Трудова борса и обезщетения - Тема 7

  • 31 247
  • 661
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 16 035
Хубавите позиции в държ. администрация се заемат само с връзки. Точно затова е направено финалното интервю.


Не само хубавите.
Моя близка се пробва за призовкарка към Районен съд в провинцията. Има всички изисквани в обявата документи. Заплата - МРЗ,  работа - за мене неприемлива, с измекяри, може и да я бият някъде.
Среща спънки още на етап подаване на документи. Днес след като подала всичко - лелята от деловодството с неохота и пуфтене склонила да и даде входящ номер. Но и казала, че той няма да и трябва ...

# 46
  • Мнения: 1 671
Хахахаха, ами да й беше казала:

Леличко, тогава да ти го дам на теб този изходящ номер.

Какво пуфти ….и тя е наредена там от Аминските години!

# 47
  • Мнения: 29 341
Хубавите позиции в държ. администрация се заемат само с връзки. Точно затова е направено финалното интервю.


Не само хубавите.
Моя близка се пробва за призовкарка към Районен съд в провинцията. Има всички изисквани в обявата документи. Заплата - МРЗ,  работа - за мене неприемлива, с измекяри, може и да я бият някъде.
Среща спънки още на етап подаване на документи. Днес след като подала всичко - лелята от деловодството с неохота и пуфтене склонила да и даде входящ номер. Но и казала, че той няма да и трябва ...

Аз съм разказвала в една от другите теми как ме отказаха от конкурс за една позиция в държ.администрация. Да не се повтарям, мисля, че и ти я следиш. Та, мисълта ми е, или те отказват на ниво документи, или после не те одобряват в интервюто. Все тая, само ти губят времето.

# 48
  • Мнения: 54 420
За ДА отдавна е известно, че позицията е обявена за конкретен човек. Просто се спазва официалната процедура за кандидатстване.

# 49
  • София
  • Мнения: 1 222

Защо пък да губиш приятелство?

Защото работата е неатрактивна и заплащането е компромисно.
Предпочитам да си запазя приятелството/познанството с еди- кой си, отколкото 500-те лв .

# 50
  • Бургас
  • Мнения: 16 121
Здравейте! Какво е минималното месечно обезщетение? Сега разбирам,че ще имам право само на 4ри месеца,тъй като съм освободена по един от изброените членове. Благодаря за отговора! Хубава вечер!
Мисля,че е 18лв на ден

# 51
  • Мнения: 54 420
Да, 18 е.

# 52
  • Мнения: 4 505
Скрит текст:

Защо пък да губиш приятелство?

Защото работата е неатрактивна и заплащането е компромисно.
Предпочитам да си запазя приятелството/познанството с еди- кой си, отколкото 500-те лв .
Ако приятелката е била наясно с тези специфики и е приела, не би трябвало да се развалят взаимоотношенията. Ако не си й казала, е било грешка от твоя страна, според мен. Та ако е бил втория случай и аз не бих искала да поддържам такова приятелство. Ако пък е бил първия вариант, то по-добре за теб.

# 53
  • Мнения: 528
Здравейте! Моя близка е съкратена на основание съкращаване на щата. Одобрена е от НОИ за обезщетение за безработица, но в същото време е получила разпореждане за спиране на въпросното на основание: обезщетение за оставане без работа. Въпросното обаче, може да се търси от работодател като изтече 1 месец от момента на съкращаване и отиде с книжката, че не си е намерила работа. Естествено тя ще си го потърси и от НОИ са й казали, че ще й възстановят правата, когато постъпи информацията при тях, както и ако има отказ от работодателя, да отиде на място в НОИ и пак да й възстановят правата. Както й да е, въпросът й е това обезщетение, полагащо се от работодателя, когато й се изплати, ще й намали ли правото на обезщетение за безработица от НОИ с 1 месец, или ще й платят всичко за всички месеци, които й се полагат по стаж, но просто изплащането ще започне с известно закъснение? Тоест, ако е одобрена за 8 месеца с разпореждането от НОИ, ще си получи ли всичките 8 обезщетения?

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 1 149
MaryPop  -да ,ще получи.Едното е от работодателя,  че не е започнала работа .Другото е от НОИ -8 месеца.

# 55
  • Мнения: 12 750
Обезщетението от НОИ ще си го получи за колкото месеца се полага. Просто го отлагат с периода, за който трябва да я обезщети работодателят и тяхното започва след това.

# 56
  • Мнения: 528
Мерси, много сте полезни!

# 57
  • Пловдив
  • Мнения: 5 021
Регистрирана съм в БТ в началото на март (в седемдневен срок), но от фирмата още ми бавят документите и не съм си ги подала за обезщетение към НОИ. От БТ ми казаха, че срокът е три месеца. Така ли е и няма ли да загубя с това по -късно подаване?

# 58
  • Мнения: 54 420
Не. Нищо не губиш.

# 59
  • Мнения: 4
Здравейте майчета.
Една моя братовчедка  живя доста години в франция с родителите си като казвам доста сигурно едно 10години,но преди 2 месеца се завърнаха за постоянно в България.Искам да попитам дали ще може да се регистрира в брото по труда тъй като искам да я наема като детегледачка по новия проект??

Общи условия

Активация на акаунт