментирането с трудовия посредник подходящите обяви.

# 20
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 102
Защото няма нищо друго предполагам и защото положението е доста зле в моя град. И защото когато аз казах какво търся и с какво имам опит, тя директно  ми каза , цитирам "трудно".

# 21
  • Мнения: 29 341
Във фирмата да ти се подпишат на бележката, че не си подходяща и това е.

Не се съгласявай да ходиш, ако не си и не искаш наистина да почнеш през тях (заплатите са ниски), понеже може да ти спрат обезщетението, ако се заядат.

# 22
  • Мнения: 54 421
Защото има работа за позиции с елементарни изисквания. Компютърна грамотност, примерно.
Аз съм работила в сферата на Логистиката и са ми предлагали работа като домакин в училище. От любопитство отидох, но те казаха, че предпочитат човек с опит в счетоводството, а не със складови програми.

# 23
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 102
Те нещата се подредиха в мой интерес така или иначе.

Иначе Soul Free, ако за мен става дума, аз не взимам обезщетение.

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 5 022
Deathcrush, а тогава за какво ти е регистрацията в БТ изобщо?
Ако разчиташ да ти намерят те работа - едва ли ще стане.

# 25
  • Мнения: 12 750
И на мен ми бяха предложили тамън две работи с които нямам нищо общо... Икономически профил изискваха и двете, а аз съм инженер Grinning Че и се опитаха за едната да ме пратят на интервю в друг град и то в много кратък срок. По някаква програма беше, краткосрочен проект някакъв, явно не са успели да намерят някого да пратят с по-близък профил.
Отсвирих ги че бях болна и нямах възможност посред зима да обикалям градовете дори и да беше нещо по-смислено. То си и личеше по телефона като ми се обадиха та не сме се обяснявали много-много, но беше абсурдно.

# 26
  • София
  • Мнения: 16 035
А, първенец съм по предложение. След 40 г. стаж като касиер, работа с валути, счетоводство ме изпратиха за ...баничарка. И то в кв. Манастирски ливади, да съм на работа сутрин в 4.00 ч. Цял живот да съм опекла 10 баници, половината изгорени или сухи.
Сега сериозно - докато плащат нямат право да те отписват заради неприето предложение.
Но като спрат парите от НОИ и започнеш сам да си внасяш ЗО те пращат на нещо неподходящо. Ако откажеш те отписват. Така си намалят % безработни.

# 27
  • Мнения: 29 341
Aisha, сега има много обяви за счетоводители или касиери. Щом си в София, няма да имаш проблем да си намериш бързо работа.

# 28
  • Мнения: 12 750
То и почти няма някой който да стои записан в БТ ако му е свършило обезщетението. Те предлагат едно нещо дето е близко до нищо, а за безработния е само ангажиментът че трябва да се явява в определено време и съответно на повечето хора не им се занимава.
И да, като се отпишеш, не те водят вече безработна и ето ти статистика - ниска безработица и липса на кадри Grinning
Особено в момента както на много хора покрай затваряния на едно, трето и пето в началото на пандемията им се наложи да се запишат там, още не са минали 3 години и дори да са пак без работа, хич не се записват отново. Крива е статистиката отвсякъде.

# 29
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 102
Deathcrush, а тогава за какво ти е регистрацията в БТ изобщо?
Ако разчиташ да ти намерят те работа - едва ли ще стане.
В интерес на истината - да!
 наивната аз , смятах, че наистина могат да ми намерят работа.

Общи условия

Активация на акаунт