Астрология - 23 тема (преди да попитате - прегледайте 1 пост)

  • 30 593
  • 752
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 846
Благодаря ви, момичета, за обясненията. Стана ми ясно.

# 16
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Здравейте, на приятелка й предстои операция за отстраняване на доброкачествено образувание - хемангиом, което е до черния дроб. Няма риск да стане злокачествено - представлява топка от кр. съдове - оплетени.

Обсъждаме правилото - Луната да не е в знака на органа, който ще се оперира - в случая ще се засегнат черен дроб и кр. система, както и Луната да е намаляваща.

Кои знаци асоциирате с тези два органа - черен дроб и кр. система? Има разнородна информация в нета, затова и пиша тук.

# 17
  • Мнения: 3 262
В медицинската астрология се ползват планетни сигнификации.
Юпитер за черен дроб, Марс за кръвта (в Джьотиш Луна и Марс)
Домовете в хороскопа по-скоро се свързват с определени части от тялото, а не с органи и системи вътре в тялото.

Моят съвет е, щом става въпрос за топка от кръвоносни съдове, да се потърси ден, в който Луната и Марс да нямат неблагоприятни аспекти помежду си. И докато Марс все още не е преминал в Рак, там ще има знакова квадратура с Юпитер.

Марс отговаря за кръвоносната система и червените кръвни клетки, в модерната западна астрология не помня как беше – със знака Водолей ли го свързваха...

За медицински елекции моята препоръка е да се потърси опитен астролог, който разбира и от медицина. Но предполагам, че в случая, за който питаш, няма как да повлияете върху избора на час за тази операция, само се избира дата.

# 18
  • Мнения: 3 846
Сатурн в Риби … ужасен ужасон 🙈
Защо този период ще продължи цели 3 години, като Сатурн обикновено обикаля знак за 2.5г? Рибите пак прецакани.
При мен засяга много планети, ще има казуси, решения, събития. Не знам дали съм готова за всичко. Миналата година не беше лесна за мен, но така като гледам с този Сатурн, ме е страх и да помисля или да правя планове. Хубавото е, че от май месец, Юпитер в телец ще даде малко подкрепа, а и ще имам и Юпитеров възврат, който съм наясно, че може и да не се изрази в конкретни събития, но пък ще е някаква помощ.

# 19
  • Мнения: X
Мхм, аз имам Луна, Венера и Марс в Риби. А по джьотиш от 2020 съм в шани саде сати. Сатурн това лято ще ми тъпче върху рибешката луничка... замислям да приложа самодисциплина. А досега ми тъпчеше Слънцето - когато влезе във Водолей, на работа ми свалиха длъжността заради кризата, и се чувствам много демотивирана и невидима на работа. От една страна се радвам, че напуска Водолей...

# 20
  • Мнения: 241
Здравейте! По темата Сатурн в Риби..

Бихте ли споделили малко повече какво да очакваме.

Аз също имам много риба в хороскопа - Слънце, Луна, Меркурий и Юпитер в Риби. Освен това Сатурн ще транзитира по моя 4-ти дом, където по принцип се намира Юпитер в наталната карта.

Гледах някакви прогнози, които говорят за създаване на дом, семейство или трудности в това отношение.. Аз имам вече семейство, но все още нямаме собствен дом, който много искам... Само че не виждам как бих могла да се сдобия с такъв в близките 3 години, така че по-скоро да мисля в посока трудности с този Сатурн или...?

# 21
  • Мнения: 3 846
Ами няма да е лесно, и моите лични планети ще мачка, сега на прицел е Меркурий, който при мен е и У на хороскопа, така че … Луната ще ми я мачка догодина, но няма как, трябва да мине периода, за съжаление няма как да го изместим в Овен направо 😄
Аз знам, че при мен предстоят доста решения да се взимат и казуси, които ще изискват решаване, вадене от зоната на комфорт и тн. При мен този период започна още след лятото на 2022 и ще продължава и тази година поне.

# 22
  • Мнения: 2 259
При мен започна още миналата седмица с неочакван сериозен здравословен проблем.
Направо ме е страх какво още ще има тези три години, щом в началото ме удари така.

# 23
  • Мнения: 1 863
Моето Сатурново завръщане (4 дом) започна със загубата на милата ми баба вчера …
Имам също Луна и Венера в дева, а все още не съм създала семейство. Не ми се мисли какво ме чака

# 24
  • Мнения: X
И на мен ми се пада 4 дом, още съм несемейна, и също искам свое жилище. В интерес на истината, например Сатурн през дома на доходите много ми помогна, от тогава много се стабилизирах, но ме изтощаваше от работа. На изпроводяк ми подари нова работа, в пъти по-малко натоварване, много придобивки, и голям скок в заплатата. Така че, аз не го гледам само с лошо. А и нали има и други техники за прогнозиране. Но при мен транзитите работят, многократно съм установявала. Мен от Плутон ме е страх, макар че ми е управител - след 2-3 години ще ми посети Слънцето...

# 25
  • Мнения: 3 846
Спринг - това е много добре! По принцип всеки се плаши от Сатурн, защото знае, че предстоят трудности, изпитания, но от друга страна, той те кара да работиш здраво, за да постигнеш и получиш това, което искаш, както е станало и при теб и най-вече - дало е добри и ползотворни резултати!
Аз просто се надявам всичко да е благополучно и за добро!

# 26
  • Мнения: X
Не е лесно, ревала съм от умора и проклинах вселената, че не ми дава да си сменя работата. Три години ми се видяха вечност. А в трети дом колко познанства и приятелства прекратих, страшна изолация настана. Но сега Сатурнчо е на дъното на картата, нали казват, от МС тръгва нагоре. Да видим... аз по лаишки поне транзити и чат пат прогресии поглеждам, Луната най-вече.

# 27
  • Мнения: 241
Моето Сатурново завръщане (4 дом) започна със загубата на милата ми баба вчера …
Имам също Луна и Венера в дева, а все още не съм създала семейство. Не ми се мисли какво ме чака

Аз загубих баба дек 2022.. не знам дали може да е свързано. Сега имам грижа за дядо. Баща ми живее сам и нямам братя, сестри. Надявам се да са здрави и да не удари Сатурн в тази посока..

# 28
  • SF
  • Мнения: 21 192
Sirrena, и ти ли имаш сатурново възвръщане? Защото ако нямаш или не ти аспектира лични планети, куспиди, няма нужда да очакваш същите събития.
welcometoheaven  може да е загубила баба си и поради други аспекти, "хванати" по други методи. По транзит на Сатурн не може да се предполага. Сатурн цял живот обикаля картата ти. Няма как на всеки 7 години да губиш по една баба. Спокойно и не си поставяйте диагнози.

От Сатурн в Риби какво да очаквате? - очаквайте да помогне поставянето на някакви граници, да ограничи някои вредни залитания, непремерености. Очаквайте да ви помага да го правите по-лесно, отколкото по принцип го правите. Много зависи в кой дом е този знак във вашите карти - това са сферите, които ще бъдат засегнати.
Адриана има  стелиум в Риби. Тя по принцип е малко по-интуитивна и чувствителна и ще го усети "по-здраво" отколкото която и да е друга от нас. Може да я стабилизира, може да я мобилизира, може да й даде урок, че нещата стават бавно и стъпка по стъпка - да не тича, да не пришпорва, да не напъва, да не прескача. Не четете една от друга и не се плашете.

# 29
  • Мнения: 3 846
Ох, Есме, аз както имам стелиум в Риби, имам и в Козирог 🙈 вярвай ми при мен нищо не става бързо, веднага и на момента 🤕
Но да, за съжаление много лични планети засяга и си признавам, че ме е страх

Общи условия

Активация на акаунт